Pódiové lůžko v interiéru: 80 nápadů na fotografie

Pódiové lůžko v interiéru: 80 nápadů na fotografie

Uspořádání místa na spaní je jednou z nejdůležitějších otázek při organizaci obytných prostor, protože pohodlný odpočinek se stává zárukou vynikající nálady a skvělé pohody na celý další den. Moderní trh je plný mnoha modelů pohodlných postelí, ale ne všechny se mohou pochlubit svými vysokými estetickými a funkčními vlastnostmi. Vedoucí pozici zde zaujímá pódiové lůžko, pomocí kterého můžete kompetentně naplánovat atmosféru malé místnosti nebo vytvořit zcela mimořádný obraz v prostorné místnosti. Kromě toho může být doplněn řadou dalších funkcí, které z něj činí nenahraditelný kus nábytku. Zveme vás, abyste se seznámili s nejlepšími nápady pro uspořádání pódia a navštívili fotogalerii, kde jsou prezentovány různé modely.

Výhody a nevýhody

Při uspořádání vnitřního prostoru místností je nutné dbát jak na estetickou přitažlivost domova, tak na jeho pohodlí a funkčnost. V pokojích ložnic, obývacích pokojů a dětských pokojů, jakož i studiových bytů má instalace pódiového lůžka mnoho výhod, které spočívají v následujících charakteristikách:

– Postel s podiem se může stát prostorným úložným prostorem na oblečení, prádlo a další předměty pro domácnost, což eliminuje potřebu nákupu dalšího nábytku. Tento problém je docela aktuální v malých bytech, kde se bojuje o každý další metr čtvereční užitné plochy;

– S pomocí pódiového lůžka můžete efektivně zonovat prostor, což je zvláště důležité pro studiové byty. Místnost, geograficky rozdělena postelí na pódiu, si zachová pocit prostornosti, protože zde není třeba instalovat další oddíly;

– Multifunkčnost pódií a možnost uspořádání mobilních postelí na nich vám umožní získat další prostor. Prostor pódia ve dne lze využít jako hřiště pro dětské hry, setkání s hosty, kreativní aktivity atd .;

– Estetická přitažlivost je důležitým faktorem, který hraje jednu z hlavních rolí při navrhování dnešních interiérů. Samotný design vypadá docela atraktivní a originální. Může být doplněno vestavěným osvětlením nebo elegantním baldachýnem, což vytváří atmosféru pohodlí..

Stojí za zmínku skutečnost, že výroba rámového pódia s postelí s vlastními rukama umožňuje naplnit jej všemi potřebnými funkčními prvky a současně snížit peníze na nákup skříní, podstavců a dalšího nábytku. Pokud jde o nevýhody, zde můžeme vyčlenit nehybnost struktury, která v případě potřeby neumožní její snadné přemístění. Jak ukazuje praxe, je obtížné zvládnout design pódia pro seniory a lidi s problémy s klouby, zejména sedět na pódiu a vstávat z něj. Před nákupem také stojí za zvážení výška stropu a plocha místnosti, aby postel nezabírala veškerý volný prostor..

Pódiové lůžko v interiéru - výhody a nevýhody Pódiové lůžko v interiéru - výhody a nevýhody

Typy pódiových postelí

Dnes designéři vymýšlejí mnoho nových modelů pódiových postelí, které jsou schopné plnit různé funkce v interiéru. Z hlediska funkčního příslušenství lze celý sortiment podmíněně rozdělit do tří typů:

1. Provádění technických funkcí – postele se základnou, která pomáhá skrývat nežádoucí komunikace nebo vady v místnosti, mohou mít v konstrukci další úložné systémy;

2. Dekorativní – mohou se stát skutečnou dekorací interiéru, jeho akcentním prvkem, podílet se na rozdělení prostoru na zóny a jeho úpravě;

3. Kombinované – kombinujte vlastnosti obou předchozích typů, často s prostorným úložným systémem, přídavným osvětlením, výsuvnými mechanismy.

Každý z druhů má mnoho interpretací, které budeme podrobně zvažovat níže. Mají individuální designové funkce, které vám umožňují vybrat si vhodnou možnost pro konkrétní rodinu..

Postel na monolitickém pódiu

V této verzi je pódium postele vytvořeno ve formě jednodílné konstrukce. Instalace takových pódií hraje z velké části dekorativní funkci – monolitické pódiové postele byly instalovány v majestátních hradech a díky své vysoké pevnosti sloužily dlouhou dobu. V moderních bytech má taková instalace určitou nevýhodu, kterou je její vysoká hmotnost, protože při instalaci se používá beton, a proto jsou konstrukce vhodné pro soukromé domy.

Druhy pódiových postelí - Postel na monolitickém pódiu Druhy pódiových postelí - Postel na monolitickém pódiu

Tradiční postel na rámu

Nejjednodušší možnost uspořádání pódia, když je postel umístěna na rámu. Design je navržen tak, aby plnil funkce zdobení interiéru a vyrovnával asymetrii prostoru. Nejsou zde žádné další úložné systémy, takže takové modely mají nižší náklady, ale přesto vypadají neméně působivě. Mohou být doplněny čelními deskami a nočními policemi.

Typy postelí - tradiční postel s rámem Typy postelí - tradiční postel s rámem

Multifunkční pódiová postel

Konstrukce postele na rámovém pódiu poskytuje vynikající příležitost k uspořádání prostorného úložného systému. Takové návrhy zpravidla zahrnují spíše prostorné zásuvky, výklenky a police, jejichž objem umožňuje odmítnout nákup další skříně..

Dobrou konstrukční technikou je zamaskovat úložné prostory, pokud je nelze okamžitě detekovat, a místnost je naplněna volným prostorem a vzduchem. Pódia jsou často vybavena nejen spodními zásuvkami, ale také bočními systémy, které vám umožní umístit oblečení, prádlo a další potřebné věci: knihy, vybavení atd. Do vnitřku pódia můžete umístit šatnu popř. trezor, ke kterému bude přístup skrz poklop u postele, který bude těžké najít. Postele na rámovém pódiu jsou zpravidla vyráběny na zakázku, s přihlédnutím ke všem přáním majitelů pro vnitřní plnění.

Typy postelí - Multifunkční postel Typy postelí - Multifunkční postel

Výsuvné lůžkové pódium

Tento design lze nazvat nejfunkčnějším a nejvhodnějším pro malé prostory. Pointa je v tom, že místo na spaní se „skrývá“ v útrobách pódia a je v případě potřeby vytaženo pomocí válečků. Je to skvělá volba, která stojí za to věnovat pozornost velkým rodinám nebo těm, kteří žijí ve stísněných životních podmínkách. Systém výsuvných postelí vám umožňuje téměř zcela využít prostor pódia pro nezbytné účely – můžete na něj umístit hrací plochu, pracovní prostor nebo nainstalovat měkkou pohovku, která z této oblasti udělá obývací pokoj.

Zajímavým faktem je, že tato myšlenka „schování“ přistýlky pochází ze středověku, kdy pod postelemi zástupců bohaté šlechty byla další místa na spaní pro pomocníky, kteří s nimi strávili noc. Dřívější návrhy se samozřejmě nelišily ve vysoké mobilitě a estetických ukazatelích, na rozdíl od těch současných, ale přesto se koncept jejich organizace promítl do moderních pódiových postelí..

Druhy podiových postelí - výsuvné pódiové lůžko Druhy podiových postelí - výsuvné pódiové lůžko

Mobilní postel na pódiu

V tomto případě jsou pódium a postel oddělenými prvky postele. Na území velkého schodu večer je položena tenká matrace s lůžkovinami. Ve dne to všechno lze snadno odstranit do obrubníku a samotné pódium slouží k jiným účelům..

Typy postelí na pódiu - mobilní postel na pódiu Typy postelí na pódiu - mobilní postel na pódiu

Balkónové pódium

Je docela možné uspořádat pohodlné místo na spaní na území balkonu nebo lodžie, pokud se nejprve postaráte o dodatečnou izolaci. Pro balkon je lepší instalovat trojitá okna s dvojitým zasklením a izolovat stěny a podlahu (někdy se zde provádí topný systém). Po předběžných přesných měřeních není obtížné sestavit balkonové pódium vlastními silami. Rám je vyroben z kovových rohů, nábytkové desky a překližky. V takovém případě můžete udělat další kryt, abyste měli přístup do vnitřního prostoru pódia. Na konstrukci je položena měkká matrace. Takové pódium bude skvělým místem pro dobrý odpočinek..

Typy postelí na pódiu - pódium na balkoně Typy postelí na stupních vítězů - Podium na balkóně

Kruhové pódium

Moderní design kulatých pódií vypadá docela působivě. V tomto případě může být lůžko obdélníkové nebo zaoblené. Nejčastěji jsou tyto postele instalovány v prostorných pokojích nebo ložnicích s nestandardním uspořádáním. Postel se stává jakýmsi centrem, kolem kterého se formuje další situace. Tento kus nábytku je tak neobvyklý, že se určitě zaměří sám na sebe..

Postel je instalována buď ve středu místnosti, nebo blíže středu nejdelší stěny. V dlouhých úzkých ložnicích vypadá tato možnost nerentabilně, protože kulatá postel bude sloužit jako příčka. Řešením může být nákup kulatého pódia s přídavným čelem, které vám umožní nainstalovat postel do rohu, podél zdi nebo do výklenku..

Typy pódiových postelí - kulaté pódiové postele

Pódiové lůžko s vestavěným osvětlením

Zvláště originálním řešením je uspořádání postele s osvětlením, které dodá atmosféře určitou tajemnost a originalitu a vytváří efekt postele „vznášející se“ v prostoru. K podsvícení se používají bodová světla nebo LED pás. Kromě toho, že takové pódiové lůžko vypadá večer docela krásně, slouží pro bezpečnost také další světlo, které osvětluje okraje schodů. Pokud je na pódiu umístěn úložný systém, s dalším osvětlením nebude obtížné najít potřebnou věc večer, aniž byste zapnuli hlavní osvětlení.

Typy pódiových postelí - Podium postel s vestavěným osvětlením Typy pódiových postelí - Podium postel s vestavěným osvětlením

Design podium

Kromě výběru stupně funkčnosti a estetického vnímání pódiového lůžka je důležité věnovat pozornost také stylu interiéru. Například v klasickém stylu může a měla by postel mít poměrně bohatý vzhled, čehož je dosaženo pomocí luxusního čalounění rámu a čela. Klasické návrhy ve většině případů slouží jako vnitřní dekorace, takže úložné systémy, pokud existují, jsou maskované.

Zvláště zajímavě vypadají postele ve stylu podkroví, jejichž pódia jsou vyrobena z hrubého, neošetřeného dřeva. Barva dřeva může být různá, ale musí být přirozená. Protože je v tomto směru oceňován zejména starožitný nábytek, může mít prvky stárnoucí, odlupující se barvy. Abyste si zajistili pohodlný pobyt na dřevěném pódiu, je důležité vybrat si pohodlnou moderní matraci.

Například ve východních směrech jsou v japonském stylu výhodnější nízké pódiové postele s mobilním uspořádáním postelí. Používá národní matrace tatami doplněné pohodlnými polštáři. Nábytek nemusí být drahý, spíše se vyznačuje přísností a jednoduchostí s absencí dekorativních prvků.

High-tech pódiové lůžko může mít ty nejodvážnější a nečekané tvary. Tento technologický směr předpokládá geometrické přísné nebo zjednodušené tvary v kombinaci s nestandardním designem..

Design podium Design podium Design podium Design podium

Pódium – fotografie

Mnoho možností pro moderní pódiová lůžka je uvedeno v naší fotogalerii, kde můžete osobně vidět pohodlí konkrétního modelu, abyste si v budoucnu mohli správně vybrat postel do svého pokoje. Současně je důležité věnovat pozornost možnosti správného uspořádání nábytku v interiéru, jeho schopnosti rozdělit území na zóny a také se stát vynikající dekorací. Příjemné prohlížení!

Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódiové lůžko - foto Pódiové lůžko - foto Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódiové lůžko - foto Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódiové lůžko - foto Pódium - fotografie Pódiové lůžko - foto Pódium - fotografie Pódium - fotografie Pódium - fotografie