Design ložnice 2021: moderní nápady (80 fotografií)

Design ložnice 2021: moderní nápady (80 fotografií)

Ložnice je místo v domě, kde trávíme většinu času. Zde odpočíváme, odcházíme do důchodu a relaxujeme a někdy pracujeme. Proto je velmi důležité, aby tato místnost byla nejen esteticky atraktivní, ale také pohodlná. V roce 2021 jsou módní trendy ve skutečnosti zaměřeny na vytvoření odlehlé oázy v rychlém toku událostí a informací. Dnes zjistíme, jak uspořádat zajímavý, funkční a originální interiér v souladu s moderním designovým pohledem na roli této místnosti v lidském životě..

Designové vlastnosti

Vyčerpání přírodních zdrojů, rychlý růst populace, klimatické transformace – všechny tyto faktory přispívají k revizi přístupu lidstva k životnímu prostředí, blíže k přírodě, šetření energií a zdroji a vyhýbání se hodnotám spotřebitelů. Tyto aspirace moderního člověka se projevují v každé oblasti života, zejména v designu. Proto jsou v posledním desetiletí hlavní trendy naplněny touhou po minimalismu a šetrnosti k životnímu prostředí, což platí zejména pro design ložnic v roce 2021..

Nový rok volá po cestování a dobrodružství, je prodchnut duchem svobody, nových dojmů a přirozenosti. V ložnici byste měli co nejvíce uvolnit místo. Nechte jen to nejnutnější, velké množství vzduchu, světlo – hlavní priority pro aktualizovaný interiér.

I přes jistou strohost by měl být design elegantní a stylový. Ušlechtilost a krása se projevují ve správných proporcích a liniích, barevných kombinacích, originálních a kvalitních materiálech.

Design ložnice 2021 - Vlastnosti Design ložnice 2021 - Vlastnosti

Barvy v roce 2021

Harmonická paleta barev vždy mění prostředí, bez ohledu na výstřelky módy. Ale i při výběru barvy existují preference a slovo doby. Některé odstíny dnes získávají zvláštní význam a odrážejí povahu reality a definují místo a roli domu v ní..

Bílá ložnice

Nejen v roce 2021, ale v posledních několika letech byla tato barva na vrcholu své popularity. To není překvapující, protože je ve svých kombinacích univerzální, rozšiřuje prostor a je také minimalistický a elegantní. Bílá je zvláště důležitá pro severní země, které postrádají přirozené světlo. Ložnice v bílém vzhledu pravděpodobně nevyjde z módy, vždy vypadá svěží a bude připravena na jakékoli stylistické změny..

Bílá ložnice - interiérový design 2021 Bílá ložnice - interiérový design 2021

Modrozelená ložnice

Renomovaná společnost zabývající se barvami Sherwin-Williams oznámila tmavě modrozelený favorit pro rok 2021. Tón dodává atmosféře tajemnou, zdrženlivou energii a zároveň fascinuje a zve k novému výzkumu a objevům..

Vzhledem k neuvěřitelně rychlému tempu života jsou nádherné poznámky schopné uklidnit a dát sílu novým úspěchům. Tón svěžesti lesa a hlubin oceánu je docela intenzivní a emocionálně ovlivňující, ale ne chytlavý. Hodí se k černé, bílé, šedé, modré, zelené, žluté, fialové, hnědé, metalické a béžové barvě. Dokonale plní hlavní roli, stává se hlavním a určujícím charakterem obecného prostředí.

Modrá zelená ložnice - interiérový design 2021 Modrá zelená ložnice - interiérový design 2021

Červená ložnice

Dynamická, sebevědomá, silná a ohnivá červená ztělesňuje touhu cestovat a objevovat. Odstín Caliente, hlavní symbol roku 2021 podle Benjamina Moora, se stal skutečnou senzací. Teplý a energický disponuje sám sebou a jednoduše si nemůže pomoci, ale stane se láskou na první pohled.

Je vhodné ho použít jako aktivní akcent, nebo jím natřít všechny stěny místnosti najednou. Svěžího kontrastu lze dosáhnout pomocí bílé nebo černé. Béžová, šedá, písková, krémová zjemní účinek této barvy, která je pro ložnici obzvláště důležitá. Jako doplňkovou paletu použijte tyrkysovou, tlumenou modrou, žlutou, lososovou, malinovou.

Červená ložnice - interiérový design 2021 Červená ložnice - interiérový design 2021

Růžová ložnice

Zralý a jemný odstín kouřové růžové je spolehlivý a přirozený. Současně je velmi elegantní a připomíná bobulové smoothie, proto mezi majiteli domů a hosty vyvolává extrémně pozitivní emoce..

Zvláště dobře se barva projevuje v tandemu s hnědými, béžovými, tyrkysovými, olivovými, pistáciovými, smaragdovými, modrými, korálovými a kovovými tóny. Přítomnost dřeva, skla, zrcadel, lesklých a svítivých povrchů zušlechťuje a dodává interiéru ložnice zvláštní propracovanost.

Růžová ložnice - interiérový design 2021 Růžová ložnice - interiérový design 2021

Černá ložnice

Zvýšená vnější aktivita, otevřenost v sociálním světě nevyhnutelně vytváří touhu, alespoň na chvíli, schovat se a odejít do důchodu. Tmavá barva odpovídá tomuto požadavku. Vše pohlcující a obklopující černá je základní tón, který lze kombinovat s naprosto všemi barvami. Můžete vytvořit silný kontrast s bílou, stínovat ji ve stupních šedi, zjemnit ji teplými, jemnými tóny nebo udělat z černé skvělý rámeček pro hraní živé palety..

Černá ložnice - interiérový design 2021 Černá ložnice - interiérový design 2021

Povrchové úpravy a materiály

Moderní výzdoba ložnice předpokládá pocit harmonie a důslednosti. Materiály by měly být vybírány ve vysoké kvalitě, protože dnes je to hlavní způsob, jak prokázat svou praktičnost a vkus..

Podlaha

Ložnice je především místem k odpočinku; mělo by zde být teplo a pohodlí. Proto jsou na podlahu často vybírány teplé dřevěné nebo kobercové krytiny..

Dokončení parket zůstane nejoblíbenější možností v roce 2021. V závislosti na obecné myšlence to může být světlý, tmavý nebo střední tón. Tento materiál je velmi odolný a šetrný k životnímu prostředí, dobře udržuje teplo a také zadržuje zvuky.

A díky mramorové a porcelánové kameniny získáte luxusní a drahý vzhled podlahy, která však bude poněkud cool. Přijetím keramických dlaždic můžete vytvořit jedinečný vzor, ​​který odráží design celé ložnice.

Design ložnice 2021 - Dokončení podlahy Design ložnice 2021 - Dokončení podlahy

Zdi

Hlavním a nejnápadnějším plátnem pro dekoraci jsou stěny. Mohou být zdobeny jasnou barvou, dekorativní omítkou nebo tapetou. Bez ohledu na zvolenou metodu mějte na paměti, že v roce 2021 je důležité pokrýt všechny čtyři strany jedním způsobem nebo zvýraznit pouze přízvuk..

Z nedávné minulosti, devadesátých let se k nám fototapety vrátily, ale již poněkud upravené. Dobrou formou by bylo použít diskrétní motivy ve formě rostlin nebo větví, stejně jako tisk s perspektivou, vizuálně rozšiřující prostor místnosti. Dalším novým trendem jsou krásné dřevěné panely, které do interiéru přinášejí přirozenost a teplo..

Design ložnice 2021 - dekorace na zeď Design ložnice 2021 - dekorace na zeď

Strop

V drtivé většině stylistických řešení pro horní část ložnice se doporučuje klasický bílý povrch nebo lakonický bílý zavěšený strop s bodovými světly. Dřevěné panely přitom vypadají skvěle, plynule proudí od stropu ke zdi. Dekorativní květinové prvky jsou vhodné pouze pro klasický styl. Loftová ložnice je případ, kdy se surový beton může stát hlavní ozdobou interiéru..

Podšívka stropu tedy přímo závisí na zvoleném stylu. Aktuální rok nebude výjimkou. Hlavní motiv lze však stále vysledovat – je to lehkost a jednoduchost, kde je složitý ornament v poměrně vzácných případech organický..

Design ložnice 2021 - stropní úprava Design ložnice 2021 - stropní úprava

Nábytek

Při výběru nábytku do ložnice v roce 2021 se vyhněte volánkům. Minimalismus formulářů a pouze ty nejnutnější položky – to je přesně to, co potřebujete. Vzdejte se masivních křesel a šatníků; řezby, zakřivené linie zad a nohou – osud výjimečně klasického prostředí.

Samostatný případ s postelí, ústřední atribut místnosti – zde má smysl ukázat kreativitu. Nyní je důležité instalovat možnosti s dřevěným, textilním nebo koženým čelem. Pro větší pohodlí jsou k jeho noze stále častěji ukládány obláčky, kam lze před spaním umístit župan nebo přehoz. Po stranách umístěte malé stoly nebo skříňky na stojací lampu a ozdobné drobnosti. Pokud potřebujete speciální místo na oblečení a další věci, vyberte si vestavěnou skříň, šatník, komodu nebo malou a úhlednou verzi s rovnými liniemi. Pokud je to žádoucí, přidělte také prostor pro pracovní oblast a uspořádejte měkký okenní parapet.

Design ložnice 2021 - Nábytek Design ložnice 2021 - Nábytek Design ložnice 2021 - Nábytek Design ložnice 2021 - Nábytek

Dekor, textil a osvětlení

Interiér vždy odráží osobnost majitelů domů. Aby design získal svou vlastní individualitu a nezůstal projektem bez tváře, použijte další dekorativní prvky. Atraktivními akcenty v designu ložnice v roce 2021 mohou být: barevné skleněné nádoby, rostliny v květináčích původních konfigurací, obrazy a fotografie v rámech, zrcadla různých velikostí a tvarů, figurky a hodiny, stejně jako neobvyklé lampy.

V případě skandinávského stylu nebo podkroví je doprovod vytvořen z nejneobvyklejších předmětů – plakáty, dráty, kusy dřeva, proutěné koše a dokonce i schodiště nebo kolo se stávají uměleckými předměty..

Textil zůstává důležitým místem. Vysoce kvalitní závěsy, texturovaný koberec, zajímavé polštáře a přehozy vám pomohou cítit se útulně a přispět k relaxaci po každodenním shonu.

Samostatnou roli hraje umělé osvětlení. Svítidla mohou být nezávislým dekorem, protože dnes v jejich designu najdete naprosto neuvěřitelné variace. Hlavním úkolem ale zůstává skutečný přísun světla. Vzhledem k tomu, že ložnice je často místem nejen pro spaní, ale také pro práci nebo odpočinek, má smysl postarat se o rozdělení místnosti na několik funkčních zón pomocí osvětlení..

Design ložnice 2021 - výzdoba, textil a osvětlení Design ložnice 2021 - výzdoba, textil a osvětlení

Interiér malé ložnice 2021

Velká plocha vytváří pole pro ztělesnění jakýchkoli kreativních nápadů. Mnoho bytů však nemá prostorné ložnice. To samozřejmě není důvod k zoufalství, protože ukázkou vynalézavosti lze i ten nejmenší pokoj udělat pohodlným a atraktivním..

Před zahájením renovace pečlivě zvažte návrh projektu budoucího interiéru. Upřednostněte a ponechte si jen ten nejdůležitější nábytek, protože omezený prostor vyžaduje hodně světla a vzduchu, neblokujte tyto toky. Pódiové lůžko s úložnými boxy je skvělým řešením, jak ušetřit metry čtvereční.

Pokud jde o barevné schéma, upřednostněte světlé odstíny, lesklé a zrcadlové povrchy, které vizuálně zvětšují velikost místnosti. Nepřeplňujte design množstvím textilií – bude stačit malý načechraný koberec u postele, závěsy bez závěsu a malé polštáře.

Návrh interiéru malé ložnice 2021 Návrh interiéru malé ložnice 2021 Návrh interiéru malé ložnice 2021 Návrh interiéru malé ložnice 2021 Návrh interiéru malé ložnice 2021 Návrh interiéru malé ložnice 2021

Návrh ložnice 2021 – foto

Nyní máte základní teoretické dovednosti k vývoji vlastního projektu designu ložnice v roce 2021. Připravili jsme výběr fotografií se skutečnými moderními interiéry, abyste mohli posílit své znalosti pomocí vizuálních příkladů a začít proměňovat prostor. Být inspirován!

Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto Návrh interiéru ložnice 2021 - foto

Video: Trendy designu ložnice – 2021