DIY voliéra pro psy: 95 nápadů na fotografie

DIY voliéra pro psy: 95 nápadů na fotografie

Tento článek vám řekne, jak vyrobit voliéru pro psa vlastníma rukama. Dozvíte se o různých možnostech návrhu domu nebo ulice, o vlastnostech budovy a také získáte užitečné rady od chovatelů psů. Pomůže vám s tím popis celého stavebního postupu, fotografie a návod na stavbu domu pro vašeho čtyřnohého přítele..

Typy výběhů pro psy

Před zahájením stavby se rozhodněte o typu a konfiguraci budoucího výběhu, rozhodněte se, jaký bude dům vašeho psa. Vlastnosti vzhledu budou záviset na řadě parametrů: materiály, které jste si vybrali; plemeno, velikost a věk domácího mazlíčka, stejně jako vaše osobní preference pro organizaci domova pro domácího mazlíčka.

Existují následující typy voliér:

1. Dočasné voliéry – většinou otevřené struktury. Navrženo pro dočasné přeexponování psa, vyrobené ve formě plotu z plotu nebo pletiva. Uvnitř je instalována budka nebo jako místo pro odpočinek je vyrobena podlaha. U tohoto typu voliéry není střecha nutná, protože domácí zvíře je v ní krátce..

Dočasné výběhy pro psy

2. Uzavřené struktury – označovány jako mezilehlé budovy. Uvnitř je vyžadována budka nebo je vyrobena podlaha. Protože je v něm pes delší dobu, musí být tento výběh izolován. Některé stěny mohou být pevné, ale musí existovat alespoň jedna strana mřížky, aby zvíře mohlo situaci pozorovat.

Uzavřené výběhy pro psy

3. Kapitálové voliéry – mít konstrukci oddělenou od příhradové části, ve které je umístěna budka nebo jiné místo na spaní. Tato budova je izolovaná ze všech stran, protože zvíře v ní žije po celý rok. Mřížová část budovy slouží k procházkám a krmení. V drsných zimních podmínkách lze krmné místo přenést také na izolovanou část výběhu.

Hlavní chovatelské stanice pro psy

Požadavky na voliéry

Pokud se rozhodnete postavit voliéru pro svého psa sami, měli byste vzít v úvahu řadu požadavků, které na takové budovy platí. Pokud budete tyto zásady dodržovat, bude váš mazlíček v takovém domě žít pohodlně a bezpečně. Mnoho chovatelů psů přemýšlelo o pohodlí a bezpečí svých mazlíčků a vyvinulo následující pravidla pro pořádání výběhů:

Velikost voliéry

Není překvapením, že velikost je jedním z hlavních faktorů při navrhování budoucího domova psa. Z mnoha zdrojů bylo možné identifikovat následující standardy pro oblast pro voliéru:

– pokud je výška vašeho psa v kohoutku od 45 do 60 cm, pak by plocha měla být alespoň 6 m2;

– od 50 do 60 cm v kohoutku – od 8 m2;

– nad 60 cm – plocha ohrazení musí přesáhnout 10 m2.

Stojí za zmínku, že úspora místa může mít negativní důsledky pro fyzické i psychické zdraví vašeho mazlíčka. Ale také nestojí za to přidělit příliš mnoho prostoru, protože v zimě musí voliéra stále udržovat teplotu vzduchu..

Krabička pro psy - velikost Krabička pro psy - velikost

Podlaha voliéry

Snad nejtěžší otázka při stavbě této budovy. Vyvolává to kontroverze i mezi odborníky. Mnoho lidí dává přednost pokrytí podlahy jedním materiálem, často různými druhy dřeva. Jiní poukazují na potřebu opustit nepokryté oblasti země, protože domácí zvíře je mnohem zvyklejší a pohodlnější, aby uvolnilo přirozené potřeby půdy..

Ve skutečnosti pravda spočívá v účelu voliéry. Pokud v tom bude váš pes téměř pořád, pak je kombinace dřevěné podlahy a otevřené plochy stále tím nejlepším řešením. Pokud použijete voliéru k dočasnému přeexponování nebo zimování, ale po určitou část dne se zvíře klidně pohybuje po dvoře, pak může být podlaha zcela pokryta dřevem. Zvažte také povahu svého čtyřnohého přítele, protože někteří psi dokážou trhat zem a střílet z výběhu..

Voliéra pro psy - Paul Voliéra pro psy - Paul Voliéra psů pro psy - Paul

Voliérské stěny

Mějte na paměti, že stěny by neměly být prázdné. Psi jsou velmi zvědavá a socializovaná zvířata. S velkým potěšením budou sledovat situaci na dvoře, a to bude mít také pozitivní vliv na jejich bezpečnostní funkci..

Vytvořte alespoň jednu nebo dvě stěny ze síťoviny nebo z nějakého druhu mřížového materiálu. Vezměte prosím na vědomí, že materiál stěn musí být pevný a bez jakýchkoli vyčnívajících nebo ostrých prvků, protože pes by se mohl omylem zranit. Pro prázdné stěny zvolte prodyšnější materiály, jako je cihla nebo dřevo..

Kutilský výběh pro psy - zdi Kutilský výběh pro psy - zdi Kutilský výběh pro psy - zdi

Voliéra střecha

Mnoho majitelů psů se snaží svého mazlíčka co nejvíce chránit před deštěm a jinými atmosférickými srážkami, a tak si dělají střechu nad celým územím voliéry. To je celkem přijatelné, stejně jako částečné umístění střechy nad plochu. Jako materiál pro střechu si můžete vybrat naprosto libovolnou možnost, ale je vhodné poskytnout tepelné a zvukové izolační vrstvy.

Kutilský výběh pro psy - střecha Kutilský výběh pro psy - střecha

Dveře voliéry

Správným řešením je vyrobit dveře, které se otevírají dovnitř, aby byli hosté vašeho domova v bezpečí. Za stejným účelem zajistěte zámek nebo šroub na obou stranách dveří..

Kutilský výběh pro psy - Dveře Kutilský výběh pro psy - Dveře Kutilský výběh pro psy - Dveře

Voliérová budka

Při stavbě voliéry myslete na její hlavní prvek – budku.

Kutilský výběh pro psy - stánek Kutilský výběh pro psy - stánek Kutilský výběh pro psy - stánek

Přípravné práce

Než začnete stavět dům pro svého psa, rozhodněte se, kde jej postavíte. Je třeba věnovat pozornost řadě podmínek:

– Vyhýbejte se místům s vysokou hladinou hluku – to má velmi negativní vliv na chování psa;

– Umístěte výběh pro psy na dohled od předních dveří;

– Ve spodní části dvora není třeba zřizovat voliéru. Za prvé se tam bude shromažďovat voda během srážek, a za druhé, zvíře nebude schopno posoudit situaci na území;

– Voliéru nikdy neumísťujte do blízkosti páchnoucích zdrojů, protože by mohlo dojít k poškození čichu vašeho psa.

Pro vysoce kvalitní voliéru, postavenou bez větších obtíží, musíte připravit kresbu. Nemusí se jednat o profesionální rozvržení provedené podle všech pravidel, postačí podrobný náčrt. Hlavní body, které je třeba na výkresu uvést: stacionární nebo přenosné bydlení, vymezení zón, velikosti různých uzlů voliéry a budky, místo pro jídlo psa, prostor pro venčení a volný přístup.

Voliéra psů pro kutily-Přípravné práce Voliéra psů pro kutily-Přípravné práce Voliéra psů pro kutily-Přípravné práce

Stavba výběhu pro psy

Dále jsme se pokusili shrnout algoritmus pro stavbu psího výběhu vlastními rukama..

1. V první řadě se postarejte o spodní část budovy. Podlahu můžete položit na plný litý základ nebo na hromady. Musíte zajistit mírný sklon podlahy, aby voda mohla odtékat, a také pro pohodlnější čištění ve voliéře.

2. Nyní pokračujte v instalaci zábradlí z vámi zvoleného materiálu. Vytvořte robustní rám s trubkami nebo profily a mezilehlým sloupkem, který se vejde do dveří. Doporučuje se vyrobit prázdné stěny ze dřeva nebo cihel, poté můžete upevnit mřížový materiál. Izolujte dřevěné části ekologickou vlnou. Před instalací mřížky nebo grilu podle vašeho výběru zkontrolujte, zda se ohne nebo odrazí, nebo by se váš pes mohl zranit..

3. Nyní nainstalujte střechu. Může být vyroben z jakéhokoli nepromokavého materiálu, hlavní věc je, že všechny upevňovací prvky jsou skryté. Nepodceňujte svého mazlíčka, je schopen se dostat i na ta nejméně přístupná místa.

4. Pro trvanlivost a úhledný vzhled obrouste dřevěné části brusným papírem, poté namořte a otevřete lakem.

Než psa usadíte v novém domově, zkontrolujte ve všech oblastech ostré nebo jiné nebezpečné prvky a ve dveřích pevnost a spolehlivost. Když jste si jisti silou a bezpečností své budovy, můžete svému mazlíčkovi ukázat nové „sídlo“.

Postavte si psí výběh vlastními rukama Postavte si psí výběh vlastními rukama

Voliéry pro štěňata

Malé dočasné výběhy jsou stavěny tak, aby štěňata zůstala doma. Jsou potřebné pro počáteční vzdělávání malého psa i pro jeho bezpečnost. Aby byly pohodlné a nezabíraly mnoho místa, musí být lehké a skládací.

Pro správné umístění štěněte se ujistěte o:

– Místo na spaní;

– Miska jídla a vody;

– Podnos nebo jednorázové plenky, aby si štěně mohlo na určitém místě ulevit;

– Hračky – jsou nezbytné nejen pro hraní, ale i pro vývoj malého pejska.

Někteří chovatelé malých psů používají tyto ohrady pro své domácí mazlíčky. Navíc existují situace, kdy potřebujete omezit pohyb psa po bytě, v takovém případě je taková voliéra také vhodná. Pokud to zabere hodně místa, můžete nainstalovat klec nebo zastřihovač. Vykonávají podobné funkce a přitom zabírají minimum místa..

Voliéry pro štěňata

Kutilský výběh pro psa-fotografie

Připravili jsme pro vás obrovské množství zajímavých a úspěšných řešení pro stavbu voliéry. Snažte se, aby byl váš pes v pohodlí a pohodlí, přičemž mějte na paměti základní potřeby, volno a instinkty vašeho mazlíčka. Za to vám bude váš mazlíček velmi vděčný. Příjemné prohlížení!

Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Voliéra psů pro kutily-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto Ohrada pro kutily udělejte si sami-foto

Video: Výběh pro psy – jak to udělat sami

Published
Categorized as Nápady