Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru (80 fotografií)

Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru (80 fotografií)

Technologie používání vápenopískových cihel při stavbě domů je známá už stovky let. Tento materiál je známý svou spolehlivostí, trvanlivostí a v důsledku toho dlouhou životností stavěných budov. Ohromující vlastnosti materiálu, stejně jako jeho estetická přitažlivost, přiměly k vytvoření cihel pro výzdobu interiéru. Dnes se cihlové zdi staly stylovou, originální ozdobou mnoha interiérů.

Výhody a nevýhody materiálu

Je třeba poznamenat, že dekorativní cihla má vynikající technické vlastnosti, díky kterým každoročně přitahuje stále větší pozornost. Mezi hlavní výhody materiálu patří:

– Malá tloušťka, která vám umožní použít ji i v malých prostorách, například na chodbě;

– Vynikající izolační výkon, pokud jde o udržování tepla v místnosti a nízkou propustnost zvuku;

– Dekorativní cihla je vyrobena z materiálů, které nevyzařují škodlivé látky, a proto je šetrná k životnímu prostředí;

– Snadná instalace – vzhledem k nízké hmotnosti prvků je lze připevnit na zeď pomocí speciálního lepidla;

– Materiál lze snadno řezat, což znamená, že je docela snadné s ním uspořádat rohy a spoje.

Nevýhody dekorativních cihel zahrnují nízkou hygroskopicitu a drsnost povrchu. Tyto ukazatele omezují použití povrchových úprav v některých problémových oblastech, například při návrhu kuchyňské zástěry..

Dekorativní cihla pro dekoraci interiéru - výhody a nevýhody Dekorativní cihla pro dekoraci interiéru - výhody a nevýhody

Druhy dekorativních cihel

Použití dekorativních cihel pro obklad umožňuje dát interiéru individualitu. Rozmanitost typů vám navíc umožňuje vybrat materiál, se kterým bude pohodlné pracovat bez pomoci specialistů, a také nejvhodnější za cenu a podmínky konkrétní místnosti..

Klinkerová cihla

Taková cihla se vyrábí na bázi keramiky (říká se jí také keramika). Dokonale snáší jakékoli podmínky vlhkosti a znečištění, snadno se čistí, proto může být použit v takových konkrétních prostorách, jako je koupelna nebo kuchyň. Snadno odolává teplotním změnám, takže je vhodný pro obložení i nevytápěných místností.

Slínkové cihly se mezi ostatními vzorky vyznačují maximálními ukazateli pevnosti a praktičnosti. Tajemství spočívá ve skutečnosti, že ve fázi výroby hliněná hmota podléhá tuhému dvojitému tepelnému kalení. Pevnost materiálu je tak velká, že jej lze pokládat nejen na zeď, ale i na podlahové povrchy. Dalším rysem je nerovnoměrné barevné spektrum, které je způsobeno vypalováním v konečné fázi výroby. Tento typ je nejdražší materiál..

Druhy dekorativních cihel pro výzdobu interiéru - cihly Clinker Druhy dekorativních cihel pro výzdobu interiéru - cihly Clinker

Sádrová cihla

Taková cihla se vyznačuje zjednodušeným výrobním procesem a podle toho nižšími náklady. Tento materiál je však velmi křehký, takže jeho instalace se nedoporučuje v místnostech, kde je možné rázové zatížení. Současně sádrové cihly, pokud jsou použity správně, budou trvat dlouho, mají zvláštní praktičnost a hygroskopičnost. Jednou z odrůd je cementová cihla, což je odolnější materiál, který se nebojí mechanického namáhání..

Druhy dekorativních cihel pro vnitřní výzdobu - sádrové cihly Druhy dekorativních cihel pro vnitřní výzdobu - sádrové cihly

Flexibilní cihla

Tento typ se objevil na trhu dokončovacích materiálů relativně nedávno. Ve svém jádru je to dekorativní dlaždice, která má jedinečnou schopnost se při zahřátí snadno deformovat (i z teplého proudu vysoušeče vlasů). Flexibilní dlaždice se stávají nepostradatelným materiálem při navrhování stěn složitého tvaru s mnoha výstupky, klenutými stropy a sloupy. Kromě těchto typů mohou roli zdiva hrát materiály, které jej napodobují, například PVC panely, tapety nebo dlaždice..

Druhy dekorativních cihel pro dekoraci interiéru - flexibilní cihly Druhy dekorativních cihel pro dekoraci interiéru - flexibilní cihly

Dekorativní cihlová barva

V sortimentu většiny výrobců dekorativních cihel existují různá barevná provedení materiálu. Cihly mohou být bílé, šedé, načervenalé nebo tmavě hnědé. Účinku je dosaženo pomocí nečistot v surovině barevných přísad. Ale při vší té rozmanitosti si vedoucí pozici stále drží červené cihly.

Uměle stárnutá cihla vypadá zajímavě a dodává dekorativní úpravě zvláštní eleganci. Tento design najdete ve stylech Provence, shabby chic, retro. Pokud je to žádoucí, za účelem dosažení originálního efektu můžete míchat různé typy a vytvářet z nich plátno..

Dekorativní cihla v interiéru lze snadno namalovat výběrem barvy, která není v rozporu se stylem. Je třeba poznamenat, že bílé zdivo neabsorbuje světlo a přispívá k vizuálnímu rozšíření prostoru. Šedá dodává atmosféře dynamiku a černá je nejodvážnějším řešením, které je součástí interiéru podkroví..

Dekorativní cihly pro výzdobu interiéru - barvy Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - barvy Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - barvy

Stylingové funkce

Jak jsme již řekli, je docela možné ozdobit zeď místnosti dekorativními cihlami sami, aniž byste se uchýlili k pomoci odborníků. V takovém případě se musíte seznámit s některými důležitými body:

1. Cihly lze pokládat pouze na rovný povrch, předem očištěné a ošetřené půdním roztokem.

2. Aby byl výkres rovnoměrný, během pokládky se používá úroveň budovy, která vám umožňuje přesně vystavit prvky.

3. Pokládka dekorativních cihel zahrnuje jeho instalaci pomocí speciálního lepidla, které musí být připraveno podle pokynů.

4. Pokud je jako materiál použita cihlová dlaždice, je nutné ji nejprve položit na podlahu a vytvořit vzor tak, aby byly stejné fragmenty vzdáleny.

Den po pokládce můžete začít zpracovávat švy..

Dekorativní cihla pro vnitřní výzdobu - Vlastnosti pokládky Dekorativní cihla pro vnitřní výzdobu - Vlastnosti pokládky

Nápady do interiéru

Při výběru cihlové povrchové úpravy pro zdobení konkrétního interiéru je důležité vybrat správnou oblast a také barvu materiálu, který bude nejlépe vyhovovat interiéru a paletě nábytku. Zvažme podrobněji, jak uspořádat výzdobu s dekorativními cihlami různých místností..

Dekorativní cihla v obývacím pokoji

Jedná se o speciální místnost v bytě, která vyžaduje pečlivý přístup k dekoraci – koneckonců právě zde se budou konat slavnostní události s přáteli a příbuznými, rodinná setkání. V novodobých interiérech často najdete design obývacích pokojů s důrazem na cihlové zdi. Je třeba poznamenat, že samotné zdivo je vynikajícím dekorativním prvkem, který nevyžaduje další dekorace. Pokud je to žádoucí, na cihlové zdi můžete uspořádat galerii rodinných fotografií, ukázku uměleckých děl nebo plakátů.

V obývacím pokoji si můžete vybrat jakoukoli barvu cihel – hlavní věc je, že je v souladu s interiérem. Můžete tedy ozdobit jednu ze stěn nebo jednotlivé sekce. Ozdobou místnosti bude cihlový krb nebo výklenek ve zdi, což vytvoří zvláštní atmosféru pohodlí. Pokud je obývací pokoj kombinován s kuchyní, byla by dobrou volbou malá cihlová zeď sloužící jako dělič zón..

Dekorativní cihla v interiéru obývacího pokoje Dekorativní cihla v interiéru obývacího pokoje

Dekorativní cihla v ložnici

Vzhledem k tomu, že cihla vypadá docela teplá a atraktivní, je ideální pro zdobení ložnice. Materiál se dobře hodí k jiným druhům obkladů. Zdivo se často používá k dekoraci stěny v čele postele nebo na té, na které je nainstalován televizní panel. Pokud je ložnice úzká a postel je umístěna zády k dlouhé zdi, je zdobena cihlami. Tato technika pomáhá vizuálně přesunout zeď, rozšířit místnost..

Dekorativní cihla v interiéru ložnice Dekorativní cihla v interiéru ložnice

Dekorativní cihla na chodbě

V malých místnostech chodeb bude nejlépe vypadat bílá dekorativní cihla s lesklým povrchem. Takový design pomůže zvětšit plochu, učinit prostor volnějším, což je typické pro moderní minimalismus i skandinávský styl..

Je lepší vyzdobit fragmenty z červených cihel, které tímto způsobem rozeznávají rohové oblasti, oblasti ve spojích stěn, klenuté zóny a dveře. Zednictví se může podílet na zónování prostorné chodby.

Dekorativní cihla v interiéru chodby Dekorativní cihla v interiéru chodby

Dekorativní cihla v kuchyni

Kuchyňský pokoj, i když je docela prostorný, se nedoporučuje úplně oblékat do cihel, aby se interiér suterénu v důsledku toho neukázal. Je mnohem lepší použít zdivo jako spojovací článek mezi různými typy povrchových úprav. Definice zdi, kde bude cihla umístěna, vychází z následujícího principu: kam dopadá přirozené světlo, tam je místo pro zdění. U zdi z červených cihel, která má schopnost absorbovat světlo, je lepší zvážit dodatečné osvětlení..

Vzhledem k tomu, že hygroskopičnost materiálu jim neumožňuje vytvořit zástěru, můžete zde použít imitaci obkladu – PVC panely nebo cihlové dlaždice.

Dekorativní cihla v interiéru kuchyně Dekorativní cihla v interiéru kuchyně

Dekorativní cihla v koupelně

V koupelně je specifické mikroklima a dekorativní cihla není nejlepší volbou pro obložení. V extrémních případech bude nutné zdivo obložit protiplísňovými prostředky a také antibakteriálními sloučeninami..

Z estetického hlediska má kombinace drsného povrchu dekorativních cihel se sněhově bílou sanitární keramikou velmi atraktivní vzhled. Místo zdiva v koupelnách používají také tapety odolné proti vlhkosti, dlaždice nebo plastové panely, které jej napodobují..

Dekorativní cihla v interiéru koupelny Dekorativní cihla v interiéru koupelny

Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru – fotografie

V tomto článku jsme zkoumali, jak dekorativní cihlové zdivo může diverzifikovat atmosféru a přinést do místností zvláštní atmosféru tepla, pohodlí a stylu. Zveme vás k pokračování ve vašem dalším seznámení v naší galerii. Zde jsme shromáždili nejlepší fotografické příklady interiérového designu pomocí dekorativních cihel. Příjemné prohlížení!

Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie Dekorativní cihla pro výzdobu interiéru - fotografie

Thanks! You've already liked this