Čokoládová nálada: jak stylově vyzdobit ložnici v hnědých tónech?

Odstíny čokolády pro výzdobu ložnice jsou jedním z nejběžnějších designových řešení.

Odstíny čokolády pro výzdobu ložnice jsou jedním z nejběžnějších designových řešení.

Hnědá označuje teplé odstíny. Tento tón se nejčastěji používá v interiérových řešeních pro ložnici. Má ho rád jak mladší generace, tak starší lidé. Odborníci tvrdí, že tento tón pomáhá relaxovat a abstrahovat od negativity okolního světa. Použitím barevných kombinací v interiéru můžete vytvořit příjemné prostředí pro odpočinek a relaxaci po celodenní práci. Jak to udělat doma – podrobněji na to přijdeme později.!

Strom se dobře hodí

Dřevo dobře ladí se špinavou růžovou

15

Čokoládový nábytek ladí s výzdobou místnosti ve stejných odstínech. Hlavní věcí je správně je kombinovat. Je důležité nepřetěžovat místnost, aby zůstala lehká a pohodlná. Stojí za to zvážit některé nuance: co a s čím je lepší kombinovat a které odstíny nemusíte používat společně.

Malý útulný pokoj s dobrou kombinací odstínů

Malý útulný pokoj s dobrou kombinací odstínů

Elitní apartmány s nábytkem v různých odstínech dřeva

Elitní apartmány s nábytkem v různých odstínech dřeva

Jaký účinek má hnědý odstín na člověka?

Je důležité udělat z ložnice místnost, ve které chcete relaxovat a odpočívat. K tomu se skvěle hodí hnědé barevné schéma. Vzhledem k tomu, že tento odstín je spojen s půdou a přírodou, je dobré jej použít pro zdobení městských bytů ve velkých městech..

Při výběru tónu pro váš pokoj je třeba zvážit několik věcí:

  1. je vhodné použít béžový nebo pískový odstín, pokud trpíte nespavostí, špatně usínáte nebo jste příliš vzrušující;
  2. béžový tón s jasnými akcenty je vhodný pro nespavost;
  3. čokoláda vám pomůže udržet se v teple a cítit se v teple;
  4. žlutá stimuluje mozkovou aktivitu, proto musí být používána opatrně, dávkována.

15

Použití hnědé ve výzdobě ložnice

Tato barva může být jak základní, tak kombinovaná s ostatními. Můžete najít kombinaci světlých stěn a tmavě hnědého nábytku v barvě wenge. Někdy se však používá odvážné rozhodnutí a dělají se tmavé stěny za předpokladu, že je nainstalován nábytek světlých barev..

Rada! Druhá možnost je vhodnější pro velkou místnost s dobrým osvětlením. Pro malou místnost je lepší zdobit stěny kávou, béžovou nebo okrovou. Můžete si vybrat kombinaci tónů.

S hnědou vypadá dobře řada barev a odstínů. Čokoláda ladí se žlutou, bílou, šedomodrou. Hnědošedá se nejlépe kombinuje se zelenou nebo korálovou.

Tmavý nábytek vypadá na pozadí bílých stěn luxusně a je ideálně kombinován s bohatými kontrastními prvky

Tmavý nábytek vypadá luxusně na pozadí bílých stěn a je ideálně kombinován se šťavnatými kontrastními prvky

Okrový nábytek na čokoládových stěnách v interiéru ve stylu podkroví

Okrový nábytek na čokoládových stěnách v interiéru ve stylu podkroví

Ložnice žluto-hnědá

Kromě žluté, stejně jako místo ní, můžete vzít oranžovou nebo zlatou. Toto řešení pomůže místnost zútulnit. Spolu s bohatými tóny můžete vzít stejné odstíny světlejší palety a použít je pro dekorativní prvky, závěsy nebo podlahy.

Krásný romantický obraz místnosti, která je vhodná pro mladou dámu

Romantický interiér vhodný pro slečnu

Kombinace růžové a čokoládové

Tato kombinace umožňuje ztlumit sytost růžové, což dodá interiéru eleganci a styl. Můžete jej zředit přidáním modrých nuancí, například dekorů, záclon, nábytkových prvků. Vypadá dobře s takovými kombinacemi odstínů bílé, které vám vždy umožní zvýraznit některé prvky a přidat světlo.

13

V béžových a hnědých barvách

Toto je nejoblíbenější a nejjednodušší možnost pro návrhářské povrchové úpravy. Tento design vám umožňuje vizuálně mírně zvětšit místnost. Můžete přidat některé prvky zelených odstínů: pokojové rostliny, umělé květiny, které oživí interiér.

Rada! Pokud přidáte červený tón, pak tato kombinace způsobí, že místnost bude veselejší a teplejší..

Vítězná kombinace různých barev

Vítězná kombinace různých barev

Kombinace bílé s hnědou

Tato možnost dokončení ložnice mluví o vkusu majitele. Dobře se hodí pro moderní styl, dává místnosti strohost a respekt. Světlý nábytek vypadá dobře na tmavém pozadí. Aby nebyla místnost nudná, můžete přidat krémové, smaragdové, šedé, olivové barvy. Důležité je dobré osvětlení.

Nábytek z tmavého dřeva stylově vynikne ve sněhobílých stěnách dětského pokoje

Nábytek z tmavého dřeva stylově vynikne ve sněhobílých stěnách dětského pokoje

Tiffany barva s čokoládou

Barvy oblohy a země jsou lidmi velmi dobře vnímány. Vezměte prosím na vědomí, že k hnědé se hodí tyrkysová celá modrá řada, protože ostatní tóny jsou jasnější a vytvářejí kontrast, což je v relaxační místnosti nepřijatelné..

Tyrkysové prvky nábytku osvěží interiér

Tyrkysové prvky nábytku osvěží interiér

Krásná kombinace odstínů, které pomáhají zmírnit duševní a fyzickou únavu

Krásná kombinace odstínů, které pomáhají zmírnit duševní a fyzickou únavu

Různé odstíny hnědé v úpravě

Chcete -li získat takovou kombinaci, stojí za to vzít několik tónů: tmavé, střední a světlé. Pokud zvolíte pouze tmavé tóny, místnost bude příliš ponurá..

Rada! Je lepší kombinovat několik odstínů a barvit s nimi různé prvky místnosti. Například udělejte ze stěn čokoládu, strop hnědý a nábytek kakaové barvy. Interiérové ​​dekorativní prvky mohou mít barvu mrkve.

Útulný pokoj v ruském stylu s vyhrazenou zdí v čele

Útulný pokoj v ruském stylu s vyhrazenou stěnou u čela postele

Originální provedení dekorace pokoje ve stylu art deco

Originální výzdoba v místnosti ve stylu Art Deco

Odstíny, se kterými hnědá nepracuje dobře

Při zdobení místnosti je nejlepší neaplikovat současně takové barvy s hnědým odstínem: fialová, vínová, lila, žlutá, červená, indigo. Z nějakého důvodu se nemusí shodovat. Vytvořte například pro člověka nudnou a depresivní nebo naopak otravnou atmosféru. Některé barvy by v interiéru neměly být použity vůbec ani přidávat drobné dekorativní prvky..

13

Výběr nábytku

Pokud dáváte přednost světlému odstínu stěn místnosti, můžete pro nábytek zvolit tmavé syté barvy. Pokud je celkový tón místnosti dostatečně tmavý, měl by být nábytek vybrán ve světlých barvách. Může být žluto-hnědý, šedohnědý nebo červený..

Důležité! Nezapomeňte na detaily – závěsy. Měly by být v souladu s barevnou paletou stěn a nábytku..

Klasické prostředí, ve kterém barva symbolizuje konzervatismus

Klasické prostředí, ve kterém barva symbolizuje konzervatismus

Možnosti použití různých odstínů v interiéru

  • Pro dekoraci stěn je poměrně často zvolen hnědý tón. Je pozoruhodné, že barva záclon a přehozů s touto možností může být také hnědá. Nábytek by měl být vybrán velký a vysoký. Bude dobře ladit se světle zeleným čalouněním.
  • Hnědé odstíny lze použít jak jako pozadí místnosti, tak jako barvu nábytku a doplňků. Konečné rozhodnutí při výběru kombinace různých barev zůstává na majitelích domu. Při odpočinku a relaxaci by se měl člověk cítit pohodlně.

15

Na poznámku! Důležitým bodem je dobré osvětlení, což platí zejména v případě, že je vybrána tmavá paleta. Protože v takové místnosti bude nedostatek přirozeného světla, stojí za to jej co nejvíce nasytit umělými světelnými zdroji..