Rohová pohovka „Amsterdam“: tipy pro výběr a přehled trendových modelů roku 2019

Rohová sedací souprava Amsterdam - praktické řešení pro venkovský dům nebo malý byt

Rohová pohovka “Amsterdam” – praktické řešení pro venkovský dům nebo malý byt

Na trhu s moderním nábytkem je představena široká škála čalouněného nábytku do haly, ale rohová sedačka „Amsterdam“ je obzvláště oblíbená díky schopnosti snadno transformovat a měnit vzhled místnosti. Vytvořením pohodlí a útulnosti ušetří využitelnou plochu místnosti. Taková pohovka se může stát dalším místem na spaní a sloužit jako pohodlné místo pro ubytování hostů..

Obsah:

 • Různé rohové sedací soupravy na trhu
 • Jak vybrat správnou rohovou sedací soupravu
 • Výběr místa pro instalaci rohu
 • Vybíráme pohovku pro velkou a malou místnost
 • Vlastnosti rohové pohovky „Amsterdam“
 • Kde si můžete koupit rohovou sedací soupravu

Rohová sedací souprava Amsterdam je vhodná pro posezení v podkroví a zpříjemní atmosféru

Rohová sedací souprava “Amsterdam” je vhodná pro relaxační prostor v podkroví a zpříjemní atmosféru

Díky různým možnostem čalounění a praktickému designu je sedačka Amsterdam nepostradatelná v každé domácnosti

Díky různým možnostem čalounění a praktičnosti designu je sedačka Amsterdam v domě nenahraditelná.

Rohovou sedací soupravu lze snadno přeměnit na manželskou postel

Rohovou sedací soupravu lze snadno přeměnit na manželskou postel

Různé rohové sedací soupravy na trhu

Čalouněný nábytek se liší nejen materiály výroby, hlavním rysem je skládací mechanismus. Mezi nimi se rozlišují:

 • “Akordeon”. Tato pohovka má tři části a lze ji snadno rozšířit. Chcete -li jej transformovat, musíte vytáhnout speciální smyčku dopředu. Dvojitá záda spočívá na lůžku. Chcete -li jej shromáždit, musíte kroky opakovat v opačném pořadí..

Akordeon je rohová sedačka pro prostorné pokoje. Jedna z nejtrvanlivějších pohovek

“Accordion” – rohová pohovka pro prostorné pokoje, jeden z nejtrvanlivějších typů pohovek

 • “Rezervovat”. Tato možnost je nám známá již od dětství. Sovětský průmysl vyráběl čalouněný nábytek hlavně s takovým skládacím mechanismem. K rozložení pohovky je nutné zvednout sedadlo charakteristickým cvaknutím a poté jej spustit dolů.

Rohová sedací souprava s mechanismem „knihy“ je vhodná pro ty, kterým je obtížné po transformaci vypočítat rozměry pohovky

Rohová sedací souprava s mechanismem „knihy“ je vhodná pro ty, kterým je obtížné po transformaci vypočítat rozměry pohovky

 • „Eurobook“. Chcete -li tuto možnost rozšířit, musíte posunout sedadlo směrem k sobě a snížit záda a vytvořit kotviště.
 • Roll-out transformátor. Chcete -li rozvinout, zatáhněte za sedadlo směrem k sobě a zbytek nábytku se za ním pohne. Chcete -li místo vyrovnat, položte polštáře, které jsou součástí pohovky.

Roll -out transformátor - sedačka v interiéru v industriálním stylu

Roll -out transformátor – sedačka v interiéru v industriálním stylu

 • “Delfín”. Abyste získali místo na spaní, musíte přitáhnout popruh směrem k sobě, vysunout a zvednout sedadlo.

Rohová sedací souprava Dolphin v malém obývacím pokoji

Rohová sedací souprava Dolphin v malém obývacím pokoji

 • Americká véčko. Po vyjmutí polštářů se zvednou a rozloží skládací postel na lamely, na které je položena tenká matrace.

Hlavní výhody všech možností rohové sedačky jsou jejich praktičnost a úspora místa. Takový model čalouněného nábytku během dne bude sloužit jako pohodlné místo k sezení a relaxaci a v noci se stane plnohodnotnou postelí..

Rohové sedací soupravy pojmou velké množství lidí, proto si je často vybírají velké rodiny

Rohové sedací soupravy pojmou velké množství lidí, proto si je často vybírají velké rodiny

Jak vybrat správnou rohovou sedací soupravu

Abyste si vybrali čalouněný nábytek správně, měli byste věnovat pozornost prvkům, ze kterých je vyroben:

 • Rám pohovky by měl být vyroben z přírodního dřeva. Nejlepší možností by byl buk.
 • Nejlepší mechanismy pro rozkládání rohové pohovky „Amsterdam“ budou „eurobook“, „delfín“ nebo rozkládací verze. Dávejte pozor na závěsy zatahovacího mechanismu.
 • K plnění lze použít pružinový blok nebo polyuretanovou pěnu. Materiál je vybrán na základě požadované tuhosti a pružnosti nábytku.
 • Kromě toho lze použít odpalování nebo syntetický zimovač. Měkkost nábytku závisí na těchto součástech..
 • Rohová cena závisí na zvoleném čalounění. Jacquard a gobelín jsou nejvíce rozpočtové možnosti, ženil, velur nebo hejno jsou považovány za dražší.

15

Před nákupem rohové sedací soupravy „Amsterdam“ se musíte rozhodnout o místě v místnosti, kde bude stát. Poté se provedou měření a vypočítá se požadovaná velikost nábytku, který může stát na vybraném místě. Odpovězte na otázky: jak plánujete roh využít; jaké funkce bude vykonávat; zda potřebujete místo na spaní?

Rohovou sedací soupravu Amsterdam ve studiovém bytě lze umístit u okna, mimo kuchyň. Pak se z měkkého koutku stane místo odpočinku a náhrada postele.

Rohovou sedací soupravu “Amsterdam” ve studiovém bytě lze umístit u okna, mimo kuchyň. Pak se z měkkého koutku stane místo odpočinku a náhrada postele.

Pohovka Amsterdam může být úložným prostorem. Police na knihy a drobné předměty do domácnosti jsou umístěny uvnitř područek

Amsterdamská pohovka se může stát úložným prostorem. Police na knihy a drobné předměty do domácnosti jsou umístěny uvnitř područek

Pokud bude pohovka stát na jednom místě trvale, můžete použít pevné spojení všech jejích bloků. Pokud je nutné přesunout nebo uspořádat části pohovky, stojí za to koupit bloky, které jsou na sobě nezávislé, ale tento design bude dražší.

Nezávislé bloky rohové pohovky usnadňují změnu interiéru místnosti vlastními rukama

Nezávislé bloky rohové pohovky usnadňují změnu interiéru místnosti vlastními rukama

Rohové ceny se velmi liší v závislosti na náplni. Nejlevnější možností by byla pěnová guma, ale ta má krátkou životnost. Lepším materiálem je polyuretanová pěna. Pro pohodlný odpočinek a spánek stojí za to využít možnost s pružinovým blokem, který bude provádět ortopedickou funkci. Někdy existuje kombinace několika plniv, která jsou nahoře potažena polstrovaným polyesterem (levná možnost) nebo plstí, vatelínem (kvalitní materiál).

15

Důležitou roli hraje čalounění, které musí být vysoce kvalitní a musí odpovídat stylu místnosti. Chcete -li koupit kvalitní rohovou sedací soupravu „Amsterdam“, vyberte si důvěryhodného výrobce a prostudujte si recenze zákazníků.

Pěnová sedačka má pevnější matraci, ale rychle se opotřebovává

Pěnová pohovka má pevnější matraci, ale rychle se opotřebovává

Výběr místa pro instalaci rohu

Pro instalaci rohové verze pohovky je vhodná jedna ze stěn místnosti, podél které by měla být umístěna. Toto je nejlepší rozdělení prostoru v místnosti a její hospodárnost. Toto umístění maximalizuje prostor ve středu místnosti. Kromě toho je na 15 metrech čtverečních místnosti jednoduše nemožné uspořádat nábytek jinak..

Umístění rohové sedací soupravy podél jedné ze stěn bytu. Nedaleko můžete nechat místo pro stojací lampu nebo konferenční stolek

Umístění rohové sedačky podél jedné ze stěn bytu. Nedaleko můžete nechat místo pro stojací lampu nebo konferenční stolek

V moderních studiových bytech je zónování místnosti dáno nábytkem. A nyní se roh může stát důležitým prvkem pro oddělení různých oblastí místnosti. Jasně vymezuje rekreační oblast, kde ho doprovázejí konferenční stolky a pohovky, stejně jako křesla..

Zónování obývacího pokoje v kuchyni lze provést pomocí rohové pohovky

Zónování obývacího pokoje v kuchyni lze provést pomocí rohové pohovky

Rohovou sedací soupravu je vhodné umístit na jednu stranu poblíž okna. To je způsobeno skutečností, že vysoké kusy nábytku, například skříň, nelze umístit podél okna, protože jednoduše zavřete otvor. Sedačka ale přijde vhod, nebude zasahovat do přirozeného světla místnosti..

Uspořádání pohovky zády k oknu je oblíbené u těch, kteří rádi čtou. Nízké opěradlo nepřeplňuje prostor

Uspořádání pohovky zády k oknu je oblíbené u těch, kteří rádi čtou. Nízké opěradlo nepřeplňuje prostor

Pokud dáte dva rohy naproti sobě, vytvoří odpočinkový sektor. Taková oblast pohodlně pojme velkou společnost na společnou zábavu..

Roh k sezení můžete vytvořit pomocí rohové sedačky a křesel ve stejném stylu.

Roh k sezení můžete vytvořit pomocí rohové sedačky a křesel ve stejném stylu.

Kromě obývacího pokoje lze roh umístit do školky nebo do prostorné kuchyně. Tato možnost umožní nejen pohodlné ubytování během oběda, ale také ponechání hostů na noc..

Rohová pohovka v kuchyni a skládací stůl jsou nejlepším řešením pro ty, kteří často přijímají hosty

Rohová pohovka v kuchyni a skládací stůl jsou nejlepším řešením pro ty, kteří často přijímají hosty.

Vybíráme pohovku pro velkou a malou místnost

Pro velkou místnost je snazší vybrat nábytek. Hlavní věc je vzít v úvahu počet lidí, kteří na něj budou zveřejněni. Pokud rádi shromažďujete velké společnosti pro komunikaci nebo máte velkou rodinu, pak stojí za to koupit velkou pohovku. Velký roh vám umožní ušetřit na křeslech a židlích. Kromě toho může mít roh půlkruhový tvar. Naproti této možnosti můžete umístit velkou televizi. Pohovka také může efektivně ohraničit prostor velké haly..

15

Pokud je obývací pokoj ve vašem domě malý, pak má velikost čalouněného nábytku velký význam. Před nákupem musíte vše pečlivě změřit a zvážit výběr rohového modelu, můžete nakreslit plán místnosti na stupnici, protože v případě chyby riskujete přeplnění místnosti nebo zablokování výstupu na balkon. V takové situaci byste měli věnovat pozornost malým pohovkám. Vybírejte z modulárních možností, které lze nasadit a přeskupit na různá místa.

Velikost čalouněného nábytku je velmi důležitá pro každou místnost. Nadměrně velký roh zaplňuje prostor a znepříjemňuje dům pro bydlení

Velikost čalouněného nábytku je velmi důležitá pro každou místnost. Nadměrně velký roh zaplňuje prostor a znepříjemňuje dům pro bydlení

Výhodou malých rohových sedacích souprav je jejich univerzálnost a úspora místa, protože nábytek lze umístit do jakéhokoli rohu místnosti, aniž by jej přetěžoval. Mějte však na paměti, že tato možnost je vhodná pro malou společnost, protože se do ní jednoduše nevejde velký počet lidí..

Rohová sedací souprava Amsterdam může zcela obsadit jednu ze stěn malého bytu. Zde je důležité, abyste se nemýlili s množstvím prostoru, abyste jej mohli snadno přeměnit na postel.

Rohová pohovka “Amsterdam” může zcela obsadit jednu ze stěn malého bytu. Zde je důležité, abyste se nemýlili s množstvím prostoru, abyste jej mohli snadno přeměnit na postel.

Při objednávání nábytku pečlivě zvažte měření prostoru, protože je jednoduše nerealistické měnit jeho velikost. Někteří dodavatelé jsou ochotni upravit rozměry, ale není to levné. I malá změna rozměrů vyžaduje vývoj designu.

Pokud jedna ze stěn bude fungovat jako rozdělení zón, pečlivě vypočítejte délku pohovky. Změna rozměrů je u amsterdamských modelů docela obtížná a někdy dokonce nemožná

Pokud jedna ze stěn bude fungovat jako rozdělení zón, pečlivě vypočítejte délku pohovky. Změna rozměrů je u amsterdamských modelů docela obtížná a někdy dokonce nemožná

Výhody rohové verze čalouněného nábytku jsou jeho ergonomie a racionalita. Tato možnost šetří místo uprostřed místnosti. Díky rozmanitosti designových a barevných řešení je snadné vybrat si nábytek, který se bude hodit do každého interiéru. Univerzální koutek je vhodný pro pohodlný příjem hostů nebo sledování filmů, může také poskytnout dobrý odpočinek. Takový nábytek lze použít každý den. Pohovku lze snadno přeměnit na pohodlné místo na spaní pro několik lidí. Různé materiály pro výrobu vám umožňují vytvářet možnosti, které jsou vhodné pro cenu, velikost, funkci a kvalitu.

15

Vlastnosti rohové pohovky „Amsterdam“

Pokud mluvíme o rohových pohovkách “Amsterdam” od výrobce, pak je třeba říci, že se jedná o nábytek střední třídy. Má elegantní vzhled, elegantní barvy čalounění. Nábytek má přitom rozumnou cenu. Matrace na takové pohovce je ortopedická, protože na ní lidé často spí.

Rohová pohovka „Amsterdam“ – recenze to potvrzují – má reprezentativní vzhled. To je zajištěno přítomností polštářů, které mohou být prezentovány v jakékoli barevné variaci. Při nákupu nábytku nezapomeňte věnovat pozornost jeho funkčnímu účelu. Pohovku velmi lehkých a zašpiněných tónů byste si neměli pořizovat, pokud ji plánujete používat každý den nebo pokud bude stát v jídelně, kde jíte. Kromě toho se v domě, kde jsou domácí zvířata, nedoporučuje dávat světlý čalouněný nábytek, protože se může pokrýt vlnou a skvrnami..

Amsterdamská rohová sedačka v oblíbené šedé barvě s designovými polštáři v teplých barvách

Rohová sedací souprava “Amsterdam” v oblíbených šedých barvách s designovými polštáři v teplých barvách

Výrobce zajišťuje, že pokud je pohovka používána k určenému účelu a s úhledným přístupem, může sloužit mnoho let. Pro ty, kteří mají malé děti a nábytek je vystaven agresivním vlivům, jsou speciálně vyvinuty jasné barvy a potisky.

Tmavě modrá pohovka se sametovým čalouněním - stylový nábytek do domu v duchu secese

Tmavě modrá pohovka se sametovým čalouněním – stylový nábytek v secesním domě

Levná rohová sedačka „Amsterdam“ je oblíbená mezi majiteli malých bytů, v jejichž pokojích je málo místa. Praktický design pojme velké úložné boxy.

Díky modernímu designu a snadnému použití při relaxaci vsedě i vleže se tato možnost stala velmi populární a díky mechanismu Eurobook je praktické a snadno rozložitelné..

Výrobce k výrobě tohoto modelu používá pouze přírodní materiály. To naznačuje, že nejsou škodlivé pro lidské zdraví. To platí pro rodiny s dětmi..

Šedá rohová sedací souprava Amsterdam v prostorném podkroví venkovského domu

Šedá rohová sedací souprava „Amsterdam“ v prostorném podkroví venkovského domu

Kde si můžete koupit rohovou sedací soupravu Amsterdam

Chcete -li koupit rohovou pohovku „Amsterdam“ v Moskvě, měli byste prozkoumat obchody, které nabízejí kvalitní nábytek od výrobce. Můžete využít služeb internetového obchodu. Je důležité, aby prodejna měla certifikáty kvality zboží a poskytovala záruku od výrobce čalouněného nábytku.

15

Pohodlné online katalogy vám umožní prozkoumat celou škálu nabízených produktů, aniž byste museli opustit domov nebo kancelář. Zde si můžete přečíst podrobný popis a vlastnosti nábytku. Kromě toho jsou uvedeny rozměry a doporučené možnosti barev. Náklady na standardní balíček jsou uvedeny v katalogu, ale nestandardní rozměry nebo použití dalších dílů vám pomohou vypočítat poradce obchodu.

Rohovou sedací soupravu Amsterdam lze zakoupit v každém obchodě. Svěřte nesprávný výpočet nestandardních rozměrů konzultantovi a nemůžete si dělat starosti s kvalitou a velikostí svého nábytku

Rohovou sedací soupravu “Amsterdam” lze zakoupit v každém obchodě. Nesprávný výpočet nestandardních rozměrů svěřte konzultantovi – a s kvalitou a velikostí nábytku si nemusíte dělat starosti

Nákup nábytku by měl probíhat v obchodě, který má dobré recenze a důvěryhodnost. To vám umožní pořídit si domů pohodlný a kvalitní čalouněný nábytek, který vydrží mnoho let..

Thanks! You've already liked this