Malá ložnice (90 fotografií): nápady na design

Malá ložnice (90 fotografií): nápady na design

Malá ložnice není důvodem k zoufalství, protože tato místnost není určena pro honosné rauty a setkání s hosty. Mělo by být co nejútulnější a nejpohodlnější, poskytovat příležitost k úžasnému relaxaci a úniku z každodenního shonu. Malé rozměry ložnice lze proměnit ve významné plus, pokud správně přistoupíte k designu, správně uspořádáte výzdobu, vyberete nábytek a výzdobu. Jak to udělat? O tom si povíme v dnešním článku a také poskytneme našemu čtenáři příležitost vidět mnoho příkladů úspěšných návrhových řešení..

Kde začít s rekonstrukcí ložnice?

Při plánování rekonstrukce stojí za to zhodnotit rozložení ložnice. Pokud má pokoj lodžii, lze jej připojit ke společnému prostoru ložnice, izolovat, ozdobit klenutým otvorem a v budoucnu použít jako plnohodnotnou funkční oblast instalací šatníku, toaletního stolku, páru salonků.

Pokoj v ložnici může mít nástěnný výklenek, který lze také úspěšně použít k instalaci postele – zbytek místnosti pak lze využít k vybavení dalších prostor, například obývacího pokoje. Další možností je vybavit šatnu ve výklenku. V každém případě v místnosti získáte další volné místo..

V počáteční fázi je důležité sestavit plán rozmístění nábytku, aby bylo osvětlení správně organizováno. Kromě lustru můžete instalovat bodová světla, svícny poblíž postele, osvětlení na toaletním stolku atd. Po provedení elektrického vedení se můžete zabývat povrchovou úpravou, instalací interiérových předmětů.

Návrh malé ložnice - kde začít s rekonstrukcí Návrh malé ložnice - kde začít s rekonstrukcí

Barevná řešení pro malou ložnici

Pro ložnici musíte vybrat barvu na základě osobních preferencí a koncepce zvoleného stylu. Každý člověk vnímá tu či onu paletu jinak: pro někoho je příjemnější být ve sněhově bílé ložnici a někdo bude preferovat elegantní vínové nebo tmavě hnědé provedení. Ve prospěch bílé je její schopnost rozšířit prostor, vybavit místnost dalším světlem. Aby se atmosféra nestala jako nemocniční oddělení, jsou do designu zavedeny polotóny, jasné akcentní prvky.

Nejpřijatelnější a nejvšestrannější je béžová barva ložnice. Je schopen uklidňující účinek na lidskou psychiku, odpočinek a teplé domácí prostředí. Kohler je v dokonalé harmonii s jakýmkoli jiným barevným spektrem, takže pro něj nebude těžké najít společníka. Nejlepším společníkem je hnědá, která může převládat v nábytku, textilu nebo dekoracích..

Pastelové barvy, jako je modrá, růžová, světle zelená, citrón, také nejsou pro malou ložnici neobvyklé. Ve spojení s bílou paletou a vzorovanými plátny dodávají atmosféře lehkost a vzdušnost, a pokud je spojíte s tmavými podtóny jejich spektra, můžete vytvořit romantické prostředí..

Zvláště pečlivě musíte představit červenou paletu. Podle psychologů může jeho velké množství způsobit nepohodlí a podráždění. Jen je třeba kombinovat s bílými, béžovými odstíny nebo zvolit tmavší barvy pro dekoraci – vínovou, terakotovou atd..

Šedá je neutrální tón, proti kterému jakákoli nábytková sestava a textil vypadají skvěle. Barva se navíc dobře kombinuje a v poslední době si získala největší oblibu v moderních interiérech..

Návrh malé ložnice - barvy Návrh malé ložnice - barvy Návrh malé ložnice - barvy

Povrchové úpravy a materiály

Ložnice je jednou z těch místností, kde mikroklima neprochází změnami: neexistuje vysoká vlhkost, pokles teploty, děti nehrají žerty, takže si můžete vybrat jakýkoli materiál pouze na základě vlastních sympatií a samozřejmě finančních možností.

Podlaha

Nejoblíbenějšími materiály pro dokončení podlahy v malé ložnici jsou laminát, parkety a linoleum. Jsou to docela teplé pokrývky, po kterých můžete chodit bez obuvi, a přidat k posteli extra měkký koberec..

Také v této kategorii lze připsat koberci na trhu v široké škále. Chcete -li povrch vizuálně zvětšit, můžete si vybrat materiál s diagonálním vzorem nebo takto položit prkno..

Návrh malé ložnice - povrchová úprava podlahy Návrh malé ložnice - povrchová úprava podlahy

Zdi

Na stěny v ložnici lze použít širokou škálu materiálů: povrchy jsou natřeny, přelepeny hladkou a vzorovanou tapetou, ozdobeny dekorativní omítkou a PVC panely. Materiály se často kombinují a zvýrazňují akcentní zóny. Nejčastěji zdobí zeď v čele postele: dekorativní oblouky ze sádrokartonu, fototapety s obrázky krajin, květin a tkanin, kožená plátna orámovaná nádhernými rámy, lišty zde vypadají krásně.

Návrh malé ložnice - dekorace na zeď Návrh malé ložnice - dekorace na zeď

Strop

Nejjednodušší způsoby, jak ozdobit strop v malé ložnici, jsou bíle a malba, stejně jako tapetování – takovou práci lze provádět samostatně bez zapojení specialistů. Modernějšími a praktičtějšími možnostmi jsou sádrokartonové konstrukce a napínací plátna, která mohou být lesklá nebo matná.

První je podpořen skutečností, že lesk na stropě má reflexní efekt a vizuálně zvětšuje plochu. V ložnici však tento efekt může vytvářet zbytečné blikání, takže není vhodný pro každého. Krásně vypadají také stupňovité sádrokartonové konstrukce, které nastiňují místo na spaní – milovníci soukromí je navíc mohou vybavit baldachýnem.

Návrh malé ložnice - stropní úprava Návrh malé ložnice - stropní úprava

Nábytek do malé ložnice

Malý pokoj vyžaduje minimální vybavení, proto je lepší používat multifunkční předměty, zejména pokud je ložnice také studovnou nebo obývacím pokojem. Dobrou volbou může být transformační postel, která se skládá do skříně nebo má mnoho výklenků, zásuvek, výsuvných systémů. Kolem čela postele lze vybavit velké úložné systémy využívající celou nevyužitou stěnovou rovinu a vestavěné výsuvné roviny budou fungovat jako noční stolky.

Návrh malé ložnice - nábytek Návrh malé ložnice - nábytek

Osvětlení a výzdoba

Pro malou ložnici je nejlepší volbou měkké rozptýlené světlo. Do středu stropního povrchu můžete nainstalovat lustr a vedle postele umístit nástěnnou lampu nebo stojací lampu. Pokud jsou v místnosti další významné předměty, například toaletní stolek nebo skříň, budou také potřebovat další osvětlení..

Stropní stropní konstrukce je vybavena LED páskem, který vytváří efekt plovoucí plochy. Tato technika je účinná i pro závěsné konstrukce postelí. Zapnutí každého zdroje světla samostatně pomůže vytvořit nejpohodlnější prostředí v závislosti na situaci.

V malé ložnici není nutné nadužívat výzdobu – další prvky vytvoří nepořádek a prostor bude vypadat ještě menší, než ve skutečnosti je. Tuto roli dejte textilu, dekoračním prvkům, použijte fototapetu, objemná PVC plátna, tapety s potisky atd. K oživení interiéru můžete nainstalovat jeden nebo dva zelené květináče, na zeď pověsit obrázek, panely, rodinné fotografie a také použijte předměty v interiéru, které odpovídají stylu designu.

Návrh malé ložnice - osvětlení a výzdoba Návrh malé ložnice - osvětlení a výzdoba

Styly interiéru

Volba stylu pro malou ložnici je založena na osobních preferencích jejích majitelů. Každý styl je krásný svým vlastním způsobem a je schopen vybavit místnost útulností, krásou a uspořádaností detailů. Navrhujeme zvážit nejpopulárnější designová řešení současnosti..

Malá ložnice ve stylu minimalismu

Název stylu mluví sám za sebe. V interiéru je omezení doslova ve všem: minimum barev, interiérových předmětů, dekorů. Výjimkou je osvětlovací systém, který musí pojmout velké množství svítidel na různých úrovních. Přednost má bílá, šedá nebo béžová paleta, funkční nábytek s jasnými geometrickými obrysy, zrcadlové povrchy.

Malá ložnice ve stylu minimalismu - design interiéru Malá ložnice ve stylu minimalismu - design interiéru

Malá ložnice ve skandinávském stylu

Skandinávský styl není horší než závažnost, ale má své vlastní výrazné etnické vlastnosti. Drsné severní klima přimělo lidi navrhnout obytné prostory v bílé paletě, která dokáže dodat místnosti další světlo. V povrchové úpravě je záměrná drsnost – mírně opotřebované podlahy, omítnuté stěny a stropy bez předchozího dokonalého vyrovnání. Zvláštní pohodlí vytvářejí dřevěné povrchy nábytku a podlah, koberce, deky, živé květináče v interiéru.

Malá skandinávská ložnice - interiérový design Malá skandinávská ložnice - interiérový design

Malá ložnice v ekologickém stylu

V poslední době lze ekologický styl nazvat jedním z nejpopulárnějších, a to je zcela oprávněné – železobetonové městské ulice nás nutí přinést do našeho každodenního života alespoň kousek přírody. Přírodní tóny a materiály, které naznačuje směr, se nejlépe hodí do malé ložnice. Čerstvá bylinná barviva používaná v dekoracích a textiliích vyrovnávají duševní stav, takže se člověk cítí jako v lůně matky přírody.

Ekologická malá ložnice - interiérový design Ekologická malá ložnice - interiérový design

Malá ložnice v klasickém stylu

Bez ohledu na to, jaké inovace jsou nové interiéry plné inovací, klasika bude mít vždy své fanoušky. Nepodléhá času, takže úctyhodný interiér bude vždy v nejlepším.

Zde se jemné odstíny bílé, krémové, růžové harmonicky odrážejí se zlato-stříbrnými vzory, řezbami a sádrovými lištami, které vytvářejí majestátní atmosféru paláce. Svěží lustry, kožená čelo postele, elegantní potisky, fresky na stěnách – tyto detaily zdůrazní směr a výrazně zušlechtí interiér ložnice..

Malá klasická ložnice - interiérový design Malá klasická ložnice - design interiéru

Interiérový design malé ložnice – fotografie

Na závěr doporučujeme navštívit naši fotogalerii, kde jsou představeny různé možnosti designu pro malou ložnici. Doufáme, že tyto projekty budou inspirací pro nová a zajímavá řešení. Příjemné prohlížení!

Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie Interiérový design malé ložnice - fotografie

Video: Malá ložnice – nápady interiéru