Skleněná zástěra do kuchyně: 70 fotografických nápadů

Skleněná zástěra do kuchyně: 70 fotografických nápadů

Každý sebeúctivý majitel bytu nebo domu věnuje zvláštní pozornost kuchyňskému prostoru, kde probíhá vaření a podávání jídla. Při vytváření praktického a krásného designu interiéru kuchyně je velmi důležité vybrat optimální zástěru, která také chrání stěny před prachem, mastnotou, špínou a doplňuje celkový styl místnosti. Skleněná zástěra je vynikající volbou, která překvapí svými funkčními vlastnostmi a estetickým vzhledem. V našem článku budeme hovořit o jeho hlavních vlastnostech, všech druzích odrůd a správných kritériích výběru..

Vlastnosti skleněné zástěry

Před nákupem této kuchyňské soupravy byste se měli seznámit s jejími hlavními charakteristikami. Mezi hlavní výhody stojí za zmínku, že skleněná zástěra je ideálně kombinována s následujícími oblastmi: moderní, podkroví, minimalismus, hi-tech. Budoucí majitele potěší také důležitá skutečnost, že sklo je namontováno v poměrně krátké době (od hodiny do tří). Výrobky bez dalších švů si dokážou dlouhodobě zachovat svůj původní vzhled, protože konstrukce spoje neumožňuje hromadění prachu a nečistot.

Další důležitou pozitivní vlastností takové kuchyňské zástěry je lesk skla. Je to nejen esteticky příjemné, ale také funkční: lesklý povrch je schopen mírně odrážet světlo a tím vizuálně zvětšit prostor.

Standardní velikost skleněné zástěry je považována za 40 až 90 cm. Odborníci v této oblasti si jsou jisti, že délka kuchyňského panelu by neměla být větší než 2,5 m. Jednotlivé designové projekty jsou považovány za výjimky..

Navzdory obavám mnoha lidí, že skleněný povrch nemusí být dokonale čistý a že je na něm více vidět přebytečný tuk, skvrny nebo prach, je to úplně špatně. Péče o tento výrobek je ještě snazší než o zástěry z jiných materiálů, protože konstrukce skleněné zástěry vylučuje spoje dlaždic, které mohou hromadit nečistoty.

Skleněná kuchyňská zástěra - Vlastnosti Skleněná kuchyňská zástěra - Vlastnosti

Typy skleněné zástěry do kuchyně

Typy této neobvyklé náhlavní soupravy lze rozdělit do samostatných skupin, které se liší typem skla. Budeme zvažovat nejoblíbenější kategorie skleněných zástěr, které mohou zdobit každou místnost..

Stalinitská kuchyňská zástěra

Zajímavý název znamená tvrzené silikátové sklo, které nejprve prochází tepelným zpracováním a poté fází chlazení. Díky tomu získává nejvyšší možnou pevnost (asi 10krát vyšší než odpor běžného skla), jakož i absenci tendence k jakýmkoli deformacím, které jsou v kuchyni možné v důsledku procesu vaření a teplotních extrémů. Vzhled kuchyňské zástěry ze stalinitu je docela estetický. Neztrácí svůj lesk po dobu 10-15 let. Vytvrzený výrobek je navíc odolný vůči vysoké vlhkosti a přehřátí. Pokud jde o péči, stačí systematicky používat brusný kartáč..

Mezi nevýhody patří vyšší cena (oproti běžnému sklu), která je plně ospravedlněna dobrou kvalitou.

Skleněná zástěra do kuchyně - stalinit Skleněná zástěra do kuchyně - stalinit

Kuchyňská zástěra z plexiskla

Nejčastěji se tento typ skla nazývá akryl. Lze jej vidět pod názvy jako karboglass, akrylit nebo plexisklo. Mezi zjevné výhody tohoto materiálu patří snadná instalace (takovou zástěru si můžete dokonce nainstalovat sami), dobrá pevnost, vysoká šetrnost k životnímu prostředí (úplná absence škodlivých látek i během spalování), přizpůsobivost vlhkosti a také docela loajální cena. Zvláštními nevýhodami jsou možnost deformace (při teplotách nad + 85 °), jednodušší vzhled (ve srovnání s jinými typy skel) a viditelnost škrábanců na povrchu. Při pečlivém používání se však tyto nevýhody neprojeví.

Skleněná zástěra do kuchyně - plexisklo Skleněná zástěra do kuchyně - plexisklo

Kuchyňská zástěra Triplex

Vybrané složení je organické, tvrzené nebo silikátové sklo, které se skládá z několika vrstev. Říká se mu laminovaný. Každá vrstva je k sobě přilepená díky speciální polymerové fólii. Takové řešení pomáhá nejen zvýšit již tak dobrou pevnost, ale také dát produktu originální vzhled, který je považován za charakteristický znak triplexních kuchyňských zástěr..

Skleněná zástěra do kuchyně - Triplex Skleněná zástěra do kuchyně - Triplex

Kuchyňská zástěra z polykarbonátu

Pokud jde o funkční a praktické vlastnosti, polykarbonát je velmi podobný plexisklu, ale vyznačuje se nejvyšší odolností vůči teplotám a mechanickému poškození, pružností a lehkostí. Cena je také minimální (ve srovnání se stalinistou). Mezi nevýhody patří možnost poškrábání.

Vzhled kuchyňské zástěry z polykarbonátu je lakonický a zdrženlivý. Tato možnost osloví znalce minimalistických trendů..

Skleněná kuchyňská zástěra - polykarbonát Skleněná kuchyňská zástěra - polykarbonát

Jak si vybrat skleněnou zástěru do kuchyně

Sestavili jsme seznam jednoduchých pravidel, která pomohou zjednodušit výběr skleněné kuchyňské zástěry:

1. Vyberte si kompozici podle své skromnosti. Pokud máte lehkou nedbalost, upřednostněte stalinit, který nepodléhá mechanickým a chemickým otřesům, teplotním rozdílům a deformacím. Pokud jste docela přesní a hledáte možnost za věrnou cenu – podívejte se blíže na plexisklo nebo polykarbonát.

2. Vzhled a zejména barevné schéma by mělo odpovídat obecnému tematickému směřování kuchyně. Pokud je tato místnost v půdním designu, pak musíte vybrat zástěru s imitací dřeva, pokud jsou to skandinávské motivy, pak čisté studené sklo.

3. Zrcadlová zástěra může snadno rozšířit prostor. Vizuálně se i ta nejmenší kuchyň stane prostornější a pohodlnější.

4. Rozhodněte o velikosti. Pokud chcete ušetřit místo navíc a členové domácnosti ve vašem domě nejsou příliš vysokí, můžete zůstat na zástěře vysoké 45 cm. Pokud vám to prostor dovolí, zvolte standardní modely s parametrem 60 cm.

5. Zástěra a deska stolu musí být vyrobeny ze stejného nebo alespoň identického materiálu. Pak bude atmosféra kuchyně harmonická..

6. Pokud chcete, aby se zástěra stala nejen praktickou součástí kuchyně, ale také ozdobou místnosti, pak svou pozornost zaměřte na výrobky s obrázkem, ozdobnými samolepkami nebo fototiskem. Tento přístup pomůže proměnit kuchyň ve skutečné umělecké dílo..

Jak si vybrat skleněnou zástěru do kuchyně Jak si vybrat skleněnou zástěru do kuchyně Jak si vybrat skleněnou zástěru do kuchyně Jak si vybrat skleněnou zástěru do kuchyně

Skleněná zástěra do kuchyně – foto

Sbírka fotografií, které jsme shromáždili, vám ukáže všechny praktické výhody skleněné zástěry a také uvidíte, že tento materiál pro kuchyňskou soupravu je jednou z nejlepších alternativ ke keramickým obkladům. Příjemné prohlížení!

Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto Skleněná zástěra do kuchyně - foto

Video: Nevýhody a klady skleněné zástěry

Thanks! You've already liked this