Proste wskazówki, jak szybko uporządkować szafę

proste wskazówki do Twojej szafy z plecionymi koszami z rattanu

Proste wskazówki, jak efektywniej organizować swoją szafę

Najwyraźniej chaotyczna szafa nikogo nie uszczęśliwi. „Miejsce na wszystko i wszystko we właściwym miejscu” – tego oczekujemy od naszych szafek ściennych. Oto sześć kroków, które możesz wykonać w ten weekend, aby Twoja szafa była w świetnej formie.

1. Zrób spis inwentarza szafy. Być może słyszałeś to kilka razy, ale to prawda. Nie możesz mieć schludnej szafy, jeśli jest pełna rzeczy, których nie dotykałeś od lat.

Brzmi to jak przykry obowiązek, ale na początku powinieneś wszystko usunąć z drogi. Sortuj przedmioty, które mają być przekazane i używane.

Kiedy już wiesz, czego potrzebujesz, dopasuj półki do swoich potrzeb, tak jak w tym przykładzie z San Francisco Organized Interiors. Wieszaki na ręczniki przymocowane do drzwi (patrz krok 2) są bardziej skuteczne. Mniejsze rzeczy łatwiej znaleźć w koszach.

2. Wykorzystaj gołe ściany lub drzwi. Puste miejsca na drzwiach lub ścianach to świetne opcje na wieszaki na ręczniki, haczyki lub drewniane kołki, jak ta artystyczna kolekcja krawatów od Cantoni Design.

Pomysłowe i kolorowe

proste wskazówki Twoja szafa krawaty poleruje na czarno

Uwaga: komponenty sprzętowe nie powinny być dla Ciebie kosztem. Może masz je już w garażu. Upewnij się, że są wystarczająco mocne na planowaną wagę.

Akumulatorowa lampa LOOX LED firmy Häfele

proste wskazówki Twoja szafa z oświetleniem led

3. Zmontuj światła. Często szafa nie jest wystarczająco oświetlona. Nowsze domy mają pojedynczą lampę na suficie, co nie jest zbyt efektowne. Starsze domy prawdopodobnie w ogóle nie są oświetlone. Możesz wynająć elektryka, który zainstaluje dla Ciebie oświetlenie w szafce, ale zajmuje to trochę czasu i tracisz inspirację. W przeciwnym razie zamontuj lampy samoprzylepne zasilane bateryjnie lub światła wkręcane w każdym schowku, aby uzyskać ten sam efekt przy niższych kosztach.

4. Posortuj podobne rzeczy razem. Zorganizuj swoją szafę jako swoje miejsce pracy (w zależności od daty, nazwy klienta, priorytetu itp.).

Aby uzyskać schludny wygląd, pogrupuj według koloru, stylu, zastosowania, okazji

proste wskazówki Twoja szafa kolorowa eklektyczna

5. Kupuj wieszaki wyższej jakości. Jeśli w Twojej szafie są takie same wieszaki, łatwiej będzie Ci znaleźć ubrania, ponieważ wiszą na tej samej wysokości.

Szafa również wygląda schludniej z tymi samymi wieszakami

proste wskazówki Twoja szafa w pokoju chłopca kobaltowa ściana akcentująca

Uwaga: Wyrzuć zebrane metalowe wieszaki. Niszczą ubranie, deformując ramię. Jeśli te wieszaki są nadal w dobrym stanie, możesz zwrócić je do pralni chemicznej do dalszego użytku.

Wieszaki wyższej jakości wykonane są z tworzywa sztucznego, metalu lub drewna. Bez względu na to, jaki materiał wybierzesz, upewnij się, że utrzymają ciężar ubrania. Oczywiście odzież śnieżna potrzebuje mocniejszych wieszaków niż bluzki.

6. Skorzystaj z wyższych półek do przechowywania. Nie wszyscy są wysocy, ale musimy wykorzystać pełną wysokość szafy.

Ta szafka Josh Brown Design to rozwiązanie z drabiną na kółkach

proste wskazówki sprawią, że Twoja szafa będzie przestronna ze stalowymi schodami

Drewniany stołek schodkowy

proste wskazówki twoja szafa solidne schody

Jeśli nie chcesz budować takiej drabiny na kółkach, kup fajny stołek schodkowy. Są łatwe w użyciu, stosunkowo niedrogie i umożliwiają dotarcie do wyżej wiszących ubrań w szafie.

Czy jesteś gotowy na kolejny weekendowy projekt? Od której szafki zaczynasz?

proste wskazówki w szafie metalowe pręty i jasny róż

Thanks! You've already liked this