Dvouúrovňové sádrokartonové podhledy (70 fotografií)

Dvouúrovňové sádrokartonové podhledy (70 fotografií)

Při plánování oprav v bytě nebo soukromém domě je značná pozornost věnována výzdobě stěn, výběru vhodného pohodlného nábytku, spotřebičů a designu dekorativních prvků. Povrch stropu přitom zůstává nezaslouženě zapomenut, ale jeho uspořádání hraje důležitou roli při vytváření určitého stylu, krásné, útulné atmosféry. K dnešnímu dni získaly dvouúrovňové sádrokartonové stropy velké uznání, které zdobí jakýkoli interiér – od chruščovských domů po nejluxusnější byty. V našem článku se podíváme na to, co způsobilo jejich popularitu, a odhalíme některá tajemství úspěšných návrhů..

Vlastnosti dvouúrovňových stropů

Stropy vyrobené ve formě několika úrovní s použitím sádrokartonu mohou udělat prostor místnosti vzdušnějším a efektivnějším. Takové návrhy umožňují radikálně změnit geometrii místnosti a mají mnoho výhod oproti plochým povrchům, konkrétně:

– Schopnost zamaskovat všechny nedostatky na povrchu stropu – pokud má strop nerovnosti, praskliny nebo jiné vady, to vše se snadno skryje za plochý sádrokarton, což výrazně urychlí proces návrhu;

– Za účasti dvouúrovňových struktur je snadné provést zónování i malé místnosti a zvýraznit toto nebo toto území místnosti pomocí tvarovaných reliéfů;

– Sádrokarton se snadno zpracovává, a to umožňuje implementovat ta nejfantastičtější konstrukční řešení;

– Materiál má dobrou odolnost vůči vysokým vlhkostním podmínkám, proto je přípustné z něj stavět konstrukce v jakýchkoli prostorách, dokonce i v koupelně a kuchyni;

– Dvouúrovňové konstrukce mohou v malých místnostech zvýšit vzdušnost stropu a v nadměrně velkých místnostech naopak „snížit“ stěny, čímž se místnost stane pohodlnější;

– Sádrokartonové stropy poskytují spoustu možností pro dekoraci pomocí různých barev, napínacích pláten, různých způsobů organizace osvětlení, včetně skrytého osvětlení, halogenových a LED kompozic.

Kromě všech uvedených výhod stojí za zmínku také relativně malé náklady, které bude organizace sádrokartonové konstrukce obnášet. Pokud máte nějaké dovednosti, je docela možné postavit dvouúrovňový strop v bytě vlastními rukama..

Duplexní sádrokartonové podhledy - Vlastnosti Duplexní sádrokartonové podhledy - Vlastnosti

Typy dvouúrovňových sádrokartonových podhledů

Víceúrovňové sádrokartonové stropy se vyznačují širokou škálou designů. Jak jsme již řekli, materiál je poměrně tvárný, proto vám umožňuje vytvářet nejen přímé linie, ale také různé vlnité, zaoblené struktury. Z celkové hmotnosti možností lze rozlišit dvě hlavní skupiny, do kterých jsou konvenčně rozděleny dvouúrovňové stropy:

1. Sádrokartonová výzdoba jednotlivých oblastí. Tento typ znamená, že přirozený povrch stropu zůstává sám a ze sádrokartonu jsou vytvořeny pouze samostatné „ostrůvky“. Tato metoda ušetří náklady, ale je třeba mít na paměti, že její použití má smysl pouze tehdy, když je primární povrch absolutně plochý.Často můžete najít sádrokartonovou úpravu obvodu místnosti, zatímco struktura může mít hledí, za kterým je Podsvícení LED je skryté. Tato možnost je vhodná pro malé prostory, díky nimž je strop vyšší a vzdušnější. Pro zónování jsou v určitých oblastech instalovány sádrokartonové panely, například ve studiovém bytě, lze zdůraznit rekreační oblast nebo místo na spaní..

2. Dokončete dvouúrovňovou výzdobu sádrokartonovými panely. V tomto případě jedna vrstva zcela pokrývá povrch stropu a jsou k němu již namontovány další dekorativní detaily. Tato metoda je účinná v prostorných místnostech, kde počáteční stav stropní roviny vyžaduje vážné úpravy..

Navzdory rozdílům v designu jsou obě možnosti docela schopné vyrovnat se s jakýmikoli, i těmi nejtvořivějšími cíli designu. Fungují jako dobrá pomoc při úspěšném maskování komunikace a úpravě nestandardních forem prostor..

Typy dvouúrovňových sádrokartonových podhledů Typy dvouúrovňových sádrokartonových podhledů

Návrh a dekorace dvouúrovňového stropu

Stavba holé sádrokartonové konstrukce, i když má ty nejluxusnější formy, nestačí k získání skutečně vynikajícího interiéru. Je velmi důležité zvolit správný způsob a barvu dokončovacích materiálů. Pro takové struktury jsou nejpřijatelnější následující typy povrchových úprav:

Malování je zcela cenově dostupný a jednoduchý způsob, jak ozdobit povrch stropu kompozicí na vodní bázi, což lze provést samostatně bez zapojení specialistů. Současně je možné zvolit barvu nebo odstín v závislosti na obecném barevném schématu interiéru;

Whitewashing – podobný malbě, pokud jde o dostupnost designu, ale vyznačuje se svou křehkostí a poměrně „rozmarným“ postojem k vlhkostním podmínkám, proto je pro kuchyně a koupelny lepší se ho vzdát ve prospěch jiných materiálů;

Tapetování – tato metoda bude vyžadovat větší sílu a trpělivost, možná i zapojení specialistů, pokud má design geometrické prvky. Pásky tapet by se neměly překrývat, ale měly by být striktně navzájem koncové, aby se celkový vzhled povrchu nezhoršoval. Není to tak dávno, tapetování dvouúrovňových stropů bylo něco neobvyklého. Nyní jej však lze najít poměrně často, zejména v interiérech hal. Hustá tapeta dokáže skrýt drobné povrchové nedokonalosti, a to je velké plus pro struktury, kde jsou pouze části ostrova opláštěny sádrokartonovými deskami.

Tapeta pro malování bude výnosným řešením, které vám umožní pravidelně měnit atmosféru v místnosti, aniž byste trávili příliš mnoho času a úsilí. Docela populární jsou fotopapíry prezentované na moderním trhu v široké škále. Mohou obsahovat trojrozměrné kresby, světelné prvky a používají se častěji v ložnicích a školkách;

Stretch stropy – tento typ povrchové úpravy lze bezpečně nazvat nejinovativnější. Tady mluvíme o plátnech, která pod vlivem vysokých teplot pokrývají povrch. Materiál má různé povrchy. V závislosti na designu a osobních přáních můžete uspořádat matný strop (pro klasický interiér), lesklý (pomáhá změnit hlasitost, zvětšit vizuální prostor), tkaninu (nejdražší, vytváří jedinečně bohatou a sofistikovanou atmosféru).

V moderních interiérech často existují, a dalo by se dokonce říci, že docela často, kombinace materiálů pro dokončování stropů, které vám umožňují fantazírovat v plné síle, vizuálně zmenšit nebo zvětšit prostor. Například vnitřní prostor konstrukce je zdoben napínacími plátny a obvod sádrokartonu je zdoben bílou barvou. Malování lze provádět v různých barvách v různých oblastech a nakreslit čáru při zónování místnosti.

Duplexní sádrokartonové podhledy - dekorace a povrchové úpravy Duplexní sádrokartonové podhledy - design a dekorace Duplexní sádrokartonové podhledy - design a dekorace

Nápady pro interiéry pokojů

Sádrokartonové stropy se mohou lišit nejen designovými prvky, dekorem, ale mají také své vlastní rozdíly v závislosti na funkčním zatížení místnosti, její velikosti a tvaru.

Mezonetový sádrokartonový strop v obývacím pokoji

Obývací pokoj je navržen tak, aby vytvořil bohatou, ale útulnou atmosféru nejen pro majitele, ale i pro hosty domu. Zde se nemůžete bát používat jasné barvy, ale ujistěte se, že harmonicky zapadají do nastavení a směru stylu. Skvěle zde budou vypadat kombinace dokončovacích materiálů povrchu stropu, které nemají dynamické kontrasty..

Po vydání dvouúrovňové struktury se stínítky můžete efektivněji zdůraznit zóny přítomné v místnosti, vybavit rozsáhlý osvětlovací systém mnoha víceúrovňovými lampami a tajemným osvětlením.

Pro malé místnosti, které se často nacházejí v chruščovských domech, jsou vhodné lehké dvouúrovňové struktury s lesklými plátny, které svým odrazem rozšíří prostor. Objem místnosti bude také dán rozptýleným osvětlením mnoha bodových světel a duetem stropu se stěnami ve stejné barevné paletě..

Mezonetový sádrokartonový strop v obývacím pokoji Mezonetový sádrokartonový strop v obývacím pokoji

Mezonetový sádrokartonový podhled v kuchyni

V kuchyni mohou existovat různé formy sádrokartonových povrchů, které jsou schopné upravit a zonovat místnost, a co je nejdůležitější, skrýt komunikaci. Nejčastěji se nacházejí čtvercové obvody, které dávají úzkým místnostem správný tvar. V prostorných kuchyních určují zaoblené tvary centrální zóny a v malých kuchyních jednoduché ostrovní konfigurace. Nezapomeňte, že dobré osvětlení je pro kuchyň velmi důležité a dvouúrovňový strop bude prvním asistentem při umístění všech druhů lamp..

Mezonetový sádrokartonový podhled v kuchyni Mezonetový sádrokartonový podhled v kuchyni

Mezonetový sádrokartonový strop v ložnici

Dostat se do ložnice, člověk ze všeho nejvíc sní o relaxaci a dobrém odpočinku, aby nadcházející den přišel s dobrou ranní náladou. Strop ve výzdobě této místnosti hraje důležitou roli, protože je to tento povrch, který vidíme při ležení nebo probouzení.

Zde je lepší se vyhnout jasným barvám, lesklým povrchům, upřednostňovat klidné pastelové barvy, ale vlnité čáry v designu a přítomnost okouzlujících kreseb nebudou vůbec zasahovat. Stupňovitý tvar často korunuje místo nad spacím lůžkem a označuje rekreační oblast. Takový design vypadá docela krásně ve společnosti s baldachýnem, který dává zvláštní pohodlí a romantickou náladu.

Mezonetový sádrokartonový strop v ložnici Mezonetový sádrokartonový strop v ložnici

Dvouúrovňový sádrokartonový podhled ve školce

Pro děti je velmi důležité, aby jejich malý svět byl barevný a jasný, a tak zde budou nejlepší volbou napínací plátna, zejména s tiskem fotografií. Krásné obrázky krajiny, obrázky přátelských kreslených a pohádkových postav, nekonečná modrá hvězdná obloha-to vše může naplnit dětský pokoj zvláštní pohádkovou atmosférou, duchem dobrodružství.

Jak dítě roste a jeho zájmy se začínají měnit, lze plátno snadno změnit na takové, které je vhodnější pro dospívající design a osobní preference již mladého majitele domu. Nepochybnou výhodou použití sádrokartonu pro výzdobu školky je její šetrnost k životnímu prostředí a přirozenost – faktory, které zajistí zdravé vnitřní klima.

Mezonetový sádrokartonový podhled v dětském pokoji Mezonetový sádrokartonový podhled v dětském pokoji

Duplexní sádrokartonové podhledy – foto

Shrneme-li to, můžeme bezpečně říci, že dvouúrovňové sádrokartonové podhledy dokážou z každého mimořádného interiéru udělat skutečný luxusní domov. Na podporu toho doporučujeme, abyste se seznámili s mnoha příklady návrhů uvedených na fotografii v naší galerii. Příjemné prohlížení!

Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto Duplexní sádrokartonové podhledy - foto

Thanks! You've already liked this