Rohová skříň v ložnici: přehled moderních modelů v interiéru a doporučení pro výběr

Rohová šatní skříň v modré barvě v malé ložnici

Rohová šatní skříň v modré barvě v malé ložnici

Ložnice, jako tradiční místo pro noční odpočinek člověka, nesnáší ruch ve vesmíru. Každý detail interiéru v něm je zaměřen na relaxaci a klid v duši, nezbytné pro klidný spánek. Rohová skříň v ložnici je ideální pro šatní skříň. Organicky zapadající do jednoho z rohů místnosti poskytuje svobodu pohybu při zachování jeho funkčnosti.

Bílá rohová šatní skříň ve světlém interiéru

Bílá rohová šatní skříň ve světlém interiéru

Rohová šatní skříň v ložnici a její umístění v interiéru

Modely rohových skříněk nabízené výrobci, stejně jako ostatní nábytek pro dům, jsou navrženy s přihlédnutím ke stávajícím rozměrům místnosti. Je možné si vybrat možnost pro malou ložnici a najít prostornou skříň pro velký prostor. V obou případech existují zjevné výhody umístění..

Tmavá široká šatní skříň v moderní ložnici

Tmavá široká skříň v ložnici v moderním stylu

Ergonomie rohové skříňky vám umožní vybavit ložnici maximálním komfortem, vyhýbat se ostrým rohům a uvolnit místo pro dekorativní prvky.

Top 7 rohových skříní do ložnice (fotografie, ceny, srovnání)

Cena specifikace modelu
Rohová skříň Sheila Šířka, mm: 717, Projekce, mm: 717, Výška, mm: 2218, Barva korpusu bělený dub, Materiál korpusu laminovaná dřevotříska, Typ povrchu korpusu matný, 2 police, 1 lišta na ramínka 4 790 ₽ Koupit
Rohová šatní skříň Comfort Barva rámu: Wenge, Barva fasády: Wenge, Materiál fasády: dřevotříska, Materiál rámu: dřevotříska, Velikost (ŠxVxH, cm): 65,1×208,8×65,1, Země původu: Rusko, Záruka: 24 měsíců 5030 ₽ Koupit
Rohová šatní skříň Fiesta SHU Výška × Šířka × Hloubka 2220 × 880 × 880 mm, Hmotnost výrobku v balení 76 kg, Materiál Dřevo, dřevotříska, Země původu Rusko Záruka 18 měsíců Typ Rohový materiál Dřevo, dřevotříska, Země původu Rusko, záruka 18 měsíců 6 890 ₽ Koupit
Rohová skříň Vigo Délka 96 cm, Výška 224 cm, Hloubka 96 cm, Materiál korpusu dřevotřísky, Fasádní materiál MDF, Fasádní barva bílý lesk, Barva korpusu / rámu wenge, Kloubové dveře, Záruka 18 měsíců 9490 ₽ Koupit
Rohová posuvná skříň Šatna č. 1 Šířka 1600/1600, Výška 2200, Hloubka 600, Přední materiál laminovaná dřevotříska 16 mm, Zrcadlo, Materiál těla dřevotřísky, Typ skříně: Kupé, Typ polic: Zavřený typ 15 300 ₽ Koupit
Rohová šatní skříň BARONS GROUP Materiál korpusu: dřevotříska, Přední materiál: dřevotříska, Počet dveří: 4, Počet zásuvek: 3, Závěsná tyč: ano, Barva těla: ořech Maria Luisa 19 389 ₽ Koupit
Rohová skříň Kréta Délka 100 cm, Výška 213 cm, Hloubka 99 cm, Materiál korpusu dřevotřísky, Fasádní materiál MDF / Zrcadlo, Barva fasády bílý dub, Barva korpusu / rámu bílý dub, Kyvné dveře, se zrcadlem, Závěsná tyč: Ano, Počet dveří 2 20 990 ₽ Koupit

Vylepšeno je také estetické vnímání interiéru. Prodloužení charakteristické pro ložnice je změkčeno, interiér místnosti se stává originálním.

Prostorná světlá ložnice

Prostorná světlá ložnice

Rohová šatní skříň se zajímavými šachovnicovými vložkami

Rohová šatní skříň se šachovnicovými vložkami

Racionální využití prostoru je doplněno stylovým kusem nábytku se zvýšenou funkčností.

15

Potěší také rozmanitost designových technik při návrhu rohových skříněk. Hluché a otevřené prostory dávají prostor pro představivost při výzdobě interiéru. Některé schovávají a chrání věci před prachem a pachy, jiné slouží k dekoračním prvkům. Oblíbené knihy, ladné figurky a fotografie blízkých umístěné na otevřených policích vytvářejí zvláštní auru pohodlí a tepla..

15

V podkrovní ložnici vestavěná rohová šatní skříň z lakovaného dřeva

V podkrovní ložnici vestavěná rohová šatní skříň z lakovaného dřeva

Prostorná skříň je ve školce velmi praktická

Prostorná skříň je ve školce velmi praktická

Rohová skříň do ložnice: designové prvky a tvary

Podle způsobu instalace jsou rohové skříně rozděleny na vestavěné a skříňové.

Vestavěné modely, jak ukazuje praxe, jsou vyráběny na zakázku a nemají původně předepsané normy. Výpočty rozměrů částí skříně jsou přísně individuální a vázány na konfiguraci prostoru zákazníka.

V takových skříních nejsou žádné střešní, spodní a boční regály; jejich roli hrají stěny, podlaha a strop místnosti. Neexistují žádné rámy pro dveře ani police. Projekt budoucího kabinetu je vytvořen na základě chuťových preferencí jeho majitele s přihlédnutím k prostorovému umístění.

Vestavěný model ze dřeva

Vestavěný model ze dřeva

Zajímavá kompaktní implementace

Zajímavá kompaktní implementace

Modely pouzder  jedná se o plnohodnotné rohové skříně s kompletní sadou montážních dílů – od kulis až po dveře. Dají se koupit v obchodě nebo opět, jak už to u vestavěných modelů bývá, objednat podle individuálního projektu..

Lesklá volba v příjemné mléčné barvě

Lesklá volba v příjemné mléčné barvě

Rohová skříňka v moderní ložnici

Rohová skříňka v moderní ložnici

Rada! Úspěch nákupu v obchodě závisí na maximální shodě rozměrů hotového výrobku s těmi, které jsou pro vás nezbytné. Měření provádějte opatrně, abyste nebyli zklamáni novou věcí.

Rohová skříňka skvěle šetří místo

Rohová skříňka skvěle šetří místo

Design v moderním stylu

Design v moderním stylu

Na poznámku! Podle tvaru fasády může být rohová skříňka rovná nebo zaoblená. Při výběru formy hraje roli celkový obraz interiéru. Pokud vaše postel, noční stolky a další kusy nábytku ve vaší ložnici bývají zakřivené a splývavé, jsou nejlepší volbou konvexní nebo konkávní dveře. Výrazná přímočarost situace diktuje volbu směrem k jasné geometrii skříně.

16

Modely se také liší ve formách základny konstrukce. Dnes existuje několik možností:

  1. Trojúhelníkový, docela prostorný, ale sežere značnou část místnosti.
  2. Trapézový, snadno spojitelný s jinými kusy nábytku.
  3. Radiální modely jsou vybaveny zakřivenými dveřmi, designově velmi zajímavými.
  4. Ve tvaru písmene L – nejlepší volba pro racionální využití celé rohové oblasti.

Miniaturní trojúhelníková skříň s patinou v ložnici v klasickém stylu

Miniaturní trojúhelníková skříň s patinou v ložnici v klasickém stylu

Stylová šatní skříň se skleněnými čely

Stylová šatní skříň se skleněnými čely

Model ve tvaru písmene L se zrcadlovými dveřmi

Model ve tvaru písmene L se zrcadlovými dveřmi

Konstrukce dveří a detaily výplně

Propojené, doplňující se prvky interiéru jsou barva, tvar a styl. Ložnice se vyznačují pastelovými barvami, měkkými tvary a útulnou lyrickou náladou ve stylových řešeních. Vzhledem k tomu, že fasádou rohové skříně jsou její dveře, přirozený design pro ně bude organickou kombinací s tapetami a dalším nábytkem..

Klasická rohová šatní skříň

Klasická rohová šatní skříň

15

Dveře z matného skla doplňují vzdušnost prostoru. Jsou vyrobeny z dřevovláknité desky a mohou být ozdobeny dekorativními prvky ve stylu interiéru.

Díky proskleným dveřím je model zajímavější

Díky proskleným dveřím je model zajímavější

Častým atributem dveří skříněk je zrcadlo. Může vizuálně rozšířit prostor, ale jeho přítomnost před postelí je nežádoucí. Mystici mu připisují negativní energii a při nočním probuzení se někdy můžete bát vlastního odrazu.

Pamatujte, že dobře zvolená fasáda může zlepšit vizuální vnímání celkového obrazu místnosti..

Široká skříň s vertikálním zrcadlem

Široká skříň s vertikálním zrcadlem

Důležitým faktorem je způsob otevírání dveří. Známé, houpací, jsou vhodné do velké ložnice. Pro malou místnost je lepší dát přednost rohové skříni s posuvnými dveřmi. Priority spotřebitelů se stále více přiklánějí k druhé možnosti, která hodnotí praktičnost těchto struktur a pohodlí při provozu..

Zajímavá možnost s posuvnými dveřmi a textilními čely

Zajímavá volba s posuvnými dveřmi a textilními čely

Rada! Pokud jste se rozhodli pro posuvnou možnost, věnujte pozornost otevíracímu mechanismu. Zajistěte dobrou kvalitu válečků a vodítek. Dveře by měly „chodit“ tiše, bez škubání nebo zasekávání, těsně přiléhající k boční stěně skříně.

15

Lehká rohová šatní skříň s elegantními dveřmi

Lehká rohová šatní skříň s elegantními dveřmi

Výplň rohové skříňky je kategorie, která zahrnuje veškerý její vnitřní obsah, který může být složen z následujících prvků:

  1. otevřené police;
  2. zásuvky pro skladování;
  3. věšáky na kalhoty a sukně;
  4. koše na boty;
  5. další police na příslušenství a galanterii;
  6. tyče na věšáky.

Velká rohová šatní skříň s výklenky na postel a TV

Velká rohová šatní skříň s výklenky na postel a TV

Sky pastelová šatní skříň

Sky pastelová šatní skříň

Malá rohová šatní skříň v ložnici ve venkovském stylu

Malá rohová šatní skříň v ložnici ve venkovském stylu

Jejich počet by měl uspokojit vaše požadavky na umístění a skladování věcí. Ve skutečnosti je skříň určena bez ohledu na to, jaký je design.

16

U modelu vyrobeného na zakázku již tento problém není problémem. Zpočátku do toho vložíte svá přání a získáte optimální množství dílů. Při nákupu nábytku v obchodě se řiďte svými potřebami. Pokud rohová skříň na chodbě nebo chodbě není jediným úložným místem v domě, vystačíte si s menším počtem funkčních detailů..

Thanks! You've already liked this