70+ tyrkysových nápadů na design ložnice

70+ tyrkysových nápadů na design ložnice

Pokud je obývací pokoj srdcem domu, pak lze ložnici bezpečně nazvat její duší. Toto odlehlé místo pro odpočinek a klid je skryto před zvědavými pohledy, a proto každý chce, aby taková intimní místnost byla obklopena atmosférou klidu, útulnosti a pohodlí. Tyrkysová pomůže zvládnout obtížný úkol. Stín oblohy a oceánu vyzařuje zvláštní energii něhy. Psychologové došli k závěru, že tyrkysová ložnice může mít pozitivní vliv na psychické zdraví člověka, což je pro moderní zaneprázdněné lidi velmi důležité..

Tyrkysová barva a kombinace s ní

Tyrkysové tóny mohou na pozadí jiných neutrálních nebo podobných barev vypadat opravdu bohatě a originálně. Navzdory skutečnosti, že tyrkysová je považována za docela jasnou, její základna může být pestrá a přirozená. Nejoblíbenější barvy tohoto odstínu jsou nebesky tyrkysová, tyrkysově zelená a také smaragdová.

Lze rozlišit zvláště úspěšné kombinace tyrkysové barvy s ostatními bratry. Například kombinace tyrkysové s pastelovými barvami (bílá, šedá, béžová) bude vynikajícím příkladem zdrženlivosti a klidu v interiéru, přidání růžové nebo zlaté změní místnost na umělecké dílo, v kombinaci s hnědou nebo černou vůlí dát místnosti jakýsi lesk a eleganci.

Další neobvyklou, ale velmi extravagantní možností je přidání tyrkysového tónu s lesklými vložkami nebo imitací kovu. Barevnějším a kreativnějším řešením může být kontrast modré tyrkysové se světle zelenou nebo hořčicově žlutou. Tento typ ložnice je vhodný pro krásné uspořádání potřebných akcentů..

Tyrkysový design ložnice - barevné kombinace Tyrkysový design ložnice - barevné kombinace Tyrkysový design ložnice - barevné kombinace

Styly interiéru

Správná volba směru stylu pomáhá vytvářet nejen pohodlné, ale i estetické bydlení, které potěší majitele a jejich hosty. Tyrkysová vypadá velmi harmonicky v různých provedeních.

Tyrkysová ložnice v moderním stylu

Takový design osloví všestranné lidi, kteří chtějí spojit moderní inovace s respektem ke starým tradicím. Moderní styl je pohodlí, útulnost a elegance. Tyrkysová ložnice bude skvělou kulisou pro neobvyklý funkční nábytek, kreativní výzdobu v podobě kovových figur, textilií s různými texturami a také nástěnných maleb. Skvělá volba, která v ložnici vytvoří skutečné pohodlí.

Tyrkysová ložnice v moderním stylu - interiérový design

Provence tyrkysová ložnice

Zvolený styl zahrnuje rustikální jednoduchost, ekologický luxus a lehkou romantiku. Barva mořského vánku zvýrazní jemnou atmosféru. Perfektní kombinací v tomto případě bude kombinace tyrkysových barevných úprav se sněhově bílým nebo béžovým nábytkem.Význam a provensálnost designu Provence doplní také textil s květinovým potiskem..

Provence Tyrkysová ložnice - interiérový design Provence Tyrkysová ložnice - interiérový design

High-tech tyrkysová ložnice

Je to perfektní možnost, jak udržet vaši ložnici konzervativní a funkční, a přitom stylovou a útulnou zároveň. Použití nejnovějších světelných technologií a jasných hranic high-tech uspořádání bude vypadat skvěle na mimořádném azurovém pozadí tyrkysového nábytku nebo textilu. Zdobení ložnice skleněnými plochami a geometrickými vzory bude v souladu s azurovými závěsy.

High -tech tyrkysová ložnice - design interiéru High -tech tyrkysová ložnice - interiérový design

Tyrkysová minimalistická ložnice

Podle lakonického dekoru a absence objemných detailů lze snadno rozpoznat styl minimalismu. Díky své jednoduchosti a pohodlí rychle dobývá všechny země světa. Kovové nebo dřevěné závěsné police, skleněný konferenční stolek a neobvyklé rostliny se budou dobře hodit do minimalistické ložnice. Stylové zvýraznění bude zdobení a textil v nebesky tyrkysových barvách..

Tyrkysová minimalistická ložnice - design interiéru Tyrkysová minimalistická ložnice - design interiéru

Tyrkysová ložnice ve středomořském stylu

Hladké bluesové a smaragdové tóny dokonale zapadnou do slunečného středomořského interiéru. Tyrkysová barva krásně odstartuje světlé mramorové povrchy, hliněný dekor, oblázkové mozaiky a další zajímavé doplňky pro tento styl. V kombinaci s oranžovou paletou se ložnice může proměnit v útulnou a hřejivou pohádku..

Tyrkysová ložnice ve středomořském stylu - interiérový design Tyrkysová ložnice ve středomořském stylu - interiérový design

Povrchové úpravy a materiály

Hlavním pravidlem, které je třeba dodržovat při výběru dokončovacích materiálů pro tyrkysovou ložnici, je funkční praktičnost produktů a jejich harmonie ve vztahu k obecnému pozadí prostoru..

Podlaha

Útulnou ložnici lze vždy doplnit zajímavou možností designu podlahy. Mělo by být trvanlivé, vysoce kvalitní a v souladu s designem místnosti. Tyrkysové noty krásně splývají s dřevěnými parketami ve formě tenkých desek nebo geometrických čtverců. Laminát v pastelových odstínech bude neméně atraktivní a snáze se udržuje. Koberec imitace trávy mění tyrkysovou ložnici na skutečný ráj pro duši.

Tyrkysový design ložnice - povrchová úprava podlahy Tyrkysový design ložnice - povrchová úprava podlahy

Zdi

Netkaná reliéfní tapeta, která má neomezený počet barev a vzorů, se stane originálním a jasným řešením obložení stěn ložnice. Monochromatický lak bude také vypadat harmonicky na pozadí jasného tyrkysového nábytku, dekorů a textilu. Další dobrou možností jsou přírodní dokončovací materiály, mezi které patří kámen a dřevo..

Tyrkysový design ložnice - dekorace na zeď Tyrkysový design ložnice - dekorace na zeď

Strop

To je přesně ten povrch v ložnici, na který nejčastěji obracíme pozornost. Odlehlý relaxační prostor může doplnit strečový vinylový strop (je v dokonalém souladu s klasickým a minimalistickým designem interiéru), originální strop ze sádrokartonu nebo kombinovaná struktura textilu a lesku. Volba by měla záviset nejen na praktičnosti vybraných materiálů, ale také na designu stěn..

Tyrkysový design ložnice - stropní úprava Tyrkysový design ložnice - stropní úprava

Osvětlení v ložnici

Typ a směr světelných vln v tyrkysové ložnici by měl odpovídat zvolenému designu a velikosti místnosti. Například podlahové osvětlení LED změní objemnou místnost na kompaktnější a útulnější místnost, velké lustry místnost opticky zúží a nástěnné lampy mohou nahradit jiné dekorativní osvětlení..

Je lepší doplnit styl a klasiku Provence o ne příliš malý lustr, který bude dekorativně stárnout (svícny, svícny). Současné designy (moderní, minimalismus a pop art) mohou vypadat úžasně, pokud je hlavní zdroj světla o něco méně jasný než sekundární. S tímto úkolem si poradí stojací lampy nebo LED namontované ve stropě..

Je důležité si uvědomit, že další zdroje tlumeného světla pomáhají příznivě odlehčit každý roh místnosti, což je ještě krásnější. V kombinaci s tyrkysovou barvou se toto osvětlení stane stejně součástí výzdoby ložnice jako dekor a nábytek..

Tyrkysový design ložnice - osvětlení Tyrkysový design ložnice - osvětlení

Design ložnice v tyrkysové barvě – fotografie

Naše fotogalerie vás přenese do atmosféry klidu, inspirace a pohodlí. Budete moci vidět, jak tyrkysová barva harmonicky vypadá v ložnici, jak doplňuje různé styly interiéru a jak její mořské tóny zlepšují celkovou náladu. Příjemné prohlížení!

Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu Tyrkysová ložnice - fotografie interiérového designu

Video: Tyrkysová ložnice – nápady interiéru