Šedá tapeta v interiéru (80 fotografií)

Šedá tapeta v interiéru (80 fotografií)

Všestrannost šedé nelze přeceňovat. Takové zcela neutrální pozadí je optimálním řešením pro jakýkoli interiér. Achromatické spektrum nekonkuruje jiným odstínům, protože je to jen stín, něco mezi světlem a tmou. Barvy nábytku, dekorů a textilií tedy zůstanou nasycené, ale kvůli nedostatku kontrastu budou vnímány klidněji..

Vliv šedé

V přírodě je šedá barva oblohy pokryté mraky, kameny, souší, ranní mlhou. To vše jsou statické jevy, které v sobě neskrývají žádné hrozby. Gray má uklidňující účinek na podvědomí, připomíná padající soumrak a předpovídá blížící se noc. Bez jasných skvrn však může deprimovat a nudit, takže achromatický interiér by měl být stále doplněn barevnými detaily..

Šedá paleta obsahuje velké množství odstínů – od téměř bílé po sotva zaprášenou černou. Je také barvou mnoha kovů: železa, niklu, kobaltu, zinku, rtuti, stříbra. Díky své kvalitě stínů vám šedá umožňuje vytvářet optické iluze objemu na rovných plochách. Tato technika je dobře známá umělcům, kteří dokážou kreslit realistické 3D obrázky pouhou jednoduchou tužkou..

Výběrem vhodného vzoru a textury šedé tapety můžete vizuálně rozšířit prostor, zvýšit výšku místnosti, prohloubit ji nebo rozdělit na funkční zóny. Taková povrchová úprava bude sloužit tak dlouho, jak je to možné, aniž by způsobovala podráždění, a vynikající kompatibilita se zbytkem spektra vám umožní měnit nábytek a textil tak, jak chcete, bez nutnosti znovu lepit stěny..

Šedá tapeta v interiéru - Vliv šedé Šedá tapeta v interiéru - Vliv šedé

Druhy tapet

V závislosti na výrobní technologii, použitých surovinách, estetických a provozních vlastnostech jsou tapety rozděleny do několika kategorií. Při výběru obložení stěn stojí za zvážení jeho šetrnost k životnímu prostředí, trvanlivost, odolnost vůči vnějším faktorům a samozřejmě jeho vzhled. Po prostudování potřebných charakteristik bude mnohem snazší udělat správné rozhodnutí v obchodě..

Papírová tapeta

Nejdostupnější a nejběžnější typ povrchové úpravy. Mohou být jednovrstvé (simplexní) a dvouvrstvé (duplexní). První jsou levnější, ale zároveň se trhají rychleji, druhé jsou dražší a hustší, protože mají na spodní straně hladkou podšívku a reliéfní horní vrstvu. Textura papírových tapet může být matná, lesklá nebo smíšená, hladká nebo s mírným reliéfem.

Papírová tapeta - šedá tapeta v interiéru Papírová tapeta - šedá tapeta v interiéru

Vinylové tapety

Připomínají utěrku, protože jsou vyrobeny ze stejného PVC. Pod ozdobnou „přední“ fólií je papírový nebo netkaný podklad. Takové tapety se vyznačují bohatou strukturou – lze je aplikovat kovovým vzorem, sítotiskem, hlubokým ražením. Díky své odolnosti proti vlhkosti lze vinyl prát vlhkou houbičkou a některé dokonce natřít akrylovým pigmentem na vodní bázi.

Vinylová tapeta - Šedá tapeta v interiéru

Textilní tapeta

Tyto tapety jsou vyrobeny ze speciálních syntetických tkanin. Vypadají opravdu luxusně, ale vyžadují speciální dovednosti při lepení a pečlivou péči v každodenním životě. K dekoraci haly nebo ložnice v klasickém stylu se zpravidla používají látkové krytiny..

Textilní tapeta - šedá tapeta v interiéru Textilní tapeta - šedá tapeta v interiéru

Vliesová tapeta

Jsou vyrobeny z celulózových vláken s malou (asi 30%) příměsí polyesteru. Umožňují průchod vzduchu a vlhkosti, ale zároveň jsou pevnější a odolnější než papírové. Netkaný materiál rychle přilne ke stěně omítnuté lepidlem a po vyschnutí se nesráží, což z něj činí jeden z nejpohodlnějších typů povrchových úprav.

Vliesová tapeta - Šedá tapeta v interiéru

Tekutá tapeta

Jedná se o skartovaný papír prezentovaný ve formě dekorativní omítky. Před zahájením práce se suchá směs celulózy a lepidla zředí teplou vodou a poté se špachtlí nanese na suchý čistý povrch. Výhodou takového povlaku je schopnost skrýt nedokonalosti stěn, snadná aplikace, schopnost rychle odstranit a nahradit poškozené oblasti, šetrnost k životnímu prostředí.

Tekuté tapety - Šedé tapety v interiéru

Kombinace s jinými barvami

Abychom lépe porozuměli povaze šedé, stojí za zvážení, že její odstíny jsou vyjádřeny v procentech, kde 0% znamená čistě bílou a 100% znamená černou. Přechody světla a stínu umožňují přesnou reprodukci jakéhokoli obrazu, jehož příkladem jsou černobílé fotografie a staré filmy. Jako achromatická je šedá vnímána zcela přirozeně, když je obklopena jakoukoli barvou. I pestrobarevný obraz ve stylu expresionismu na jeho pozadí bude působit zdrženlivě..

V moderních interiérech se velmi často používá bezbarvý design, kde je přítomna pouze bílá, šedá a černá. Takové prostředí vypadá velmi lakonicky a stylově, bez jediného nadbytečného detailu. Pokud chcete přidat barvy, lze to vždy provést pomocí dekoru, textilu nebo barevného osvětlení..

Zdá se, že jsou vytvořeny chladné tóny, které doplňují světle šedou. Přírodní paleta vody, skal, zimní krajiny je dokonale kombinována s tapetami v barvě deštivé oblohy. Všechny odstíny modré a světle modré, bělené zelené, jemné růžové, levandule pomohou zmírnit závažnost šedé a dodají interiéru trochu romantiky.

Teplé barvy, jako je žlutá, oranžová, červená, světle zelená, purpurová, spolu se svým jasným spektrem okamžitě přinášejí do nudné šedé místnosti veselou náladu. Grafitové odstíny navíc v kombinaci se zlatem vypadají velmi zajímavě, připomínají šperky z několika drahých kovů..

Šedá tapeta v interiéru - kombinace s jinými barvami Šedá tapeta v interiéru - kombinace s jinými barvami Šedá tapeta v interiéru - kombinace s jinými barvami Šedá tapeta v interiéru - kombinace s jinými barvami Šedá tapeta v interiéru - kombinace s jinými barvami

Šedá tapeta v interiéru – fotografie

Nové příklady návrhů využívajících šedé tapety jsou shromažďovány ve fotogalerii na našich webových stránkách. Představujeme vaši pozornost moderní kreativní řešení pro stylové a pohodlné interiéry různých místností. Pokud chcete, můžete použít nápady, které se vám líbí, a sestavit plán oprav ve svém vlastním bytě nebo domě..

Šedá tapeta v obývacím pokoji

Šedé tóny jsou jednou z nejlepších možností pro výzdobu moderního obývacího pokoje. V malé místnosti stojí za to zastavit se u ocelové, perleťové, myší barvy bez ostrých kontrastů. Je dobré, když tapeta prostor vizuálně prohloubí, ale hlavní je, že oči tisk neomrzí. Jedna ze stěn může být ozdobena například černobílým fototapetovým papírem zobrazujícím panoráma města. Aby se achromatický obývací pokoj nezdál nudný, můžete si koupit pohovku s jasným čalouněním, několik barevných rámů nebo obrazů, pověsit závěsy.

Šedá tapeta v obývacím pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v obývacím pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v obývacím pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v obývacím pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v obývacím pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v obývacím pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v obývacím pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v obývacím pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v obývacím pokoji - fotografie interiérového designu

Šedá tapeta v ložnici

Protože šedá je barvou soumraku, podporuje sama o sobě rychlý spánek a relaxaci. Je však důležité, aby se ze spací místnosti nestalo ponuré sklepení: pokud jsou stěny tmavé, nábytek by měl být bílý, stejně jako strop a pokud možno záclony. Také byste se měli vyvarovat ostrých kontrastů, upřednostňovat plynulejší hru polotónů. Ložnice se šedou tapetou se bude zdát pohodlnější, pokud do ní přidáte měkké textury – sametovou deku, koberec s vysokým vlasem, polštáře, pohovky a také dobré osvětlení.

Šedá tapeta v ložnici - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v ložnici - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v ložnici - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v ložnici - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v ložnici - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v ložnici - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v ložnici - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v ložnici - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v ložnici - fotografie interiérového designu

Šedá tapeta v dětském pokoji

V dětském pokoji se nejčastěji kompromitují tapety. Vzhledem k této skutečnosti si můžete vybrat speciální „vybarvování“ s tištěným černobílým vzorem. Dítě tedy dostane zajímavou a vývojovou lekci a rodiče si nemusí lámat hlavu nad tím, jak odstranit značky fixy ze stěn. Pro školáky bude šedá tapeta také dobrou volbou, která neodvádí pozornost od studia a odpočinku, ale v tomto případě je lepší koupit barevný nábytek..

Šedá tapeta v dětském pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v dětském pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v dětském pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v dětském pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v dětském pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v dětském pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v dětském pokoji - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v dětském pokoji - fotografie interiérového designu

Šedá tapeta na chodbě

Vzhledem k malé ploše chodby je nejúspěšnější neutrální design interiéru. V takových místnostech se zpravidla používají obyčejné světle šedé tapety nebo textury pro zdivo, kámen, bělené dřevo. Na chodbu jsou vhodné všechny druhy povlaků, ale nejpraktičtějším řešením by byl vinyl – v případě kontaminace jej lze smýt, kapky z svrchního oděvu a deštníků nezanechají stopy a domácí zvířata budou méně škodit. Navíc na několika metrech čtverečních bude rozdíl v ceně role téměř nepostřehnutelný..

Šedá tapeta na chodbě - fotografie interiérového designu Šedá tapeta na chodbě - fotografie interiérového designu Šedá tapeta na chodbě - fotografie interiérového designu Šedá tapeta na chodbě - fotografie interiérového designu Šedá tapeta na chodbě - fotografie interiérového designu Šedá tapeta na chodbě - fotografie interiérového designu Šedá tapeta na chodbě - fotografie interiérového designu

Šedá tapeta v kuchyni

Klidné šedé zbarvení kuchyňských stěn je vynikajícím podkladem jak pro achromatické bílé nebo černé náhlavní soupravy, tak pro řešení světlého nábytku. Harmonicky se kombinuje s kovovým kováním, kamennými deskami, skleněnými fasádami, zdůrazňuje úhledný design domácích spotřebičů.

Ve srovnání s bílou je šedá praktičtější, nezobrazuje skvrny nebo žloutnutí, které se nevyhnutelně objevují během vaření. Tapeta v kuchyni však musí být odolná proti vlhkosti a vysokým teplotám. Pro zástěru stojí za to zvolit odolnější povrch, ale povrch zbývajících stěn lze přelepit vinylovou, netkanou nebo skleněnou tkaninou v šedé barvě.

Šedá tapeta v kuchyni - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v kuchyni - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v kuchyni - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v kuchyni - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v kuchyni - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v kuchyni - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v kuchyni - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v kuchyni - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v kuchyni - fotografie interiérového designu Šedá tapeta v kuchyni - fotografie interiérového designu

Thanks! You've already liked this