DIY nábytek decoupage: 80 krásných nápadů

DIY nábytek decoupage: 80 krásných nápadů

Decoupage nábytku je opět na vrcholu popularity. Připravené návrhy předvádějí neuvěřitelné kouzlo, které oživený nábytek přináší. Použitím levných materiálů můžete také přidat jedinečnost typické fasádě desky, skříně, komody nebo jiného povrchu nábytku. Stačí představivost a pár volných hodin.

Co je to decoupage a jak to udělat

Decoupage je dekorační metoda lepením řezaného papíru nebo textilních obrázků na zpracovanou podložku. Hotová práce je fixována lakem. Počátky tohoto druhu užitého umění sahají do středověku a tato technika si získala vysoké uznání na dvorech Ludvíka XVI. A Marie Antoinetty. Skutečná popularita mezi širší populací takových aplikací byla získána v Anglii ve viktoriánské éře. V celé historii existence se decoupage stala příjemným koníčkem zástupců královských rodin a umělců..

Dnes díky široké škále materiálů existuje mnoho způsobů výroby takových dekorů. Zvažujeme klasickou verzi, která je vhodná pro zdobení nábytkových předmětů..

Před zahájením práce musíte vybrat obrázek, který chcete aplikovat na povrch nábytku. Vhodné ubrousky, kresby na papír, nebo různé potisky na tapety a látku. Můžete si koupit hotové obrázky, ale existuje racionálnější způsob – vytisknout nejúspěšnější možnosti na tiskárně. Tento přístup je dobrý, protože máte k dispozici opravdu široký výběr krásných tisků na internetu a také možnost duplikovat ozdobu. Nejvýhodnější je použít výtisky vytvořené na laserové tiskárně. Tento inkoust se nebude šířit z lepidla nebo laku..

Vyzbrojte se lepidly (speciální lepidlo na decoupage nebo běžné PVA), dále akrylovým lakem, štětci a běžnou houbičkou.

Dalším krokem je příprava povrchu nábytku. Pokud je lakovaný nebo natřený, pak jej obrouste jemným až středním brusným papírem. V závislosti na stavu podkladu může být k opravě prasklin, třísek nebo hlubokých odřenin zapotřebí tmel nebo nábytkový vosk. Po přípravě hladkého povrchu jej pokryjte čirým akrylovým lakem. Pokud je nábytek tmavý, pak je lepší jej přemalovat světlejšími barvami..

Naneste lepidlo a umístěte výřezy na požadovaná místa. Když je lepidlo po celé ploše zcela suché, potřete celou kompozici opět čirým akrylovým lakem. Pokud byl jako materiál vybrán ubrousek, použijte pouze jeho horní vrstvu. Opět, aby neztratil kontrast, je lepší povrch základny osvětlit.

Chcete-li získat nejživější obraz, zbarvte jej vícebarevnými barvami. Chcete -li dát produktu umělou scuff pro účinek starověku, pak byste ho měli pokrýt voskem, namalovat a brousit brusným papírem. Změnou velikosti zrna brusného papíru lze získat oděrky různé hloubky..

DIY decoupage nábytku - Co je to decoupage a jak to udělat DIY decoupage nábytku - Co je to decoupage a jak to udělat

Decoupage židle

Důvodů pro transformaci zastaralých nebo zcela nových židlí může být mnoho. Možná je budete muset přizpůsobit jednomu designu nebo opravit některé aspekty designu samotného kusu nábytku. Může se také stát, že budete chtít renovovat židle ze sbírky vaší babičky nebo zakoupené věci z druhé ruky. V každém případě je možné, a někdy dokonce nutné, dát produktu nový zvuk a význam. Jakým směrem se pohybovat:

– Sázka na jistotu je přidat květinový potisk. Takové dekorativní prvky budou vhodné jak jako květinový stojan, tak v romantickém interiéru místnosti;

– Chcete -li jíst venku nebo relaxovat se šálkem čaje v teplém dni, udělejte si decoupage kresby ovoce a zeleniny – bude to vypadat velmi roztomilé a přirozené;

– U židlí v klasickém koloniálním stylu s čalouněním přidejte textilii odpovídající dekoraci. Nejlepší je použít obrázek ve viktoriánském stylu;

– Kromě ubrousků používejte noviny a časopisy. Světlá ručně vyrobená koláž doplní styl pop art.

Pokud se čtyřnohý předmět nachází poblíž jiného kusu dřeva, zkuste to také proměnit. Tímto způsobem vytvoříte malou kompozici..

Zdobené židle budou určitě vypadat skvěle na zahradě nebo uvnitř, zdobené ve venkovském stylu, ošumělém šik, pop -artu a dokonce i v tradičním prostředí..

DIY nábytek na decoupage - židle na decoupage Decoupage nábytku udělejte si sami-Decoupage židlí DIY nábytek na decoupage - židle na decoupage DIY nábytek na decoupage - židle na decoupage DIY nábytek na decoupage - židle na decoupage DIY nábytek na decoupage - židle na decoupage

Komoda decoupage

Malé komody jsou nepostradatelnou věcí pro ukládání různých drobností. Kromě svého přímého funkčního účelu se mohou stát krásným dekorem pro jakoukoli část domu, zapadající do různých tematických konceptů..

Pro moderní interiér přijde vhod obyčejná obdélníková komoda doplněná černobílými obrázky sukulentů nebo novinových výstřižků, razítka, která dodají lehký nádech starověku.

Rostlinné motivy na bílém pozadí pomohou osvěžit výzdobu haly a chodby. Sbírejte obrázky s herbářem, rostliny v květináčích se jmény nebo nakreslete větve sami a na ně pomocí decoupage „zasaďte“ ptáky.

V dětském pokoji dívky můžete udělat dekoraci s roztomilými květinami, beruškami, motýly v pastelových barvách růžové, modré, zelené, žluté. Mimochodem, veselý tisk s tančícími liškami na omezeném plátně může zdobit nejen školku, ale i jakoukoli jinou místnost..

Pokud je škola pozadu a vy stále máte v rukou geografické mapy, nespěchejte je vyhodit! Komodu překryjte světlou barvou a na samotné zásuvky nalepte karty. Totéž lze provést s notovým zápisem..

Decoupage Dresser - decoupage nábytku pro kutily Decoupage Dresser - decoupage nábytku pro kutily Decoupage Dresser - decoupage nábytku pro kutily Decoupage Dresser - decoupage nábytku pro kutily Decoupage Dresser - decoupage nábytku pro kutily Decoupage Dresser - decoupage nábytku pro kutily Decoupage Dresser - decoupage nábytku pro kutily

Decoupage stůl

Malý nudný stůl, který vám věrně slouží několik let nebo dokonce desetiletí, byste neměli vyhazovat. Raději mu dejte nový život zdobením ve stylu shabby chic nebo Provence.

Nejprve namalujte nábytek světlou barvou a poté naneste odpovídající barevné obrázky. Případně si vyrobte malou sadu židlí a stolu v zahradě s tématikou Provence: zobrazte trs větviček levandule obklopený šeříkovou klecí. Bílý stůl s veselými slunečnicemi bude na dvoře vypadat skvěle..

Shabby chic se hraje v bílých barvách s využitím scén roztomilých růží, ptáků, andělů. Je lepší rozmazat obrysy kreseb a pro zajímavou texturu použít lak na craquelure.

Ozdobte konferenční stolek poznámkami, květinami, písmeny kaligrafickým rukopisem. Pokud usilujete o lakonismus, ozdobte jednou nebo dvěma barvami. Například vezměte geometrický vzor tapety a umístěte jej pod sklo nebo namalujte jemný tmavě šedý vzor na bílém pozadí..

Do školky můžete dát malý stůl a židli v příjemné modré barvě s obrázky medvědů, balónků a plážových domků, Mimochodem, velmi zajímavé vzory pocházejí z použitých tylových a krajkových ubrousků. Taková kompozice ozdobí kuchyň s tematikou země..

Decoupage stolu - decoupage nábytku pro kutily Decoupage stolu - decoupage nábytku pro kutily Decoupage stolu - decoupage nábytku pro kutily Decoupage stolu - decoupage nábytku pro kutily Decoupage stolu - decoupage nábytku pro kutily Decoupage stolu - decoupage nábytku pro kutily

Decoupage postele

Postel je hlavním prvkem ložnice, je to ona, kdo určuje rytmus a obecný vektor pro celou místnost. Proto při rozkládání postele stojí za to pamatovat, že vzhled ostatních detailů bude přímo záviset na stylu, který si vyberete..

Nejlepším řešením by bylo ozdobit čelo postele – to je to, co upoutá pozornost při vstupu do ložnice. Může být ozdoben různými vzory nebo písmeny. Květiny nebo zvířata jsou pro postýlky jako stvořené. Skvělý nápad je ozdobit čelo postele kousky látky. Je skvělé, pokud jsou sladěny s hlavními barvami vašeho interiéru..

Zadní část může být zdobena celá nebo částečně. Obrázky mohou být obecně cokoli, hlavní věc je, že se rýmují s obecným konceptem domova. Pokud se hotový vzhled čela ostře liší od obrazu celé postele, stačí ozdobit nohy.

Upozorňujeme, že postele jsou často pokryty leštidlem. V takovém případě povrch před zahájením práce zbrouste..

Decoupage postele - Decoupage nábytku vlastními rukama Decoupage postele - Decoupage nábytku vlastními rukama Decoupage postele - Decoupage nábytku vlastními rukama Decoupage postele - Decoupage nábytku vlastními rukama

Skříň na decoupage, příborník

Díky jednoduchým a nenáročným nápadům můžete svůj šatník, kredenc nebo skříňky do kuchyně, koupelny v několika krocích proměnit k nepoznání. Použijte zbylou tapetu – nalepte ji na boky nebo dveře a užijte si svěží a živý vzhled. Existuje ještě jeden způsob, jak ozdobit tapetou. Jeho rozdíl spočívá pouze v tom, že je nutné vložit přes rovinu uvnitř produktu. Takový dekor rozšíří vnitřní prostor a potěší svým vzhledem pokaždé, když otevřete dveře..

Pokud máte zálibu v malování, pak tyto dovednosti určitě uplatněte – aplikace doplňte malováním akrylovými barvami. I ten nejtmavší a nejnápadnější šatník se může stát ozdobou interiéru..

Chcete -li vytvořit dekor ve stylu Provence, potřebujete pouze několik karet nebo hezkých ubrousků. Konečné úpravy proveďte akrylovými barvami a jedinečný nábytek je připraven.

Mimochodem, ozdoby nemusí být malé. Rozměrové položky jsou skvělé pro zdobení velkými obrázky. Černá a bílá dekorace na stěnách spolu s tapetami na skříni ve stejném barevném schématu je skvělá kompozice!

Skříň na decoupage, příborník - decoupage nábytku pro kutily Skříň na decoupage, příborník - decoupage nábytku pro kutily Skříň na decoupage, příborník - decoupage nábytku pro kutily Skříň na decoupage, příborník - decoupage nábytku pro kutily

Decoupage nábytek – krásné nápady na fotografie

Ve výběru níže uvedených fotografií můžete vidět ještě zajímavější nápady pro nábytek decoupage vlastními rukama. Galerie obsahuje dekorace pro zahradu, chodbu, kuchyň, ložnici, obývací pokoj a školku. Příjemné prohlížení!

Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady Decoupage nábytek - krásné fotografie a nápady

Video: Nábytek na decoupage – druhý život starých věcí

Thanks! You've already liked this