Sprawdzony efekt granatu – związek przeciwstarzeniowy przechodzi ludzką próbę

Od 50 roku życia nasze mięśnie szkieletowe zaczynają tracić siłę i masę. To dobrze znany fakt medyczny. Chociaż nikt nie znalazł prawdziwej fontanny młodości, wydaje się, że szwajcarscy badacze EPFL (Szwajcarski Federalny Instytut Technologii, Lozanna) i Szwajcarski Instytut Bioinformatyki być o krok bliżej do odkrycia alternatywnych sposobów spowolnienia procesu starzenia. Urolityna A (UA) to nazwa tego związku o działaniu przeciwstarzeniowym i jest pozyskiwana głównie z owoców granatu. Czyli efekt granatu został wreszcie naukowo udowodniony? Rzućmy okiem na ten związek przeciwstarzeniowy.

Zdrowe odżywianie na długie życie

Udowodniono działanie granatu - związek przeciwstarzeniowy to zdrowy owoc eksperymentu na ludziach ze związkiem

Granat sprawdzony efekt – tak działa nowa metoda anti-aging

Ostatnio w dzienniku branżowym Metabolizm przyrodniczy opublikowane badanie pokazuje obiecujące właściwości połączenia UA. Chociaż nie może całkowicie zatrzymać procesu starzenia, jest nadzieja, że ​​przynajmniej znacznie go spowolni.

Związek faktycznie poprawia funkcjonowanie mitochondriów. Są to małe organelle, które swobodnie unoszą się w naszych komórkach, dostarczając im energii. Wraz z wiekiem nasze ciała naturalnie tracą zdolność do wydalania dysfunkcyjnych mitochondriów, co prowadzi do osłabienia tkanek i utraty mięśni szkieletowych.

Mitochondria dostarczają naszym komórkom energii metabolicznej

Sprawdzony efekt granatu - związek przeciwstarzeniowy przeszedł ludzką próbę Mitachondria zapewniają energię

Efekty granatu na tym się nie kończą – zdrowy owoc wzmacnia również odporność i jest znany jako cudowne lekarstwo na wiele chorób

Udowodniony efekt granatu - związek przeciwstarzeniowy przechodzi ludzką próbę Zdrowy Granat Zabawny

W ten sposób szwajcarscy naukowcy przetestowali połączenie UA

W ramach swoich badań naukowcy przetestowali połączenie UA na 60 seniorach, z których wszyscy żyli w dobrym zdrowiu, ale prowadzili siedzący tryb życia. Uczestnicy eksperymentu na ludziach zostali podzieleni na cztery grupy. Jedna grupa otrzymywała tylko jedno placebo, pozostałe dawki UA w ilościach 250 mg, 500 mg lub 1000 mg. Eksperyment trwał 28 dni.

Ostatecznie wyniki pokazały, że połączenie UA stymuluje proces, w którym organizm zwiększa swoją masę mitochondrialną w taki sam sposób, jak przy regularnych ćwiczeniach. Badanie wykazało również, że spożycie UA nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzkiego. Czy w niedalekiej przyszłości efekt granatu pozwoli nam leniuchować cały dzień i nadal wyglądać zdrowo i młodo? Brzmi jak fantazja, ale może stać się rzeczywistością w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Pomimo zdrowych korzyści z połączenia UA powinieneś dużo ćwiczyć

Udowodniono działanie granatu - związek przeciwstarzeniowy składa się z eksperymentu na ludziach uprawiania sportu seniorów wędrówek

Granaty obniżyć poziom cholesterolu i Ciśnienie krwi

Sprawdzony efekt granatu - związek przeciwstarzeniowy przechodzi ludzką próbę Granat dla zdrowego serca

W końcu to tylko najnowsze badanie pokazujące potencjalne korzyści i korzyści zdrowotne związku UA. Wcześniejsze badania wykazały, że może wydłużyć żywotność niektórych robaków o 45%. Starsze myszy wykazały również 40% poprawę wytrzymałości już po dwóch tygodniach leczenia. Czekamy więc z niecierpliwością na wyniki dalszych badań i w międzyczasie polecamy, jeść więcej granatów.

Czy przeszkadza Ci wiele nasion? Wystarczy wycisnąć trochę świeżego soku z granatów!

Udowodniono działanie granatu - związek przeciwstarzeniowy przechodzi ludzki eksperyment zdrowy sok z granatów

Thanks! You've already liked this