Fotografická tapeta v ložnici: 60 fotografií a nápadů

Fotografická tapeta v ložnici: 60 fotografií a nápadů

Dnes si nástěnné malby získaly velkou oblibu v interiérovém designu. Otevírají spoustu možností pro vytváření originálního vybavení, které mnoho zkušených designérů s úspěchem využívá. Pokud jde o ložnici, je zde zapotřebí zvláštní přístup, protože místnost by měla co nejvíce přispívat k odpočinku a dobrému spánku. V našem článku budeme zvažovat vlastnosti fototapet do ložnice, stejně jako jejich moderní odrůdy..

Výhody a vlastnosti fotografických tapet

Fototapety jsou samozřejmě vynikajícím dekorativním prvkem, který může výrazně vyzdobit interiér, zdůraznit styl a důstojnost ložnice. Výhody tohoto typu povrchové úpravy se však neomezují pouze na dekoraci. Fototapety jsou schopné v interiéru plnit řadu funkcí, například:

– Hrajte zásadní roli při zónování prostoru. Různé kombinace vzorů fotopapír-papír s jinými typy povrchových úprav (malba, omítka atd.) Dokážou zvýraznit určité zóny v prostorné místnosti. Často jsou umístěny v čele postele nebo na protější stěně. Mohou zdůraznit rekreační oblast s křesly a konferenčním stolkem (pokud existují), výklenky a další území;

– Opravte vizuální vnímání prostoru. Umístění fototapety na jednu ze stěn může vizuálně „posunout stranou“, čímž bude místnost mnohem prostornější. Obvykle se v tomto případě používají panoramatické obrázky, scény napodobující pokračování místnosti, objekty v perspektivě;

– Skryjte stávající nedokonalosti povrchů stěn nebo stropů. S tímto úkolem se lépe vyrovná tapeta na vinylovém nebo netkaném podkladu. Nerovný povrch bude dokonale maskován jasnými obrazy plnými barvami a střídání velkých a malých detailů obrazu se vyrovná s vadami v rozích;

– Vytvořte akcenty. Vzhledem k tomu, že ložnice jsou nejčastěji vyzdobeny v pastelových barvách, nástěnné malby pomohou oživit prázdný interiér, přidat rozmanitost;

– Zdůrazněte styl celkového designu místnosti. Správně vybrané obrázky dokonale doplní stylový interiér. Pro klasické a venkovské oblasti jsou typické květinové motivy, fresky, krajiny a moderní styly (high-tech, loft, minimalismus) podpoří panoramatické obrazy měst, různých zajímavostí;

– Stropní fotomurály úspěšně nahradí drahá napínací plátna a přitom budou mít stejně velkolepý vzhled.

Když jste se rozhodli vyzdobit ložnici fotografickými tapetami, musíte se postarat o jejich správné umístění, abyste získali skutečně velkolepý interiér. Pokud plánujete vytapetovat celou zeď, musíte se předem postarat o to, aby v budoucí části pozemku nebyl pokryt objemný nábytek. Pokud je tapeta nalepena, aby vizuálně zvětšila plochu, je lepší úplně opustit nábytek poblíž zdi. Obrázky jsou vybírány na základě velikosti místnosti, protože velké prvky v malé ložnici vyvíjejí tlak a příliš malé ve velké se jednoduše ztratí.

Fotografická tapeta v ložnici - výhody a funkce Fotografická tapeta v ložnici - výhody a funkce

Typy tapet do ložnice

Dnešní trh se může pochlubit obrovským výběrem fototapet, mezi nimiž najdete jak rollové, tak obrázkové modely s nejrůznějšími texturami, efekty, obrázky a dalšími výraznými charakteristikami..

V závislosti na výrobních materiálech

Při výběru tapety je důležité věnovat pozornost materiálu, ze kterého je základ pro tisk vyroben, protože na tom závisí životnost povlaku, jeho šetrnost k životnímu prostředí a snadné lepení. Existuje několik hlavních typů, které jsou vhodné pro zdobení stěn ložnice:

1. Papírová tapeta. Tento typ je jednou z nejjednodušších možností rozpočtu, protože má nízké vlastnosti kvality. Přestože je papírový základ docela hustý, bojí se vysoké vlhkosti, ale vzhledem k tomu, že mluvíme o ložnici, mohou zde vydržet docela dlouho. Výhodou takových pláten je vysoké podání barev a hladký, téměř lesklý povrch, který dobře ukazuje realističnost obrázků..

2. Vinylová tapeta. Fotopapír se vyznačuje širokou škálou textur, vysokou pevností a odolností. Nejsou náladoví vůči životnímu prostředí a snadno se čistí..

3. Vliesová tapeta. Materiál je docela odolný, má charakteristický matný povrch. Tento druh je schopen „dýchat“ a je uznáván jako nejekologičtější mezi ostatními. Lehké vzdušné zápletky a akvarel vypadají skvěle na netkaná plátna, zatímco plátna ideálně maskují stávající nedokonalosti stěn.

4. Samolepicí tapeta. Fototapety, jak název napovídá, mají lepicí základnu, ale používají se ve většině případů jako malé obrazy, se kterými se snadno pracuje..

Při výběru tapety na strop se používají také plátna na bázi PVC, které mají vynikající kvalitu, a velur, které mají pestré, jasné barvy, neobvyklou texturu.

Typy fotomurálů pro ložnici - v závislosti na výrobních materiálech Typy fotomurálů pro ložnici - v závislosti na výrobních materiálech

Jaký povlak zvolit

Kromě materiálu, který slouží jako základ pro fototapetu, stojí za to věnovat pozornost výběru povrchu plátna, na kterém bude záviset vnímání obrázku. Pro malou místnost je lepší zvolit hladkou tapetu, která vytváří odrazy. Taková plátna mohou interiér odlehčit..

Příznivcům malby se určitě budou líbit obrazové nástěnné malby s texturou plátna nebo povrchem, který připomíná sádru. Takové materiály se často používají k reprodukci historických fresek nebo obrazů..

K obnově rohů divoké zvěře se často používají plátna s texturou, která skutečně napodobuje len.

Hrubé povlaky mají zvláštní milost a matnost. Jsou skvělé pro malé místnosti a pískové tapety, které mají ve struktuře malé zlomky, mohou výrazně skrýt nedokonalosti a vady povrchů stěn..

Typy fotomurálů do ložnice - Jak vybrat krytinu Typy fotomurálů do ložnice - Jak vybrat krytinu

Kreslení fotomurálů do ložnice

Obrázek na tapetě hraje důležitou roli. Nejprve si musíte pamatovat, že barvy obrázku by měly být kombinovány se zbytkem interiérových předmětů. Každý člověk, v závislosti na svém temperamentu, vnímá tyto nebo tyto kombinace svým vlastním způsobem. Světlé barvy tapety dobře fungují se světlými odstíny nastavení a můžete si vybrat syté akcentní barvy obrázku k pastelovým barvám okolní úpravy. Mezi nejoblíbenější fotomurály v interiéru ložnice patří následující:

– Krajiny zobrazující lesy, vodopády, rostliny, různé květiny atd. Tyto tapety jsou vhodné pro jakýkoli styl dekorace místnosti a naplňují ji svěžestí;

– Námořní téma, vyprávění o kráse nekonečných vodních ploch a krásného života. Mohou existovat obrázky starých lodí a moderních zaoceánských parníků, luxusních jachet, pláží atd .;

– Reprodukce uměleckých děl vhodných do velkých prostor s vhodným stylovým vybavením;

– Abstraktní obrázky mohou být docela zajímavé. Takové fotomurály vyžadují vhodný pohled na majitele a moderní vybavení;

– Obrázky měst – panoramatické obrázky velkých měst nebo skromných ulic. Volba bude záviset na osobních preferencích majitelů a stylu interiéru. První možnost je nejvhodnější pro trendy high-tech, podkrovní oblasti a druhá pro ložnice v Provence, středomořské směry.

Druhy tapet do ložnice - Kreslení tapety do ložnice Druhy tapet do ložnice - Kreslení tapety do ložnice Druhy tapet do ložnice - Kreslení tapety do ložnice Druhy tapet do ložnice - Kreslení tapety do ložnice

Fotografická tapeta s efekty

Moderní designové nápady zahrnují mnoho řešení, která vám umožní vytvořit ty nejneočekávanější interiéry, a prvními pomocníky jsou fototapety se speciálními efekty, a to:

1. Volumetrická 3D tapeta. Při vytváření tohoto typu fototapety se používá speciální technika kreslení vzoru – na vnitřní film je naneseno několik vrstev vzoru s přechodem z tmavých do světlých tónů. V důsledku toho lidské oko vnímá plochý výkres jako trojrozměrný. Je třeba poznamenat, že 3D tapety mají vizuální objem pouze na dálku, takže jejich použití je vhodné v prostorných ložnicích..

2. Rozšíření prostoru. Tento typ je schopen vizuálně „zatlačit“ stěny, čímž je interiér mnohem prostornější. Pro malé místnosti by byla dobrým řešením kresba napodobující její pokračování a pro prostornější pokoje si můžete vybrat jakýkoli obrázek, s přihlédnutím ke stylu.

3. Světelná tapeta. Moderní originální design interiéru ložnice lze vytvořit pomocí světelných tapet na stěny a stropy. Jsou světelné a fluorescenční. První typ je schopen akumulovat proudy světla ve dne a v noci je reprodukovat ve formě měkkého, oku lahodícího podsvícení, které vytváří příjemnou romantickou atmosféru. Fluorescenční nástěnné malby vytvářejí v noci (pomocí speciálních lamp) nádherné designérské světelné vzory díky přítomnosti speciálního prášku v povlaku a ve dne vypadají plátna jako trojrozměrné obrazy. Taková tapeta uvnitř vám umožní klidně relaxovat a usnout..

Typy fototapet do ložnice - Fototapety s efekty Typy fototapet do ložnice - Fototapety s efekty

Fototapeta v ložnici – foto

Doporučujeme pokračovat v dalším přehledu druhů fototapet do ložnice v naší fotogalerii. Zde si můžete vybrat obrázek, díky kterému bude večer strávený v místnosti klidný a klidný a ráno opravdu laskavé a radostné. Příjemné prohlížení!

Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto Fototapeta v ložnici - foto