Palo Santo – wykonanie rytuału Rauhnächte w stylu południowoamerykańskim

Ciężkie noce są popularnym zwyczajem w tym kraju, a także w wielu innych częściach Europy. Ma to pogańskie pochodzenie i zostało później przyjęte do tradycji chrześcijańskiej. Dlatego szczególnie w okresie Bożego Narodzenia kościoły, domy i gospodarstwa są poddawane fumigacji kadzidłem, złotem i mirrą. Co dokładnie kryje się za starożytną tradycją i jaki może mieć związek ze świętym drewnem z Andów, Palo Santo, dowiesz się poniżej.

Palo Santo – święty dym z Ameryki Południowej

fumigowanie palo santo na święta

Rauhnächte – czas na refleksję

Nazywane również niższymi nocami, wewnętrznymi nocami lub nocami dzwonków, 12 trudnych nocy między Bożym Narodzeniem a Objawieniem Pańskim to najlepsza pora roku na zatrzymanie się i świętowanie wiecznego cyklu życia w pokoju. Tak zwana Noc Matki, w staro-wysokoniemieckim – Modranecht, uważana jest za zwiastun Rauhnächte.

To jest właściwie noc z 21 na 22 grudnia. Znamy to jako przesilenie zimowe. Jest to moment, po którym światło powraca ponownie. Po tej nocy noce stają się coraz krótsze, a dni coraz dłuższe. Wymaga to jednak czasu, ponieważ na początku niewiele tego można odczuć. 12 Rauhnächte leży między latami – od 25 grudnia do 6 stycznia Trzej Królowie.

Germańscy bogowie w ciężkie noce

mitologia germańska szorstkie noce

Według mitologii germańska bogini Hulda miała być w tym czasie w drodze z bogiem Votanem / Odynem i jego dzikim zespołem. Aby uchronić się przed złymi psotami i siłami, ludzie zaczęli wypalać domy i obory kadzidłami i ziołami. Dlatego też noce dymne, które później nazwano Rauhnächte. Dziś rolę Huldy przejmuje znana Frau Holle. Oba zapewnią żyzność ziemi w nadchodzącym roku.

Ciężkie noce i przesilenie zimowe są dziś również dla nas bardzo magiczne, chociaż nie podzielamy już tych samych przekonań z naszymi przodkami. Bo ten szczególny czas pomiędzy latami wiąże się z wieloma pięknymi świętami, podczas których mamy okazję być razem i obdarzać miłością i uczuciem. Ponadto te dni i noce to właściwy czas, aby uwolnić się od starego i zwrócić się bardziej do wewnątrz. Zbieranie nowej energii i inspiracji na nadchodzący rok i powitanie nowego początku. Pomaga nam w tym jeden lub drugi rytuał Rauhnächte.

Magiczne przesilenie zimowe – zwiastun rosnącego światła

zimowe ściany słońca, rytuały szorstkich nocy

Jak już wspomniano, w chrześcijańskim paleniu kadzidło, mirra i złoto są palone razem z ziołami ogrodowymi. I tu właśnie pojawia się nasz Palo Santo. Ponieważ oprócz lokalnych ziół, takich jak szałwia, tymianek, oregano, rozmaryn i kocimiętka, południowoamerykańskie święte drewno doskonale nadaje się do ochronnego, leczniczego wędzenia.

Zioła o doskonałych właściwościach leczniczych

zioła lecznicze rytuał szorstkich nocy

Palo Santo – pochodzenie, działanie i zastosowanie

Święte Palo Santo to drewno balsamu (Bursera graveolens), który pochodzi głównie z Peru i Ekwadoru. Zawiera żywicę, która podczas spalania odpowiada za słodki aromat. Rdzenni mieszkańcy tych regionów czcili ją od tysięcy lat i wierzą w jej magiczne moce. Palo Santo był używany w przeszłości, tak jak teraz, do odkażania złych duchów. Jednocześnie powinna też przyciągać dobre, opiekuńcze duchy i dawać ludziom uzdrowienie i nową siłę.

Fumigacja na sposób południowoamerykański

palo santo rytuały palenia

I rzeczywiście! Niezależnie od tego, czy wierzysz w dobre i złe duchy, czy nie, korzystasz ze wszystkich pozytywnych skutków świętego drewna. W rzeczywistości działa jednocześnie uspokajająco i energetyzująco, wspomaga trawienie, zwiększa koncentrację i kreatywność oraz uwalnia od starego balastu psychicznego. Palo Santo ma również bardzo dobre działanie przeciwgrypowe i służy również do odpędzania owadów.

Ze świętego drewna można korzystać nie tylko podczas ciężkich nocy, ale także przez cały rok. Na przykład w pomieszczeniu, w którym pracujesz lub ćwiczysz jogę, możesz krótko przed startem zapalić kij Palo Santo, trochę poczekać i wypalić powietrze okrężnymi ruchami. Na towarzyskim przyjęciu w ogrodzie na tarasie lub w ogrodzie przyjemnie pachnące drewno jest również wspaniałym pomysłem.

Możesz znaleźć dodatkową wskazówkę tutaj rytuał na przesilenie zimowe, który możesz wzbogacić również o Palo Santo.

Niech święte moce Palo Santo działają na ciebie!

palo santo święte drewno szorstkie noce

Kup fajny zestaw do palenia w wysokiej jakości sklepie lub sklepie internetowym

miska z małżami palo santo zestaw kadzideł z szałwią

Zawsze bądź ostrożny podczas zapalania

palo santo rytuał szorstkich nocy

Pałeczki do palenia należy zawsze przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci

ciężkie noce z palo santo

Możesz eksperymentować z różnymi ziołami leczniczymi

sam zrób kadzidło palo santo

Szałwie i róże to klasyka

palo santo zioła rytuał szorstkich nocy

Połącz Palo Santo z piękną tradycją Rauhnächte!

Palenie Rauhnächte z palo santo

Thanks! You've already liked this