DIY květináče: 100 nápadů na fotografie

DIY květináče: 100 fotografických nápadů

Chcete transplantovat rostliny a aktualizovat své květináče? Udělejte si čas na běh do obchodu, možná už jsou ve vašem domě položky, které jsou připraveny udělat vám novou laskavost. Podívejme se, co zajímavého a krásného můžete vymyslet a udělat sami!

Cache-pot z kufru

Staré kufry vypadají velmi poutavě – při pohledu na ně představujeme fascinující cesty do vzdálených neprozkoumaných vzdáleností, odkud přinášíme živé dojmy a nezapomenutelné příběhy. Kufr slouží jako věrný společník a nevědomý divák našich dobrodružství..

Pokud tedy najdeme tento na první pohled nevýrazný předmět v podkroví, mohou nás zaplavit příjemné vzpomínky a my se s ním rozhodně nebudeme chtít rozloučit. Místo posílání kufru na věčný odpočinek navrhujeme z něj vytvořit krásný prvek dekoru a v kombinaci – útočiště pokojových rostlin.

Co k tomu tedy potřebujeme:

– Kufr (pokud jej nemáte doma, vezměte jej od příbuzných nebo přátel nebo jděte na místní bleší trh);

– expandovaná hlína nebo hliněná půda;

– Pokojové květiny (vyberte si libovolný podle svého vkusu, hlavní je, aby spolu ladily a vešly se do kufru);

– Silný film (skleník nebo utěrka na stůl);

– Sešívačka nábytku;

– Lak, štětce, barva, základní nátěr na zdobení.

Nejprve musíte kufr ozdobit. Nejuniverzálnější možností je zakrýt ji bílou barvou. Odstraňte kryt, potřebujeme pouze spodní hlubokou část. Otřete všechny povrchy vlhkým hadříkem a otřete alkoholem. Vnější část kufru pokryjte ve dvou vrstvách základním nátěrem (akrylát) a nechte zaschnout. Rohů a držadel není třeba se dotýkat; aby se zabránilo náhodnému zabarvení, nalepte na ně maskovací pásku.

V případě potřeby lze vnější část dodatečně ozdobit technikou decoupage. Opravte práci provedenou lakem (nejlépe ze všech matných parket) – tento krok je nutný, pokud chcete, aby vám výrobek sloužil delší dobu.

Zakryjte dno nádoby filmem, vyhnete se tak poškození kufru vlivem kapaliny. Film je připevněn sešívačkou na nábytek podél horního okraje.

Zakryjte dno keramzitem, opatrně vyjměte rostliny z květináčů a uspořádejte je, ponechte oblasti pro následný růst oddenků. Vyplňte dutiny zalévací zeminou.

Hrnce na kufry jsou připraveny! Umístěte jej na vhodné místo a obdivujte svůj výtvor. V budoucnu při zavlažování sledujte množství kapaliny, protože pokud je jí příliš mnoho, rostlina může zemřít, protože neexistují žádné otvory pro odvodnění. To platí pro všechny typy hrnců.

Květináč udělej si sám z kufru Květináč udělej si sám z kufru Květináč udělej si sám z kufru Květináč udělej si sám z kufru Květináč udělej si sám z kufru Květináč udělej si sám z kufru

Sázecí stroj na beton

Na první pohled se může zdát, že odlití sazeče z betonu je obtížné. Samozřejmě budete muset tvrdě pracovat, ale výsledek bude velmi trvanlivý a estetický. Pojďme diskutovat o některých nuancích práce a pustit se do práce.

Je lepší zvolit betonovou směs, která je bezprašná, kterou najdete na prodejních místech materiálů a nástrojů pro kreativitu..

Jako formu můžete použít obaly vyrobené z plastu nebo lepenky pod výrobky, protože je bude snadné je odstranit ze sušeného betonu. Je také vhodné použít tenčí formy, ale předem je ošetřete slunečnicovým olejem. Budete potřebovat celkem dva kontejnery. První by měl být širší, je potřebný pro vnější stranu výrobku a druhý, užší, pro vnitřní stranu. Zkuste vložit jeden do druhého – tímto způsobem posoudíte soulad rozměrů a budoucí tloušťky stěny..

Během výrobního procesu budete potřebovat: formy, nůžky, spolehlivou pásku, špachtli, kbelík, betonovou směs.

Míchejte betonovou směs, dokud nezískáte strukturu jogurtu. Dodržujte pokyny výrobce. Pokud nalijete více vody, než potřebujete, pak se nebojte, protože po chvíli se objeví na povrchu. Slijte a přidejte malé množství směsi, rozprostřete ji po povrchu. Formy by měly být zkontrolovány na otvory. Pokud je najdete, jednoduše je překryjte lepicí páskou. Nalijte směs do velké formy až do poloviny.

Bez čekání na úplné ztvrdnutí betonu upevněte menší nádobu uvnitř vnější formy. Musíte to opravit nahoře pomocí skotské pásky. V této fázi je důležité zajistit, aby byla malá forma vzdálena alespoň 1 cm od větší, jinak bude květináč křehký. Můžete odhadnout, jak bude nádoba plná během výroby prvního kontejneru, ponořením vnitřní formy do směsi..

Nechte beton ztvrdnout – asi dva až tři dny. Pásku nemusíte odstraňovat. Po uplynutí doby použitelnosti lze hrnec opatrně vyjmout. Pokud je to obtížné, řezejte lepenku nebo plast nožem..

Zbavte se drsnosti na povrchu brusným papírem. Připraven!

Květináč lze ozdobit nebo malovat. Zasaďte rostliny a umístěte je na prominentní místo – aby každý viděl, jaký jste pán nebo řemeslník!

DIY betonový květináč DIY betonový květináč DIY betonový květináč Betonový květináč si udělejte sami DIY betonový květináč Betonový květináč udělej si sám Betonový květináč si udělejte sami DIY betonový květináč DIY betonový květináč DIY betonový květináč

Sázecí stroj ze zbytků dlaždic

Na konci renovačních prací má mnoho domů dokončovací materiály, včetně dlaždic. Právě z něj můžete postavit neobvyklý květináč, který ozdobí interiér nebo zahradu..

Zásobte se těmito materiály: lepidlo (pistole nebo moment), 4 dlaždice v jedné velikosti, 4 ks. cítil.

Naneste lepidlo na jeden okraj dlaždice a okamžitě jej přitlačte na zadní stranu druhé dlaždice. Pomocí řezbářské podložky udržujte okraje čisté. Algoritmus opakujte pro každou dlaždici. Tím získáte základ pro produkt..

Fixujte plstěné kruhy lepidlem na všechny 4 spodní rohy výsledné krychle. Umístěte květináč do květináče. Připraven!

Co je obzvlášť pěkné – takový hrnec je univerzální, například jej můžete použít jako svícen na zahradu.

Kutilský kutil na květiny ze zbytků dlaždic Kutilský kutil na květiny ze zbytků dlaždic Kutilský kutil na květiny ze zbytků dlaždic Kutilský kutil na květiny ze zbytků dlaždic Kutilský kutil na květiny ze zbytků dlaždic

Látkové květináče

Jedním z jednodušších nápadů na zdobení nevzhledného květináče je ušití jediného plátěného potahu nebo velkého plátna s kapsami. Aby voda nepronikla do látky, musí být na její spodní část umístěna utěrka. Můžete si vybrat ozdobu nebo texturu podle svého uvážení a ve většině případů nebude nutné rostliny přesazovat, což vám ušetří čas i energii..

Textilie musí být dostatečně hustá a musí si zachovat tvar. Pro samostatný kryt je nutné vytvořit válec s filmem na vnitřní straně. Chcete -li vyrobit plátno s kapsami, budete muset připravit drátěnou základnu, která upevní tvar.

Látkový květináč pro kutily Látkový květináč pro kutily Látkový květináč pro kutily Látkový květináč pro kutily

Závěsná police s květináči

Na balkon nebo pokoj můžete postavit pěknou polici, na kterou můžete položit květiny a pár svíček.

Budete potřebovat: překližku (obyčejné desky nebo OSB o rozměrech 45×20, 45×18, 15×9 a dva fragmenty 17×9 cm); jedna lišta široká 1,5 cm, nakrájená na proužky (dva o délce 45 a 27 cm a 4 kusy po 15 cm); kabel nebo lano; lepidlo pro práci se dřevem; vrtat; samořezné šrouby 4×3 mm; Lis; barva na dřevo; štětec.

Tyče natřete barvou – poslouží jako okraje truhlíku na rostliny a samotné police. Dále vytvořte otvory pro lano v největší desce – to bude zadní stěna. Ustupte minimálně 1 cm od okraje.

Vyvrtejte otvory na levé straně desky pro spodní část police, 1 cm od okraje. Na pravé straně vytvořte otvory, ponechte 2,5 cm.

Ve svislém dílu vytvořte otvory pro spojení dílků. Použijte tenčí vrták a vyvrtejte 3/4 cm od okraje. Silnější bit vyvrtejte otvory, aby vypadaly úhledně. Ořízněte prvky.

Rozhodněte se o velikosti květináče a proveďte měření, ponechte prostor pro upevnění na levé straně. Označte upevňovací body – uprostřed a v rozích na každé straně krabice. Vyvrtejte je tenkým a silným vrtákem. Pomocí samořezných šroubů přišroubujte zásuvku k polici.

Naneste a rozdělte lepidlo na spodní fragment police a okraje zásuvky, vložte tam tyče a přitlačte dolů lisem. Nechte čas zaschnout podle pokynů lepidla.

Provaz provlékněte konci svázanými do vodorovné desky. Vytáhněte ho na velké prkno, postavte svisle a svažte také uzly. Připraveno! Na dno truhlíku položte žínku a vysaďte tam květiny nebo do ní vložte květináče. Na polici můžete umístit svíčky nebo jiné dekorativní prvky, dát tam kelímky s horkými nápoji.

Závěsná police s květináči si udělejte sami Závěsná police s květináči si udělejte sami Závěsná police s květináči si udělejte sami Závěsná police s květináči si udělejte sami Závěsná police s květináči si udělejte sami Závěsná police s květináči si udělejte sami Závěsná police s květináči si udělejte sami Závěsná police s květináči si udělejte sami Závěsná police s květináči si udělejte sami Závěsná police s květináči si udělejte sami

Nápady pro květináče na zahradě

Na zahradě můžete mnohem svobodněji přistupovat k otázce výběru nádob pro rostliny. Nicméně pro pohodu zástupců flóry je třeba mít na paměti, že je třeba je vybrat v závislosti na velikosti květináčů. Pokud je nádoba mělká, použijte vegetaci s mělkým kořenovým systémem. Navíc malé množství půdy, které bude muset být v některých případech využito, nebude schopno zajistit potravu pro žádnou květinu. V tomto případě proto upřednostněte nenáročné zástupce, například krásné sukulenty nebo rostliny, které jsou vhodné pro skalku.

Dali jsme dohromady bláznivé, ale účinné kompozice:

– Soběstačné, velké květiny se šťavnatou a bohatou zelení lze zasadit do koupelny – takové květiny se neztratí ani v tak velké nádobě;

– Ze starého dřevěného stolu vyjdou vynikající přírodní květináče – předstírejte, že tam rostliny samy vyrostly, můžete tam dokonce zasadit trávu a dát krásné konopí;

– Stará auta, zvláště ta historická, vypadají velmi organicky s květinami uvnitř, jako byste je zrovna vozili na transplantaci;

– Kudrnaté klece pro papoušky vypadají neuvěřitelně sofistikovaně a roztomilě, namalujte je v jasných barvách a směle tam sázejte, řekněme, mech a narcisy;

– Někdy rostliny klíčí na zdánlivě nemožných místech, použijte toto – zasadte květiny do gumových bot, silnou knihu se zažloutlými stránkami, ohořelé kulatiny.

Nápady pro květináče na zahradě Nápady pro květináče na zahradě Nápady pro květináče na zahradě Nápady pro květináče na zahradě Nápady pro květináče na zahradě Nápady pro květináče na zahradě Nápady pro květináče na zahradě Nápady pro květináče na zahradě

Květináč udělej si sám-foto

Ve skutečnosti lze jako secí stroj použít téměř jakýkoli předmět, který se vám líbí. Hlavní věc je, že rostlině jsou poskytnuty nezbytné podmínky pro život. Nabízíme k prohlížení výběr fotografií s krásnými nápady pro hrnce. Přejeme vám příjemný zážitek ze sledování a inspiraci pro kreativitu.!

Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto Květináč udělej si sám-foto

Published
Categorized as Nápady