Zdrowa z lawendą i olejkiem lawendowym jesienią i przez cały rok

Jesień przychodzi do nas z pięknymi kolorami natury. Ale jednocześnie ten sezon ma pewne wady. Na przykład kojarzymy zmianę między różnymi porami roku z pewnymi stanami depresyjnymi, zaburzeniami snu lub przynajmniej melancholią. Istnieje kilka skutecznych środków, które z pewnością pomogą nam przezwyciężyć te dolegliwości. Jednym z nich jest olejek lawendowy, nic więc dziwnego, że jest szeroko stosowany. Czy wiesz, że olejek lawendowy jest najczęściej stosowany na świecie? W tym artykule z przyjemnością wyjaśnimy, dlaczego tak jest i jak możemy skorzystać z jego dobrych właściwości!

Lawenda to jedna z najlepszych roślin dla naszego zdrowia!

zdrowa dekoracja z lawendy i środki zaradcze

Jak pozyskać olejek lawendowy i jakie są jego główne właściwości?

Olejek lawendowy pozyskiwany jest przez destylację kwiatów rośliny Lavandula hybryda. W wielu domach jest koniecznością i jest kupowana raz za razem. Olejek lawendowy pomaga w walce ze zmęczeniem, bezsennością i depresją. Możesz go również użyć do leczenia różnych ran i chorych obszarów na skórze.

Ogólnie rzecz biorąc, lawenda i olejek lawendowy wzmacniają układ odpornościowy i pomagają zwalczać wolne rodniki. Według chińskich naukowców olejek lawendowy może również pomóc zachować możliwości naszego mózgu.

Olejek lawendowy jest szczególnie skuteczny i cenny

zdrowy styl życia lawendowy pomysł graficzny

Olejek lawendowy w nauce

René-Maurice Gattefossé jest pierwszym naukowcem, który odkrył dobroczynne właściwości olejku lawendowego. Bardzo mocno poparzył rękę i do zabiegu używał nierozcieńczonego olejku lawendowego. Po tym wypadku dowiedział się, że ten produkt ma bardzo dobre właściwości lecznicze. Potem zaczął dokładnie to badać. Inni naukowcy wykazali później, że olejek lawendowy pomaga w bezsenności, depresji, a nawet w chorobie Alzheimera. Ponadto pacjenci z cukrzycą mogą bardzo poprawić swój stan. Stosowanie olejku lawendowego pomoże Ci lepiej kontrolować wagę, a także wywoła objawy cukrzycy. Udowodniono również właściwości antyseptyczne i przeciwbólowe olejku lawendowego.

Lawenda pomaga w walce z bezsennością

zdrowe życie lawendowe perfumy i środki zaradcze

Wskazówki dotyczące aplikacji!

Olejek lawendowy należy stosować na różne sposoby, w zależności od objawów lub problemów, z którymi próbujesz walczyć. Oto kilka wskazówek, które naszym zdaniem odpowiadają najczęstszym typom potrzeb aplikacji.

Olejek lawendowy na bezsenność

Kilka kropel służy do zwalczania bezsenności. Do 5 można rozłożyć na łóżku, a 2-3 można nałożyć na szyję i klatkę piersiową.

Olejek lawendowy na oparzenia skóry i inne problemy skórne

Wymieszaj w łyżce oleju kokosowego 2-3 krople olejku lawendowego. To leczy stany zapalne skóry, oparzenia i inne problemy w pozytywny sposób. W wielu przypadkach wystarczy je całkowicie usunąć.

Możesz nawet zwalczyć depresję lawendą

zdrowy tryb życia lawenda ogromny pomysł na łąkę

Olejek lawendowy na depresję i stres

Olejek lawendowy może być wspaniałym lekarstwem na stres i nerwowość. Kilka kropel można nałożyć na oczy, nadgarstki i podeszwy stóp. Dodatkowo kilka kropel w lampie aromatycznej może Ci wystarczyć. Prawdopodobnie użyjesz tej samej strategii, aby obniżyć poziom cukru we krwi i utrzymać pod kontrolą wysokie ciśnienie krwi. U kobiet olejek lawendowy doprowadzi do lepszej równowagi hormonalnej. Dla lepszego efektu pod tym względem warto zmieszać go z miętą!

Wiele osób decyduje się na aromaterapię o zapachu lawendy w domu

zdrowe życie lawenda świetne świece zapachowe

Rozpyl zapach lawendy na różne sposoby

Mówiliśmy głównie o olejku lawendowym, ponieważ jest skoncentrowany i działa bardzo szybko. Możesz jednak użyć gałązek lawendy, a także świec zapachowych w dekoracji wnętrza. Istnieje również wiele innych produktów, m.in. w kosmetyce i perfumerii, które zawierają ten składnik. Będą również miały korzystny wpływ, a jednocześnie podniosą wartość wystroju i wyposażenia Twojego wnętrza. Pomysły na to można również znaleźć na zdjęciach, które wybraliśmy, aby zilustrować ten temat.

Czy brałaś już kąpiel z olejkiem z lawendy??

zdrowy tryb życia świetny olejek lawendowy i inne pomysły

Lawenda w dekoracji

O olejku lawendowym pisaliśmy już wiele. W rzeczywistości można wiele zrobić z pojedynczymi łodygami lawendy i małymi kwiatami. Służą jako wspaniała ozdoba w domu, ale jednocześnie mogą mieć cenny wpływ na zdrowie. Świece o zapachowym i magicznym fioletowym odcieniu lawendy usuną depresję i zły nastrój z Twojego domu. Możesz również połączyć naturalną lawendową dekorację z odpowiednim fioletowym kolorem w biżuterii w domu, aby uzyskać jeszcze silniejszy efekt. Odpowiednie jest również połączenie go z wieloma innymi kojącymi kolorami i zapachami.

Wszystko, czego potrzebujesz do kąpieli lawendowej!

zdrowo żyjące gałązki lawendy z lawendą

Dobre właściwości lawendy znane są od XIX wieku!

środki zaradcze pomysły zdrowy tryb życia lawenda

Cudowna lawendowa łąka – inspiracja również dla malarzy i fotografów!

piękna łąka zdrowy tryb życia lawenda

Co myślisz o bukiecie lawendy? Komu byś dał??

świetny bukiet zdrowo żyjąca lawenda

Lawenda pomaga nawet w niewielkich ilościach!

krople i liście zdrowo żyjąca lawenda

Thanks! You've already liked this