Kuchyňský design v Chruščově: 80 interiérových nápadů (foto)

Kuchyňský design v Chruščově: 80 interiérových nápadů (foto)

Jak víte, byty v Chruščově mají některé z nejnevhodnějších dispozic s malými místnostmi. Z nějakého důvodu kuchyně obzvlášť upadly v nemilost tehdejších architektů, kteří jim přidělili malou plochu nepřesahující 6 metrů čtverečních, a pokud takovou místnost vlastníte, budete se muset hodně potit, aby byla prostorná a funkční jako možný. Moderní designéři znají mnoho způsobů, které pomohou správně naplánovat prostor, nainstalovat potřebný nábytek a vytvořit příjemnou atmosféru. O všechny tyto triky se s vámi podělíme v našem článku..

Kde začít s rekonstrukcí kuchyně v Chruščově?

První věc, kterou je třeba při zahájení renovace kuchyně v Chruščově udělat, je naplánovat všechny fáze procesu, rozhodnout o stylu a barevném schématu návrhu, zvolit dokončovací materiály pro všechny povrchy a nábytek. Za prvé stojí za zvážení možnost zvětšení oblasti pomocí přestavby. V dnešní době má mnoho lidí tendenci kombinovat kuchyně se sousedními místnostmi rozebráním zdi. A takový krok se zcela ospravedlňuje, protože umožňuje získat prostornější kuchyňský obývací pokoj, kde můžete vyřezat prostor pro uspořádání plnohodnotného jídelního prostoru. To je však možné, pokud stěna mezi kuchyní a místností není nosná, jinak je její demontáž zakázána..

Můžete se také pokusit získat povolení k částečné demolici – v této verzi je stěna částečně částečně zbourána, její horní část a boční a spodní jsou vytvořeny pro barový pult nebo jídelní skupinu. Rekonstrukci lze provést jiným směrem, například spojit koupelnu s toaletou a přesunout stěnu sousedící s kuchyní směrem do koupelny. Z toho samozřejmě nezískáte velký odstup, ale ani 1–2 m2. hrát v tomto případě důležitou roli, což vám umožní umístit například jídelní kout. Dobrou technikou by bylo nainstalovat zrcadlový povrch nad stůl, který bude odrážet protilehlé okno, čímž se prostor vizuálně zvětší..

Pokud je z nějakého důvodu vyloučena možnost s přestavbou, budeme vycházet z toho, co máme: nakreslíme na papír plán rozmístění potřebných zón. Je důležité okamžitě se rozhodnout, kterému z nich dát přednost. Pokud je rodina velká a je zvykem hodně vařit, měla by být kuchyňská sada s pracovním prostorem kompletní a v případě, že žije jeden nebo dva lidé, kteří rádi přijímají hosty, měli byste se postarat o uspořádání jídelního komplexu . Když jsme se rozhodli, kde a jaký nábytek bude stát, vybereme a vypočítáme množství dokončovacích materiálů. Níže poskytneme mnoho užitečných tipů, jak vybrat vše, co k renovaci potřebujete..

Design kuchyně v Chruščově - Kde začít s rekonstrukcí Design kuchyně v Chruščově - Kde začít s rekonstrukcí Kuchyňský design v Chruščově - Kde začít s rekonstrukcí

Barvy a styly interiérů

Pro malou kuchyni v Chruščově je vhodnější lehká paleta, která dává místnosti atmosféru lehkosti a vzdušnosti. Tento design je charakteristický pro takové moderní styly, jako je minimalismus, hi-tech, skandinávský směr a samozřejmě klasický. To neznamená, že by měla být kuchyň oblečena do sněhově bílého barevného schématu – bude tedy vypadat zcela opuštěně a bude připomínat spíše nemocniční pokoj než útulné ohniště. Můžete si vybrat světlé pastelové barvy pro dekoraci nebo nábytkovou sestavu. Například kuchyně vyrobená v minimalistickém směru bude perfektně kombinovat bílé a šedé palety a zavedení písku nebo hnědé může mít přechodný přízvuk. Taková kuchyně se vždy vyznačuje závažností linií a absencí dekorativních prvků – vše je extrémně jednoduché a vkusné..

High-tech kuchyně bude vypadat skvěle i v monochromatickém designu, protože zde je hlavní myšlenka zdůrazněna přítomností moderní technologie, kovových interiérových detailů a originálních lamp, které budou na bílém pozadí vypadat docela výhodně.

Lehký dřevěný nábytek v klasickém stylu bude dokonale hrát na pozadí krémových stěn, zvláště pokud je to tapeta s malým vzorem. Luxusní a eleganci směru potvrdí úhledné vyřezávané detaily náhlavní soupravy, přítomnost zlacení nebo bronzu v kování..

Pokud se nebojíte jasných akcentů, lesku lesklých povrchů vyrobených v kontrastních barvách, můžete riskovat zdobení malé kuchyně v secesním stylu. Je zde velké množství kovových a plastových kusů nábytku, často se zakřivenými asymetrickými tvary..

Malá kuchyně v chruščovské budově s lesklými fasádami může být vyzdobena červenými, žlutými, zelenými, modrými tóny, střídající se se světlými rovinami. Nyní jsou relevantní kombinace barev: béžově hnědá, černá a bílá, kde je v designu spodní vrstvy nejčastěji přítomen tmavý odstín a světlý – v horním. Takto odstupňovaný přechod z tmavé podlahy na světlý strop přispívá k vizuálnímu rozšíření malé plochy..

Chruščovský kuchyňský design - barvy a styly interiéru Chruščovský kuchyňský design - barvy a styly interiéru Chruščovský kuchyňský design - barvy a styly interiéru

Dekorační materiály

Renovace jakékoli místnosti začíná povrchovou úpravou. Vzhledem k tomu, že mluvíme o kuchyni, kde vládne její vlastní mikroklima, je při výběru materiálů vyžadován obzvláště pečlivý přístup – opravy se přece provádějí déle než jeden rok, stěny, podlaha a strop by si měly zachovat svůj původ přitažlivost po dlouhou dobu.

Podlaha

Pro kuchyňskou podlahu v Chruščově je lepší dát přednost dlaždicím, protože jsou trvanlivé, spolehlivé a vysoce odolné vůči extrémům vlhkosti a teploty. Laminátová podlaha je také moderní možností, ale vzhledem k tomu, že se v malé místnosti bude neustále hromadit vlhkost, nebude to trvat tak dlouho. Případně můžete položit linoleum. V poslední době není velká poptávka, protože je považována za zastaralý typ povrchové úpravy, nicméně pro kuchyň může být linoleum výnosným řešením, kromě toho mají moderní modely spíše atraktivní vzhled..

Kuchyňský design v Chruščově - Dokončení podlahy Kuchyňský design v Chruščově - Podlahové úpravy

Zdi

Existuje mnoho dalších možností zdobení stěny v kuchyni a každá z nich má své vlastní výhody. Malba je od sovětských dob považována za nejslavnější, pouze kuchyně se již nemalují jako dříve, přičemž zeď je horizontálně rozdělena do dvou barev (horní je bílá a spodní modrá, zelená atd.). Designéři přišli s mnoha variantami, jak vymalovat malou místnost, aby vypadala krásně a stylově. A obrovský sortiment barev vám umožňuje vybrat nejtrvanlivější kompozici, která se nebude bát konkrétních podmínek kuchyně..

Pozoruhodné jsou také keramické obklady. Pokud jde o jeho technické vlastnosti, je několikrát lepší než jiné typy povrchových úprav. Není obvyklé zcela oblékat dnešní interiéry dlaždicemi – zpravidla zdobí stěny pracovního prostoru. Pro malou kuchyň je vhodnější zvolit malé dlaždice, které dávají větší svobodu prostoru, nebo zábavnou mozaiku.

Použití dekorativní omítky poskytuje obrovské příležitosti, pokud jde o výběr barev a textur. Dobře myje, je bezprašný a dlouho vydrží. Pokud ve své práci používáte skutečné profesionály, můžete získat jedinečný design stěn, který způsobuje skutečný obdiv, ale náklady na takové potěšení nebudou malé..

Panely z PVC si můžete sestavit sami. Jejich plus je, že nemusíte stěny dokonale sladit – materiál skryje všechny nedostatky pod nimi. Nejsou drahé, ale vypadají velmi atraktivně..

Tapetu je třeba volit výhradně omyvatelnou. I když je hodláte přilepit na zeď mimo pracovní plochu, ve stlačeném prostoru se kontaminace na stěny nějak dostane. S pomocí tapety můžete nejen vytvořit krásný design, ale také upravit prostor. Například vložením tapety do vodorovného pásu vizuálně zvětšíte prostor a svislé pruhy „zvednou“ strop. Čeho byste se rozhodně měli vyvarovat, jsou velké kresby. Pokud vám obyčejná tapeta nevyhovuje, můžete si zakoupit plátna s malým nenápadným potiskem, abyste nepřetížili malý prostor..

Kuchyňský design v Chruščově - dekorace na zeď Kuchyňský design v Chruščově - dekorace na zeď

Strop

Nejlepší možností pro malou kuchyň v Chruščově by bylo ozdobit povrch stropu lesklým napínacím plátnem. Jeho lesklý povrch je reflexní pro extra prostorový efekt. Prádlo se snadno čistí a dobře odolává všem útrapám kuchyňských procesů. Je lepší vybrat materiál ve světlé paletě – bílé, krémové, která „smyje“ hranice spojů se stěnami.

Strop můžete pokrýt barvou nebo omítkou, ale stojí za zvážení, že bude nutné jej vyrovnat vysokou kvalitou, což zabere spoustu času a úsilí.

Zavěšené konstrukce ze sádrokartonu jsou oblíbenou možností moderního designu. Ale pro malou kuchyň musíte zvolit nejjednodušší možnost. Můžete například takto navrhnout pouze obvod a spustit po obrysu skryté osvětlení, které vyhladí nedostatek deseti centimetrů ukradených strukturou. V tomto případě jsou sádrokartonové panely vybaveny systémem bodového osvětlení..

Kuchyňský design v Chruščově - Stropní dekorace Kuchyňský design v Chruščově - Stropní dekorace

Kuchyňský nábytek v Chruščově

Nábytek by měl být vybrán na základě potřeb rodiny. Protože je kuchyň malá, musíte si dobře rozmyslet, co je zde skutečně potřeba a co můžete odmítnout. Můžete nainstalovat malou lineární sestavu podél vzdálené stěny nebo větší, rohovou, která bude mít více skříněk a zásuvek pro ukládání kuchyňského náčiní. Chladnička je zpravidla instalována u okna a parapet lze použít k rozšíření pracovní plochy nebo z ní vytvořit jídelní stůl. Věnujte pozornost transformaci nábytku, který bude nejlepší volbou pro malou kuchyň – může to být skládací jídelní stůl a židle, výsuvné desky stolu zabudované do sady..

Kuchyňský design v Chruščově - Nábytek Kuchyňský design v Chruščově - Nábytek Kuchyňský design v Chruščově - Nábytek

Osvětlení a výzdoba

Kuchyně v Chruščově by měla být dobře osvětlená, ale je lepší odmítnout velké lustry a nízké stropní lampy. Nejlepší je použít systém bodového osvětlení umístěním žárovek po obvodu místnosti a zajistit dodatečné osvětlení oblasti nad deskou. Některé moderní kuchyňské soupravy mají vestavěné senzory, které reagují na otevření dveří – poté se automaticky zapne tajné osvětlení.

Nasycený dekor zde není vítán, protože „nadýmání“ jasných barev zaplní prostor. Hlavní ozdobou může být nástěnná dekorace pracovního prostoru. Zde můžete dát dlaždice s malými ozdobami, vzory, například ve stylu patchwork, nainstalovat plastové panely, které napodobují nyní populární zdivo. Vynikající možností by bylo navrhnout povrch kůže s jasným volumetrickým vzorem nebo zrcadlovým povrchem – to poskytne pracovní ploše určitou hloubku a zvětší její objem. Výzdobou mohou být textilie na oknech, malé obrázky, panely, elegantní vinylové nálepky..

Kuchyňský design v Chruščově - osvětlení a výzdoba Kuchyňský design v Chruščově - osvětlení a výzdoba Kuchyňský design v Chruščově - osvětlení a výzdoba

Kuchyňský design v Chruščově – fotografie

Doufáme, že vám náš článek pomohl zjistit, jaký může být design kuchyně v Chruščově. A nyní, abychom podpořili všechny výše uvedené, doporučujeme navštívit naši galerii, kde jsme se pokusili shromáždit nejlepší fotografie hotových interiérů. Příjemné prohlížení!

Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie Interiérový design kuchyně v Chruščově - fotografie