Krásný plot pro soukromý dům: 80 fotografií a nápadů

Krásný plot pro soukromý dům: 80 fotografií a nápadů

Každý majitel soukromého domu chce mít atraktivní plot pro svůj vlastní pozemek. Plot bude chránit území před pohledy kolemjdoucích, což vám umožní cítit se ve svém dvoře svobodně a bez zábran. Na základě umístění pouzdra je plot schopen řešit jednotlivé úkoly a ztělesňovat různé variace velikostí, designu, konfigurací a také být vyroben z různých materiálů.

Dřevěné ploty

Ploty ze dřeva příznivě kombinují atraktivní vzhled, relativně nízkou cenu a nenáročnou instalaci. Mezi hlavní výhody této variace patří rozmanitost sortimentu. Můžete se zastavit u klády, plotu, bloku nebo baru. Ozdobné a filigránské detaily nebo rovné linie masivních desek – snadnost zpracování každé z těchto možností vám umožní získat originální plot téměř jakékoli struktury a designu. Taková struktura se velmi snadno instaluje a opravuje. Strom lze namalovat nebo zachovat jeho původní vzhled pouze jeho lakováním. Šetrnost k životnímu prostředí a neutrální přírodní odstín umožňují doplnit jakýkoli design místa.

Na druhou stranu dřevěný plot nemá vysoký bezpečnostní potenciál, protože je docela snadno zničitelný. Kromě toho má dřevěná verze ve srovnání s kamennými a kovovými protějšky relativně krátkou životnost. Tyto nevýhody však nejsou kritické a výhody materiálu je plně kompenzují..

Mezi nejoblíbenější typy dřevěných plotů patří:

1. O plotové ploty je velký zájem. Je snadné ho postavit, má jasné geometrické linie a je schopen sloužit po dlouhou dobu. Pro jeho konstrukci se používají desky stejných rozměrů připevněné k vodorovným podpěrám.

Plotové ploty jsou zase rozděleny do poddruhů – s intervaly i bez nich. Při stavbě první možnosti byste měli mezi deskami nechat malé mezery. Je vhodný k rozdělení několika funkčních ploch ve dvoře, například zahrady a dětského hřiště. Pokud chcete vytvořit bariéru kolem celé oblasti, použijte variantu s prkny přiléhajícími k sobě..

2. Americká modifikace předchozího druhu – ranč. Rozdíl mezi nimi spočívá v poloze desek – místo svislého umístění použijte vodorovné. Takový plot lze nalézt na amerických farmách, ale netriviální vzhled bude organicky zapadat a také ozdobí prostor kolem obytné budovy..

Dřevěnou část lze střídat s kamenem a betonem. To vytváří velmi zajímavý dekorativní vzhled. Pro vysoce kvalitní instalaci věnujte zvláštní pozornost pevnému upevnění sloupků pro podporu, protože masivní horizontální desky vyžadují obzvláště spolehlivou fixaci.

3. Malebný vzhled v kombinaci s vysokou pevností – tyto vlastnosti rozlišují palisády. Jedná se o sbírku malých kulatin upevněných společně se špičatými konci.

Jedná se o tradiční typ oplocení. S jeho pomocí se lidé ani tolik nesnažili vymezit hranice svého vlastního území, jako chtěli odrážet zásahy špatných příznivců. Impozantní tvar palisády dodá pocit nedostupnosti a majestátnosti. Postavit takový plot trvá jen pár dní. Pomocí kulatiny o průměru 10–15 cm, výšce 2 metry nebo více vytvořte ochrannou strukturu na okrajích svého webu.

4. Žebřík – živý plot ze svisle uspořádaných desek, které se překrývají. Struktura je často vyrobena z neřezaných dřevěných desek, přičemž je důležité zvolit správný design, aby se předešlo ošklivému vzhledu..

Plot může být hluchý nebo s mezerami, volba možnosti provedení závisí na převládající funkci, která je plotu přiřazena. Hlavní výhodou tohoto typu je minimální pronikání dešťové vody na rozpětí, což prodlužuje životnost žebříku..

5. Pokud dáváte přednost estetické přitažlivosti před praktičností, pak jistě oceníte mřížový živý plot. Hlavní funkční zátěží tohoto plotu je zdobení.

Design je celkem jednoduchý, a proto nebude pro žádného majitele těžké postavit takový plot. Stačí se zásobit malými lamelami a připevnit je křížovým způsobem k hlavní podpěře, která je vyrobena z nejsilnějších desek.

Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie Dřevěné ploty pro soukromý dům - fotografie

Kamenný plot

Kamenný plot je solidní a reprezentativní možnost. Odolný materiál si zachovává svou kvalitu po mnoho let služby. Je v dokonalé harmonii s kamenným obkladem celé budovy nebo jejího podkladu..

Pro kamenný plot je vyžadován základ, sám může být potažen dekorativními cihlami nebo jednoduše omítnut. Tyto bariéry jsou velmi atraktivní v kombinaci s ozdobnými kovanými detaily. Přesto, pokud chcete zajistit soukromí soukromé oblasti, je důležité postavit nejhlučící plot. Kamenná budova je odolná a nevyžaduje pravidelnou údržbu, s přihlédnutím k natřeným a omítnutým protějškům.

Pokud jde o negativní aspekty problému, je třeba mít na paměti, že taková struktura předpokládá poměrně dlouhé období výstavby a vysoké profesionální dovednosti vývojáře. Navíc cena materiálu není vždy odlišena demokratickou cenovou politikou. Současně, pokud je celková délka plotu malá, zůstane poměr vynaložených prostředků a získaného výsledku zcela přijatelný..

Zednické práce jsou levnější a snadno se instalují. Tato možnost je stabilní a zásadní. Je schopen doplnit a zdůraznit celkovou architektonickou myšlenku v případě jejího použití při výzdobě jiných struktur. Kromě toho se takový plot hodí k různým dekoracím: můžete si vybrat materiály z rozmanité barevné palety, ozdobit místo pro bránu oblouky, malými věžičkami a sloupy.

Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie Kamenný plot pro soukromý dům - fotografie

Železobetonový plot

Železobetonové konstrukce jsou nejdostupnější mezi nejspolehlivějšími úpravami moderních plotů. V rozlehlosti zemí SNS jsou takové ploty zcela běžné. Taková popularita je vysvětlena nejen nízkými cenami, ale také rychlostí a jednoduchostí instalačního procesu možnosti jakékoli konfigurace a délky..

Stavební trh dnes nabízí širokou škálu produktů, mezi nimiž je snadné najít potřebný analog, který odpovídá vkusovým preferencím majitelů soukromého domu. Železobeton může napodobit textury cihel, břidlice, dřeva v široké škále barev. Pigmenty, které poskytují bohatou barvu plotu, se navíc vyznačují vysokou odolností proti blednutí a žloutnutí. Po instalaci si nemusíte dělat starosti s pravidelnými aktualizacemi lakování a chemickým ošetřováním materiálu..

Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie Železobetonový plot pro soukromý dům - fotografie

Plot z kombinací materiálů

Kombinace různých stavebních materiálů při výrobě oplocení území soukromého domu vám umožní získat vynikající výsledek. Společně vytvářejí silný a odolný plot s jedinečným vzhledem..

Profilované plechy. Kombinace kovových profilů a betonových tvárnic tvoří velmi spolehlivou konstrukci, která chrání domácnost před zvědavýma očima kolemjdoucích. Krásný vzhled konstrukce zajistí lakování vlnité lepenky tónem, který odráží barvu betonu.

Plot z vlnité lepenky nebo kovového profilu, položený na kamenném základu, jako v případě betonu, bude fungovat dlouhou dobu, aniž by ztratil své ukazatele kvality a pevnosti.

Než se však rozhodnete pro materiál, doporučujeme vám seznámit se s některými nuancemi. V případě pravidelného mechanického namáhání jsou plechy deformovány. Poškození poškrábáním má navíc často za následek poškození rzí, což zkrátí životnost plotu..

Plot z polykarbonátu a kovu. Tento plot vypadá velmi stylově a poněkud futuristicky. Polykarbonát může být transparentně hluchý, vysoká verze takové struktury spolehlivě ochrání místo před invazí neoprávněných osob a zároveň propustí sluneční světlo, a proto v jeho blízkosti nevytvoří bohatý stín, který zasahovat do normálního růstu rostlin.

Plot ze dřeva a polykarbonátu. Klasický vzhled dřevěného plotu lze zředit moderními syntetickými materiály, mezi nimiž vyzdvihujeme polykarbonátové desky. Zajímavý a neobvyklý vzhled plotu vůbec nesníží ukazatele pevnosti, které jsou součástí dřevěného plotu, ale zároveň získáte originální doplněk k designu vašeho webu.

Kovaný plot. Kované příčky jsou velmi odolné, spolehlivé a pevné. Ve stejné době, díky samotné podstatě prolamovaného designu, který zahrnuje obrovské mezery, je tento plot schopen předvést vše, co se děje ve vašem dvoře. Proto je rozumné vytvořit tento typ ochranné struktury uvnitř místa, a ne na jeho hranicích; nebo, počítáme -li s dlouhou perspektivou, vysaďte do její blízkosti popínavé rostliny, které vytvoří hustou živou oponu. Abyste dosáhli stejného cíle, můžete konstrukci doplnit polykarbonátem..

Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie Plot z kombinací materiálů pro soukromý dům - fotografie

Plotový dekor

Když jste vytvořili vysokou bariéru kolem svého vlastnictví domu ve způsobu zvědavého pohledu náhodných kolemjdoucích a sousedů, často se můžete přistihnout, že si myslíte, že jste zavřeni v nepohodlných zdech. V tomto případě použijte jednoduché techniky, které ozdobí plot a promění ho v živou a dokonce útulnou strukturu..

Hlavní funkcí plotu je ohraničení území. Současně se může také stát krásným doplňkem obecné myšlenky krajinného designu. Nejprve byste měli věnovat pozornost zdobení kudrnatými květinami. Tato manipulace je vhodná pro téměř jakýkoli dřevěný, kovový nebo kamenný plot. Rostliny spletené trvanlivými materiály vypadají obzvláště jemně, sofistikovaně a přirozeně. A co je obzvláště příjemné, nebude pro žádného majitele domu obtížné postavit takovou výzdobu. Stačí zasadit bostonský břečťan, neboli trojcípé, dívčí, pětilisté ozdobné hrozny-a postupem času získáte nádherný živý plot. Pokud si chcete užít krásné květiny, pak dejte přednost popínavým růžím nebo plamének. Design bez tváře lze také proměnit pestrobarevnými květinami v květináčích..

Dalším způsobem, jak udělat váš plot originální a vyniknout z obecného pozadí, je ozdobit ho mozaikami. To nebude vyžadovat velké finanční náklady, protože díly jsou vyrobeny ze skleněných střepů, zrcadel, cihel a dlaždic..

Kromě výše uvedených metod „revitalizace“ živých plotů je tu ještě jeden velkolepý tah – vysadit po obvodu ozdobný keř, který se stane logickým pokračováním sadu nebo záhonu. Neomezujte se na standardní metody, vaše představivost pomůže vytvořit skutečně neobvyklý plot, barevné brýle a kameny, závěsné sklenice se svíčkami, girlandy, zajímavé oživení pomohou oživit. I ten nejneobyčejnější plot se může stát plátnem pro let vaší kreativní myšlenky.!

Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie Dekor plotu pro soukromý dům - fotografie

Thanks! You've already liked this