Ložnice v japonském stylu: 90 designových fotografií

Ložnice v japonském stylu: 90 designových fotografií

Orientální motivy se stále častěji nacházejí v designu interiérů v západních zemích. A to je docela pochopitelné – koneckonců obsahují mnohostranné kombinace propracovanosti, lehkosti, blízkosti přírody a originality. Ložnice v orientálním japonském stylu je plná vzduchu, světla a maximální volný prostor poskytuje prostor pro neomezený pohyb pozitivní energie. Není zde místo pro každodenní starosti – to vše zůstává za dveřmi.

Vlastnosti japonského stylu

Interiérová výzdoba s orientálními tématy má několik směrů, poněkud podobných, ale ve větší míře se od sebe výrazně liší. Japonský styl dramaticky vyniká svou originalitou. Následující ukazatele lze nazvat rysy směru:

1. Minimalismus – není zde místo pro nepořádek, bujné dekorace a luxus. Maximální volné místo, kde jsou umístěny důležité položky. Částečně za to mohou časté přírodní katastrofy na ostrovech, které vedou ke zničení obytných budov. Japonci se nesnaží vybavit svůj život přehnanou domýšlivostí..

2. Přirozenost – v aranžmá a výzdobě převládají přírodní materiály, i když v některých případech není vyloučena ani jejich imitace. Totéž platí pro paletu barev, blízkou přirozeným odstínům..

3. Lehkost a vzdušnost situace-interiérové ​​prvky jsou zpravidla malé a mobilní a přítomnost pohyblivých přepážkových obrazovek vám umožňuje snadno změnit konfiguraci místnosti.

Design ložnice v japonském stylu - Vlastnosti Design ložnice v japonském stylu - Vlastnosti

Barevná řešení

Nejčastěji jsou ložnice v japonském stylu vyzdobeny ve světlých barvách – čímž se dosáhne atmosféry míru a klidu potřebné pro tuto místnost. Používají se palety béžových, krémových, mléčných, šedých, bylinkových tónů. Hnědé, třešňové a černé barvy umožňují zředit uniformitu. V interiéru nejsou použity více než tři barvy, z nichž jedna je pozadí.

Černobílá ložnice v japonském stylu

Bílá a černá paleta se často nachází v interiérech východních směrů. Je tradiční a odráží věčnou touhu filozofů najít rovnováhu mezi mužským a ženským, zemí a vzduchem..

Bílé stěny s černými hieroglyfy a kobercem „podobným zebře“ zde vypadají skvěle. Jednu ze stěn místnosti můžete ozdobit černými tóny, například v čele postele, proti které budou bílé nízké noční stolky vypadat kontrastně.

Odvážnější rozhodnutí se omezují na design povrchu černého stropu, který přechází v bílé stěny a šedou podlahu. Tuto kombinaci lze doplnit béžovými odstíny přítomnými v povrchových úpravách podlah, příčkových strukturách a dekoru..

Černobílá ložnice v japonském stylu - interiérový design Černobílá ložnice v japonském stylu - interiérový design

Béžová ložnice v japonském stylu

Interiér ložnice v béžových tónech je lehký a elegantní. Je schopen dát klidný spánek a úplné uklidnění, což představuje přirozenou paletu tónů – přesně to, co je v tomto směru potřeba. Malované povrchy stěn s hladkými přechody ze světle béžového do tmavého odstínu vypadají originálně. Stěny mohou být zdobeny tmavší paletou než strop a podlaha – to přináší zvláštní geometrickou rozmanitost.

Tato béžová barva přirozeně nemůže být přítomna sama o sobě, jinak se místnost změní na uzavřenou krabici. Doprovodné tóny budou hnědé, krémové, bílé, slonovinové. Bambusová plátna na stěnách a podobné závěsy, textil a nábytek v hnědých tónech, design mléčně matného stropu zde bude vypadat prospěšně..

Béžová ložnice v japonském stylu - interiérový design Béžová ložnice v japonském stylu - interiérový design

Červená ložnice v japonském stylu

Zralé třešňové květy se odehrávají také ve východo japonských interiérech. Hlavním úkolem je určit jeho množství. Pro ty, kteří dodržují přísnost a lakonismus, můžete udělat hlavní pozadí stěn a stropu bílé, podlahu ve světle béžových nebo šedých tónech a červená paleta bude přítomna v jednom ze stěnových panelů, textilu, stínítka lamp. Mírový spánek a odpočinek bude podporován prioritou béžových odstínů jako hlavních a třešňové odstíny se stanou drobnými přízvuky.

Design ložnice pro vášnivou povahu vám umožňuje plně ji naplnit červenou barvou. Je žádoucí, aby stěny nebyly jednobarevné – můžete použít tapetu s japonským ornamentem, grafické obrázky tmavší nebo světlejší třešňové palety. Na stropě lze ponechat světlo – umělé osvětlení mu dodá požadovaný narůžovělý odstín. Skvěle zde bude vypadat černý nábytek..

Červená ložnice v japonském stylu - interiérový design Červená ložnice v japonském stylu - interiérový design

Povrchové úpravy a materiály

Vzhledem k tomu, že východní filozofie pohlíží na životní prostor jako na animovaný objekt, musí být dekorační materiály přírodního původu. Ale vzhledem k vysokým nákladům, nedostupnosti a nepraktičnosti některých z nich je přítomnost umělých náhrad zcela přijatelná..

Podlaha

Je obvyklé, že Japonci chodí doma naboso, takže při výběru podlahové krytiny bude upřednostňováno dřevo. Může být nahrazen parketovým nebo bambusovým laminátem. Mohou být také velké jednobarevné keramické dlaždice, ale protože je tento materiál poměrně studený, bude nutné vybavit „teplou podlahu“ nebo použít obyčejný koberec.

Mezi pravé designy patří rohože tatami vyrobené z ratanu nebo bambusu, ale protože se poměrně rychle opotřebovávají, jsou často nahrazeny koberci s japonskou nebo neutrální barvou.

Design ložnice v japonském stylu - povrchová úprava podlahy Design ložnice v japonském stylu - povrchová úprava podlahy

Zdi

Stěny zdobené tkaninou budou v japonské ložnici vypadat stylově a útulně. Skvěle vypadají i dřevěné panely, které napodobují posuvné příčky. Jednodušší možnosti jsou omítky, malování stěn tradičními vzory, tapetování. Etnické kresby jsou vhodné na papírové tapety, například třešňové květy nebo hieroglyfy. Bambusová plátna jsou nejlepším způsobem, jak zachovat styl. Návrháři vám radí, abyste si vybrali pastelové barvy bez vzpoury barev a omezili se na jednu nebo dvě barvy pro dekoraci. Ačkoli nejsou vyloučeny tmavé možnosti a stěny v červeném světle jsou zcela běžné.

Design ložnice v japonském stylu - dekorace na zeď Design ložnice v japonském stylu - dekorace na zeď Design ložnice v japonském stylu - dekorace na zeď

Strop

První věcí, kterou je třeba při návrhu povrchu stropu poznamenat, je použití přírodních materiálů, obdélníkového tvaru a obložení ve světlých barvách. Existuje několik možností pro návrh povrchu. Často se používá technika vybavování paprskových struktur, které dělí letadlo na čtverce nebo obdélníky. Prostor mezi nimi je natřený nebo pokrytý bílou látkou, rýžovým papírem.

Systém Armstrong s paprsky a ozdobnými deskami je do jisté míry podobný a vypadá neméně působivě. A existuje jeden trik – čím větší jsou buňky, tím širší bude strop. Další možností je ozdobit strop strečovou fólií nebo tkaninou..

Design ložnice v japonském stylu - stropní úprava Design ložnice v japonském stylu - stropní úprava

Nábytek do ložnice v japonském stylu

Vybavení toalety je minimální. To však platí nejen pro ložnice, ale také pro ostatní prostory východo japonských bytů. Je to dáno hustou populací země, kde se počítá každý metr čtvereční a kde je akutní nedostatek obytného prostoru..

Postel je středobodem. Měl by mít squatový obdélníkový tvar, téměř na podlaze jako japonská futonová matrace. Umístění na stupně vítězů s kroky pomůže přidat originální poznámky. Objemné úložné systémy nahrazuje vybavení nástěnných výklenků, jako jsou skříně s posuvnými dveřmi v japonském stylu. Interiér doplní noční stolky, čajový stůl, malé poličky na drobnosti.

Pokud je místnost poměrně velká, můžete ji rozdělit na zóny pomocí svých oblíbených národních posuvných příček. Jsou to dřevěné rámy s bílým matným sklem a kolmými pásy rozdělujícími plátno na čtverce nebo obdélníky. Dveře místnosti by měly být stejné..

Japonský design ložnice - nábytek Japonský design ložnice - nábytek Japonský design ložnice - nábytek

Výzdoba a osvětlení

V rekreační oblasti není nutné jasné osvětlení. Tlumené světlo vytvoří potřebnou atmosféru tajemství, vedoucí k úplné relaxaci. Lampy mají jednoduché geometrické tvary, vyrobené ze skla, rýžového papíru, bambusu nebo látky. Pokud je ložnice malá, můžete na strop použít bodová světla. Stojací a nástěnné lampy se používají méně často, ale vyrobené v národních tradicích, budou zdobit místnost..

Ložnici v japonském stylu musíte vyzdobit opatrně, aniž byste prostor přetěžovali. Můžete nainstalovat podlahovou vázu s národním ornamentem, která bude obsahovat bambusové nebo ikebana větve, na police umístit tradiční figurky, vonné svíčky, bonsai strom.

Stěny budou zdobeny národními fanoušky (často jsou korunovány hlavou postele), samurajskými meči, pergameny s hieroglyfy. V druhém případě musíte být velmi opatrní – než umístíte obrázek hieroglyfu do interiéru, musíte zjistit jeho význam.

Design ložnice v japonském stylu - výzdoba a osvětlení Design ložnice v japonském stylu - výzdoba a osvětlení Design ložnice v japonském stylu - výzdoba a osvětlení

Malá ložnice v japonském stylu

Protože design každodenního života v zemi vycházejícího slunce předpokládá přísný lakonicismus, je to ideální pro malé prostory. Nízký nábytek a jeho minimální množství zanechá spoustu volného místa. Postel na matraci lze umístit na pódium, ve kterém budou umístěny zásuvky pro ukládání různých věcí. Ve výklenku jedné ze stěn můžete vybavit malou skříňku na oblečení, která je maskuje jako oddíl „shoji“, milovaný Japonci. Je lepší vyzdobit místnost ve světle béžových, mléčných barvách. Akcenty budou drobné černé, třešňové dekorační prvky.

Malá ložnice v japonském stylu - interiérový design Malá ložnice v japonském stylu - interiérový design Malá ložnice v japonském stylu - interiérový design Malá ložnice v japonském stylu - interiérový design

Design ložnice v japonském stylu – fotografie

Výběr fotografií vám pomůže naplnit vaši fantazii duchem originality Dálného východu a skutečně stylově vyzdobit interiér ložnice. Zde jsou shromážděny různé možnosti designu ve skutečném japonském stylu nebo více europeizované. Vyberte si, co je bližší vašemu vnímání, porozumění krásnému, a klidně experimentujte. Příjemné prohlížení!

Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu Ložnice v japonském stylu - fotografie interiérového designu