Skládací židle nebo spása pro malé kuchyně: typy designů, klady a zápory

Různorodé kuchyňské soupravy vytvářejí individuální styl

Různorodé kuchyňské soupravy vytvářejí individuální styl

Majitelé stísněných městských bytů jsou zpravidla velmi vybíraví při výběru kuchyňských souprav a jiného nábytku, protože na několika metrech čtverečních je již obtížné se otočit. Hlavním kritériem pro výběr nábytkových struktur je proto jejich kompaktnost a rychlost transformace. Tyto parametry jsou 100% v souladu se skládacími židlemi do kuchyně..

Kompaktní skládací příslušenství

Kompaktní skládací příslušenství

Skvělá volba pro letní terasu

Skvělá volba pro letní terasu

Designové vlastnosti

Nejběžnější a nejznámější věci jsou zpravidla výsledkem práce velkého počtu lidí. A to není překvapující, protože designéři, tesaři, testeři a marketingoví specialisté tvrdě pracovali na vytvoření takových kompozic. Na základě spotřebitelských průzkumů jsme dospěli k závěru, že židle by měla splňovat několik základních parametrů – být pohodlná, funkční, ergonomická.!

Úspora místa pomocí skládacích židlí

Úspora místa pomocí skládacích židlí

Kompaktní nábytek na malém prostoru

Kompaktní nábytek na malém prostoru

15

Proto před kontaktováním maloobchodní sítě nebo internetových obchodů stojí za to rozhodnout o několika parametrech:

 • Design. Skládací židle do kuchyně jsou nabízeny v široké škále možností. Můžete si vybrat výrobky z plastu, dřeva, kovu. Vybírat můžete z různých stylů a barev. Designéři pracují na tom, aby vám zakoupený produkt vyhovoval ve všech ohledech.

Zajímavý design multifunkčního nábytku

Velkolepý design multifunkčního nábytku

 • Konfigurace. Tyto návrhy nábytku jsou nabízeny v několika variantách. Mohou být čtvercové nebo obdélníkové v oblasti sedadla a opěradla a mohou být také kulaté, oválné. Je důležité, aby to nenarušovalo pohodlí při nošení..

Jemná kombinace dřeva a textilu v plážovém stylu

Jemná kombinace dřeva a textilu v plážovém stylu

 • Výrobní materiál. Už jsme hovořili o jeho roli v celkovém interiéru. Zbývá dodat, že by to mělo být nejen krásné, ale také pohodlné použití. Dávejte pozor na vysokou kvalitu materiálu těla výrobku a jeho čalounění – to vám umožní udělat správnou volbu.

Akcentní prvek kuchyňské soupravy

Akcentní prvek kuchyňské soupravy

 • Výrobce. Okamžitě konstatujeme, že konkurence v této oblasti je velká. Proto tváří v tvář potřebě takové volby „narazíte“ na velké množství možností. Přednost by měl mít důvěryhodný výrobce. Na zemi nezáleží – recenze a doporučení ostatních lidí jsou důležité.

Neobvyklý skládací tvar v moderním designu

Neobvyklý skládací tvar v moderním designu

Je důležité vědět! Skládací židle mohou být vybaveny tvrdým nebo měkkým sedadlem a rozdíly jsou v konfiguraci a konstrukci opěradla. Nejběžnější jsou kovové prvky. Pokud jim ale dáváte přednost, měli byste se ujistit, že mechanismus je v dobrém provozním stavu a dobře klouže..

15

Výhody

Pokud jste se definitivně rozhodli pro skutečnost, že skládací židle budou ve vaší kuchyni stát, musíte podrobně zvážit klady a zápory produktů. Pojďme je tedy porovnat s obvyklými.

 • Dostupná cena modelů. Samozřejmě existují drahé materiály, jako je dřevo. Ale protože jsou přirozené, náklady jsou oprávněné. Ve srovnání s konvenčními stacionárními židlemi jsou tyto výrobky navíc levnější. A pokud uvažujete o skládacích dřevěných taburetech, určitě vás potěší cenové rozpětí a široká spotřebitelská nabídka..

Skládací konstrukce drobného nábytku

Skládací konstrukce drobného nábytku

 • Slušná praktičnost. Zpravidla je stejný jako u běžných židlí. Je pravda, že můžete najít variace, které závisí na materiálu čalounění, vlastnostech výplně a příslušenství. Obecně byste se ale neměli bát, že spadnete ze židle nebo se budete cítit nepříjemně. Vaše záda a pánevní orgány si naopak na takový výrobek rychle zvyknou..

Stylová černá sada ladící s kuchyňským nábytkem

Stylová černá sada ladící s kuchyňským nábytkem

 • Rozsáhlá funkčnost produktu. Podle tohoto parametru modely skládacích židlí znatelně předbíhají statické odchylky. Přitom rozdíly mezi modely z různých materiálů jsou nepodstatné a tím je hlavně hmotnost. Mohou být pohodlné nejen pro odpočinek, oběd, ale také pro práci..

Pohodlný stojan, který vám umožní shromáždit všechny skládací židle na jednom místě

Pohodlný stojan, který vám umožní shromáždit všechny skládací židle na jednom místě

 • Vysoká úroveň pohodlí. Na tomto základě mohou být židle tohoto typu nejen horší než stacionární, ale také nad nimi dominovat. To je zvláště patrné v malé oblasti místnosti: můžete je použít přímo v kuchyni a v případě potřeby je přenést do obývacího pokoje, školky, obecně kdekoli.
 • Vítězný vzhled. To je hlavní výhoda, na kterou si dát pozor. V jakémkoli interiéru umístíte tento zázrak nábytku, příjemně vás překvapí. Minimalismus, anglický styl, klasický, barokní – u všech těchto stylů můžete snadno najít možnosti, které se vám líbí.

Žlutý plast zdůrazňuje moderní interiér místnosti

Žlutý plast zdůrazňuje moderní interiér místnosti

 • Spolehlivost a praktičnost. Z tohoto pravidla obvykle neexistují žádné výjimky. Výběrem produktu na pevném a pevném podkladu můžete zdůraznit jakýkoli směr a zajistit si maximální spolehlivost..
 • Kompaktnost. Máte málo místa v kuchyni? Jednoduše složte transformující se židle a pošlete je do vzdáleného rohu, dokud je znovu nebudete potřebovat. A pokud k vám přijdou hosté, vyhoďte je ze svého arzenálu a usaďte každého, jak chcete.

Zajímavý nápad, jak skrýt další nábytek

Zajímavý nápad, jak skrýt další nábytek

nevýhody

Nyní je čas věnovat pozornost stejným parametrům, ale z jiného úhlu. Koneckonců, každý detail lze rozpoznat pouze porovnáním, takže takové židle lze nazvat ideální s určitou výhradou:

 • Náklady na výrobek. Některé modely vyrobené z nejjemnějších dřevin stojí stejně jako stacionární doplňky a v některých případech dokonce více..
 • Praktičnost. Plastové modely nemusí být vždy praktické, ale z hlediska hmotnosti jsou pohodlné. A pohodlné kovové varianty „trefí do kapsy“.
 • Funkčnost. V tomto ohledu nebyly shledány žádné nedostatky..

15

 • Pohodlí. V tomto případě mluvíme o solidních výhodách, pokud vezmeme v úvahu dřevo zvlášť a plast a kov zvlášť. Samozřejmě, pokud jde o pohodlí, z velké části dominují stacionární véčkové postele..
 • Vzhled. Výhodu skládacích modelů lze v případě klasického interiéru jasně zdůraznit. Pokud mluvíme o moderním a high-tech stylu, pak jsou zde požadovány progresivnější možnosti..
 • Spolehlivost. Takové výrobky se stanou spolehlivými, pouze pokud budou vybrány s dobrými mechanismy. Pokud se jedná o levné čínské možnosti, hrozí, že se zblázníte a koupíte špatnou věc..

Harmonická kombinace klasiky a provence s pomocí letitých prvků náhlavní soupravy

Harmonická kombinace klasiky a provence s pomocí letitých prvků náhlavní soupravy

Na co si dát pozor při výběru?

Nezastaví vás tedy případné potíže a rozhodli jste se pro nový nákup. Co je ale důležité při nákupu? Všechno je dostatečně jednoduché.

 • Udržitelnost. V rodinách se kuchyňské židle používají nejen v této místnosti. Lidé mají tendenci brát skládací židle do své dachy nebo na piknik. Pamatujte, že pokud například na dovolené v přírodě začne náhlý náraz větru, židle by měla zůstat na svém místě, ne odletět.
 • Světlost – váhová kritéria. Protože hlavní možností těchto produktů je přenositelnost, stojí za zmínku, že vysoká židle by měla být lehčí než obvyklé stacionární modely..

Praktičnost a jednoduchost

Praktičnost a lehkost skládacích židlí

 • Síla. Pokud používáte výrobky nejen v kuchyni, ale také v zemi, v přírodě, pak židle samozřejmě budou muset projít určitými pevnostními testy. Modely ze dřeva nebo kovu jsou v tomto ohledu nebojácné..
 • Kompaktnost. Skládací židli lze dát kamkoli: na mezipatro, do kufru, pod postel, do skříně. V ideálním případě použijte více židlí, které se vejdou do řady.

Kreativní řešení pro úsporu místa

Kreativní řešení pro úsporu místa

Thanks! You've already liked this