High-tech domy (90 fotografií): projekty a nápady

High-tech domy (90 fotografií): projekty a nápady

High-tech domy jsou ztělesněním vynikajících architektonických řešení a nových technologií. Jsou multifunkční a ergonomické a za vnější jednoduchostí se skrývají nejsložitější konstrukční řešení. Bylo zde promyšleno mnoho užitečných funkcí, jako je automatické zapínání a vypínání zařízení, ovládání topení, nejmodernější komunikační systémy. V dalším článku se budeme zabývat funkcemi high-tech soukromých domů a některými úspěšnými projekty..

Vlastnosti stylu v architektuře

Ultramoderní high-tech domy překvapují neobvyklými tvary, jejich stavbu lze přičíst nejdražším projektům, ale v procesu provozu plně pokrývají náklady díky dostupnosti moderních technologií. Exteriér domu se vyznačuje takovými základními rysy, jako jsou:

– Velké rozměry budov, které poskytují spoustu volného vnitřního prostoru;

– Převaha geometrických čar pomocí krychlových tvarů;

– Stěny budovy mají hladké povrchy bez zbytečných dekorací nebo drobných architektonických forem;

– U budov jsou charakteristické barvy bílá, černá, šedá (stříbrná);

– Maximální množství skla – místnost by měla být prostorná a světlá, proto jsou instalována velká panoramatická okna, celé fasády jsou zasklené. Sklo má zároveň speciální film, který je schopen odpuzovat ultrafialové světlo, což v létě šetří před přehřátím;

– Ploché ploché střechy jsou jakýmsi atributem stylu. Střecha může být prosklená nebo vybavená základnou pro rekreační oblast, okrasnou zahradu, sportoviště;

– Dostupnost komplexního osvětlení fasády;

– Beton, sklo a kov se používají jako stavební materiály, i když najdete moderní projekty postavené z baru nebo s vnější povrchovou úpravou s vlečkou pod stromem.

Za povšimnutí stojí také velké terasy, často doplněné nádherným bazénem..

Zvláštnost stylu high-tech se projevuje nejen ve vnější architektuře, ale také v dostupnosti moderních metod, díky nimž je život nejekonomičtější. Inovativní metoda tepelné izolace například umožňuje snížit tepelné ztráty na polovinu. Solární panely a větrné generátory zajišťují autonomní dodávku elektřiny do budovy. Vlastní studny, zařízení na sběr deště – to vše vám umožňuje poskytnout obyvatelům nejpohodlnější životní podmínky.

High -tech domy - Vlastnosti stylu v architektuře High -tech domy - Vlastnosti stylu v architektuře

Rozmanitost high-tech stylu

Dnes existuje několik architektonických stylů. Samozřejmě je spojuje společná myšlenka stavby domů budoucnosti – krásné funkční budovy, které ohromují svým designem a přítomností nejnovějších technologií. Mají však také své vlastní vlastnosti..

Průmyslový směr

Projekty se nesou v duchu průmyslové výroby a ztělesňují jejich vlastnosti. Zejména fasády zahrnují různé otevřené komunikace, potrubí, kovové kabely a nosníky, upevňovací prvky, záměrně zobrazené. U soukromých domů se tyto prvky používají jen zřídka, jsou převážně vlastní globálním projektům průmyslových podniků..

High -tech domy - průmyslový směr High -tech domy - průmyslový směr

Hi-tech s geometrickou architekturou

Tento směr je nejběžnější v architektuře obytných budov. Lze zde vysledovat jednoduché a složité geometrické linie, kubické formy budov umístěných na různých úrovních. Obzvláště půvabné jsou domy s prostornými terasami a lodžiemi..

High-tech domy-High-tech s geometrickou architekturou High-tech domy-High-tech s geometrickou architekturou

Bionic hi-tech

Na rozdíl od předchozích dvou typů má bionická architektura za cíl sblížit se s přírodními prvky. Příkladem je dům špičkové technologie ze dřeva, ekologické a překvapivě trvanlivé suroviny. Navenek lze vysledovat obecné rysy směru – ploché střechy, globální zasklení, terasa, ale struktura už nepůsobí tak lakonicky. Domy mohou opakovat přírodní prvky: vypadají jako kokon, pavučina, mušle atd..

High-tech domy-Bionic high-tech High-tech domy-Bionic high-tech

Moderní high-tech projekty domů

Když jste se rozhodli postavit dům špičkové technologie, můžete jít jedním ze dvou způsobů-objednat stavbu podle standardního projektu s hotovou dokumentací a chybnými výpočty nebo vyvinout individuální, kde budou zohledněna všechna přání budoucího majitele v úvahu. Stavba podle standardního projektu bude stát o něco méně a práce lze zahájit během krátké doby, ale individuální uspořádání může být mnohem pohodlnější. Jakou metodu zvolit, závisí na osobních preferencích. Zvažujeme některé z nejzajímavějších projektů..

Malý jednopatrový dům

Pro majitele malých pozemků, kteří chtějí najít pohodlný a krásný domov, si můžete vybrat možnost malé jednopatrové budovy, která dokonale zapadne do okolní krajiny. To je dobrá volba pro jednotlivce nebo starší páry, kteří dávají přednost venkovnímu bydlení..

Jak je znázorněno na fotografii, styl je jasně vyjádřen přítomností krychlového tvaru, ploché střechy, velkých oken a bílých, šedých obkladových barev. V tomto projektu jsou kombinovány prostory obývacího pokoje, jídelny a kuchyně, takže vnitřní prostor je poměrně lehký a prostorný a dvě ložnice umístěné na opačných stranách domu umožňují cítit úplné soukromí.

Moderní high-tech projekty domů-Malý jednopatrový dům Moderní high-tech projekty domů-Malý jednopatrový dům Moderní high-tech projekty domů-Malý jednopatrový dům Moderní high-tech projekty domů-Malý jednopatrový dům Moderní high-tech projekty domů-Malý jednopatrový dům

Dvoupodlažní chata s garáží

Dvoupodlažní budovy mají zvláštní výhody. Za prvé poskytují více příležitostí k realizaci zvláštních architektonických forem, uspořádání víceúrovňových teras, garáží atd. Takový dům má větší užitnou plochu a je vhodný pro plnohodnotnou rodinu. První patro je zpravidla obsazeno společnými oblastmi použití, které nejsou odděleny stěnami: obývací pokoj, kuchyň, jídelní kout a ve druhém patře jsou ložnice a dětské pokoje. Garáž umístěná pod stejnou střechou jako dům je moderní, racionální řešení typické pro high-tech projekty..

Toto rozložení šetří oblast místní oblasti a poskytuje snadné použití. Kromě toho je znatelná úspora na vytápění garáže a pokládání komunikací. Pohodlí uspořádání také spočívá ve skutečnosti, že střecha garáže se úspěšně používá k uspořádání terasy, jejíž výstup se otevírá z haly druhé úrovně. Věnujme pozornost tomu, jak je prostor garáže úspěšně oddělen od obytného prostoru průchozí předsíní, která oddaluje nepříjemné pachy a hluk..

Moderní high-tech projekty domů-Dvoupodlažní chata s garáží Moderní high-tech projekty domů-Dvoupodlažní chata s garáží Moderní high-tech projekty domů-Dvoupodlažní chata s garáží

High-tech dům s exploatovanou střechou

Plochá střecha dává více privilegií pro racionální rozdělení prostoru. Dobrou možností by bylo vybavit zde rekreační oblast, kde si můžete uspořádat potřebný nábytek, zařídit okrasnou zahradu a dokonce postavit bazén. Druhá možnost bude vyžadovat velmi přesné výpočty stavebního plánu, posílení základů, protože budova bude poměrně těžká. Je třeba předem promyslet systém zásobování vodou bazénem a jeho odvodnění. Plochou střechu lze použít také pro instalaci solárních panelů, což výrazně ušetří na elektřině – nyní je v evropských zemích docela populární a nejen.

Moderní high-tech projekty domů-High-tech dům s exploatovanou střechou Moderní high-tech projekty domů-High-tech dům s exploatovanou střechou Moderní high-tech projekty domů-High-tech dům s exploatovanou střechou

Luxusní svahový dům

Někoho může vyděsit stavba domu na úbočí hory, a to především jeho nebezpečím a vysokými náklady. Navzdory tomu bylo postaveno mnoho takových domů a podle odborníků má stavba domu v horské oblasti mnoho výhod..

Za prvé, náklady na takové stránky jsou mnohem nižší, na kterých je již možné ušetřit, a za druhé, z okna se otevírá jednoduše okouzlující panoramatický výhled. Takové domy se nebojí povodní a je možné získat kaskádovou strukturu s prostornými terasami v každém patře, jak je znázorněno na fotografii.

Podlaha ve sklepě často jde hlouběji do reliéfu na jedné straně a na druhé straně zhasíná. Zde je nejčastěji organizována garáž nebo technická místnost, i když není vyloučena opačná možnost s garáží na horním patře (v závislosti na možnosti vjezdu).

Moderní high -tech projekty domů - Elegantní dům ve svahu Moderní high -tech projekty domů - Elegantní dům ve svahu Moderní high -tech projekty domů - Elegantní dům ve svahu Moderní high -tech projekty domů - Elegantní dům ve svahu

Pár slov o interiéru

Interiér high-tech domu je v první řadě uspořádání prostoru s minimem příček. Zde se místnosti co nejvíce spojují a dávají prostředí světlo a vzduch. Kromě přirozeného světla, které se do domu volně dostává panoramatickými okny, si zaslouží pozornost i další noční osvětlení, které by mělo být dostatečně jasné, takže v interiéru je docela dost osvětlovacích těles..

První patro zaujímá jediné území, které zahrnuje kuchyň s pracovním prostorem, jídelnu a obývací pokoj, odkud vede schodiště do další úrovně. Veškeré vybavení umístěné v prostoru pro vaření by mělo být vestavěné, nemělo by zaplňovat prostor. Stěny jsou vyzdobeny světlými barvami a výzdoba prakticky chybí – svou roli mohou hrát akcentové prvky ve formě barevných polštářů, odstínů atd. Místnost zároveň nebude chladná a prázdná – čalouněný nábytek, koberečky, teplý krb vytvoří pohodlí.

Ve druhém patře jsou soukromé pokoje: ložnice, dětské pokoje atd. Designový nábytek neobvyklých tvarů, originální svítidla zdůrazňující stručnost a propracovanost stylu jsou zde vítána.

High -tech domy - interiérový design High -tech domy - interiérový design High -tech domy - interiérový design High -tech domy - interiérový design High -tech domy - interiérový design

High -tech domy – fotografie a projekty

V naší galerii můžete vidět spoustu krásných fotografií high-tech domů. Jednopodlažní a vícepodlažní, krychlové a zaoblené-všechny ohromují svou kombinací krásy a modernosti. Možná vám seznámení s výběrem fotografií pomůže navrhnout dům vašich snů. Příjemné prohlížení!

High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty High -tech domy - fotografie a projekty

Thanks! You've already liked this