Czy są jakieś naturalne tabletki nasenne, które ułatwiają zasypianie? – 5 wskazówek dotyczących zdrowego snu

Toczenie się tam i z powrotem przez całą noc jest dość niewygodne. Niestety bezsenność może być gorsza niż zmęczenie następnego dnia. Przewlekła deprywacja snu może mieć wpływ na ogólny stan zdrowia. Na szczęście istnieją proste, naturalne środki wspomagające sen, które mogą pomóc w odzyskaniu zdrowego snu. Poniżej 5 pomysłów, jak skutecznie rozproszyć bezsenność. Zostać przy tym!

Naturalne tabletki nasenne zapewniają spokojny sen

naturalne pomoce w zasypianiu zwalczają budziki z niewypłacalnością snu

Zasypianie nie powinno stanowić problemu

naturalne pomoce w zasypianiu zwalczają budziki z niewypłacalnością snu

Zdrowy sen wpływa na ogólny stan zdrowia

Uporczywy brak snu może obniżyć układ odpornościowy, utrudniając organizmowi zwalczanie infekcji. Może powodować wahania nastroju, takie jak drażliwość, depresja i lęk. Badania powiązały niewystarczający sen z przyrostem masy ciała, zwiększonym ryzykiem chorób serca, wysokim ciśnieniem krwi i cukrzycą typu 2, a nawet krótszą oczekiwaną długością życia.

Kolejna bezsenna noc?

naturalne środki wspomagające sen w celu zwalczania wypłacalności snu

Dobre nawyki snu są również korzystne dla ogólnego stanu zdrowia. Zdrowy sen wspomaga pamięć, ponieważ mózg potrzebuje odpoczynku, aby tworzyć nowe ścieżki neuronowe oraz uczyć się i zatrzymywać informacje. Co więcej, dobry sen w nocy jest również powiązany ze zdrowiem psychicznym. Łatwiej jest regulować emocje, rozwiązywać problemy i podejmować decyzje, gdy jesteś wypoczęty. Brzmi to całkiem logicznie, prawda? Więc jeśli chcesz być zdrowy, potrzebujesz spokojnego, spokojnego snu. Ale co zrobić, jeśli cierpisz na bezsenność i nie możesz zasnąć w nocy? Nie bierz leków od razu. Najpierw wypróbuj następujące naturalne środki nasenne!

Nie bierz tabletek nasennych!

Tabletki nasenne melatonina naturalna pomoc w zasypianiu

Pozwól się zrelaksować i przygotuj swoje ciało na spokojny sen!

naturalne środki wspomagające sen w celu zwalczania wypłacalności podczas kąpieli

Pięć naturalnych środków wspomagających sen – te wskazówki i porady pomogą Ci szybciej i łatwiej zasnąć

Pij więcej płynów

Nie, nie pij alkoholu! Może to wpływać na sen. Z drugiej strony wskazane jest picie ciepłego mleka, herbaty rumiankowej i soku z wiśni. Chociaż nie ma naukowych dowodów na to, że te napoje łagodzą problemy ze snem, nie zaszkodzi ich wypróbować.

Picie herbaty to zdrowy nawyk

Picie herbaty naturalne pomaga w walce z wypłacalnością snu

Od dawna uważa się, że ciepłe mleko jest powiązane z substancjami chemicznymi, które symulują działanie tryptofanu na mózg. Jest to chemiczny element budulcowy substancji serotoniny, która bierze udział w przemianie snu i czuwania.

Za zdrowy sen odpowiadają reakcje chemiczne w mózgu

naturalne środki wspomagające sen zwalczają tryptofan podczas snu

Pomocna może być również herbata rumiankowa. Uważa się, że zawiera flawonoidy, które mogą wchodzić w interakcje z receptorami benzodiazepinowymi w mózgu, które są również zaangażowane w przejście sen-czuwanie. Ponadto herbata rumiankowa nie zawiera kofeiny, w przeciwieństwie do zielonej herbaty czy Earl Grey. Wreszcie cierpki sok wiśniowy może wspomóc produkcję melatoniny i promować zdrowy cykl snu.

Herbata rumiankowa działa uspokajająco 

Picie herbaty rumiankowej naturalne wspomaganie snu w walce z wypłacalnością snu

Sok z wiśni pomaga również w bezsenności

naturalna pomoc w zasypianiu rozwiązanie nasenne pić sok z kwaśnej wiśni

Ćwiczenia są ważne, ale nie tuż przed snem

Ćwiczenia mogą poprawić sen, chociaż nie zostało to jeszcze udowodnione naukowo. Wiadomo jednak, że umiarkowane ćwiczenia aerobowe sprzyjają głębokiemu śnie.

Bądź aktywny, ale daj swojemu ciału więcej odpoczynku przed snem

naturalne wspomaganie snu w walce z ćwiczeniami aerobowymi

Ale nie musisz ćwiczyć dokładnie przed snem. Ćwiczenia aerobowe uwalniają endorfiny. Są to substancje chemiczne, które nie pozwalają ludziom zasnąć. Dlatego czujesz się tak energiczny po biegu.

Może również zwiększyć temperaturę ciała. To sygnalizuje ciału, że nadszedł czas, aby wstać i zacząć. Jeśli masz problemy ze snem, unikaj ćwiczeń w ciągu dwóch godzin przed snem.

Naturalne środki wspomagające sen to także ćwiczenia jogi 

naturalne środki wspomagające sen zwalczające rozpuszczalność snu ćwiczenia jogi

Używaj produktów z melatoniną

Melatonina jest hormonem naturalnie uwalnianym w mózgu na cztery godziny przed wystąpieniem senności. Wywoływane jest przez reakcję organizmu na zmniejszoną ekspozycję na światło, co oczywiście powinno mieć miejsce w nocy.

Ważną rolę odgrywa w tym hormon melatonina

Melatonina naturalna pomoc w zasypianiu Brak snu

Jednak w dzisiejszych czasach jest mnóstwo światła, gdy na zewnątrz jest ciemno – czy to z telefonu, laptopa czy telewizora. Te nienaturalne źródła światła uniemożliwiają uwalnianie melatoniny, co może utrudniać zasypianie. Na szczęście melatonina jest dostępna w Twojej aptece w formie tabletek jako produkt bez recepty.

Tylko upewnij się, że kupujesz tę samą markę w kółko i nie kupuj jej online z nieznanego źródła.

Miej rytuały snu, które ułatwiają zasypianie?

naturalna pomoc w zasypianiu rozwiązanie nasenne pij więcej płynów

Lepiej śpisz w niskich temperaturach

Idealna temperatura dla termostatu wynosi od 18 do 22 stopni Celsjusza. Kobiety, które przeszły menopauzę i mają uderzenia gorąca, powinny utrzymywać w pokoju jak najchłodniejszy chłód i nosić w łóżku bawełniane lub oddychające tkaniny.

Temperatura w pomieszczeniu powinna być stosunkowo niska

naturalne pomoce w zasypianiu, źródła światła do walki z wypłacalnością snu

Proszę nie włączać lampy!

Wiadomo, że światło ze smartfona zakłóca sen. Ale co ze światłem w Twojej łazience? Jeśli czujesz potrzebę pójścia do łazienki w nocy, nie zapalaj światła. Najnowszym szaleństwem (jeśli można to tak ująć) jest używanie latarki, kiedy trzeba wstawać w nocy. I pamiętaj, jeśli obudzisz się na przerwę w łazience, ponowne zaśnięcie może zająć do 30 minut. To całkowicie normalne.

Życzymy “dobranoc!”.

Ciesz się spokojnym snem i zachowaj zdrowie!

naturalne środki wspomagające zasypianie w walce z wypłacalnością snu

Thanks! You've already liked this