Bílá a fialová ložnice: návrhářské tipy na harmonickou kombinaci odstínů

Klasická ložnice v levandulové barvě

Klasická ložnice v levandulové barvě

Konstrukce tak důležité místnosti, jako je ložnice, má velký význam. Každý den s ní začíná a končí s ní. Zde člověk odpočívá a vše, co ho obklopuje, by mělo být naplněno klidem a pohodlím. Na stylu designu ložnice samozřejmě záleží – musí odpovídat konceptu pacifikace a relaxace..

Světlé barvy a hodně světla - absolutní něha interiéru

Světlé barvy a hodně světla – absolutní něha interiéru

Jas nahrazující neutralitu

Není to tak dávno, jakákoli jasná barva v designu ložnice, včetně nábytku, byla vnímána jako něco cizího. Byly použity převážně klidné, neutrální a pro mnohé jednoduše nudné barvy. Světlé stěny, ložní prádlo je výjimečně sněhově bílé. Všechno to bylo tak standardní a typické, že to velmi rychle omrzelo..

Výsledkem je skutečná revoluce: pronikání jasně fialové. Toto se stalo nejprogresivnějším, dokonce vzdornějším řešením. Kromě toho mohou být jeho odstíny přítomny ve výzdobě stěn, okenních textiliích, čalounění nábytku, přehozech, prostěradlech a dalších doplňcích..

13

Důležité! Fialová je vyvážena známější bílou. To vytváří vynikající harmonii a rovnováhu. I když pro mnohé je tato kombinace dost výstřední..

Toto řešení volí hlavně mladí lidé, ti, kteří milují experimenty a směle do nich jdou. Někdy tuto možnost zvažují lidé středního věku, ale nejčastěji jsou to kreativní lidé, kteří dokonale vědí, co je to styl..

Nenápadná hra květů levandule a švestek vytváří útulnou atmosféru

Nenápadná hra květů levandule a švestek vytváří útulnou atmosféru

Je nepravděpodobné, že by dotyčný design realizovali ti, kteří s designem nemají absolutně žádné zkušenosti. Bude obtížné organizovat vše organicky a výsledek se objeví, mírně řečeno, neočekávaný. Pokud toto vše vložíte do rukou designéra, pak výsledek určitě potěší.

Proč fialová?

Dotyčná barva v bílo-fialové kombinaci je stále dominantní, protože bílá hraje spíše roli pozadí. Barva se získá smícháním dvou – modré a červené v různých poměrech. Možnosti odstínů jsou opravdu nekonečné..

To je velmi výhodné při zdobení ložnice, a to vše proto, že nálada v místnosti se může lišit od tmavé, téměř černé až po světlou šeřík, kterou je těžké odlišit od růžové. Výsledkem je, že ložnice může být brutální mužská nebo něžná dívčí..

16

Takové příležitosti jsou velmi výhodné při výběru nábytku a doplňků. Můžete vidět jeden společný odstín, ale nálada je jiná..

Dalším důvodem, proč by měla být upřednostňována fialová, je rozmanitost odstínů:

 1. Fuchsie.
 2. Švestka.
 3. Šeřík – tmavý a světlý.
 4. Levandule.
 5. Lilek.
 6. fialový.
 7. Fialově modrá.
 8. Fialově červená.

Mají velmi odlišný charakter, což pomáhá naplnit místnost přesně takovou náladou, jakou majitel potřebuje..

Pokud přistoupíte k designu ložnice se zvláštní odpovědností, pak výsledek nenechá nikoho lhostejným.

Pokud přistoupíte k designu ložnice se zvláštní odpovědností, pak výsledek nenechá nikoho lhostejným.

Důležité! Bílo-fialová ložnice pomáhá překonat stres nahromaděný během dne, zklidňuje a nastavuje úplnou relaxaci..

Psychologický význam

Také není na škodu porozumět symbolice barevného schématu před použitím ve vaší ložnici. Tato barva je tedy popsána jako:

 • Inspirovaný.
 • moudrý.
 • Panovačný.
 • Ušlechtilý.
 • Tvořivý.
 • Poněkud hrubý.

Vždy byl přítomen v oděvu králů a kněží. Také kreativní lidé dávají přednost tomuto odstínu. Existují důkazy, že vyvažuje mužský a ženský princip, činí z nich jeden celek. Právě proto je význam barvy v manželské ložnici vysoký, zejména u novomanželů, kteří se stále navzájem „třou“.

Sen

Spi „jako král“

Psychologové jednomyslně prohlašují, že fialová pomáhá v boji proti zoufalství, depresi, neurózám a není to všechno, čeho bychom se chtěli zbavit před spaním, odhodit veškerý shon uplynulého dne a klidný odpočinek?

Důležité! Pokud jde o dětskou ložnici, pak by měla být pečlivě použita fialová. Také byste neměli zařizovat pokoj tímto způsobem, pokud jeho majitel trpí alkoholismem, duševní nemocí..

Výběr a kombinace odstínů

Když jste vybrali fialovou jako jednu z hlavních pro ložnici, musíte vybrat správný odstín. Pokud je s Whiteem vše jasné a není třeba být moudrý, pak budete muset tvrdě pracovat s jeho společníkem. Důležité faktory:

 1. Rozměry místnosti. Pokud je dostatek místa, použijte klidně syté a syté barvy. Pro malé místnosti je to nepřijatelné, lépe měkké, zdrženlivé. Pokud to zanedbáte a vyberete si světlou, například fuchsiovou, pak bude místnost nepříjemná, protože se bude zdát ještě menší.
 2. Osvětlení. Čím světlejší, tím tmavší barvy lze použít. Navíc to platí jak pro přirozené (z oken), tak pro umělé osvětlení. Můžete použít zajímavou techniku: blíže k oknu nebo ke zdroji světla, použijte tmavší tón a čím dále od něj, tím světlejší..
 3. Charakter majitele. Jak si pamatujeme, fialová má vliv na psychiku a musíte s ní být opatrnější. U zranitelných povah je samotná věc purpurová – nastaví vás k pozitivitě, dodá energii. A pro sebevědomé a panovačné možnosti existuje mnohem více.

13

Pokud jde o kombinaci, v naší verzi bude v množství převládat bílá. Je ale nepravděpodobné, že by dokázal uhasit jas purpuru.

Důležité! Kombinace, kterou jsme vybrali, je již považována za klasickou. Jeden tón – čistý, neutrální – může zdůraznit hloubku sousední barvy.

Nápady na design

Pokud se rozhodnete použít fialové tóny, můžete si vybrat několik originálních možností:

 1. Lilac Tapeta. Neměly by být jednotvárné, povoleny jsou dokonce vícebarevné nebo s originálním reliéfem nebo ozdobou. V současné době jsou mezi designéry oblíbené zejména kolekce s etnickými motivy v šeříkovém odstínu..
 2. Použijte na protější stěnu zrcadlové povrchy. Je tedy možné zachovat světlo, rozšířit místnost, udělat ji vzdušnou, světlou.
 3. Tapeta na zeď, provedeno zpětně od cílového tónu. Jsou zde povoleny jak přírodní krajiny, tak abstrakce. Je tedy lepší vyzdobit pouze jednu zeď – stane se skutečnou „funkcí“ místnosti.
 4. Hra kontrastů ve stejném spektru. Vypadá to velmi originálně. Navíc, pokud je spojíte na jednu zeď, bude to živé a zábavné, místnost bude okamžitě naplněna pozitivním.

čtrnáct

Kde jinde můžete použít barvu: základní techniky

Celkový dojem z místnosti bude záviset na tom, kde, jak a do jaké míry bude použita fialová barva. Zvažte možnosti.

Zdi

Malování, lepení, omítání je v tomto případě složitý, riskantní jemný trik. Chcete -li úspěšně sladit tón, musíte zachytit náladu místnosti. Pokud je zvolena tato metoda, pak jsou vybrány lehké, jemné tóny. Neměli by “drtit”.

Nechte se spát ve vzdušných a světlých odstínech fialové

Nechte se spát ve vzdušných a světlých odstínech fialové

Rada! V projektech moderního designu si můžete také všimnout tmavé povrchové úpravy, ale to je spíše pocta módě a stylu, v takové ložnici nebude pohodlné. Samozřejmě, bez ohledu na zvolenou možnost, neměli byste ji dělat černobílou, musíte ji zředit. Doporučujeme, abyste to udělali s bílou – tímto způsobem budete moci přinést více světla..

Bílý nábytek provádí úpravy a dodává místnosti zvláštní kouzlo

Bílý nábytek provádí úpravy a dodává místnosti zvláštní kouzlo

Přízvuk

Toto řešení je považováno za nejvýhodnější, protože pokud se vám na konečném výsledku něco nelíbí, nebude těžké to změnit. Totéž nelze říci o malovaných nebo papírových stěnách. Recepce s akcenty umožní přeměnit místnost na tajemnější, osamocenější a intimnější.

Takovými akcenty mohou být:

 1. Nábytek, jeho čalounění. V tomto případě by měl být tón nasycený, může existovat jasná textura, ozdoby. Navíc je to praktické, protože například lilek nebo švestka se zašpiní mnohonásobně pomaleji než jakýkoli světlejší tón..
 2. Postel, která stojí uprostřed. Zvláště jasně to vypadá, pokud jsou stěny dokončeny v bílé barvě. Přitahuje sama sebe a zdá se, že vysvětluje, k čemu je tato místnost..
 3. Panel na zeď, navíc může zabírat téměř celý svůj povrch. Pravda, jen jeden, protože podstata přízvuku, bez ohledu na jeho typ, se nemění.
 4. Umělecká malba na zeď nebo nábytek.

čtrnáct

Bílý

Záměrně jsme tomu nevěnovali příliš mnoho pozornosti, protože tato barva se snadno vejde do fialového stylu. Nejlepším řešením je použití nábytku a částečně nástěnné dekorace v této barvě. Ačkoli mohou existovat variace hustší, kontrastní vazby těchto dvou společníků.

13

Výstup

Mnoho lidí si myslí, že taková bílá a fialová kombinace se do ložnice příliš nehodí. Vidí ji chladnou, nepřátelskou. Ve skutečnosti zde hrají hlavní roli odstíny, díky nimž může být pokoj skutečně atraktivní i odpudivý..

Thanks! You've already liked this