Barva na zeď (75 fotografií): typy, jak si vybrat

Barva na zeď (75 fotografií): typy, jak si vybrat

Správný výběr barvy a laku na zeď způsobí, že oprava bude pohodlnější a rychlejší. Dnes existuje obrovská škála barev, pokud jde o složení, barvu a efekt, kterého chcete nakonec dosáhnout. Abychom se nemýlili s nákupem, je nutné vzít v úvahu jednotlivé vlastnosti, klady a zápory každého materiálu. Náš článek vám řekne o nejrelevantnějších typech nástěnných barev, jejich výhodách, použití v různých místnostech a kritériích, kterým byste měli při výběru věnovat pozornost.

Druhy barev

Pokud se rozhodnete najít hodnotnou alternativu k tapetám nebo aktualizovat již natřené stěny, pak je na čase zjistit informace o nejoblíbenějších typech barev nabízených výrobci:

Silikonová barva na zeď

Unikátní typ obložení stěn, který má samočisticí schopnost, což má pozitivní vliv na absenci skvrn, nečistot a zaprášených pruhů. Silikonová barva se používá v různých místnostech domova nebo kanceláře, protože má vysokou šetrnost k životnímu prostředí a osvědčenou trvanlivost. Škrábance až do velikosti 3 mm jsou často maskovány takovým povlakem. Složení této barvy a laku může obsahovat antibakteriální prvky, což je také výrazná charakteristika.

Silikonová barva na zeď Silikonová barva na zeď

Akrylová barva na zeď

Proslavila se svou pružností a vysokou odolností proti vlhkosti. Vnější paleta barev je velmi bohatá na zajímavé odstíny. Další významnou výhodou je skutečnost, že pokud si přejete, můžete si vytvořit svůj vlastní originální odstín přímo v obchodě. Speciální stroj mísí různé pigmenty a vy se stáváte tvůrcem zajímavého nového tónu pro váš domov.

Akrylová barva na zeď

Latexová barva na stěny

To je velmi dobrá volba pro malování starých tapet. Svědčí o tom nízká paropropustnost, snadné čištění a také trvanlivost. Vzhled se může lišit jasem nebo neutrálními tóny. Díky své trvanlivosti je latexová barva oblíbená ve školkách, školách a dalších vzdělávacích nebo rekreačních zařízeních..

Latexová barva na stěny Latexová barva na stěny

Barva na stěny na vodní bázi

Jeden z nejdostupnějších typů obkladů stěn. Kompozice obsahuje kombinaci různých pigmentů, které se rozpouštějí ve vodě. Mezi výhody barvy na vodní bázi patří šetrnost k životnímu prostředí, jas a snadná údržba (k čištění se používají jednoduché čisticí prostředky).

Barva na stěny na vodní bázi Barva na stěny na vodní bázi

Alkydové smalty

Design tohoto typu barvy na zeď se může lišit. Existují matné, polomatné a lesklé možnosti. Mezi charakteristické vlastnosti patří odolnost proti oděru a estetický vzhled. Alkydové emaily schnou dostatečně rychle (ve srovnání s jinými druhy barev a laků), ale mají mírně štiplavý zápach, jehož vyblednutí nějakou dobu trvá.

Druhy barev na stěny - Alkydové emaily Druhy barev na stěny - Alkydové emaily

Malování v interiéru různých místností

Volba barvy a laku pro povrch stěny by měla záviset nejen na vlastnostech a vzhledu výrobku, ale také na účelu různých místností..

Nástěnná barva do ložnice

Pro útulný koutek na spaní jsou skvělé emulzní a silikonové báze. První dokonale zamaskuje veškeré nerovnosti, praskliny a škrábance na zdech, absorbuje přebytečnou vlhkost a druhý je svou šetrností k životnímu prostředí vhodný i pro alergiky. Pokud jde o strukturu, je nejlepší dát přednost matným barvám do ložnice..

Nástěnná barva do ložnice Nástěnná barva do ložnice

Barva na stěnu obývacího pokoje

Zde bude optimální použití jasného alkydového smaltu, latexu nebo akrylové barvy. Latexový výrobek bude schopen dobře pokrýt zbytky staré opravy, akrylová barva potěší odolností proti vlhkosti a alkydový smalt dokonale zapadne do jasného designu plného šťavnatých barev.

Barva na stěnu obývacího pokoje Barva na stěnu obývacího pokoje

Nástěnná barva v dětském pokoji

Pro tuto místnost je velmi důležité použít akrylovou barvu, která se snadno smývá. Složení musí být charakterizováno nulovými emisemi. To naznačuje nepřítomnost jakýchkoli škodlivých složek. Další dobrou volbou pro výzdobu dětského pokoje by bylo použití lepicích barev, které jsou také krásné a bezpečné..

Nástěnná barva v dětském pokoji Nástěnná barva v dětském pokoji

Nástěnná barva v kuchyni

Kuchyňský prostor je často nejobtížnější udržovat dokonale čistý, a proto stojí za to se blíže podívat na akrylovou barvu (stěny lze kdykoli tónovat a osvěžit) nebo silikonový výrobek, který je proslulý vysokou odolností..

Nástěnná barva v kuchyni Nástěnná barva v kuchyni

Malování na chodbu

Nejlepší volbou by byla akrylátová latexová (kombinovaná) nebo latexová barva, která je odolná vůči chemickému a mechanickému poškození, lehkému oděru a má obrovskou škálu barev..

Malování na chodbu Malování na chodbu

Jak vybrat barvu na zeď

Odborné rady vám pomohou vybrat si obložení stěn dvakrát rychleji a sebevědoměji. První věc, kterou je třeba při výběru barvy na zeď vzít v úvahu, je, že se nejprve musíte rozhodnout o barevném schématu nábytku a až poté – o tónu povrchové úpravy. Také neuškodí znovu vytvořit místnost vašich snů v podobě počítačové nebo papírové kresby pomocí vašich oblíbených barev. To vám pomůže podívat se na celkový obraz zvenčí a pochopit, zda chcete dát takový vzhled té či oné místnosti. Je také třeba si uvědomit, že barva podlahové a stěnové krytiny by se neměla lišit o více než půl tónu. Pak bude design interiéru vypadat esteticky a elegantně, a ne honosně..

Pro ty, kteří se ještě nerozhodli pro správnou možnost, stojí za to koupit několik omyvatelných sond různých odstínů a malovat různé části místnosti, aby se podívali na výsledek a učinili správné rozhodnutí..

Matná základna může snadno skrýt všechny chyby stěny a lesklá základna je může zdůraznit. První nátěr je proto dobré použít na již natřené stěny a druhý bude relevantní pro počáteční opravy nebo pro zcela rovný a vyčištěný povrch..

Paleta by měla být harmonická nejen v jedné vybrané místnosti, ale v celém domě. Prostory by se měly navzájem doplňovat a vytvářet celkově krásné pozadí. Je třeba také pamatovat na to, že barevné schéma by také mělo záviset na zvoleném řešení stylu. Každý design interiéru má svou úspěšnou škálu barev..

Jak si vybrat barvu na zeď Jak vybrat barvu na zeď Jak vybrat barvu na zeď

Barva na zeď – foto

Fotografie, které jsme vybrali, vám pomohou seznámit se se současnými typy nástěnných barev, podívat se, jak vypadají v interiérech různých místností, a také vybrat požadovanou nástěnnou krytinu. Příjemné prohlížení!

Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto Barva na zeď - foto

Thanks! You've already liked this