Manželské postele (70 fotografií): typy a modely

Manželské postele (70 fotografií): typy a modely

Spánek je obrovskou součástí života každého člověka. Během správného odpočinku tělo získává zpět své síly, čerpá energii a udržuje si dobré zdraví. Důležitou zárukou zdravého spánku je pohodlná postel, která má taková kritéria jako měkkost, lehkost a teplo. Dvojitý design je určen pro zamilované páry, manžele nebo ty, kteří milují dostatek volného prostoru. Pomůžeme vám rozhodnout se pro správný výběr tohoto nábytku..

Výhody a nevýhody manželské postele

Aby manželská postel mohla ve své ložnici plnit své racionální a estetické funkce, musíte se seznámit s jejími hlavními výhodami a nevýhodami..

Mezi hlavní výhody patří široké okolí, na kterém se při přátelských setkáních a sledování filmu mohou ubytovat nejen dva, ale také tři nebo čtyři dospělí. Dalším neoddiskutovatelným faktem je robustní konstrukce, která může vydržet přes deset let. Vzhled manželských postelí je tak rozmanitý, že zahrnuje jak mobilní nafukovací modely, tak krásné kované železné. Čelo postele může být také měkké, neobvyklého tvaru nebo jednoduché lakonické. Takové velké postele často obsahují další výklenky pro ukládání věcí, což je velmi důležité pro malé místnosti, kde každý metr čtvereční stojí za zlato.

Nevýhodou může být stejně široká plocha, kterou jsme zařadili mezi výhody. Ne všechny pokoje mají dostatek prostoru, aby se do nich vešlo. Svět interiéru a nábytku se ale vyvíjí tak rychle, že již existují skládací manželské postele, které se během několika minut promění v kompaktní pohovku. Další nevýhodou je vyšší cena (ve srovnání se standardními nebo samostatnými postelemi). Ale plně se ospravedlňuje díky své dlouhé životnosti a nejtrvanlivějšímu základu, který jen zřídka podléhá deformaci..

Manželské postele - výhody a nevýhody Manželské postele - výhody a nevýhody

Typy manželských postelí podle konstrukčního typu

Tak oblíbený typ nábytku se od sebe liší nejen vnějšími kritérii, ale také typem designu, který předpokládá individuální přístup. Budeme zvažovat nejslavnější typy designových řešení pro manželské postele..

Manželská postel s výsuvnými výklenky

Navenek tento model vypadá jako pohodlná prostorná postel. Ale ve spodní části výrobku jsou speciální zásuvky, které se snadno vysouvají. Mohou být s průvodci nebo bez nich. Tento praktický přístup vám umožní ušetřit místo v místnosti a uložit věci do bezpečných postelí, nikoli do objemných skříní. Vyrábějí se manželské postele s výsuvnými výklenky, nejčastěji ze dřeva nebo z krásného kovu.

Typy manželských postelí podle návrhu - Manželská postel s výsuvnými výklenky Typy manželských postelí podle návrhu - Manželská postel s výsuvnými výklenky

Manželská postel se zvedacím mechanismem

Tento typ lůžka obsahuje další velký prostor ve vnitřním rámu. Je určen k uložení velkého množství oblečení nebo ložního prádla. Tyto postele jsou velmi pohodlné a měkké pro relaxaci a také se perfektně hodí do jakéhokoli interiéru..

Typy manželských postelí podle návrhu - Manželská postel se zvedacím mechanismem Typy manželských postelí podle typu provedení - Manželská postel se zvedacím mechanismem

Pódiové dvoulůžko

Neobvyklá možnost pro milovníky všeho luxusního a originálního. Přes svou barevnou stručnost a jednoduchost designu promění malá vyvýšenina spací postel v mimořádný estetický prvek místnosti, který je schopen efektivně zonovat jakýkoli prostor. Pro velké místnosti se nejlépe hodí pódium. Existují standardní a výsuvné modely. První z nich bude ideálním doplňkem velkých ložnic a druhý pomůže ušetřit místo..

Typy manželských postelí podle designu - manželská postel Podium Typy manželských postelí podle designu - manželská postel Podium

Skříň s manželskou postelí

Velmi kreativní přístup k místu na spaní. Šatní skříň je skládací konstrukce, kterou lze maskovat jako jednoduchou skříň. Obsahuje speciální zvedací mechanismus, který lze snadno zabudovat do prostoru zdi nebo na místo v jeho blízkosti. Modely jsou často ovládány automatickým dálkovým ovládáním. To je dobré řešení pro malou místnost..

Typy manželských postelí podle typu designu - manželská postel -skříň Typy manželských postelí podle typu provedení - skříň s manželskou postelí

Rozkládací dvoulůžko

Tento nábytek připomíná kombinaci křesla, pohovky a postele. Díky své kompaktnosti a lehkosti jej lze umístit do jakékoli vhodné části místnosti. Z vnější strany může být rozkládací gauč kulatý, hranatý, kombinovaný. Je vyroben z kovu nebo dřeva. Skvěle se hodí k ortopedickým matracím, které jsou důležité pro zdraví. Taková pohovka se rozkládá na plnou manželskou postel.

Typy manželských postelí podle typu provedení - Manželská postel

Výrobní materiály

Součást nábytku hraje neméně důležitou roli než estetická data. Volba by měla být založena na osobních preferencích, individuálním přístupu a znalostech každého z možných materiálů výrobku..

Manželská postel ze dřeva

Design je známý svou vysokou pevností, úlevou, šetrností k životnímu prostředí a trvanlivostí. Některé typy manželských postelí ze dřeva jsou pokryty dodatečným ochranným lakem, což vytváří krásný vizuální efekt, a některé jsou dokonce vyrobeny z antibakteriálního dřeva, které je pro zdraví zcela bezpečné. Takový nábytek vypadá dobře v loftovém, provensálském, venkovském a klasickém designu.

Manželská postel ze dřeva Manželská postel ze dřeva

Manželská postel z dřevotřísky a MDF

Jedná se o méně ekologický materiál pro výrobu manželských postelí, ale také levnější. Při výběru nábytku z dřevotřísky nebo MDF stojí za to pečlivě se podívat na absenci jakýchkoli škrábanců a prasklin na rámu, stejně jako značky E0 a E1, které označují ekologickou šetrnost vybrané třídy postelí. Vzhled se vyznačuje jednoduchou elegancí a lakonickými formami.

Manželská postel z dřevotřísky a MDF Manželská postel z dřevotřísky a MDF

Kovová manželská postel

Osvědčený, odolný a levný materiál, který je hrdý na místo při výrobě manželských postelí. Kovový rám je tak odolný, že může vydržet až dvacet let. Aby si postel zachovala svůj krásný vzhled a vlastnosti po mnoho let, může být potažena speciálním lakem, který zabrání korozi..

Kovová manželská postel Kovová manželská postel

Jak vybrat manželskou postel: tipy

Odborníci sestavují celé seznamy praktických tipů, které mohou značně usnadnit výběr manželské postele. Vybrali jsme nejoblíbenější doporučení:

1. Stojí za to věnovat pozornost značce postele a také životnosti nábytku.

2. Postel musí mít nutně návod, který vám krok za krokem řekne o montáži.

3. Pokud se rozhodnete nábytek vyzkoušet, ale cítíte praskání, znamená to, že výrobek může zkorodovat a měl by být zlikvidován..

4. Před zakoupením vybraného produktu stojí za to se zeptat, zda je rám pokryt speciálním protiplísňovým činidlem. Je velmi důležitý pro zdraví..

5. Pokud jste si vybrali postel, která se vám líbí, ale potah vám nevyhovoval, měli byste vědět, že ji lze snadno vyměnit za jakoukoli jinou.

6. Pokud se postel prodává společně s matrací, pak je nejlepší, aby se jednalo o ortopedický prvek, který zajistí pohodlný spánek.

7. Pro děti je nejlepší koupit postel s měkkým čelem. To pomůže vyhnout se traumatu neklidného dítěte..

8. Kovové dvojité konstrukce krásně zapadnou do barokního, klasického i moderního designu a dřevěné modely budou skvělým doplňkem stylu podkroví, country a Provence..

Jak vybrat manželskou postel - Tipy Jak vybrat manželskou postel - Tipy Jak vybrat manželskou postel - Tipy

Manželské postele – foto

Sestavili jsme sbírku krásných fotografií, které ukážou, jaké typy manželských postelí jsou a s jakými stylovými směry je tento pohodlný nábytek v souladu. Užijte si prohlížení a inspiraci!

Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto Manželské postele - foto