Modulární domy pro celoroční bydlení: stavební technologie a 70 nejlepších projektů

Vlečka

Vlečka „na žetony“ je stylovým příkladem výběru obložení dvoupatrového domu o osmi částech

Dnes mnozí sní o svém vlastním domově a modulární domy pro celoroční bydlení budou vynikajícím řešením tohoto problému. Každý přece ví, že náklady na bydlení podle tržních standardů jsou pro mnohé rodiny nedostupné. Najít levné domy je téměř nemožné. Stavba je nákladný proces. Náklady na materiál a náklady na práci prostě procházejí střechou. Ale právě modulární budovy se stanou alternativou drahé a časově náročné stavby. Díky novému stavebnímu cyklu se mnozí již stali šťastnými majiteli svých domovů a ocenili moderní technologie. Koneckonců má přijatelné náklady a plně splňuje všechny požadavky..

Ultramoderní styl v architektuře a poměrně skromný rozpočet spolu dobře ladí v modulární konstrukci.

Ultramoderní styl v architektuře a poměrně skromný rozpočet spolu dobře ladí v modulární konstrukci.

Vlastnosti konstrukce modulárního domu pro celoroční použití

Modulové budovy pro bydlení v každém ročním období jsou jedinečné strukturální produkty, skládající se z takzvaných modulů a sekcí. Každá část struktury má svůj vlastní individuální účel, tj. Kuchyňský kout, koupelnu, obývací pokoj. Každá součást modulárního domu je autonomní místností, ale všechny dohromady jsou přeměněny na plnohodnotnou budovu, nelišící se od budov známých všem.

Modulární výstavba je někdy nejlepším východiskem pro majitele lokality s problémovou půdou

Modulární výstavba je někdy nejlepším východiskem pro majitele lokality s problémovou půdou

Moderní sekční domy mají veškeré potřebné vybavení. Jsou vybaveny topným systémem, větracími šachtami, komunikacemi. Projekty modulárních domů jsou různorodé a umožňují vám vytvářet struktury jakékoli složitosti. Mohou být navrženy jako jednoduché venkovské domy nebo jako důmyslné chaty. Díky výrobní technologii jsou sekční budovy teplé a pohodlné v každém ročním období.

Stěny, podlahu a střechu takového domu lze přizpůsobit téměř jakýmkoli klimatickým podmínkám.

Stěny, podlahu a střechu takového domu lze přizpůsobit téměř jakýmkoli klimatickým podmínkám.

Vznik modulárních domů

Modulární konstrukce se objevily relativně nedávno, ale již získaly důvěru a poptávku. Zpočátku to byly neudržované a hrubé stavby, které neumožňovaly žít po celý rok. První sekční domy nebyly vybaveny komunikací, chyběly jim pohodlné podmínky. Tyto struktury byly zpravidla používány jako dočasné. Byly postaveny jako pozorovací body pro armádu nebo policii, sídlo pracovníků.

Vinylové obklady mění vzhled domu natolik, že jakékoli asociace s chatkami a letními chatami se stávají irelevantními. A je absolutně nenáročný na péči.

Vinylové obklady mění vzhled domu natolik, že jakékoli asociace s chatkami a letními chatami se stávají irelevantními. A není absolutně vybíravý v péči.

Moderní modulární domy se výrazně liší od svých předchůdců. Tyto změny přirozeně vedly k rozšíření využití sekčního bydlení. A dnes jsou moderní modulární domy na klíč nejdostupnější možností pro celoroční bydlení. Jsou preferovány různými segmenty populace. Rozpočet a důmyslné bydlení mnohým chutnalo. Samotná technika stavění budovy ze sekcí se zlepšila a v mnoha ohledech začala překonávat stavbu, kterou všichni znají. Moderní modulární domy k trvalému pobytu se vyznačují pohodlím, funkčností a praktičností.

Asfaltové tašky na střeše venkovského domu pro celoroční odpočinek

Asfaltové tašky na střeše venkovského domu pro celoroční odpočinek

Funkce modulárního designu

Moderní sekční domy jsou vhodné pro celoroční bydlení, protože moduly jsou vyráběny v souladu s technologickými požadavky. Rámová část se skládá z panelů a regálů. Panely samotné jsou vyráběny speciální metodou: zvenčí je každý panel chráněn překližkou odolnou proti vlhkosti a nepříznivým povětrnostním vlivům; uvnitř je umístěna speciální deska. Rámeček pro vytvoření modulu může být kovový nebo dřevěný. Na něj jsou připevněny hotové listy. Všechny panely jsou izolovány speciálními stavebními materiály v souladu s klimatickými údaji regionu.

Panelák

Montovaný „MiniMod“ od brazilského výrobce. Takový dům vyrobený v továrně lze v zásadě přepravovat na jakoukoli vzdálenost.

Stojí za zmínku, že každá deska prochází dodatečným zpracováním, které zvyšuje vlastnosti struktury a činí ji odolnější vůči přírodním faktorům. Z hotových panelů je sestaven modul – samostatná místnost, která je vybavena potřebnými dalšími prvky. Modulární dům se staví tak rychle, jak se vyrábějí moduly. Nevyžaduje velký základ. Jako základ lze použít železobetonové desky..

Montovaný díl ze studia Coodo z modulárních bloků. Vzdálenost, na kterou lze takové bytové jednotky přepravovat, je omezena pouze rozpočtem.

Montovaný díl ze studia Coodo z modulárních bloků. Vzdálenost, na kterou lze přepravovat takové obytné bloky, je omezena pouze rozpočtem.

Výhody modulárních konstrukcí

Sekční domy mají mnoho výhod:

 • velmi rychlá výstavba konstrukce v každém ročním období. Instalace trvá jen několik týdnů;
 • možnost výstavby na místech s jakoukoli krajinou, dokonce i na těch nejobtížnějších místech;
 • výběr designu podle individuálních přání, schopnost vytvořit jakýkoli projekt;
 • trvanlivost provozu. Kvalitní modulární dům vydrží desítky let;
 • pevnost a spolehlivost;
 • vysoká úspora energie, vynikající izolační vlastnosti;
 • jednoduchá instalace, která nevyžaduje použití těžkého zařízení;
 • rozumná cena budov, schopnost přesně vypočítat všechny náklady.

Největší výhodou modulárního domu je ale jeho mobilita. Nyní, podle libosti nebo potřeby, může být přenesen na jakékoli požadované místo pro svého majitele. Modulární design lze složit a rozložit více než jednou.

Dvoupodlažní tradiční dům se sedlovou střechou. Je sestaven ze čtyř blokových kontejnerů standardních velikostí (délka, výška, šířka, m): 3 x 3 x 2,8; 6 x 2,5 x 2,6; 6 x 3 x 2,8; 8 x 2,8 x 2,8; 9 x 3 x 2,8; 12 x 3 x 2,8

Dvoupodlažní tradiční dům se sedlovou střechou. Je sestaven ze čtyř blokových kontejnerů standardních velikostí (délka, výška, šířka): 3 x 3 x 2,8 m; 6 x 2,5 x 2,6 m; 6 x 3 x 2,8 m; 8 x 2,8 x 2,8 m; 9 x 3 x 2,8 m; 12 x 3 x 2,8 m

Dvoupodlažní dům-chata pro celoroční odpočinek

Dvoupodlažní chata pro celoroční odpočinek

Modulové domy lze plánovat různými způsoby. Na stavební práce neexistují žádná omezení. Díky speciální instalaci může být dům sestaven v jakémkoli tvaru. Přítomnost otvorů pro okna a dveře lze také určit podle individuálních požadavků. Modul rámu lze navrhnout podle jakýchkoli parametrů.

Vícevrstvé zařízení izolovaných parotěsně izolovaných stěn blokového kontejneru. Tepelně izolační vrstvy mohou být celkem až 350 mm

Vícevrstvé zařízení izolovaných parotěsně izolovaných stěn blokového kontejneru. Tepelně izolační vrstvy mohou být celkem až 350 mm

Aby se stěny prostorného domu z modulů nedeformovaly ani nezdeformovaly, jsou shromažďovány na rovném suchém povrchu

Aby se stěny prostorného domu z modulů nedeformovaly ani nezdeformovaly, jsou shromažďovány na rovném suchém povrchu

Nedostatek modulárních domů

Modulové domy nemají prakticky žádné nevýhody. Při nákupu je však třeba vzít v úvahu několik bodů:

 • dlouhá vzdálenost mezi kupujícím a výrobcem může stát spoustu peněz;
 • domy s několika patry nelze několikrát rozebrat a sestavit;
 • kvůli bezohlednému výrobci existuje možnost nekvalitního nákupu.

V podmínkách husté městské zástavby může idea městského domu najít úspěšné provedení s modulární výstavbou.

V podmínkách husté městské zástavby může idea městského domu najít úspěšné provedení s modulární výstavbou.

Takový dům s terasou a panoramatickými energeticky úspornými okny je vhodný pro trvalé bydlení v klimatických podmínkách středního pásma.

Takový dům s terasou a panoramatickými energeticky úspornými okny je vhodný pro trvalé bydlení v klimatických podmínkách středního pásma.

Modulové domy pro celoroční využití: principy stavby

Modulové budovy se vyznačují jednoduchostí, hospodárností a rychlou instalací. Sekce domů, které poskytují celoroční bydlení, se vyrábějí relativně rychle. Na výrobě profilů se podílí moderní vybavení a speciálně vyškolený personál. Profesionální přístup k práci a dodržování technologického postupu na konci dává kvalitní výrobky. Jen několik týdnů a stavební části jsou zcela připraveny k instalaci.

Jednopatrový dům s venkovním vinylovým obkladem

Jednopatrový dům s venkovním vinylovým obkladem

Modulární obytné domy mohou mít jak standardní projekty, tak i projektované podle individuálních přání. Ale bez ohledu na to, jak je projekt složitý, stavba rámové budovy v žádném případě nezabere mnoho času..

Výroba profilů a montáž rámového domu

Proces výroby rámového domu zahrnuje několik fází:

 • výroba potřebných sekcí podle přijatého projektu;
 • doprava hotových úseků na staveniště, pozemek;

Workshop pro montáž montovaných profilů (montované bydlení - výroba domů továrním způsobem s následnou dodávkou na místo instalace)

Dílna montáže montovaných dílců (montované bydlení – výroba domů továrním způsobem s následnou dodávkou na místo instalace)

Instalace takových domů je neuvěřitelně rychlá.

Instalace takových domů je neuvěřitelně rychlá.

 • montážní a montážní práce v místě domu;
 • připojení všech komunikačních systémů;
 • poskytnutí veškeré dokumentace a záručních povinností výrobcem.

Manipulátor nákladu doručí všechny moduly na staveniště a sám je nainstaluje. Na fotografii - instalace střechy pomocí kabelů

Manipulátor nákladu doručí všechny moduly na staveniště a sám je nainstaluje. Na fotografii – instalace střechy pomocí kabelů

Stojí za připomenutí, že dokumenty by měly být vydávány pro každou sekci zvlášť, a ne pro celý dům jako celek.

Oblíbené jsou zejména levné modulární domy. Jejich nízké náklady jsou spojeny s technickými charakteristikami samotné konstrukce a vlastnostmi její instalace..

Za prvé, rámová budova nepotřebuje pevný základ. Každý ví, že základ je základ, který musí odolat těžkým nákladům. A protože modulární domy nemají velkou váhu, mohou být umístěny na lehký základ, například z hromady.

Náčrt projektu domu z jednoho blokového kontejneru

Náčrt projektu domu z jednoho blokového kontejneru

Instalace domu na lehký základ pomocí výložníkového jeřábu

Instalace domu na lehký základ pomocí výložníkového jeřábu

Šířka a délka takového blokového kontejneru (viz foto výše) je 3,5 ma 15,3 m, což není v žádném případě horší než malý typický dům nebo městský byt

Šířka a délka takového blokového kontejneru (viz foto výše) je 3,5 ma respektive 15,3 m, což z hlediska pohodlí bydlení není v žádném případě horší než malý typický dům nebo městský byt

Dům s terasou na hromádce

Dům s terasou na hromádce

Za druhé, moderní konstrukce nemá prakticky žádný odpad. Tento výrobní proces výrazně ovlivňuje náklady na celou konstrukci..

Za třetí, střecha je sestavena ze speciálního modulu. Je však známo, že stavba střechy je velmi nákladný proces, kterému se lze vyhnout při instalaci modulárního domu..

Začtvrté, všechny komunikační systémy v budově jsou instalovány výrobcem v určité fázi výroby. Při připojení domu na komunikační linky to v budoucnu výrazně šetří náklady..

Ve fázi tovární montáže modulu jsou instalovány plastové trubky pro přívod a odvod vody a další podomítkové komunikace

Ve fázi tovární montáže modulu jsou instalovány plastové trubky pro přívod a odvod vody a další podomítkové komunikace

Stavba modulárních domů je jedinečný proces, který vám umožní velmi rychle se stát šťastným majitelem vašeho domova..

Exteriérové ​​a funkční možnosti sady pro stejný modulární dům: terasa s postranicemi, moderní pergola. Jsou možné i další individuální možnosti

Exteriérové ​​a funkční možnosti sady pro stejný modulární dům: terasa s postranicemi, moderní pergola. Jsou možné i další individuální možnosti

Možnosti rozvržení pro modulární dům podle standardních návrhů výrobce

Možnosti rozvržení pro modulární dům podle standardních návrhů výrobce

Stavba rámového domu na klíč

Stavba rámové budovy by měla být prováděna v následujících fázích:

 • výběr projektu na základě hotových skic nebo vytvoření individuálního podle požadavků zákazníka;
 • uzavření dohody o instalaci rámového domu, získání povolení pro připojení ke státním komunikačním systémům (v případě potřeby);
 • výpočet celkových nákladů na budoucí sekční stavbu. To vám umožní naplánovat své výdaje a, pokud si přejete, změnit projekt na levnější nebo dražší;
 • konečné schválení projektu výroby modulů;
 • výroba profilů, dodržování technologie a norem;

Tovární montáž rámového domu

Tovární montáž rámového domu

 • instalace modulů na zem;
 • připojení ke komunikaci.

Skrytá instalace elektrického vedení v nehořlavých boxech. V místě instalace domu zbývá pouze připojit dům k místní elektrické síti

Skrytá instalace elektrického vedení v nehořlavých boxech. V místě instalace domu zbývá pouze připojit dům k místní elektrické síti

Přizpůsobené vytváření projektů je nejlepším řešením

Moderní sekční domy jsou jedinečné výrobky. Technologické schopnosti a skvělá funkčnost z nich činí poptávku a plně splňují všechny požadavky moderní výstavby budov určených k trvalému pobytu..

Modulární konstrukce také znamená exteriér inspirovaný například postmodernismem nebo futuristickým trendem v architektuře, jako je tento dům od španělského studia A-Cero

Modulární konstrukce také znamená exteriér inspirovaný například postmodernismem nebo futuristickým trendem v architektuře, jako je tento dům od španělského studia A-Cero

Dnes není obtížné získat vysoce kvalitní rámový dům. Modulové budovy mohou mít velmi různé velikosti, skládat se z několika pater. Konstrukční přístup k vytvoření projektu vám umožňuje připojit jedinečnou strukturu. Modulové rámové domy jsou vyráběny v jakémkoli stylistickém směru, mají velmi odlišný design.

Tradiční dvoupatrový dům se suterénem

Tradiční dvoupodlažní dům se suterénem

Ne vždy je ale možné navrhnout dům podle individuálních přání zákazníka. A důvodem není nedostatek profesionality výrobce, ale složité přírodní faktory. Stojí za to připomenout, že projekt musí ideálně odpovídat krajině a co nejvíce splňovat požadavky klienta. V takových případech profesionálové ve svém oboru vytvoří projekt, díky kterému dům ideálně zapadne do přírodní krajiny. Takovou vlastnost má stavba na břehu jezera nebo řeky, na úpatí hory, na nerovném terénu. Profesionální design a mistrovská konstrukce budovy jí dodávají dokonalý vzhled kdekoli.

Celoroční venkovský dům o rozloze 30 m2. m

Celoroční venkovský dům o rozloze 30 m2. m

Interiér dřevěného modulárního rámového domu

Interiér dřevěného modulárního rámového domu

Modulární venkovské domy – pohodlí po celý rok

Venkovský dům má své vlastní vlastnosti. Je navržen tak, aby přinášel pohodlí a pohodu. Toto je nejlepší místo k relaxaci po náročném pracovním dni, do důchodu a odpojení se od shonu světa. Modulární konstrukce jsou ideální pro instalaci venkovského domu, protože stavba rámového domu předchází mnoha problémům a výrazně šetří náklady na stavbu.

Venkovské domy s vlnitými ocelovými stěnami a technologickou izolací

Venkovské domy s vlnitými ocelovými stěnami a technologickým izolačním „sendvičem“

Také můžete připojit veškerou komunikaci k sekční skříni a učinit ji obzvlášť pohodlnou. Tato struktura se liší v úsporách energie. Jak ukazuje praxe, během chladného dne se teplota v modulárním domě sníží jen o několik stupňů. Tato funkce vám umožní v chladném počasí vždy přijít do teplého a útulného domova. Ale v létě v takové místnosti zůstane svěží a chladný..

Snadno přenosný domů

Snadno přenosný dům „APH80 projekt“ od ÁBATON arquitectura pro instalaci na pilotový základ. Silný rám a háky ve střeše – to je minimální příprava pro přesun modulu

Spousta lidí se již stala šťastnými majiteli svých domovů. A právě modulární struktury jim v tom pomohly, protože moderní moduly jsou výrobky, které splňují všechny konstrukční požadavky. Přítomnost certifikátů potvrzuje jejich šetrnost k životnímu prostředí a shodu s technickými normami. Vyhlídky na výstavbu modulárních domů jsou téměř nekonečné. Mohou být namontovány v nejtěžších krajinných oblastech, v nepříznivých klimatických pásmech.

Luxusní varianta venkovského domu pro celoroční dovolenou od Vipp Shelter

Luxusní varianta venkovského domu pro celoroční dovolenou od Vipp Shelter

Interiér ložnice venkovského domu od Vipp Shelter

Interiér ložnice venkovského domu od Vipp Shelter

Sekční domy mohou mít jakýkoli design a vzhled. Ale nejdůležitější je, že stavba modulárních budov pro celoroční bydlení vám umožní získat plnohodnotný dům za málo peněz a v krátkém časovém období..

Kompaktní dům k trvalému pobytu podle jednoho z nejžádanějších projektů Hive Modular (USA) v horách Colorada

Kompaktní dům k trvalému pobytu podle jednoho z nejžádanějších projektů Hive Modular (USA) v horách Colorada

Modulární domy pro celoroční použití: poměrně prostorný modulární dům

Docela prostorný modulární dům “Rancho” o rozloze 66 m2. m. Cena takového bydlení bude asi 2,9-3 milionu rublů, což nelze hodnotově porovnat s investiční výstavbou, ale bude to porovnáno z hlediska pohodlí bydlení

Thanks! You've already liked this