Chodba v moderním stylu (+67 fotografií)

Chodba v moderním stylu (+67 fotografií)

K vytvoření harmonické atmosféry v domě je nutné v každé místnosti dodržovat jeden styl. To platí zejména o chodbě, která jako první na návštěvníky působí dojmem. Slouží k převlékání a ukládání věcí, s čímž je třeba počítat při plánování. Kombinace funkčnosti s estetikou v omezeném prostoru je poměrně obtížná, ale design chodby v moderním stylu pomůže ztělesnit nejodvážnější nápady..

Vlastnosti moderního stylu

Pomocí moderního stylu můžete chodbu uspořádat co nejpraktičtěji, vyrovnat její nedostatky a zdůraznit její výhody. Je v rozporu s klasickými trendy, které se zaměřují na dekorativní složku interiéru, a má také zdrženlivější a prostornější vzhled – díky hladké geometrii linií, solidnosti struktur a paletě barev, která je příjemná pro vnímání..

Pojem „současný“ často znamená soubor moderních trendů, které jsou jednotné. Některé součásti interiéru se liší v závislosti na povaze místnosti, což opět dokazuje „plasticitu“ stylu. Jak ale dosáhnout požadovaného výsledku, když jsou hranice směru tak rozmazané? Nejprve začněte od zvláštností vesmíru a snažte se jej organizovat co nejracionálněji. Za druhé, sestavit design podle základních zásad, které zahrnují:

– Minimalismus. Prolínání detailů je dáno praktickými výhodami. Takže některé položky s dekorativními vlastnostmi současně plní určitou funkci..

– Pěkné barevné schéma. Barevné schéma je vybráno tak, aby příznivě „hrálo“ v místnosti, vytvářelo příznivou atmosféru a stalo se prostředkem uměleckého vyjádření.

– Zónování oblasti. Tento princip se používá i v malých místnostech ke správnému plánování každého místa. Umístění objektů sleduje sled denních procesů.

– Prostor a pohodlí. Nejpohodlněji se člověk cítí ve volném prostoru – tento zákon platí i pro bytové interiéry. K dosažení požadovaného efektu se doporučuje věnovat pozornost barevnému schématu, osvětlení a kompozici..

– Moderní nábytek. To znamená modulární produkty, jejichž konfiguraci lze libovolně měnit, stejně jako vestavěné položky nebo modely transformátorů..

Navzdory přítomnosti jasných pravidel je moderní styl považován za vynikající „plátno“ pro experimenty s designem a neobvyklá řešení.

Design chodby v moderním stylu - Vlastnosti Design chodby v moderním stylu - Vlastnosti

Jak přemýšlet o uspořádání chodby

Vstupní halou se rozumí vstup do bytu. Může navíc zahrnovat chodbu a halu, oddělenou od obývacího prostoru přepážkou nebo dveřmi. K dispozici jsou průchozí prostory i prostory umístěné ve výklenku..

K zónování se často nepoužívají vizuální techniky, ale nábytkové sestavy, pódia nebo sádrokartonové konstrukce. Ukazuje se tedy, že je zachována celistvost prostor..

Je důležité položky racionálně uspořádat a zajistit k nim snadný přístup. K tomu je nutné vzít v úvahu sled procesů na chodbě (svléknout a pověsit svrchní oděv, sundat si boty), jeho velikost a geometrii.

Nejběžnější schéma je následující: u vchodu jsou uloženy tašky, pak je místo pro přezouvání, po kterém je ve stejné oblasti skříň a zrcadlo. Uspořádání můžete měnit v závislosti na oblasti, počtu obyvatel a také přítomnosti dětí, které mohou potřebovat samostatný malý otoman.

Rozložení chodby v moderním stylu Dispozice chodby v moderním stylu

Barvy pro chodbu v moderním stylu

Barvy mohou vizuálně rozšířit nebo načrtnout chodbu, vytvořit lehký nebo hluboký vzhled, stát se jejím neviditelným pozadím nebo jasným přízvukem. Abyste dosáhli jakéhokoli efektu, musíte zvolit vhodnou barevnou kombinaci..

Neutrální stupnice

Takový interiér je postaven na neutrálních kombinacích bílých, šedých, pískových odstínů, které lze zdůraznit černou barvou. Moderní styl se nebojí vypadat nudně, ale aby se zabránilo takovému výsledku, doporučuje se vybrat povlaky s matným a lesklým povrchem a také zajímavé textury..

Neutrální kombinace jsou příjemné pro vnímání a okamžitě si získají návštěvníky. Nemůžete se obávat, že nějaká věc na chodbě nezapadne do designu, protože s nimi bude možné vytvořit stovky úspěšných skladeb.

Design chodby v moderním stylu - neutrální měřítko Design chodby v moderním stylu - neutrální měřítko Design chodby v moderním stylu - neutrální měřítko

Kontrastní kombinace

Chodby se světlými detaily vypadají různorodě a stylově, protože moderní je ideální pro provádění odvážných rozhodnutí. Nasycené odstíny lze kombinovat s neutrálními barvami nebo naopak – vytvořit kontrast s jinými nezapomenutelnými barvami..

Doporučuje se jasně „namalovat“ kusy nábytku, dveří nebo doplňků. V tomto případě je lepší zvolit uzavřené fasády skříní, aby se oblečení „nemísilo“ s hlavními odstíny..

Design chodby v současném stylu - kontrastní kombinace Design chodby v současném stylu - kontrastní kombinace Design chodby v moderním stylu - kontrastní kombinace

Přírodní odstíny

Moderní styl zahrnuje použití umělých materiálů, ale rostoucí móda všeho přírodního dokázala ovlivnit barevné trendy..

Přírodní odstíny jsou obvykle způsobeny přítomností dřeva nebo přírodního kamene v interiéru. Jehličnaté, pískové, modré kombinace, které na chodbě vytvoří příjemnou atmosféru, budou vypadat relevantní.

Moderní design vchodu - přírodní tóny Moderní design vchodu - přírodní tóny

Povrchové úpravy a materiály

Při výběru dokončovacích materiálů je vždy nutné vzít v úvahu zvláštní podmínky prostoru. Za prvé se sem dostane špína z ulice a za druhé dovnitř se dostane studený vzduch. Povlak by proto měl být schopen čistit, ale ne reagovat na změny teploty..

Podlaha

Podlahu na chodbě v moderním stylu lze obložit keramickými obklady, laminátem nebo parketami. Materiály, jako je přírodní kámen nebo dřevo, jsou drahé zboží, ale dostatečně rychle se opotřebovávají.

V zásadě se jedná o rovnou rovnou podlahu s malým kobercem u vstupu. Tato možnost bude fungovat pro minimalističtější vzhled. Svůj design můžete diverzifikovat obklady s geometrickými vzory, které jsou dnes extrémně populární. Stylově vypadají šestihranné výrobky, které připomínají voštiny.

Design chodby v moderním stylu - podlahová úprava Design chodby v moderním stylu - podlahová úprava

Zdi

Hladké stěny, malované neutrální, méně často jasnou barvou, vypadají moderně a zdrženlivě. Nevýhodou takového povlaku je, že podklad pro malování by měl být dokonale hladký, bez nerovností a prasklin..

Chcete-li skrýt malé nedostatky, můžete se zabývat tapetami, zatímco i vinylové odrůdy jsou vhodné pro nebytovou oblast. Přestože plastové panely mají širokou variabilitu designu, dokážou zabrat drahocenné centimetry místa..

Design chodby v moderním stylu - dekorace na zeď Design chodby v moderním stylu - dekorace na zeď

Strop

Jednoúrovňové napínací stropy jsou považovány za nejlepší řešení pro moderní chodbu. Skrývají nedokonalosti povrchu, komunikace a také vám umožňují instalovat vestavěné lampy, které zajišťují rovnoměrné osvětlení. Konstrukci lze vyčistit, ale při mírném mechanickém namáhání se může poškodit.

V domech s nízkými stěnami by bylo racionálnější zvolit omítnutý strop natřený matnou barvou.

Design chodby v moderním stylu - stropní dekorace

Nábytek do chodby

Kompletní sada pro chodbu obsahuje následující objekty:

– Skříňka. Místo pro ukládání věcí, zejména svrchního oblečení. V moderních interiérech najdete vestavěné nebo rohové skříně.

– Botník. Obvykle se jedná o police nebo uzavřené zásuvky, ve kterých jsou uloženy boty..

– Sedadlo. V závislosti na velikosti chodby to může být pohovka, lavice, křeslo nebo pohovka..

– Věšáky. Jsou nehybné nebo namontované na zeď. Na rozdíl od šatníků poskytují rychlý přístup k svrchnímu oblečení.

– Police a komody. Jedná se o další skladovací zařízení pro domácí potřeby nebo předměty pro domácnost..

– Stojan na deštník. Příslušenství je v domácnostech poměrně vzácné, ale je velmi výhodné pro sušení a výběr deštníků..

Moderní interiéry, které touží po funkčnosti, se vyznačují použitím nábytku, který slouží několika účelům. Lavice na přezouvání může sloužit jako box pro ukládání obuvi a posuvné skříně jsou vyrobeny se zrcadlovými dveřmi. Taková řešení jsou relevantní nejen pro malé prostory..

Design chodby v moderním stylu - nábytek Design chodby v moderním stylu - nábytek Design chodby v moderním stylu - nábytek

Výzdoba a osvětlení

Aby byla kompozice chodby v moderním stylu vizuálně obtížnější, někdy stačí vyzvednout příslušenství se zajímavým vzhledem. Zrcadla kulatých nebo diamantových tvarů, háčky s kudrnatými detaily, proutěné koše na deštníky, světlé textilie z koberců nebo čalounění – to zdaleka nejsou všechny prvky, které lze s fantazií navrhnout..

Nástěnné malby nebo fotografie se stanou dalším dekorem. Předvedou vašim návštěvníkům umělecké preference hostitelů a vytvoří pozitivní obraz..

Nezapomeňte na rostliny, které jsou schopné „oživit“ nejtmavší interiér. Doporučuje se omezit se na výše uvedené techniky, protože nadměrné množství dílů hromadí pouze malý prostor..

Osvětlení by mělo být rovnoměrné a mělo by v oblasti poskytovat větší sytost zrcadlem a lavicí. Vestavěné reflektory odvedou s touto misí skvělou práci, ale v případě potřeby můžete použít svícny nebo stojací lampy.

Design chodby v současném stylu - výzdoba a osvětlení Design chodby v současném stylu - výzdoba a osvětlení

Malá chodba v moderním stylu

Majitelé malých chodeb by neměli být naštvaní – samotný moderní styl se dokáže přizpůsobit funkcím rozvržení a použití následujících doporučení pouze zvýší pozitivní efekt:

1. Vyberte rozsah světla sestávající z neutrálních odstínů. To platí nejen pro dekoraci, ale v případě potřeby můžete zadat jeden jasný přízvuk ve formě nábytku nebo jiného předmětu..

2. Povrch by měl být rovnoměrný a rovnoměrný..

3. Pokud je možné zabudovat nábytek do výklenku, musíte jej použít. Toto řešení výrazně šetří místo a poskytuje chodbě potřebné funkce..

4. Posuvné skříně jsou použitelné pouze v obdélníkových místnostech. V ostatních případech je lepší omezit se na kompaktní věšák..

5. Místo lavice dejte přednost pohovce nebo krabici s měkkým sedákem.

6. Zrcadla vizuálně zvětší chodbu, stejně jako lesklé nátěry.

Neexistují žádné neúspěšné prostory pro návrh interiéru, protože jakoukoli oblast lze opravit promyšleným designem.

Interiérový design malé chodby v moderním stylu Interiérový design malé chodby v moderním stylu Interiérový design malé chodby v moderním stylu

Design chodby v moderním stylu – fotografie

Chcete -li získat další část barevných fotografií, doporučujeme vám podívat se na náš výběr. Zkompilovali jsme obrazy skutečných návrhů chodeb v současném stylu, abychom předvedli rozmanitost designů. Příjemné prohlížení!

Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie Interiér chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie Interiérový design chodby v moderním stylu - fotografie

Video: Moderní vstupní hala – interiérové ​​nápady

Thanks! You've already liked this