Ložnice a školka v jedné místnosti: 90 nápadů na fotografie

Ložnice a školka v jedné místnosti: 90 nápadů na fotografie

Narození dítěte je velkým štěstím pro každou rodinu. Rodiče se přitom ponoří do starostí, jak zajistit svému dítěti co nejpohodlnější životní podmínky. V podmínkách malých bytů a nedostatku obytného prostoru se bohužel mnoho rodičů musí se svým dítětem choulit ve stejné místnosti. Ale nezoufejte – dnes designéři vyvinuli mnoho způsobů, které pomohou učinit design ložnice s dětským pokojem v jedné místnosti pohodlným, stylovým a praktickým. Dnes se s vámi o tato tajemství podělíme.!

Kde začít?

Před zahájením renovace stojí za zvážení možností rozšíření prostor. To lze provést na úkor balkonu nebo lodžie. Stojí za zvážení, že úplná demontáž otvoru bude vyžadovat povolení příslušných úřadů, takže je snazší omezit se na demolici okna s dvojitým zasklením. Připojené území musí být dodatečně izolováno – to platí jak pro instalaci tepelné izolace stěn, tak pro instalaci baterie. Nyní získáte pár čtverečků navíc, což je v malé místnosti důležité..

Ve fázi plánování je důležité jasně definovat, kde bude školka umístěna. Pokud mluvíme o postýlce novorozence, je lepší ji umístit mimo okno, aby nadměrné světlo nerušilo denní spánek dětí a náhodný průvan nevedl k nachlazení. Pokuste se vyhnout umístění nepřehledných stojanů, polic, televizního panelu v blízkosti postýlky – to vše může způsobit vážné poškození dítěte. Vybavte postýlku baldachýnem – zajistíte tak svému dítěti klidný pohodlný odpočinek.

Když dítě trochu povyrostlo, nejčastěji dostane místo pro svůj vlastní „malý svět“ poblíž okna. Jedná se o zcela odůvodněný krok: za prvé je zde dostatek světla a za druhé, území dětí není průchozí oblastí a nikdo nebude zasahovat do toho, aby dítě pokračovalo v podnikání.

V domech starých budov (například Chruščov) se často nacházejí výklenky a sklady v místnostech. Odstraněním dveří můžete přeměnit úložný prostor na školku. Jasná svítidla pomohou nahradit přirozené světlo. Zde bude dítě vždy v teple a pohodlí.

Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - kde začít Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - kde začít

Zónování ložnice a školky

Místnost se dvěma nebo více funkčními oblastmi vyžaduje zónování. Oddělit rodičovská a dětská území je možné pomocí posuvných zástěn, sádrokartonových příček, závěsů, nábytku nebo použitím různých dokončovacích materiálů. Volba této nebo té metody do značné míry závisí na počátečních rozměrech místnosti a věku dítěte..

Když je dítě ještě velmi malé a celé jeho území je omezeno dětskou postýlkou, můžete pokoj zonovat pomocí dekorace a osvětlení. Nalepte stěnu poblíž postýlky barevnými tapetami, nainstalujte malou noční lampu. V krajním případě můžete dětskou postýlku oddělit světelnou clonou, aby odlesky pracovní televize nepřekážely dítěti..

V malé místnosti můžete dětský koutek oddělit úzkým regálem, který bude současně hrát roli úložného systému pro knihy, časopisy a další příslušenství.

Prostorná ložnice má schopnost instalovat dekorativní sádrokartonovou příčku. Můžete to udělat funkčnějším přidáním výklenků a polic do designu. Skleněné posuvné dveře jsou dobrou volbou, zvláště pokud je dítě teenager. To mu dá příležitost být sám, přivést na návštěvu přítele..

Pokud je místnost dlouhá, nejlepším způsobem, jak uspořádat prostor, může být uspořádání vysokého pódia. Jeho vnitřní prostor může být naplněn zásuvkami, což pomůže vyhnout se instalaci skříně, a nahoře vybavit místo na spaní dítěte, rekreační oblast, studium. Existuje ještě jedna možnost – v útrobách pódia je instalováno výsuvné lůžko, do schodů jsou instalovány zásuvky a nahoře je psací stůl. Uspořádání pódia vytvoří pro dítě pohodlné podmínky a zbytek místnosti zůstane k dispozici rodičům..

Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - územní plánování Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - územní plánování Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - územní plánování

Barevná řešení

Je lepší vybrat barvu pro multifunkční místnost ze světelné palety, která vizuálně udělá místnost prostornější a světlejší. Zóna, která se nachází u okna, může být vyzdobena v teplých barvách a ta, která je dále, v chladnějších barvách. Tato technika vám umožní vyvážit celkovou barvu místnosti..

Volba tónu závisí na osobních preferencích domácnosti. Béžové a krémové palety vypadají útulně, zelená barva přispívá k vytvoření klidné a mírové atmosféry. Přidáním trochy žluté nebo oranžové barvy interiér výrazně oživíte, uděláte veselejší.

Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - Barevná řešení Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - Barevná řešení

Styl pro ložnici a školku v jedné místnosti

Místnost bude vypadat mnohem elegantněji, pokud je vyzdobena v určitém stylu interiéru. Pro místnost, ve které je umístěno několik zón najednou, je lepší zabývat se minimalistickým směrem. Světlé tóny šedé, béžové a bílé palety dodají místnosti lehkost a pohodlí.

Nainstalujte nábytek s lesklými fasádami, zahrňte do designu více zrcadel a skleněných předmětů a „honosný“ dekor by měl být opuštěn – není přijatelný pro minimalismus. Vzhledem k tomu, že dekorace na stěnu předpokládá monochromatický design, můžete pro změnu zavěsit obrázek nebo pár fotografií v lakonickém rámci..

Ložnice a školka v jedné místnosti, vyzdobené v japonském nebo ekologickém stylu, budou vypadat zajímavě a atraktivně. Tyto trendy také podporují myšlenku minimalismu v interiérovém designu. Specifickým vybavením se zde stává hlavní „funkce“: pro japonský styl – posuvné zástěny, příčky shoji, dřepový nábytek a pro ekologický interiér – dřevěná dětská postel v podobě lesního domku, příjemné zeleno -béžové tóny dekorace , rostlinné motivy.

Ložnice pro rodiče s dítětem ve skandinávském stylu, která si v posledních letech získala velkou oblibu, působí svěže a útulně. Přírodní dokončovací materiály ve světlých studených tónech, dřevěný nábytek a vynikající osvětlení zde vytvářejí úžasnou příjemnou atmosféru..

Design ložnice a školky v jedné místnosti - styly Design ložnice a školky v jedné místnosti - styly Design ložnice a školky v jedné místnosti - styly

Dekorační materiály

Existuje mnoho materiálů pro zdobení místnosti rodičů s dítětem. Volba bude záviset na tom, kolik jste ochotni věnovat čas, úsilí a finanční prostředky na vybavení pohodlného interiéru.

Podlaha

Nejlepší materiály pro zdobení podlahy v ložnici jsou laminát nebo parkety – taková krytina bude teplá a odolná. Můžete použít ekonomičtější možnost – zakrýt linoleum a z koberce byste měli odmítnout, protože bude shromažďovat poměrně hodně prachu. Kromě toho můžete vybavit systém podlahového vytápění, který v zimě bude sloužit jako přídavný topný systém.

Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - Dokončení podlahy Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - Dokončení podlahy

Zdi

Nejvíce dekorativním materiálem pro ložnici se školkou budou tapety se širokou škálou materiálů a barev. Upřednostněte obyčejná plátna a pomocí vzorů můžete navrhnout akcentní oblasti. Pro dětský koutek můžete zvolit barevnější verzi, přičemž je žádoucí, aby tapeta byla omyvatelná nebo nabarvitelná.

Krásné stěny jsou zdobeny dekorativní omítkou. Částečně můžete zavést fotopapír nebo umělý kámen. Nepřeplňujte místnost různými texturami a barvami, aby se interiér nezměnil na veselý kaleidoskop.

Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - dekorace na zeď Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - dekorace na zeď

Strop

Sádrokarton pomůže zjednodušit dokončovací práce stropu, pomocí kterých můžete rychle získat dokonale rovný povrch. Materiál umožňuje stavbu stupňovitých struktur – krásný obvod se skrytým osvětlením nebo kudrnatými výstupky, které označují zóny. Matné a lesklé strečové textilie jsou také relevantní. Jednou z výhod těchto materiálů je možnost uspořádání bodového osvětlovacího systému a maskování komunikace.

Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - stropní dekorace Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - stropní dekorace

Jak vybrat nábytek

Pokuste se vybrat pouze ten nejnutnější nábytek do místnosti. Zde se samozřejmě nemůžete obejít bez postelí, ale můžete zvážit možnosti transformace nábytku. Nejjednodušší z nich je rozkládací pohovka, kterou lze během dne sklopit. Zajímavou možností je také skříňová postel, která ve svých útrobách skryje postel a stane se prostorným úložným systémem.

Pro dětský koutek by byla dobrou volbou podkrovní postel, kde je postel na horním patře a pod ním je skříň nebo pracovní stůl. U dvojčat můžete nainstalovat palandu nebo vybavit vysoké pódium dvěma rozkládacími lůžky.

Abyste se vyhnuli zaplnění stěn policemi, nainstalujte mezi oblasti otevřenou policovou jednotku. Posuvná skříň může být také umístěna na hranici školky a ložnice, čímž rozdělí území na zóny. Pokud je místnost dostatečně široká, můžete nainstalovat skříň naproti posteli a skrýt televizní panel za jeho dveřmi..

Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - Jak vybrat nábytek Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - Jak vybrat nábytek Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - Jak vybrat nábytek

Osvětlení a výzdoba

Zvláštní pozornost vyžaduje výzdoba ložnice a osvětlení školky ve stejné místnosti. Zde byste neměli šetřit na svítidlech – žádný roh byste neměli nechat bez dozoru. Pokud je školka umístěna u okna – můžete uspořádat měkčí horní světlo a v herních a studijních prostorách – nainstalovat další lampy.

Území rodičů bude vyžadovat více světla, protože hraje dominantní roli a je vzdálené od okenního otvoru. Zde můžete použít stropní lustr, nainstalovat bodová světla, noční stolky nebo stolní lampy. Samostatně musíte zvýraznit úložný systém, pokud zde pro něj existuje místo.

Chcete -li přidat pohodlí do místnosti a zdůraznit její stylový design, můžete použít některé dekorativní prvky. Do prázdného rohu můžete nainstalovat květináč s rostlinou, u postele rozložit měkký koberec kontrastního odstínu a na stěny přidat rodinné fotografie nebo originální panely. Nepřehánějte to s dekoracemi – velké množství z nich povede k zaplnění již tak malého prostoru..

Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - osvětlení a výzdoba Návrh ložnice a školky v jedné místnosti - osvětlení a výzdoba

Návrh ložnice a školky v jedné místnosti – fotografie

Na závěr vás zveme k návštěvě fotogalerie, kde jsme se pokusili shromáždit nejlepší příklady designu ložnice a školky v jedné místnosti. Příjemné prohlížení!

Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie Interiérový design ložnice a školky v jedné místnosti - fotografie