Barva tapety pro ložnici (80 fotografií)

Barva tapety pro ložnici (80 fotografií)

Ložnice je jednou z nejoblíbenějších místností pro každého člověka. Zde si můžeme po náročném dni odpočinout, pořádně se vyspat a načerpat sílu vypořádat se s novými problémy, které nadcházející ráno připravuje. Aby byl zbytek skutečně kompletní a ráno opravdu laskavé, je důležité správně vyzdobit interiér, zejména výzdobu stěn, která nastavila hlavní pozadí. Po dlouhou dobu jsou tapety stále oblíbeným materiálem, jehož rozmanitost vám umožňuje vytvářet skutečné zázraky. Dnešní modely jsou plné nejrůznějších barev a vzorů. V našem článku zvážíme, která tapeta bude nejlepším řešením pro ložnici..

Typy tapet do ložnice

Existuje mnoho materiálů, ze kterých se vyrábějí moderní plátna, a každý z nich má své vlastní individuální technické vlastnosti. Okamžitě si všimneme, že ložnice není nějaký zvláštní pokoj – neexistují žádné podmínky vysoké vlhkosti, znečištění a teplotních změn, takže to udělá naprosto jakýkoli typ tapety. Volba bude založena jak na estetických ukazatelích, shodě se stylem, tak na finančních možnostech, protože některé vzorky nejsou nijak levné.

Nejjednodušší a nejznámější možností jsou papírová plátna. Jejich náklady jsou mnohem nižší než u jiných typů, protože jim výrobce poskytuje krátkou životnost, ale při pečlivém zacházení mohou plátna potěšit jejich majitele, dokud sami nechtějí změnit design. Vliesové a vinylové tapety, které mají hustší texturu, jsou odolnější, což umožňuje skrýt nedokonalosti povrchu. Plátna na bázi přírodních materiálů pomohou vytvořit nejpohodlnější a nejšetrnější prostředí: bambus, korek, textil.

Fototapety vám pomohou výrazně upravit prostor, oživit interiér a udělat potřebné akcenty. V ložnici nejčastěji obsahují obrazy přírody, zástupců světové fauny nebo nočních měst (výběr kresby závisí na obecném stylu).

Sklolaminátová tapeta pro malování je také moderní možností. Umožňují snadno změnit barevnou paletu místnosti kdykoli, když je stará situace již unavená..

Barva tapety pro ložnici - typy tapet Barva tapety pro ložnici - typy tapet Barva tapety pro ložnici - typy tapet

Co je třeba vzít v úvahu při výběru tapety

Při výběru tapety do ložnice je důležité vybrat správnou paletu. Je známo, že každý člověk vnímá ten či onen odstín, vzor různými způsoby. Existuje však několik základních pravidel, která je třeba dodržovat, a to:

– Aby interiér v průběhu času nezpůsoboval podrážděnost, je lepší vyzdobit ložnici ve světlých studených odstínech, které vizuálně rozšiřují prostor. Teplé barvy lze použít při navrhování prostorných místností velké oblasti, protože pomohou zmenšit a zpříjemnit místnost;

– Umístění vzorů pláten ovlivňuje geometrii prostoru: svislé čáry „zvedají“ strop, vodorovné čáry rozšiřují čáry a diagonální čáry vytvářejí dynamickou atmosféru, takže ty druhé nejsou tou nejlepší volbou pro odpočinkovou místnost ;

– Nedávejte přednost barevným vzorům, které způsobí nadměrné blikání, taková plátna lze umístit do fragmentů, střídajících se s klidným monochromatickým povrchem.

Kombinace tapety v ložnici je považována za dobré přivítání. Například dvě stěny jsou vyzdobeny jednou barvou a další dvě jsou vyzdobeny jinou. Navíc to mohou být jak soupeřící barvy, tak „příbuzní“ (modrá s modrou, olivová s travnatou atd.). Kombinaci jakékoli palety se sněhově bílou nebo krémovou lze nazvat nezaměnitelnou. Takové interiéry jsou vždy svěží a optimistické..

Barva tapety do ložnice - na co si dát pozor při výběru Barva tapety do ložnice - Na co si dát pozor při výběru Barva tapety do ložnice - Na co si dát pozor při výběru

Barevná řešení

Před výběrem barvy ložnice byste na základě osobních sympatií měli přemýšlet o tom, pro koho je určena. Pokud zde například odpočívají starší lidé, pravděpodobně se jim nebude líbit pokoj s bílými stěnami a dítě nemusí rozumět všem jemnostem zdobení stěn šarlatovou barvou. Jelikož máte navíc náladu na tapetování, pravděpodobně jste se již rozhodli pro styl, jakým bude to či ono hrát zvláštním způsobem..

Bílá tapeta do ložnice

Bílá paleta dodává interiéru čistotu, lehkost a objem. Má širokou škálu odstínů (perleťová, mléčná, perleťová atd.), Které dokážou navodit příjemnou, útulnou atmosféru. Bílá je v souladu se všemi barvami, takže není obtížné vytvářet kontrasty v ložnici, což dodává atmosféře určitou originalitu..

Pro každý styl si můžete vybrat nejvhodnější typ sněhově bílé tapety. V minimalistickém směru to budou jednobarevná plátna, která zdůrazní lakonický design. Klasické byty lze vyzdobit plátny s monogramy, přidat trochu hnědé, krémové, černé tóny v textilu a nábytku. V nyní populárním stylu podkroví může být jedna ze stěn, obvykle u čela, vyzdobena plátny, která napodobují bílé zdivo. Světlé detaily dekorů, kontrastní závěsy, prvky nábytku pomohou oživit atmosféru..

Tapeta bílá ložnice - barva tapety ložnice Tapeta bílá ložnice - barva tapety ložnice

Modrá tapeta do ložnice

Modrá barva dodává atmosféře klid, vyrovnanost, připomíná mořskou hladinu, nebesky modrou. Současně v kombinaci se vzory a pruhy vypadá docela důstojně a zdůrazňuje aristokratický design. Je velmi důležité nepřehánět to s barvou, její sytostí a množstvím. Pomocí tmavých, teplých barev můžete zmenšit prostor, učinit ho uzavřenějším, takže tato volba je dobrá pouze pro velmi prostorné sbory s velkými okny..

Nejlepší možností je vybrat modrou paletu úspěšných společníků, která může být béžová, stříbrná, světle žlutá. Místnost v bílé a modré barvě vypadá lehce a vzdušně. Někdy v designu zvolí jeden vedoucí, tmavší, tón, ke kterému jsou vybrány světlejší odstíny. Byty ve středomořském stylu budou vypadat skvěle. Modrá je často zředěna bílými, hnědými, žlutými tóny, které vyvolávají asociace s teplým létem, dovolenou na luxusní jachtě..

Modrá tapeta v ložnici - barva tapety v ložnici Modrá tapeta v ložnici - barva tapety v ložnici

Zelená tapeta do ložnice

Zelená paleta je ideální pro výzdobu ložnice. Již dlouho je dokázáno, že podporuje relaxaci, má uklidňující účinek na psychiku. Barva má mnoho odstínů, které lze kombinovat ve stejné místnosti. Tapeta se vzorem, střídající se s obyčejnými plátny, dodá zvláštní lehkost. Tato paleta je ideální pro styl Provence. Pistáciový tón pláten s květinovými potisky bude v souladu se starým dřevěným nábytkem a elegantními textiliemi..

Zelená tapeta v ložnici - barva tapety v ložnici Zelená tapeta v ložnici - barva tapety v ložnici

Červená tapeta do ložnice

Použití šarlatové palety v interiéru ložnice způsobuje mnoho kontroverzí, protože může způsobit podrážděnost. Ve prospěch barvy můžeme říci, že je také schopna dodat energii a vitalitu, pokud zvolíte správný tón, vnesete jej do interiéru v malém množství a doprovodíte úspěšnými doprovodnými odstíny. Karmínová paleta v ložnici vypadá aristokraticky a módně a červená tapeta s bílým (růžovým, krémovým) vzorem vnese do atmosféry pocit klidu a lehkosti.

Chcete -li rozšířit prostor, můžete použít růžová plátna, tapety nebo ozdobit jednu ze stěn červenou barvou a zbytek povrchové úpravy nechat ve světlých barvách. Obzvláště půvabně vypadá ložnice v orientálním stylu, kde různé tóny červené tvoří harmonickou kompozici se zlatými prvky..

Tapeta červená ložnice - barva tapety ložnice Tapeta červená ložnice - barva tapety ložnice

Hnědá tapeta do ložnice

Hnědá je univerzální, ideální pro všechny věkové skupiny. Pobyt v místnosti zařízené v takových tónech vám umožní zapomenout na jakékoli potíže a protivenství. Barva má spoustu odstínů, jejichž kombinace v jediném interiéru vytváří stylový slušný obraz.

Dobré osvětlení, přítomnost zrcadlových ploch a světelných skvrn pomůže situaci odlehčit, bude vzdušnější a prostornější. Světle hnědá bambusová plátna budou skvěle vypadat v eko-ložnici, doplněná světlým travnatým dekorem. Úplným opakem budou látkové hnědé tapety s pozlacenými cákanci, které dodají panským sídlům v empírovém stylu, baroku, klasice skutečně královský šmrnc, zdůrazňující elitní drahý design.

Tapeta hnědé ložnice - barva tapety ložnice Tapeta hnědé ložnice - barva tapety ložnice

Šedá tapeta do ložnice

Jasanový tón vytváří klidnou a vyváženou atmosféru. Představený v dekoraci stěn tapetami se stává hodným plátnem, proti kterému můžete nastínit jakoukoli kompozici. Aby se design nezdál nudný, můžete střídat textury, kresby, doplňovat interiér jasnými prvky.

Šedá je ideální pro jakýkoli styl. Ve stylu high-tech to mohou být metalizovaná plátna, která dokonale zdůrazňují techno styl; ve skandinávské ložnici vám světle šedý odstín s ladnými mrazivými vzory připomene závažnost klimatu a zároveň dodá teplo a pohodlí. V klasické ložnici budou popelavé tóny nástěnných tapet aristokraticky doplněny sněhově bílými sádrovými lištami, světlým nábytkem.

Šedá tapeta do ložnice - barva tapety do ložnice Šedá tapeta do ložnice - barva tapety do ložnice

Barva tapety pro ložnici – fotografie a nápady

Chcete -li získat lepší pocit z jemností zdobení ložnice tapetami v jedné nebo jiné barvě, doporučujeme navštívit naši fotogalerii. Existují také příklady kombinací různých palet a vzorů, což výrazně usnadní vytváření vlastního individuálního designu. Příjemné prohlížení!

Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady Barva tapety pro ložnici - fotografie a nápady

Thanks! You've already liked this