Jak ozdobit verandu soukromého domu: 80 nápadů

Jak ozdobit verandu soukromého domu: 80 nápadů

Veranda je nepostradatelným prvkem vchodu do budovy a její vizitky. Touha vyzdobit svůj vlastní domov, s přihlédnutím k módním trendům a osobním vkusovým preferencím, je vlastní téměř každému. Návrh verandy soukromého domu by měl zdůraznit integritu celé struktury a učinit ji atraktivnější. Existuje mnoho designových možností pro vstup do budovy, proto doporučujeme zvážit ty nejoblíbenější a nejzajímavější..

Veranda ze dřeva

Nejoblíbenější možností je instalace dřevěné podlahy na verandu. Ve většině případů jsou takové struktury vyrobeny z borovicového dřeva jako nejlevnější a nejoblíbenější přírodní suroviny. Pokud je veranda řádně utěsněna, nalakována a natřena, pak bude vypadat atraktivní po mnoho let..

Jedná se o trendový způsob, jak vyzdobit fasádu ve venkovském stylu. To může být doplněno dekorací verandy na bázi dřeva, která dodá atmosféru venkovské chaty. Strom může být doplněn kamenem, který je relevantní nejen pro venkovský styl. V předměstských soukromých budovách tyto dva materiály vypadají celkem harmonicky a jsou vhodné pro dokončovací plošiny, dveře a použití jako dekor.

Výroba verandy ze dřeva pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ze dřeva pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ze dřeva pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ze dřeva pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ze dřeva pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ze dřeva pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ze dřeva pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ze dřeva pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ze dřeva pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ze dřeva pro soukromý dům - fotografie

Betonová veranda

Beton je považován za univerzální materiál, který je levný a spolehlivý a je také optimální pro výrobu verandy. Jedná se o monolitickou strukturu, která se v průběhu času nezačne potácet, což je někdy neodmyslitelnou součástí dřevěných výrobků. Navíc jej lze snadno opravit a ozdobit jakýmkoli dekorem. Nezapomeňte, že betonová veranda může mít různé tvary, což nijak zvlášť neovlivní cenu a čas na dokončení úkolu..

Betonové konstrukce mohou být ozdobeny dlaždicemi, například slínkovými dlaždicemi. Existují možnosti, dokončené kamenem a také natřené barvou a zpracované jinými materiály. V moderních budovách se dřevěnými, cihlovými nebo obkladovými fasádami lze betonovou verandu nechat nezakrytou. To vám umožní zdůraznit vlastnosti textury stěn a jejich barvy..

Dekorace betonové verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace betonové verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace betonové verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace betonové verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace betonové verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace betonové verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace betonové verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace betonové verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace betonové verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace betonové verandy pro soukromý dům - fotografie

Cihlová veranda

Cihlová veranda je ve srovnání s předchozími dražší možností, ale také vypadá atraktivně a je považována za poměrně spolehlivé řešení pro zdobení domu. Instalace konstrukce může trvat déle a vyžaduje značné úsilí, ale v budoucnu se použitá práce vyplatí se zájmem, protože nevyžaduje další údržbu..

Cihlová veranda má často betonovou základnu nebo krytinu na bázi jiných materiálů. Existují také možnosti pokládky dlaždic na schody. Vypadá jako domov, buduje sebevědomí a dodává budově spolehlivost. Ale buďte opatrní, protože jakýkoli krokový kryt, který si vyberete, by neměl být kluzký, jinak se tato oblast stane v chladném období potenciálně nebezpečnou kvůli sněhu a ledu..

Dekorace verandy z cihel pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy z cihel pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy z cihel pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy z cihel pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy z cihel pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy z cihel pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy z cihel pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy z cihel pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy z cihel pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy z cihel pro soukromý dům - fotografie

Veranda z kamene

Přírodní kámen je považován za klasickou možnost. Tyto suroviny se vyznačují trvanlivostí provozu, prezentovatelností a pevností, což je obzvláště důležité. Existuje mnoho druhů kamene, z nichž některé jsou vhodné pro základnu, a řada dalších pro vytváření dekorativních prvků (a suroviny pro výrobu základny budou stát mnohem více). Ačkoli obecně jsou všechny druhy kamene schopné odolávat nepříznivým povětrnostním podmínkám a nebudou po dlouhou dobu vyžadovat dodatečnou údržbu.

Pokud je budova postavena z kamene, můžete do celkové struktury vložit verandu se sloupy. Přírodní kámen lze kombinovat s monumentálními prvky. Taková kompozice bude vypadat harmonicky..

Dekorace kamenné verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kamenné verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kamenné verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kamenné verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kamenné verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kamenné verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kamenné verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kamenné verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kamenné verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kamenné verandy pro soukromý dům - fotografie

Veranda z kovu a tepaného železa

Obvykle, pokud mluvíme o kované nebo kovové verandě, znamenají dekorativní části konstrukce – markýzy, zábradlí, schody, které jsou vyrobeny na bázi kovu. Někdy je však v soukromém domě instalována také zcela kovová veranda..

Hlavní výhodou, kterou takové struktury mají, je zvýšená pevnost a trvanlivost. Svou verandu však budete muset neustále natírat a ošetřovat, aby nedošlo ke zhoršení vlivem koroze. Kovová podlaha bude navíc dostatečně studená, takže nebude vhodná pro uspořádání terasy. Druhá možnost vyžaduje betonový podklad nebo dřevěnou podlahu na kovovém podkladu..

Dekorace kovové a kované verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kovové a kované verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kovové a kované verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kovové a kované verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kovové a kované verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kovové a kované verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kovové a kované verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kovové a kované verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kovové a kované verandy pro soukromý dům - fotografie Dekorace kovové a kované verandy pro soukromý dům - fotografie

Veranda s baldachýnem

Ve většině případů markýzy jakoby pokračují ve střeše a spolu s verandou plní důležitou funkci ochrany před účinky srážek a slunečního záření. Je to skvělá volba pro uspořádání pohodlného vstupu do budovy..

Pokud má budova architektonické prvky, které zabrání instalaci baldachýnu nad hlavním vchodem, i když je malý, vyměňte jej za baldachýn. Takový detail bude nejen částečně plnit funkce baldachýnu, ale bude také schopen diverzifikovat vzhled budovy, a pokud zvolíte produkt správně nebo jej vyrobíte originálním způsobem, stane se skutečnou ozdobou vnější..

I malý hledí může učinit vstup do soukromého domu reprezentativnější. Stín z něj bude schopen chránit před sluncem a také zachránit před proudy vody v dešti, pokud otevřete dveře nebo počkáte na auto.

Výroba verandy s baldachýnem pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy s baldachýnem pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy s baldachýnem pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy s baldachýnem pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy s baldachýnem pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy s baldachýnem pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy s baldachýnem pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy s baldachýnem pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy s baldachýnem pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy s baldachýnem pro soukromý dům - fotografie

Veranda se schůdky a zábradlím

Pokud má dům vysoký základ a lze instalovat schůdky, které povedou k hlavnímu vchodu, bude instalace zábradlí relevantní. Díky takové konstrukci bude exteriér budovy vypadat bezpečněji a stabilněji a bude také plnit velmi specifickou funkci a pomůže obyvatelům a návštěvníkům vstoupit do domu za špatného počasí..

Jedná se o tradiční způsob zdobení vchodu do budovy. Může být kombinován s baldachýnem nebo hledím a také zdoben různými vzory, aby kompozice vypadala kompletně.

Dekorace verandy se schůdky a zábradlím pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy se schůdky a zábradlím pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy se schůdky a zábradlím pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy se schůdky a zábradlím pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy se schůdky a zábradlím pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy se schůdky a zábradlím pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy se schůdky a zábradlím pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy se schůdky a zábradlím pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy se schůdky a zábradlím pro soukromý dům - fotografie Dekorace verandy se schůdky a zábradlím pro soukromý dům - fotografie

Veranda ve formě terasy

Pokud vám pozemek před vchodovými dveřmi umožní uspořádat místo pro relaxaci, můžete vybavit otevřenou nebo uzavřenou terasu. Může na něm být houpačka pro děti, nebo to prostě bude místo pro pohodlný pobyt doma a příležitost chránit se před nepřízní počasí.

Na prostorné terasy můžete umístit zahradní nábytek pro pohodlný odpočinek, vany s rostlinami, a v důsledku toho získáte atraktivní vzhled budovy a útulnou atmosféru. Nainstalujte závěsná světla nebo umístěte venkovní nástěnná světla vedle sebe. Budou moci osvětlit například přístup na verandu – cesty vedoucí k budově.

Pokud je v blízkosti struktury vysoký základ, je nutné uspořádat verandu pomocí kroků. V důsledku toho bude terasa s posezením v určité výšce ve srovnání s úrovní terénu. Ozdobte schody a podlahy kamenem nebo betonem, impregnovaným dřevem nebo cihlami, abyste zajistili ochranu před vlhkostí nebo hmyzem.

Prosklená terasa je relevantní pro ty, kteří žijí v chladném podnebí. Ve srovnání s jinými možnostmi je tato mnohem obtížnější navrhnout. Ale právě tento typ verandy lze považovat za nejfunkčnější..

Při vývoji designu si můžete vybrat různé materiály nebo možnosti pro uspořádání vstupu do domu. Při výběru designu však pamatujte na to, že veranda je důležitým architektonickým prvkem, proto musí odpovídat architektonickému stylu domu..

Výroba verandy ve formě terasy pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ve formě terasy pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ve formě terasy pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ve formě terasy pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ve formě terasy pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ve formě terasy pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ve formě terasy pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ve formě terasy pro soukromý dům - fotografie Výroba verandy ve formě terasy pro soukromý dům - fotografie

Thanks! You've already liked this