Černá a bílá kuchyně (70 fotografií): nápady na design

Černá a bílá kuchyně (70 fotografií): nápady na design

Černobílá řada se vyznačuje atraktivním vzhledem, všestranností a praktičností. Je vhodný do velkých i velmi malých místností. Při správném používání palety můžete opravit některé nedostatky v místnosti, například vizuálně rozšířit vzdálenost mezi stěnami a zvýšit strop. Přečtěte si o těchto a dalších jemnostech designu v našem článku..

Černá a bílá barva a kombinace s ní

Kombinace černé a bílé má nejvyšší stupeň kontrastu, což má za následek ostré linie a tvary. Navzdory svému protikladu jsou tyto barvy v interiéru v dokonalé harmonii, díky čemuž byla tato kombinace vždy velmi ceněna..

Mnoho návrhářů považuje tento tandem za slavnostní, protože je docela chytlavý a výrazný. Jak víte, oko jsou nejlépe zachyceny světlými a tmavými tóny. Je třeba připomenout, že v éře černobílého kina a fotografie byla taková barevná schémata na vrcholu popularity..

Černá a bílá rozšiřuje hranice a zvětšuje místnost a také soustředí veškerou pozornost na formu. Díky texturovaným detailům a jasnému kontrastu předmětů je tedy každá šance vytvořit skutečně zajímavou místnost, zvláště pokud do interiéru přidáte další tóny:

– Červená přinese do designu extravagantní tóny, ale stojí za to pamatovat, že čím tmavší je odstín této barvy, tím tmavší dojem působí celá místnost. Vyberte si víno, karmínové nebo šarlatové akcenty. Nezapomeňte na bílé, dřevěné prvky, mohou zředit poněkud agresivní zprávu a přinést do místnosti útulnost. Tento design lze často nalézt v kuchyních vytvořených v moderních stylech..

– Oranžová na černobílém pozadí je další jasná a neobvyklá kombinace, která vytváří veselou atmosféru. Pomocí oranžové barvy v dekoraci nebo u několika kusů nábytku vyvedete celý interiér z pasivního stavu, stane se dynamičtějším a svěžím.

– Chcete -li co nejvíce změkčit aktivní kontrast, omezte se na materiály ve stupních šedi a dřevité materiály. Neutrální měřítko přispívá k jednotnosti zbytku domu, což lze provést v různých stylech. Nábytek, parkety nebo dřevěné obložení uklidní vnímání a udělají interiér přirozenější. A šedá barva podlahy a kuchyňské linky tento efekt jen zvýší..

– Tyrkysové cákance v podobě lamp nebo židlí dodávají pocit čistoty a svobody. Pokud v místnosti není dostatek přirozeného světla, pak stojí za to přidat teplé lampy, které dodají měkkost a kombinují černé a bílé a tyrkysové odstíny dohromady..

– Žlutý rozsah bude mít povzbuzující účinek, naladí komunikaci a také zlepší chuť k jídlu. Proto se často používá v designu kuchyně. Je však třeba si uvědomit, že slunečné barvy spolu s černou vytvoří skutečnou barevnou provokaci. Proto je v tomto případě lepší použít akcenty běleného citronu..

Černobílý design kuchyně - barevné kombinace Černobílý design kuchyně - barevné kombinace Černobílý design kuchyně - barevné kombinace Černobílý design kuchyně - barevné kombinace

Styly interiéru

Černobílý design je nejen velmi atraktivní, ale také všestranný. Je vhodný pro místnosti všech velikostí a stylů, od tradičních po loftové. V každém z nich bude podobný gamut a kontrast dokonalým doplňkem designu..

Černá a bílá kuchyně v klasickém stylu

Pro lidi, kteří ctí tradice, rodinné hodnoty a stabilitu, je klasický design perfektní. Bílá barva změkčí domýšlivost a konzervativnost takového designu, vizuálně rozšíří prostor a dodá světlo.

Předpokládá se, že tradiční motivy fungují nejlépe ve středních až velkých místnostech s vysokými stropy, protože směr se vyznačuje masivními tvary. To je pravda, ale stejné odstíny bílé pomohou neutralizovat takové rozpory..

K dekoraci stěn a stropů použijte omítku, barvu a dokonce i štuk. Stojí za připomenutí, že dřevěná podlaha je poctou klasice, ale není to nejpraktičtější krytina do kuchyně. Případně můžete parkety pokrýt pouze jídelní část nebo použít linoleum se vzorem dřeva. Keramickou desku lze ozdobit kamenem nebo mít dřevěný vzor..

Černobílá kuchyně v klasickém stylu - interiérový design Černobílá kuchyně v klasickém stylu - interiérový design Černobílá kuchyně v klasickém stylu - interiérový design

Černobílá kuchyně v moderním stylu

V moderním designu kuchyně je praktičnost a funkčnost na prvním místě. Na rozdíl od předchozí koncepce stylu vám současnost umožňuje odpoutat se od různých vzorů, které omezují let fantazie, dává vám příležitost vnést do místnosti jasná a neobvyklá řešení stylu nebo zanechat čistý černobílý kontrast.

Moderní design předpokládá převahu rovných, jasných forem. Používejte praktický a pohodlný nábytek, široké pracovní plochy a lesklou soupravu. Zvedněte nádobí, které je monochromatické, bez jasných vzorů a motivů. Místnost by měla vyloučit zbytečné prvky, je to lakonicismus, který charakterizuje tento trend v designu.

Moderní černobílá kuchyně - interiérový design Moderní černobílá kuchyně - interiérový design Moderní černobílá kuchyně - interiérový design

Černá a bílá kuchyně ve skandinávském stylu

Toto téma je ideální pro malý prostor, protože hlavní barva pro dekoraci je bílá, stejně jako mnoho jejích odstínů, například: zasněžené, mléčné nebo slonovinové..

V apartmánech ve skandinávském stylu je kuchyně často kombinována s jídelnou a bar vám pomůže vymezit zóny..

V tomto stylu je kuchyňská sada vždy jednoduchá a velmi lakonická. Návrháři doporučují vyrábět fasády ze světlého dřeva, medu nebo koňakových odstínů nebo v černé a bílé barvě. Právě kombinace světlého dřeva a bílých prvků činí severský interiér velmi teplým a příjemným..

Namísto obvyklých skříněk můžete vytvořit otevřenou polici a zavěsit nože na magnetický kovový držák – nádobí na očích usnadní kuchyni.

Černá a bílá kuchyně ve skandinávském stylu - interiérový design Černá a bílá kuchyně ve skandinávském stylu - interiérový design Černá a bílá kuchyně ve skandinávském stylu - interiérový design

Černobílá kuchyně ve stylu podkroví

Kombinace moderních materiálů se zdivem, hrubou omítkou, překrytými trubkami a renovovanými podlahami jsou některé z charakteristických rysů podkroví. Fúze „drsných“ materiálů a moderních úhledných povrchů vypadá velmi stylově.

Pokud si nemůžete dovolit cihlovou zeď, můžete použít imitaci cihel nebo dlaždic, které vypadají jako dřevěné desky v různých odstínech. Při likvidaci malého prostoru je lepší omezit se na jednu přízvukovou zeď a sousední pokrýt omítkou nebo nechat betonový podklad pro strop.

Černobílá kuchyně ve stylu podkroví - interiérový design Černobílá kuchyně ve stylu podkroví - interiérový design Černobílá kuchyně ve stylu podkroví - interiérový design

Povrchové úpravy a materiály

Všechna koncepční řešení při zdobení černobílé kuchyně by měla vycházet z toho, jakou barvu jste si vybrali jako dominantní. Kombinace dokončovacích materiálů různé textury, ale barevného sladění v různých rovinách místnosti vypadá extrémně neobvykle a stylově..

Podlaha

Nejlepší možností je použít keramické dlaždice, mramor nebo žulu. Může to být jednobarevný povlak nebo s kamenným vzorem. Rozhodněte se pro chladnější a neutrálnější barvy pro zvýšení kontrastu..

Pro živější interiér se rozhodněte pro krásně vzorovaný laminát, parkety nebo porcelánové kameniny se vzhledem dřeva.

Černobílý design kuchyně - povrchová úprava podlahy Černobílý design kuchyně - povrchová úprava podlahy

Zdi

Při výběru povrchové úpravy v černobílém interiéru kuchyně byste měli přemýšlet o světlých barvách. Chcete -li zředit nekompromisní bílou, můžete použít jemné odstíny jako krémová, mléčná nebo perleťová. Pokud přidáte více světla, bude nábytek vypadat méně objemný. Velmi zajímavý obrázek vytváří texturovaný sádrový panel.

Aby interiér nepůsobil příliš rušně, zkuste odhodit obrovské množství vzorů a dalších barev na stěnách. V takovém interiéru skvěle vypadají akcenty ve formě terakotových cihel, zástěry na kávu a dřevěných panelů..

Černobílý design kuchyně - dekorace na zeď Černobílý design kuchyně - dekorace na zeď Černobílý design kuchyně - dekorace na zeď

Strop

Konstrukce stropu je v tomto případě zpravidla omezena na vytvoření dokonale bílého povlaku bez mnohostranných struktur. Ale je také docela vhodné vyrobit malou závěsnou verzi s malými zapuštěnými světly. Uprostřed můžete vložit úzké dřevěné panely středního tónu – skvělý způsob, jak doplnit moderní styl.

Černobílý design kuchyně - stropní úprava Černobílý design kuchyně - stropní úprava

Osvětlení v kuchyni

Tlumené světlo, které je plné drsných stínů, velmi znepříjemní černobílý pokoj a nedovolí mu působit velkolepě. Proto je pro osvětlení ideální měkká a teplá bílá. Je však nepravděpodobné, že byste tohoto efektu dosáhli jediným lustrem. Po celém obvodu stropu nainstalujte nástěnné svícny a stojací lampy a bodové zdroje. Nezapomeňte na osvětlení nábytku, pracovních a jídelních prostor – to vám bude hrát do rukou a neobvyklým způsobem promění monochrom..

Díky správnému osvětlení lze upravit geometrii kuchyně. Úzkou kuchyň napraví žárovky umístěné podél jedné stěny, ale pokud máte nízké stropy, pomohou nástěnné svícny směřující nahoru. Přes všechny užitečné vlastnosti správného osvětlení nemusíte místnost přeplňovat světlem. Nezapomeňte také na ukládání. Používejte LED žárovky, výrazně sníží náklady na energii a vydrží mnohem déle než klasické žárovky.

Černobílý design kuchyně - osvětlení Černobílý design kuchyně - osvětlení Černobílý design kuchyně - osvětlení

Kuchyňský design v černé a bílé – fotografie

Náš výběr hotových černobílých designů kuchyní ukazuje, jak využít této stylové barevné kombinace. Doufáme, že vás to inspiruje k vytváření vlastních designových radovánek. Příjemné prohlížení!

Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie Návrh interiéru kuchyně v černé a bílé - fotografie

Video: Černá a bílá kuchyně – nápady interiéru

Thanks! You've already liked this