Akupresura – alternatywna metoda leczenia

Co wiesz o akupresurze?

W dzisiejszych czasach sukces ma wielką cenę i jest to życie z różnymi bólami ciała. Zaczynają się subtelnie, przeradzają się w stany przewlekłe i w pewnym momencie wiele osób traci w ich wyniku radość życia.

Leki i inne środki pomocnicze mają tylko tymczasowy sukces. Z drugiej strony istnieją inne terapie, które są przyjemne, a jednocześnie zapewniają trwały efekt. Możesz uleczyć nasz ból. Typowym przykładem są masaże, podobnie jak inne praktyki lecznicze, na które każdy powinien sobie pozwolić. W tym artykule przedstawimy Wam kolejną alternatywę, czyli akupresurę. Wszyscy słyszeli o tej metodzie, prawda? Akupresura jest często przedstawiana w zbyt skomplikowany sposób. To zniechęca niektóre osoby, dla których ten rodzaj masażu brzmi zbyt abstrakcyjnie lub egzotycznie. To może być rozwiązanie wielu problemów.

Akupresura wiedza, mądrość, medycyna 

akupresura na żywo zdrowe zdrowe życie praktyka uzdrawiania masaż strefy akupresury stopa

Oferujemy informacje o typowym bólu, który można wyleczyć za pomocą akupresury. Mam nadzieję, że to pomoże ci spróbować tego leczenia. Bo warto!

Typowe objawy, które można wyleczyć za pomocą akupresury

Wiele objawów i bolesnych stanów można z powodzeniem leczyć za pomocą akupresury.

Oto kilka przykładów: ból głowy, ból ucha, ból szyi, problemy na plecach i ramionach.

A takie dolegliwości można znacznie złagodzić nawet w bardzo ciężkich przypadkach, aby nie wpływały już na życie pacjenta.

Zwalcz codzienne dolegliwości za pomocą masażu 

akupresura na żywo zdrowe zdrowe życie praktyka uzdrawiania masaż strefy akupresury stopy

Naucz się masować

poznaj własne ciało

akupresura ból głowy żyj zdrowo zdrowo życie praktyka uzdrawiania masaż strefy akupresury

bół głowy

Kto nie miał bólu głowy? Kiedy stają się chroniczne, stanowią główną przeszkodę w życiu danej osoby. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest ten, który powoduje napięcie w plecach i szyi. Są typowe dla współczesnych ludzi, ponieważ często siedzą w jednej i tej samej pozycji i pochylają się przed komputerem.

Istnieją cztery różne rzeczy, o których akupresura wie, aby leczyć bóle głowy. Przede wszystkim jest to punkt między kciukiem a palcem wskazującym. Drugi znajduje się między drugim a trzecim palcem. Trzecim punktem, który należy leczyć z takim napięciem lub bólami głowy, jest czubek brwi.

Rozwijaj zdrowe nawyki

akupresura na żywo zdrowe zdrowe życie praktyka uzdrawiania masaż wymiana stref akupresury

Czwarty punkt ponownie dotyczy brwi. To jest jeden kciuk wyżej niż środek brwi.

Słuchaj własnego ciała

akupresura ból głowy żyj zdrowo zdrowo życie praktyka uzdrawiania masaż strefy akupresury głowa

Proste ćwiczenie, które działa dobrze na ból pleców

Ból ucha

Istnieje wiele możliwych powodów, dla których możesz odczuwać ból ucha. Są to różne infekcje, problemy z zatokami, zmiany ciśnienia krwi, woda w uchu itp. Bez względu na przyczynę, akupresura łagodzi i leczy ten ból.

Na początek chcemy podkreślić, że wspomniane napięcie może być również przyczyną bólu ucha. Następnie naciśnij punkt między kciukiem a palcem wskazującym. Kolejny punkt znajduje się w tzw. tragusie, w okolicy małżowiny usznej. Trzeci punkt jest kilka centymetrów wyżej. Czwarty punkt znajduje się tuż pod czubkiem brwi.

Ciało to złożony i bardzo logiczny system

akupresura na żywo zdrowe zdrowe życie praktyka uzdrawiania masaż strefy akupresury dłonie

Ból zęba

Ból zęba może mieć również wiele różnych przyczyn. Może to być nawet spowodowane napięciem szyi. Jako możliwe przyczyny można wymienić zaciskanie zębów podczas snu, procesy infekcji w organizmie i zbyt częste żucie gumy do żucia.

Pierwszy punkt jest podobny do dwóch pierwszych rodzajów bólu: ten między palcem wskazującym a kciukiem. Innym typowym obszarem jest duży żwacz na twarzy. W niektórych przypadkach akupresura pomoże między drugim a trzecim palcem. Kolejny jest pod kością policzkową.

Naucz się akceptować ciało 

żyj zdrowo zdrowo życie praktyka uzdrawiania masaż strefy akupresury ręka3

Ból pleców

Ból pleców to jedna z udręki XX i XXI wieku. Nerwy, mięśnie i stawy mogą być przyczyną silnego bólu pleców. Poniższe fragmenty sprawdzą się we wszystkich przypadkach. Dwoma punktami, którymi zajmiemy się w tym zakresie, są dwa palce pod nadgarstkiem w kierunku ramienia. Każdy z nich znajduje się kilka centymetrów od twojego nadgarstka. Możesz masować punkt między kciukiem a palcem wskazującym oraz obszar między drugim a trzecim palcem u nogi lub je masować.

Bądź władcą własnego ciała

Ból w ramionach lub wokół nich

Barki to jedne z najbardziej ruchomych kończyn w ciele. To całkiem normalne, że są używane częściej i odpowiednio ranią. Możesz kilkakrotnie nacisnąć wspomniany punkt między kciukiem a palcem wskazującym. Akupresura może również pomóc w obszarze między drugim a trzecim palcem. Istnieją również dwa inne punkty między ramieniem a barkiem, jeden z przodu i jeden z tyłu ciała oraz pięć innych punktów na szyi.

Poznaj starą wiedzę na temat własnego ciała

akupresura żyj zdrowy i zdrowy tryb życia praktyka uzdrawiania masaż strefy akupresury ciało

Oto kilka typowych przykładów tego, jak akupresura może ci pomóc. Możesz go użyć, aby złagodzić wiele innych bólów, takich jak ból brzucha lub kolana. Ogólna wiedza, którą teraz Ci przekazujemy, ma pomóc Ci w konsultacji ze specjalistami w tej dziedzinie, abyś mógł lepiej się komunikować i natychmiast rozpoznać dobrych specjalistów od akupresury.

Akupresura to jednak metoda lecznicza, którą należy traktować poważnie, której nie można po prostu praktykować w domu i bez profesjonalnego przygotowania.

żyj zdrowo zdrowo życie praktyka uzdrawiania masaż strefy akupresury strefy dłoni

żyj zdrowo zdrowo życie praktyka uzdrawiania masaż strefy akupresury głowa

Thanks! You've already liked this