DIY lustr plafond: 60 fotografických nápadů

DIY lustr plafond: 60 fotografických nápadů

Lampy nejsou jen zdrojem umělého osvětlení v interiéru, ale také důležitým prvkem dekoru, bez kterého kompozice vypadá neúplně. Můžete vytvořit jasné akcenty tím, že vytvoříte plafond pro lustr vlastními rukama, protože není vůbec nutné utrácet obrovské částky peněz za nákup designových modelů. O nuancích práce – přečtěte si v našem článku!

Kde začít?

Při vytváření plafondu vlastními rukama mějte na paměti, že použití konvenční žárovky není dobrý nápad. Je lepší zaměřit se na energeticky úsporné žárovky, které se tolik nezahřívají a podle toho nezahřívají těsně umístěné části, čímž je zajištěna bezpečnost. Kromě toho jsou docela ekonomické, což vám umožňuje neutrácet peníze za elektřinu, a jsou také trvanlivé..

Při výběru materiálu pro odstín se řiďte jak estetickými vlastnostmi, tak technickými vlastnostmi. Za prvé by měl být šetrný k životnímu prostředí, nejlépe na přírodních základnách, které nebudou šířit nebezpečné látky s minimálním zahříváním..

Za druhé, stín by neměl shromažďovat mnoho prachu: některé povrchy, jako tkanina, jsou k tomu náchylnější než jiné. Vyberte možnost, kterou lze snadno čistit a kterou lze snadno setřít vlhkým hadříkem. To neplatí pro papír, ale vzhledem k lacnosti a jednoduchosti materiálu lze takový lustr v případě potřeby vždy vyměnit..

Za třetí, lustr by měl místnost dobře osvětlit, aniž by ji ztmavil. Pro některé interiéry je však vhodnější tlumené světlo: ve školce, ložnici nebo obývacím pokoji pro intimní atmosféru. V takových případech můžete ukázat svou představivost tím, že vyrobíte stínítko, které v místnosti vytváří světelné vzory. Vy jako autor můžete realizovat jakékoli své rozhodnutí – a to je pravděpodobně hlavní výhoda domácích odstínů.

DIY lustr plafond - Kde začít DIY lustr plafond - Kde začít DIY lustr plafond - Kde začít

Vybíráme odstín pro styl interiéru

Lustr se může stát jasným přízvukem v interiéru nebo nepostřehnutelným, ale důležitým doplňkem. S jakoukoli volbou by měl plafond harmonicky odpovídat stylu místnosti.

Bohužel ne každý produkt lze vytvořit vlastními rukama. Například klasika se vyznačuje ladnými výrobky z křišťálu, skla nebo kovu, které nelze vyrobit vlastními silami. Existují ale i další možnosti..

Minimalismus

Lakonickou a lakonickou kompozici minimalismu lze snadno rozbít díky jednomu detailu navíc, který bude v takovém interiéru obzvlášť patrný. Bez ohledu na typ místnosti zde budou vhodné jednoduché geometrické tvary, absence závěsných prvků a jednotné barevné schéma, které je součástí obecné palety prostoru..

Dobře se hodí kovové rámové struktury, které trochu ztmaví světlo, nebo odstíny papíru bez ozdobných detailů.

Plafond pro lustr s vlastními rukama - styl minimalismu Plafond pro lustr s vlastními rukama - styl minimalismu

Podkroví

Tady se můžete opravdu toulat, takže je to v interiéru podkroví, ve kterém budou organicky vypadat domácí výrobky z neobvyklých materiálů. Není to děsivé, pokud vzhled lustrů prozrazuje jejich neprodukční původ, protože mnoho detailů tohoto stylu uvádělo jejich nedokonalost jako hlavní výhodu..

U odstínů je přípustné použít i známé předměty: průhledné plechovky, kovová zařízení, rámy ze závitu nebo drátu. Pokud to výška stropů dovolí, pak by byl vynikající volbou dlouhý závěsný lustr s minimalistickou kapucí..

Plafond pro lustr s vlastními rukama - styl Loft

Skandinávský styl

I přes svůj severní původ vypadá tento trend v interiéru velmi útulně a moderně. Skandinávský styl je minimalistický, dává přednost přírodním materiálům a také světlým, převážně bílým barvám..

Existuje mnoho možností pro design lustru – styl výrazně neomezuje jeho formy. Ale ne všechno lze vytvořit sami. Vhodné jsou vzdušné modely ve tvaru koule vyrobené z nití nebo papíru.

DIY lustrový plafond - skandinávský styl DIY lustrový plafond - skandinávský styl

Provence

Přijíždí k nám ze vzdálených francouzských vesnic, Provence preferuje jednoduchou, útulnou estetiku přírodních materiálů, květinových vzorů a světlých odstínů. Něco takového by mělo být stropem pro lustr..

Vhodné jsou výrobky z látky nebo krajky zaobleného tvaru. S malou úrovní dovedností můžete zušlechtit skleněný zvonek decoupage, čímž ušetříte peníze – koneckonců, navzdory své jednoduchosti autentická Provence zahrnuje značné náklady na uspořádání.

Plafond pro lustr s vlastními rukama - styl Provence Plafond pro lustr s vlastními rukama - styl Provence

Plafondy z papíru

Navzdory skutečnosti, že papír není považován za nejspolehlivější základnu pro stínítka, snadná práce s ním a znatelná levnost dělaly tento materiál mezi jehličkami velmi atraktivní. Kromě toho můžete s jeho pomocí aktualizovat interiér nejméně každý měsíc a vytvářet nová řemesla..

Origami plafonds

Kdo v dětství neměl rád origami, navrhování zvířat nebo složité modulární papírové výrobky? Nyní můžete uplatnit své dovednosti pro praktičtější účely. Ale i lidé, kteří se s touto lekcí poprvé setkali, ji také mohou snadno zvládnout a vyrobit origami odstíny pro lustr vlastními rukama..

Jedná se o lakonické návrhy různých geometrických tvarů, které se perfektně hodí do moderního interiéru. Nedoporučuje se používat velmi silný papír, protože špatně propouští světlo.

Papírové lustrové odstíny - Origami odstíny Papírové lustrové odstíny - Origami odstíny

Kudrnaté výrobky

Milovníci rozmanitějších dekorů však mohou z papíru vytvářet plafondy nejrůznějších tvarů. Obklopte například lampu papírovými domy, motýly nebo obálkami..

Vzhled takového plafondu také závisí na povrchu – jednobarevném, vzorovaném, novinovém a tak dále. Kombinací těchto materiálů můžete dosáhnout zcela odlišných efektů..

Odstíny pro papírové lustry - výrobky ve tvaru

Čínské lucerny

Pokud máte doma papírové lampiony, nespěchejte je použít jako nezávislé plafond, protože to je vynikající základ pro další experimenty..

Lze jej přelepit čímkoli, co chcete, ale abyste se vyhnuli domácímu vzhledu – doporučujeme míč ozdobit malými papírovými šupinkami nebo dlouhým „peřím“, které půvabně visí až na dno.

Plafondy na papírové lustry - čínské lucerny Papírové lustrové stínítka - čínské lampiony

Plafondy vyrobené z nití

Různé nitě a lana jsou vynikající základnou pro stínítko, které je vhodné k vytvoření intimní atmosféry se zatemňujícím efektem..

Půvabný kokon

Kulatý odstín z náhodně navinutých nití vypadá velmi jednoduše a zároveň stylově. Aby si takový materiál udržel požadovaný tvar, je fixován lepidlem na balón, který je po skončení práce jemně odstraněn..

Ačkoli je zde pole pro kreativitu malé, vždy můžete experimentovat s barvami a tkát v několika odstínech.

Závitové žárovky pro lustry - Půvabný kokon

Pletený odstín

Takové řešení z vláken vypadá méně chaoticky. Hlavními podmínkami pro jeho výrobu jsou schopnost plést nebo přítomnost babičky, která vám laskavě uplete ubrousek. Hotový výrobek musí být umístěn na jakoukoli základnu – kovový rám, průhledný kontejner, čínskou kouli. Podobně jako u první možnosti můžete stínidlo na balónku upevnit lepidlem..

Odstíny na lustry z nití - Pletené stínítko Odstíny na lustry z nití - Pletené stínítko Odstíny na lustry z nití - Pletené stínítko

Plafondy z lahví

Z lahví lze dokonce vytvořit stylové lustry pro různé typy místností. Patří sem skleněné i plastové nádoby..

Skleněné lahve nebo sklenice

Princip práce s takovou základnou je jednoduchý: vyberte si tu nejkrásnější a skryjte do ní lampu. Lze použít prodloužené lahve nebo malé sklenice. Je nutné zajistit, aby sklo umožňovalo průchod světla potřebného pro místnost, a v případě nedostatku lze použít několik zdrojů.

Pokud lustr hraje více dekorativní funkci, může být láhev pokryta akrylovou barvou nebo malbou.

Stínidla na lustry - skleněné lahve nebo sklenice Stínidla na lustry - skleněné lahve nebo sklenice Stínidla na lustry - skleněné lahve nebo sklenice

Plastová stínítka

Plastové lahve by neměly být používány neporušené. Ale vyrábět z nich levné díly pro domácí plafond je docela realistické.

Lustry ze dna obyčejných lahví, které tvarem připomínají květinu, vypadají luxusně (pokud je toto slovo obecně použitelné pro plast). Pro lepší fixaci jsou upevněny dohromady pomocí drátu a vytvářejí různé kompozice.

Další možností je 10litrový lilek pokrytý plastovými lžičkami, které jsou seřazeny v několika řadách jako šupiny. Design bude přenášet tlumené, ale rovnoměrné světlo, které bude produkt dále zdobit.

Odstíny na lustry na láhve - Plastová stínítka Odstíny na lustry na láhve - Plastová stínítka

Plafondy z kovových prvků

Poněkud neobvyklá řešení pro lustry nabízejí také kovové výrobky. Naštěstí je nemusíte vyrábět sami, takže nepotřebujete žádné speciální dovednosti při obrábění kovů. Ale v každém případě je zajištěn velkolepý vzhled..

Kuchyňské spotřebiče

Nespěchejte vyhodit staré lžíce a vidličky – budou se hodit při vytváření originálního designu. Umístěním tuctu svítidel kolem lampy získáte vynikající odstín pro kuchyňský lustr, který se perfektně hodí k předmětu..

Stejného účinku lze dosáhnout například pomocí struhadla. Obecně můžete experimentovat s jakýmikoli spotřebiči, zvláště pokud je váš interiér vyzdoben ve stylu podkroví. Jen se ujistěte, že kovové části nejsou příliš horké..

Lustry na lustry z kovových prvků - kuchyňské spotřebiče Lustry na lustry z kovových prvků - kuchyňské spotřebiče

Gear dome

Pokud chcete do svého života přidat trochu steampunku, udělejte si stínidlo na ozubený lustr. Ty lze získat demontáží starého kola, nebo koupit na bleším trhu. Výsledek ale rozhodně stojí za námahu.!

Odstíny na lustry z kovových prvků - kopule ozubených kol Odstíny na lustry z kovových prvků - kopule ozubených kol

Plafond pro lustr s vlastními rukama – fotografie

Zkoumali jsme vlastnosti výroby stínidel pro lustry a nejoblíbenější řešení z různých materiálů. Ale samozřejmě existuje mnoho dalších zajímavých možností – jak dokazuje náš výběr fotografií. Příjemné prohlížení!

Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie Plafond pro lustr s vlastními rukama - fotografie

Video: Jak vyrobit stínidlo pro lustr – DIY

Thanks! You've already liked this