Hledí si udělejte sami na verandě (80 fotografií)

Hledí si udělejte sami na verandě (80 fotografií)

Baldachýn nad verandou vás nejen ochrání před nepřízní počasí, ale také poskytne další příležitost zdůraznit styl exteriéru. Jak se nemýlit s výběrem, vybrat si kvalitní baldachýn, který je v souladu s vnější úpravou budovy – dále v našem článku.

Proč potřebujete baldachýn nad verandou??

Hledí nad vstupním prostorem může mít různé podoby a jsou dána různými vlastnostmi, v závislosti na zvoleném materiálu a typu konstrukce. O tom si povíme podrobněji později. A nyní nastíníme několik bodů, proč je důležité získat malý přístřešek nad verandou vašeho soukromého domu:

– Předně je to možnost pohodlného vstupu a výstupu z domova. Například při odchodu nebo vstupu do domu potřebuje čas zavření deštníku, získání nebo vložení klíčů, zavření nebo otevření dveří, a pokud počasí na dvoře nepřeje, pak baldachýn rozhodně nebude nadbytečný;

– Kromě toho, že vy osobně a lidé vstupující do vašeho kláštera nebudete vystaveni dodatečnému zvlhnutí, bude kvalitní clona chránit dřevěné nebo kovové dveře před vystavením kapalině;

– A samozřejmě estetika. Harmonický baldachýn doplní a zvýrazní exteriér vašeho domova a místa, zvláště pokud zvolíte materiál, který odráží jiné designové detaily.

Hledí nad verandou - Proč potřebujete Hledí nad verandou - Proč potřebujete

Typy přístřešků nad verandou

Takže jste se rozhodli postavit hezký hledí, ale nejste si jisti, který z nich. Podívejme se na dvě skupiny možných možností a typů konstrukce:

Monolitická konstrukce působí jako jeden kus se zdí, takže tento druh lze nazvat pevným a připraveným na dlouhou službu. Ale současně tato funkce také určuje nevýhody takového produktu. Strukturu nelze částečně opravit ani přesunout na jiné místo. Takový hledí je docela obtížné instalovat, a proto budete pravděpodobně muset vyhledat pomoc odborníků..

Modulární produkty v poslední době velmi populární. Jejich struktura se skládá z několika částí, které jsou k sobě připevněny. Konstrukci lze snadno sestavit a také se hodí k částečné nebo úplné opravě a všechny tyto postupy, pokud je to žádoucí, můžete provést sami. Mezi výhody můžete poukázat na širokou škálu barev těchto produktů – umožní vám vybrat si nejoptimálnější řešení konkrétně pro exteriér vašeho domova..

Stříšky se také liší v závislosti na způsobu připevnění. S tak důležitým konstrukčním prvkem je třeba počítat již ve fázi plánování..

Namontované možnosti silné a spolehlivé, ale pouze pokud byly postaveny s podpěrami. Baldachýny jsou připevněny k samotné stěně a podpěry v tomto případě poskytnou odpor, který prodlouží životnost.

Zavěšené konstrukce jsou vyrobeny z lehkých materiálů díky připevnění ke speciálním přívěskům. Například skleněné přístřešky vypadají velmi atraktivně, zejména v případě budovy v moderním stylu..

Veranda - pohledy Veranda - pohledy Veranda - pohledy Veranda - pohledy

Rozmanitost materiálů

Kromě typu konstrukce a způsobu uchycení se štíty liší také v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Abychom s výběrem neudělali chybu a vybrali si možnost, která bude opravdu dlouho trvat, pojďme zvážit ty nejběžnější, posoudit jejich výhody a nevýhody..

Stříšky z vlnité lepenky

Jedná se o jeden z nejpoužívanějších materiálů pro verandy. Často je upřednostňován kvůli nízkým nákladům a snadné instalaci a údržbě. Takový výrobek je praktický a má dlouhou životnost. Jedna námitka – vlnitá lepenka není trvanlivá, a proto stojí za to vyzvednout silné úpravy a pokrýt je ochrannou vrstvou.

Stříšky nad verandou z vlnité lepenky Stříšky nad verandou z vlnité lepenky

Polykarbonátové stříšky

Výrobci nabízejí širokou škálu barev, mezi nimiž najdete transparentní, takže si můžete určitě vybrat tu nejvhodnější pro váš případ. Příjemnou vlastností je, že takové modely jsou flexibilní, což vám umožní poskytnout jim potřebnou konfiguraci. Hledí z tohoto materiálu bude silné, trvanlivé a ohnivzdorné. Kvůli slunečnímu záření se však může zakalit, takže na něj určitě naneste ochranný přípravek..

Polykarbonátové verandy Polykarbonátové verandy Polykarbonátové verandy

Kovové střešní přístřešky

Mělo by být přizpůsobeno tónu střechy a nátěr by měl být instalován již ve fázi výstavby budovy. Design vás potěší dlouhou dobou provozu, nenáročnou údržbou, ale zahřívá se od slunce a neposkytuje dobrou zvukovou izolaci.

Kovové střešní přístřešky nad verandou Kovové střešní přístřešky nad verandou Kovové střešní přístřešky nad verandou

Kované štíty

Kované předměty nikdy nevyjdou z módy a vždy budou vypadat neuvěřitelně atraktivní. Od takové volby může odstoupit pouze nevhodný styl struktury nebo vysoké náklady na takové hledí. O to druhé se nemusíte příliš starat, protože náklady na konstrukci můžete snížit, pokud si objednáte možnost kombinující kování a polykarbonát nebo stejnou kovovou dlaždici.

Kované markýzy nad verandou Kované markýzy nad verandou Kované markýzy nad verandou

Dřevěné baldachýny

Jeden z oblíbených materiálů pro dekoratéry. A to je opravdu krásná a harmonická možnost pro dům s dřevěnou povrchovou úpravou. Zde je široké pole pro experimentování – vyrobte pergolu, vyřezávané hledí, namalujte jej libovolnou barvou, která se vám líbí, nebo ponechte přirozenou barvu. Hlavní věcí je nezapomenout na speciální impregnace na ochranu před vystavením kapalinám. Pokud jde o tvar struktury, upřednostněte nekomplikované kompozice- dvou nebo jednopólové.

Dřevěné baldachýny nad verandou Dřevěné baldachýny nad verandou Dřevěné baldachýny nad verandou

Skleněné přístřešky

Baldachýn z triplexu nebo tvrzeného skla vypadá velmi lehce a vzdušně a je ideální pro moderní budovy. Proč si vybrat tyto druhy skla? Faktem je, že standardní odrůdy nemohou zaručit vysokou pevnost a trvanlivost. Ale triplex, což je pár brýlí spojených navzájem nebo silné tvrzené sklo, může. Jediným negativním bodem je cena vysoce kvalitního materiálu a složitost údržby a oprav..

Skleněné baldachýny nad verandou Skleněné baldachýny nad verandou Skleněné baldachýny nad verandou

Udělejte si kšilt přes verandu

Instalace hledí přes verandu není tak obtížná, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ve většině případů nebudete potřebovat speciální dovednosti a odborné znalosti..

Nejprve je třeba vytvořit podrobný diagram hledí s rozměry a také odhad s údaji o množství požadovaného materiálu. Při vytváření takového projektu zvažte technické body:

– Šířka konstrukce je jeden a půlkrát větší než šířka dveří;

– Vypočítejte délku tak, aby byla nejméně o jeden metr větší než šířka dveří;

– Rohy svahů musí mít alespoň 20 stupňů, aby se výrobek dokázal vyrovnat se zátěží sněhovými závějemi;

– Vzdálenost od fasády hlavní budovy k vnějším okrajům přístřešku by měla umožnit volné otevření dveří.

Nejprve změřte šířku své verandy a poté přidejte 30 cm na každou stranu pro velikost svého hledí. Určete vzdálenost pro požadovaný přístřešek, výška se vypočítá s přihlédnutím k rozložení domu a stupni sklonu svahu. Tato skica vám pomůže pochopit, jak dlouho potřebujete..

Dále vytvořte dřevo nebo kov: trám, rampy, krokve a vzpěry. Svahy a krokve musí mít stejnou délku. Spojte tyto prvky dohromady pomocí samořezných šroubů (v případě dřeva) nebo svařováním (pokud pracujete s kovem).

Opravte rám. Zajistěte nosník sousedící se stěnou pomocí šroubů (nejlépe z nerezové oceli) a vzpěry pomocí kotev. Položte latování na krokve (použijte tyče nebo hranové desky). Pokud chcete pracovat s plechem nebo břidlicí, pak mezi latěmi z latí nechte 20-40 cm.

Umístěte střechu na krokve a poté ji zajistěte. Připevněte okap (ve spodní části svahu) a navazující pás na horní svah nebo zeď. Vytvořte okapový systém – může to být žlab nebo potrubí.

Pokud stavíte hledí na vícevrstvém obložení stěn, upevněte konstrukci pomocí nerezových bot na vnější vrstvě. Aby v budoucnu izolace nenavlhla, postarejte se o utěsnění spoje nosníků a vzpěr.

Udělejte si kšilt přes verandu

Hledí nad verandou – nápady na fotografie

Diskutovali jsme o nuancích, kterým byste měli věnovat pozornost při výběru designu vrchlíku, materiálů a také o tom, jak jej postavit sami. Dále předvedeme ještě více fotografií s nápady na zdobení tohoto atraktivního detailu exteriéru domu. Přejeme vám inspiraci pro kreativní hledání, sílu pro nové stavební výkony a příjemné prohlížení.!

Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto Hledí nad verandou - foto

Published
Categorized as Nápady