Design ložnice 15 m2 (80 obrázků)

Design ložnice 15 m2 (80 obrázků)

Ložnice je přesně tím koutem, který by měl ze všeho nejvíce potěšit svou útulností, pohodlím, schopností rozveselit se brzy ráno a zbavit se stresu po náročném dni. Prostory 15 m2 – toto je docela přijatelné náměstí, na kterém můžete ztělesnit různé nápady na design, umístit potřebné zóny a vytvořit vhodné prostředí pro relaxaci. V našem článku se budeme zabývat tím, co je třeba vzít v úvahu při navrhování ložnice o rozloze 15 metrů čtverečních, jak zvolit barvu, styl a také možnost kompetentního umístění potřebného nábytku.

Na co si dát pozor při plánování rekonstrukce ložnice?

Ložnice 15 m2 má obdélníkový tvar, což často způsobuje komplikace s umístěním kusů nábytku. Místnost vám však umožňuje uspořádat několik funkčních oblastí. V tomto případě je lepší vyhnout se uspořádání nábytku podél dlouhých stěn – díky tomu bude místnost mnohem užší..

Postel je instalována kolmo na krátkou nebo dlouhou stěnu. Postel můžete nainstalovat do středu místnosti tak, aby čelo postele bylo kolmé na dlouhou rovinu. Poté, ve vzdálené části, u okna, můžete nainstalovat toaletní stolek, pár křesel nebo pracovní mini-skříňku a poblíž předních dveří umístit šatník. Takové prostředí poskytne pohodlný přístup k boxu z obou stran a ponechá dostatek prostoru pro pohyb..

Dobrým řešením je umístit postel s čelem ke vzdálené krátké stěně. Na obě strany můžete umístit noční stolky nebo plně využít stěnu umístěním rozsáhlého úložného systému – skříňového nábytku s různými policemi, zásuvkami nebo sádrokartonovou konstrukcí s vestavěnými výklenky.

Prodloužení místnosti můžete opravit pomocí dokončovacích materiálů: vzory a pruhy na tapetách umístěných v horizontálním směru vizuálně rozšíří stěny, design jedné z rovin v tmavé paletě ji odstraní a poskytne další hloubka do místnosti. Pro zónování, stropní konstrukce ze sádrokartonu se úspěšně používá konstrukce stupňů pódia.

Design ložnice 15 m2 - Co je třeba vzít v úvahu při plánování rekonstrukce ložnice Design ložnice 15 m2 - Co je třeba vzít v úvahu při plánování rekonstrukce ložnice

Barevná řešení pro ložnici 15 m2 M.

Pro ložnici o rozloze 15 m2 neexistují žádná jasná omezení barev – pokud chcete, aby místnost působila ještě prostorněji – použijte více světlých barev. Musíte také vzít v úvahu koncept stylu, ve kterém je ložnice navržena. Bílé a světle šedé tóny jsou v designu moderních interiérů velmi populární, což vám umožňuje vytvořit neutrální, minimalistickou atmosféru, do které se harmonicky vejde jakékoli jiné barevné spektrum..

Klasická béžová paleta vytváří zvláštní pohodu, která naplňuje interiér pohodlím a teplem domova. V interiéru můžete použít několik půltónů současně od nahnědlého až po světlý písek, čímž vytvoříte potřebné akcenty.

V závislosti na osobním vnímání můžete v ložnici použít jakoukoli barvu. Svým způsobem bude ložnice muže v modrých a hnědých tónech vypadat krásně a elegantně. Ženy a dívky často dávají přednost propracovanějšímu designu – interiér je ideální například v bílé a růžové barvě. Vášnivá a temperamentní červená by měla být aplikována v dávkách, použijte tmavé podtóny a zelená ekologická paleta může být přítomna v jakémkoli množství (s výjimkou kyselých odstínů), protože je spojena s přírodou a umožňuje relaxovat stejně jako možný.

Design ložnice 15 m2 - Barevná řešení Design ložnice 15 m2 - Barevná řešení Design ložnice 15 m2 - Barevná řešení

Povrchové úpravy a materiály

Dokončení ložnice je 15 m2. můžete použít jakýkoli materiál, protože neexistují žádné speciální mikroklimatické podmínky. Pomocí různých typů a kombinací můžete upravit prostor, zvýraznit funkční oblasti.

Podlaha

V místnosti určené k vytvoření teplé, domácí atmosféry pro příjemný pobyt je lepší položit na podlahu laminát nebo parkety a ložní plochu doplnit měkkým vlněným koberečkem. Diagonální stohování materiálu pomáhá vizuálně zvětšit povrch.

Design ložnice 15 m2 - Dokončení podlahy Design ložnice 15 m2 - Dokončení podlahy

Zdi

Pro dekoraci stěny v obdélníkové ložnici o velikosti 15 m2. je lepší použít kombinace materiálů, které pomohou vyvážit geometrii místnosti. Například ozdobte dlouhé stěny světlými barvami a krátké stěny tmavšími barvami..

Jak jsme již řekli, svislé a vodorovné pruhy dávají místnosti výšku a šířku. Vzory tapet by měly být prováděny v jemných barvách, aby nevytvářely nadměrnou dynamiku.

Zvláštní pozornost je věnována stěně v čele postele: zde můžete vybudovat sádrokartonové klenuté otvory, použít fototapetu, volumetrická nebo látková plátna. Malování a používání dekorativní omítky jsou nyní velmi populární..

Design ložnice 15 m2 - dekorace na zeď Design ložnice 15 m2 - dekorace na zeď

Strop

Existuje několik základních možností pro strop v ložnici: malování, bělení, tapetování, zdobení napínacími plátny. Struktury ze sádrokartonu, které jsou umístěny po obvodu místnosti nebo s oddělenými ostrůvky, nejčastěji zvýrazňují území místa na spaní, pomáhají vytvářet krásné prostředí a zonovat místnost..

V závislosti na stylu mohou existovat další dekorativní prvky: imitace stropních trámů (Provence, podkroví), sádrové římsy, rozety, lišty (klasické směry), desky MDF (podkroví) atd..

Design ložnice 15 m2 - Stropní dekorace Design ložnice 15 m2 - Stropní dekorace

Nábytek do ložnice 15 m2.

Hlavním prvkem každé ložnice je postel, která by měla být dostatečně pohodlná a prostorná. Ještě před nákupem byste si měli lehnout na postel, abyste plně cítili, jak ten či onen model bude odpovídat anatomickým vlastnostem.

Vzhledem k tomu, že mluvíme o relativně malé ložnici, je lepší koupit postel s dalším úložným systémem ve formě vestavěné krabice, kam můžete dát potřebné pastelové doplňky.

Existují také modely s multifunkčním čelem, ve kterém jsou umístěny různé police a výklenky. Nejpokročilejší možností jsou plovoucí postele se skrytými podpěrami, stejně jako kulaté postele, které se perfektně hodí do interiéru obdélníkové ložnice o velikosti 15 m2. V malých bytech je šatna často umístěna v ložnici. V tomto případě může být nejlepším řešením posuvná skříň se zrcadlovými dveřmi, která rozšiřuje prostor..

Na jednu nebo dvě strany postele můžete nainstalovat noční stolky, kam můžete vložit knihu, brýle, výrobky pro péči o pleť. Podle vlastního uvážení umístěte televizní panel nebo domácí kino.

Design ložnice 15 m2 - Nábytek Design ložnice 15 m2 - Nábytek Design ložnice 15 m2 - Nábytek

Osvětlení a výzdoba

Pro osvětlení ložnice o rozloze 15 m2 nejlepší možností by bylo měkké víceúrovňové osvětlení. Hlavními zdroji světla se stanou bodová světla a lustr a různé svícny, stojací lampy, nádobí nebudou ignorovat jednotlivé funkční oblasti. Chcete -li vytvořit originální, tajemné prostředí, můžete ozdobit obvod stropu ze sádrokartonu pomocí LED pásky a nainstalovat podsvícení do spodní části postele..

Ložnice nepotřebuje svěží dekor – existuje celkem dost krásných kombinací dokončovacích materiálů a textilií. Můžete také použít pár stylových drobností, doplnit stěny malbami nebo rodinnými fotografiemi, nainstalovat živé květináče, které také vyčistí vzduch..

Design ložnice 15 m2 - Osvětlení a výzdoba Design ložnice 15 m2 - Osvětlení a výzdoba

Styly interiéru

Aby byla ložnice opravdu krásná a pohodlná, musíte zvolit styl designu. Ložnice o rozloze 15 m2 umožňuje používat poměrně hodně moderních designových řešení.

Ložnice 15 m2 ve stylu minimalismu

Minimalistický trend je dnes snad nejpopulárnější. Tento styl je zvláště důležitý pro malé místnosti, protože předpokládá světelný design, přítomnost malého počtu vysoce funkčních interiérových předmětů a téměř úplnou absenci dekorací. Dekorace dokonale kombinuje přírodní a umělé materiály, lesklé a dřevěné nátěry.

Ložnice 15 m2 ve stylu minimalismu - interiérový design Ložnice 15 m2 ve stylu minimalismu - interiérový design

Ložnice 15 m2 v japonském stylu

Koncept domácí výzdoby mezi národy Země vycházejícího slunce také implikuje minimalismus v prostředí. Při návrhu je použito několik přírodních barev a přírodních textur, které zdůrazňují blízkost lidského života k přirozené kráse a praktičnosti..

Mezi funkce patří položky, jako je dřepový nábytek, specifické povrchové úpravy a výzdoba. Najdete zde prvky japonských příček shoji, trámové stropy rozdělující strop na čtverce, lucerny, plátna s obrázky hieroglyfů, gejšek, samurajů, květinových tisků.

Ložnice 15 m2 Japonský styl - interiérový design Ložnice 15 m2 Japonský styl - interiérový design

Ložnice 15 m2 v klasickém stylu

Ačkoli se minimalismus v designu dostává do popředí naší doby, neměnná klasika je stále aktuální. Teplé mléčné, béžové, olivové barvy, elegantní potisky, bohatý nábytek a luxusní výzdoba mohou z obyčejné ložnice udělat skutečné královské komnaty, kde bude vládnout majestátní duch aristokracie.

Luxusní dřevěná postel s vyřezávanými prvky a zlacením, štuky na stropě a stěnách, křišťálový lustr, bohaté přírodní textilie – díky tomu všemu se budete cítit jako v srpnu.

Ložnice 15 m2 v klasickém stylu - interiérový design Ložnice 15 m2 v klasickém stylu - interiérový design

Ložnice 15 m2 ve stylu provence

Ložnice ve stylu Provence je kombinací jednoduchého provinčního života s grácií francouzské výzdoby. Dekorace obsahuje přírodní povlaky s mírně vybledlým květem, zdůrazňující schopnost materiálů vyblednout pod horkým jižním sluncem.

Nábytek také nese stopy starověku a svým pevným vzhledem dokazuje, že je v domě již dlouhou dobu a zná mnoho rodinných tajemství. Vysoce kvalitní textilie s mnoha dekorativními detaily dodávají atmosféře zvláštní kouzlo a pohodlí..

Ložnice 15 m2 Styl Provence - interiérový design Ložnice 15 m2 Styl Provence - interiérový design

Interiér ložnice 15 m2 – Foto

Shrneme -li všechny výše uvedené, můžeme bezpečně říci, že správným výběrem směru stylu, barvy a použitím dokončovacích funkcí můžete i z malé místnosti udělat útulný kout naplněný atmosférou romantiky a klidu. A nyní vás zveme k nahlédnutí do naší fotogalerie, která představuje mnoho úspěšných příkladů designu ložnic o rozloze 15 m2. Příjemné prohlížení!

Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiérový design ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiérový design ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiérový design ložnice o velikosti 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiérový design ložnice 15 m2 - Foto Interiérový design ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto Interiér ložnice 15 m2 - Foto