70+ nápadů na design bílé ložnice (fotografie)

70+ nápadů na design bílé ložnice (fotografie)

Sněhobílá ložnice je bezpochyby stylovým a správným řešením, které váš pokoj promění k nepoznání a dodá mu nezapomenutelné kouzlo a harmonii. Univerzálnost bílé barvy umožňuje použití pro dekoraci interiéru v jakémkoli stylu, od klasického až po půdní. Jak přesně zlikvidovat odstíny bílé ve vaší oblíbené ložnici – čtěte dále.

Bílá barva a kombinace s ní

Bílá vždy zaujímala důležité místo v symbolice různých civilizací. U mnoha národů světa byla jeho interpretace odlišná, ale většina z nich souhlasila s tím, že je barvou božského principu, svatosti, čistoty a duchovní obnovy..

Je to nejsvětlejší ze všech tónů v barevném spektru. Může se zdát, že on sám nemá žádné odstíny, ale není tomu tak. Pokud se podíváte pozorně, můžete vidět, že i při malé skvrně jiné barvy se bílá výrazně změní. Můžete tedy získat značný počet možných podtónů – studených i teplých..

Systém Pantone potěší ušlechtilými a krásnými odstíny s podivuhodnými názvy: tančící oblak, vanilkový led, mystický, marshmallow, letní sprcha – najděte si podle svého!

Vzhledem k dominanci bílé v interiéru je možné dosáhnout jejího vizuálního nárůstu. To bude užitečné zejména pro malé ložnice. Takový jednoduchý, ale záludný trik pomůže rozšířit absolutně každou místnost..

Ušlechtilý tón je neuvěřitelně harmonický s mnoha dalšími odstíny, což zase dalo světu designu stovky různých řešení, která jej používají. Pro větší pohodlí lze varianty seskupit do tří hlavních skupin:

– Do ložnice se nejlépe hodí klidné, neutrální kombinace. Na pozadí jemných kombinací získají materiály zvláštní jasnost a texturu. Ujistěte se, že používáte pro dekoraci;

– Nabílené barvy budou příznivě zdůrazněny teplými kovy: růžové a žluté zlato, měď;

– Použijte zajímavé textury: nadýchané, pletené textilie, světlé dřevo, průhledné detaily. To přidá pohodlí a lehkost, vzdušnost;

– Nezapomeňte na rostliny – dekorativní zelené plochy, růže, tulipány, kroucení větví, kaktusy. Jemné květinové odstíny a svůdná zeleň způsobí, že interiér bude ještě svěžejší;

– Jasná kompozice bude získána kombinací šedé + citronové + bílé, brusinkové + šedo-modré + krémové, vína + tmavě modré + zelené.

Design bílé ložnice - barevné kombinace Design bílé ložnice - barevné kombinace

Styly interiéru

Bílá opravdu sluší všem stylům, ale pro některé je to nenahraditelná barva. Kteří? Čtěte níže.

Bílá ložnice v klasickém stylu

Tradiční styl má svá vlastní kánony a nápady. Zejména předpokládá vysoké stropy. Vytvoření takové iluze pomůže takové technice, jako je malování stěn a stropu v jednom odstínu. Tím vytvoříte jakýsi kupolovitý efekt. Zkuste se držet proporce a symetrie. Přidejte ladné květinové prvky do povrchových úprav a nábytku.

Pokud jde o samotné odstíny bílé, ušlechtilé možnosti budou vypadat harmonicky: čistě sněhobílá, studená perla, teplá smetana nebo jemný, ale elegantní tón slonoviny.

Klasický styl bílé ložnice - interiérový design Klasický styl bílé ložnice - interiérový design Klasický styl bílé ložnice - interiérový design

Bílá ložnice v moderním stylu

Není těžké vidět, že většina moderních interiérů je světlých barev. Toto řešení vám umožní snadno dosáhnout pocitu svěžesti a prostornosti. Proto můžete bezpečně použít bílou jako hlavní barvu a přidat k ní několik barevných akcentů. Současné téma netoleruje nepořádek ve vesmíru. Vyhněte se přebytku dekorů a nábytku.

Bílá ložnice v moderním stylu - interiérový design Bílá ložnice v moderním stylu - interiérový design

Bílá ložnice ve skandinávském stylu

Snílci a rebelové si určitě zamilují demokratický severoevropský design. Zahrnuje hlavní rysy minimalismu, ekologického stylu, funkcionalismu a dokonce i podkroví a země.

Přesto s takovou vroucí kombinací zkuste vytvořit lakonický a jednoduchý design. Spolehněte se na originální, praktický nábytek, kompetentní plánování, přírodní materiály a základní barvy. Můžete tak snadno ztělesnit koncepční a ergonomický design..

Bílá skandinávská ložnice - interiérový design Bílá skandinávská ložnice - interiérový design Bílá skandinávská ložnice - interiérový design

Bílá ložnice v námořním stylu

Zdobení ložnice ve volném a velkolepém námořním tématu je snadný úkol. Pro výzdobu stěn použijte sněhově bílou barvu. Ložní prádlo je nejlépe vybírat v podobném barevném schématu s modrým nebo černým pruhem. Optimální dokončovací materiál pro podlahu – středně tónové parkety nebo jiné v bílé barvě.

Na čelo postele můžete umístit tematický obrázek zobrazující moře, plachetnici nebo loď a na banket, noční stolek, polici – dekor ve formě velkých mušlí. Obecně se snažte vybírat ne nejbarevnější a nejchytřejší šperky, ale jemné „narážky“ na téma cestování po moři. Omezte se na bílé pozadí a dva nebo tři další odstíny, mezi nimiž mohou být azurové tóny.

Bílá ložnice v námořním stylu - interiérový design Bílá ložnice v námořním stylu - interiérový design

Povrchové úpravy a materiály

Dekorace vytváří základ pro hru všech hlavních detailů interiéru. Zkuste to proto udělat správně, s použitím vhodných materiálů..

Podlaha

Pokud chcete měkkou podlahu, pak se bez koberců prostě neobejdete. Poskytují nejen příjemné hmatové vjemy, ale také zvyšují tepelnou a zvukovou izolaci. Nevýhodou je, že se v hromadě může hromadit prach. Tento problém lze ale snadno odstranit kvalitním mycím vysavačem..

Pro majitele domácích zvířat je vhodný laminát odolný proti poškrábání. Je to však poměrně studený materiál, proto se nejlépe používá v kombinaci s nočním koberečkem..

V bílé ložnici vypadají středně a lehké parkety krásně. Podle svého přání si vyberte masivní, blokové parkety nebo parkety. Jedná se o přírodní nátěr s hypoalergenními vlastnostmi. Dobře udržuje teplo a absorbuje zvuky. Strom vydrží minimálně 25 let, ale bojí se vlhkého prostředí..

Pro místnosti v teplém, vlhkém podnebí nebo v kombinaci s koupelnou zvedněte kámen, keramické dlaždice nebo beton.

Design bílé ložnice - povrchová úprava podlahy Design bílé ložnice - povrchová úprava podlahy

Zdi

V závislosti na stylu ložnice a vašich vkusových preferencích vyberte způsob obložení:

1. Zbarvení na bílo. Nejlepší volba pro náš případ. Vyrobeno na již připraveném základě;

2. Dekorativní omítka na beton krásně kontrastuje s klasickými detaily a doplňuje cihlovou zeď;

3. Sněhově bílá cihlová tapeta a dekorativní zdivo se vejde do většiny moderních stylů;

4. Panely MDF elegantně zdůrazňují tradiční design;

5. Nestandardní řešení – ozdobit akcentní stěnu texturovaným dřevem nebo volumetrickými sádrovými panely.

Design bílé ložnice - dekorace na zeď Design bílé ložnice - dekorace na zeď Design bílé ložnice - dekorace na zeď

Strop

Pokud máte malou ložnici, snažte se nezahltit místnost složitými strukturami. V první řadě věnujte pozornost lesklému strečovému stropu a bílé matné barvě – společně se stěnami ve stejném barevném provedení pomůže vizuálně zvětšit prostor.

Studená stupnice šedi bude ozdobou „na tvář“ pod betonem. Dřevěné prvky v interiéru budou podporovat trámy a lakonický zavěšený strop s dřevěnými motivy.

Design bílé ložnice - povrchová úprava stropu Design bílé ložnice - povrchová úprava stropu Design bílé ložnice - povrchová úprava stropu

Osvětlení v ložnici

Je nutné se dotknout otázky osvětlení i ve fázi přípravných prací a dokončování, protože zapojení elektřiny bude záviset na jejím umístění. Pečlivě si promyslete návrhy, abyste si nemuseli kazit sněhobělou zeď, až bude povrchová úprava hotová.

Světlo v místnosti nemusí být příliš jasné. Vysoce výkonné žárovky a studené světlo nepříznivě ovlivní celkovou atmosféru. Ložnice je v první řadě místem odpočinku a spánku, takže pobyt v ní by měl přispět k relaxaci. Osvětlení by mělo být rozptýlené, teplé a měkké. Používejte speciální stínítka s různými odstíny.

Bodové osvětlení nebo lampy pod napínacími stropy vypadají skvěle. To strop vizuálně zvětší a vytvoří měkké a příjemné světlo..

Experimentování se skrytými vzory může vaší ložnici dodat nádech přizpůsobení. Můžete například skrýt lampy za římsy na stěnách nebo je schovat pod strop – tímto způsobem můžete dosáhnout efektu zvedání stropu ze stěn. Také návrháři často navrhují umístit lampy rozptýleného světla přímo pod postel nebo namontovat na pódium..

Místní osvětlení má mnoho funkcí. Může to být lampa u čela postele nebo na boku postele, LED pásky po jejím obvodu, stejně jako světlo pro pracovní plochu..

Předpokládá se, že světelný zdroj v ložnici by měl být ve výšce 1,5 m od podlahy, což je důvod, proč jsou podlahové lampy velmi populární. Pokud potřebujete flexibilnější svítidlo, pak je nejlepší volbou možnost flexibilních nohou. Lze jej snadno přesunout a nasměrovat tak, aby osvětlil další funkční oblast, je velmi výhodné, pokud je ložnice určena pro několik lidí.

Pokud nemáte noční stolky, můžete použít lampy, které jsou namontovány na hlavě postele. Poskytnou dostatek osvětlení pro čtení knih a časopisů a obrovský výběr designových řešení vám umožní vybrat si něco podle svých představ..

Design bílé ložnice - osvětlení Design bílé ložnice - osvětlení Design bílé ložnice - osvětlení

Bílá ložnice design – fotografie

Bílé interiéry nikdy nepřestanou udivovat atraktivitou pro veškerou svou askezi. Podívejte se na ještě čerstvější, vzdušnější a elegantnější návrhy ložnic v našem výběru fotografií. Příjemné prohlížení!

Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie Interiérový design bílé ložnice - fotografie

Video: Ložnice v bílém – nápady interiéru