Cihlové domy (75 fotografií): projekty a nápady

Cihlové domy (75 fotografií): projekty a nápady

Pořízení pozemku je pro každou rodinu velkou radostí, kterou posilují sny o stavbě luxusního pohodlného domova. Jedním z nejlepších a nejspolehlivějších materiálů pro stavbu soukromého domu je cihla, která poskytuje příležitost ztělesnit ty nejroztomilejší nápady. Cihlové domy se vyznačují dlouhou životností a budou sloužit nejen jejich majitelům, ale i dalším generacím. Podívejme se, jaké jsou vlastnosti cihlových domů a čím se mohou pochlubit jejich moderní projekty..

Vlastnosti cihlových domů

V moderní architektuře se používá celá řada materiálů, které mají díky moderním technologiím spoustu individuálních výhod. Cihlové domy jsou však stále relevantní a mají velkou popularitu. Existuje pro to docela opodstatněné – konec konců, materiál má mnoho výhod, jako jsou z něj postavené obytné budovy. Zejména můžeme říci o takových výhodách cihlových domů, jako jsou:

– Schopnost vytvářet různé architektonické formy. Architekti mají velmi rádi cihly, především proto, že každá jednotka surovin má malé rozměry, což vám umožňuje navrhovat nejsložitější formy struktur: ohyby stěn, arkýře, efektní vnitřní příčky nestandardních přímých vzorů , atd.;

– Indikátor vysoké pevnosti je nejdůležitějším faktorem při určování životnosti domu. Ve skutečnosti je to cihla, která je uznávána jako nejtrvanlivější materiál, schopný odolat klimatickým rozmarům a potěšit více než jednu generaci teplem a pohodlím. Každý ví, že nejen soukromé, ale i vícepodlažní budovy jsou postaveny z cihel a vybírají suroviny odpovídající síly. Podle odborníků dům postavený z cihel v souladu se správností všech technologických bodů nebude vyžadovat opravu fasády po dobu nejméně jednoho století;

– Čistota materiálu – v tomto případě mluvíme o šetrnosti k životnímu prostředí, která hraje v moderním světě jednu z hlavních rolí. To potvrzuje složení, ze kterého je cihla vyrobena – jsou zde přítomny přírodní materiály, jako je voda, písek a hlína. Kromě toho je třeba poznamenat, že cihla dokonale umožňuje průchod vzduchu, což téměř úplně vylučuje tvorbu plísní nebo rozpadu;

– Pohodlí – bez ohledu na roční období bude cihlový dům vždy suchý a teplý, což je často hlavní výhoda. Budovy mají zvýšenou mrazuvzdornost, schopnost bez problémů odolávat mrazu i tání;

– Vysoká estetika – tento okamžik nevyžaduje výřečnost, stačí se podívat na fotografie hotových obytných budov, abyste se ujistili, jak krásné zděné domy vypadají v jakémkoli krajinném designu. Kromě toho je překvapivá paleta barev, která má širokou škálu barev – od bílých cihel po nejtmavší, která se často používá ve stylu podkroví;

– Není třeba obložení je významným plus cihlových domů. Pokud je zdivo provedeno dostatečně úhledně, může se dům dobře obejít bez dodatečné úpravy. Současně můžete získat dvojí výhodu: krásnou stylovou strukturu a navíc úsporu peněz;

– Vynikající technické vlastnosti – cihlový dům má vysokou požární bezpečnost a zvukovou izolaci, což je důležité pro budovy poblíž dálnic.

Nevýhodou stavby zděného domu je jeho doba trvání, což přirozeně vede k dodatečným nákladům a zpoždění při uvádění budovy do provozu. Pokud však vezmeme v úvahu, že výsledkem bude bydlení v útulné a pohodlné budově, která bude sloužit jako příbytek budoucím generacím, tento faktor není tak významný..

Cihlové domy - Vlastnosti Cihlové domy - Vlastnosti

Projekt cihlového domu: kde začít

Když jste se rozhodli postavit cihlový dům, musíte se rozhodnout o jeho počtu podlaží a architektonickém stylu. Nejoblíbenější jsou dvoupodlažní budovy, které dokonale doplňují mansardové střechy a nahrazují spotřebu materiálů pro vynucení třetího patra. Tato výška vám umožňuje ušetřit peníze na území místní oblasti a získat plnohodnotnou strukturu s požadovaným počtem funkčních místností. Nevýhodou je konstrukce vnitřního mezipodlažního schodiště, pro které je nutné přidělit určitou oblast. Aby nebyla prázdná, často jsou pod ní vybaveny šatny, mini kanceláře, knihovny. Rovněž stojí za zvážení, že dvoupatrová budova bude znamenat dodatečné náklady na placení účtů za energie, zejména během topné sezóny, pokud budova neposkytuje alternativní zdroje.

Jednopatrové domy také neztrácejí na významu, přestože jsou svým počtem nižší než vícepodlažní budovy. Jejich výhodou jsou nižší náklady na stavbu a další údržbu, jakož i snadný pohyb dětí a starších rodinných příslušníků, protože není třeba chodit do druhého patra. Moderní uspořádání navíc často podporuje uspořádání suterénu nebo střechy v podkroví, kde po zajištění veškeré potřebné komunikace můžete také vybavit obývací pokoje, technické místnosti atd..

Na rozdíl od dřívějších dob, kdy budovy stejného typu oslňovaly oči, dnešní design domů zahrnuje mnoho možností. A důležitou roli hraje styl architektury budovy, který by měl být v souladu s krajinným designem a odpovídat osobnosti majitele. Například nejluxusnějším trendem soukromého cihlového domu je baroko, které se vyznačuje majestátní krásou, složitými vzory, přítomností sloupů a křivek..

Dům z cihel v secesním stylu se bude vyznačovat zvláštní originalitou, která svědčí o blízkosti přírodních motivů. Vítány jsou zde hladké linie, které ve své složitosti ostře vyniknou..

Zvláště zajímavé jsou moderní designy, které zdůrazňují originalitu dnešní módy. Například cihlové domy v ultramoderním high-tech stylu zapůsobí i na toho nejpodivnějšího skeptika. Originalita designových řešení ztělesněná v bizarních tvarech, nádherná kombinace cihel s kovovými a skleněnými prvky – to vše nejlépe zdůrazní výhodu budovy.

Projekt cihlového domu - kde začít Projekt cihlového domu - kde začít Projekt cihlového domu - kde začít Projekt cihlového domu - kde začít

Nápady na rozvržení cihlových domů

Jak jsme řekli, cihlové domy mohou mít různé konfigurace. Různé společnosti nabízejí výstavbu jak podle standardních, tak individuálních projektů. Při přemýšlení o uspořádání budoucího domova musíte vzít v úvahu přání všech členů rodiny a také potřebu umístit určité zóny. Vybrali jsme proto ty nejlepší nápady, jak prostor racionálně naplánovat tak, aby byl co nejvíce funkční a pohodlný..

Zděný dům s garáží

Mít garáž pro venkovský dům je obrovská výhoda. Někdy se staví samostatně stojící budovy nebo jsou jednoduše vybaveny polykarbonátovými přístřešky. Nelze ale než souhlasit, že opravovat auto uvnitř je mnohem příjemnější a schopnost dostat se do něj za deštivého dne bez opuštění domova je ještě lepší. Proto se nachází stále více variant obytných budov, kde je garáž součástí bytového domu. Může být umístěn v suterénu nebo v úrovni přízemí. Kromě hlavního účelu může být garáž částečně vybavena jako sklad nebo dílna a území její střechy se může stát nádhernou terasou nebo balkonem..

Nápady na rozvržení cihlových domů - cihlový dům s garáží Nápady na rozvržení cihlových domů - cihlový dům s garáží

Dům se sklepem

Vybudování suterénu pod domem je velmi výnosné řešení. Současné projekty jej navíc obvykle vybavují nejen jako skladovací prostory, ale také jako obývací pokoje. Na fotografii projektu vidíte rozložení, kde se v suterénu nachází kulečník a rekreační oblast. Zde můžete také umístit technické místnosti, prádelnu. Takové detaily musí být promyšleny před zahájením stavby, aby byla včas doručena veškerá potřebná komunikace. Musíte také podrobně studovat úlevu, přítomnost podzemních vod, zajistit odvod srážek.

Nápady na rozvržení cihlových domů - Dům se suterénem Nápady pro rozvržení cihlových domů - Dům se suterénem

Jednopatrový dům s terasou

Tato možnost je ideální pro starší pár nebo rodinu s dětmi. Terasa bude skvělým místem pro rodinné popíjení čaje nebo dětské hry, setkání s přáteli a oslavy zvláštních událostí. Terasa může být otevřená nebo zavřená a může být použita jako další obytný prostor. Zde vybaví letní kuchyň, jídelnu na čerstvém vzduchu, přidělí místo pro grilování, sušení prádla nebo jednoduše nainstalují pohodlná houpací křesla, kde můžete být sami s přírodou.

Terasy jsou často kombinovány s grilem, bazénem nebo krásnou květinovou zahradou. Východ je uspořádán ze strany kuchyně nebo obývacího pokoje a kombinace s ložnicemi nebo dětskými pokoji není vítána. Po vybudování rekreační oblasti na východní straně můžete obdivovat ranní paprsky vycházejícího slunce, od západu – západ slunce. Jižní je nejžhavější, a pokud na terase není střecha, je lepší v létě uspořádat baldachýn. Na severní straně bude místo zaplaveno měkkým rozptýleným světlem..

Nápady na dispozice cihlových domů - Jednopatrový dům s terasou Nápady na uspořádání cihlového domu - Jednopatrový dům s terasou Nápady na uspořádání cihlového domu - Jednopatrový dům s terasou

Cihlový dům v německém stylu

V Německu mají domy čtvercový nebo obdélníkový tvar a dvě patra s podkrovím, jehož prostor slouží jako rekreační místnost nebo skleník. Střechy se dvěma nebo čtyřmi šikmi jsou pokryty červenými bitumenovými taškami. Architektura německých domů je náchylná k praktičnosti, takže neexistují žádné dlouhé chodby a věže, které nenesou funkční zátěž. První patro je často otevřený prostor bez příček, kde se spojuje kuchyně, obývací pokoj a jídelní kout. Dalším rysem je přítomnost suterénu, kde jsou umístěny technické místnosti, a vchod do domu má schodiště nebo alespoň několik schodů. Okna takových domů jsou malá, obdélníková nebo klenutá, rozdělena do mnoha částí..

Nápady na rozložení cihlového domu - cihlový dům v německém stylu Nápady na rozložení cihlového domu - cihlový dům v německém stylu

Moderní minimalismus v cihlovém domě

Nejrelevantnější jsou dnes minimalistické budovy, proto si toto téma zaslouží zvláštní pozornost. Zděný dům ve stylu minimalismu vyniká svou jedinečností, jednoduchostí a funkčností zároveň. Zde je odmítnuto vše nadbytečné: křivky, kruhy, jasné barvy a dekorace. Dům však nepůsobí fádně a udivuje architektonickým řešením, kubickými tvary, plochými střechami s terasami..

Vzhledem k tomu, že otevřenost prostoru je základním rysem minimalismu, mají domy obrovská panoramatická okna a dokonce celé průhledné stěny, kterými vstupuje spousta přirozeného světla. Budovy mohou být jednopodlažní nebo dvoupatrové. Podlahy se přitom nebudou vždy shodovat v různých blocích, protože symetrie zde není nutná..

Nápady na rozvržení cihlových domů - moderní minimalismus v cihlovém domě Nápady na rozvržení cihlových domů - moderní minimalismus v cihlovém domě Nápady na rozvržení cihlových domů - moderní minimalismus v cihlovém domě

Cihlové domy – fotografie a projekty

Další projekty cihlových domů můžete vidět v naší galerii. Zde jsme se pro vás pokusili shromáždit nejlepší fotografie nejpohodlnějších, funkčních rozvržení a krásných exteriérů. Příjemné prohlížení!

Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty Cihlové domy - fotografie a projekty

Thanks! You've already liked this