Šedá je trendem sezóny: 100+ elegantních a moderních možností pro šedé kuchyně v interiéru

Stylový interiér na křižovatce secese a art deco v šedých tónech

Stylový interiér na křižovatce secese a art deco v šedých tónech

Šedá kuchyně v interiéru je ztělesněním stylových řešení plánování s estetikou různých směrů designu. Kompetentní kresba barevných schémat a barevných kombinací s dominantní šedou vám umožní navrhnout jakýkoli kuchyňský prostor originálním a ergonomickým způsobem.

Při výběru palety pro zdobení místnosti pro vaření a stolování je šedá kuchyně bezkonkurenční! Je pozoruhodné, že šedá, jako derivát bílé a černé, vypadá výhodně v interiérech kuchyní v různých stylech.!

Skvělá kombinace tmavě šedé s dřevěnými prvky

Skvělá kombinace tmavě šedé s dřevěnými prvky

Základní vlastnosti barevných schémat šedé a fotografie

Interiér šedé kuchyně vytváří pocit klidu a míru obklopený nábytkem v tlumených tónech. Aby obraz interiéru nebyl nudný kvůli převládání odstínů šedé barvy spojené se zataženou oblohou, měli byste vytvořit harmonické barevné kombinace s jasnými kusy nábytku a dekorů.

15

Schéma odpovídajících odstínů béžové, džínové a šedé

Schéma odpovídajících odstínů béžové, džínové a šedé

Šedá a žlutá - klasický tandem pro kuchyňskou dekoraci

Šedá a žlutá – klasický tandem pro kuchyňskou dekoraci

Tento přirozený tón je ideální pro kuchyňskou dekoraci, protože má mnoho výhod:

 • jde dobře s různými tóny palety barev;

Odstíny šedé na bílém pozadí vypadají skvěle dohromady

Odstíny šedé vypadají skvěle proti bílé

 • zdůrazňuje chytlavou sytost okolního nábytku jasnými barvami;
 • světle šedá povrchová úprava kuchyně odráží a zvyšuje přirozené světlo;

Měkký šedý odstín ideální pro milovníky světlých interiérů

Měkký šedý odstín ideální pro milovníky světlých interiérů

 • dokonale skrývá otisky prstů na matných čeloch nábytku a stříkající vodu na backsplash kuchyně;

Matná šedá kuchyňská souprava a kamenná „scénická“ zástěra skrývají otisky prstů a cákance vody

Matná šedá kuchyňská souprava a kamenná „scénická“ zástěra skrývají otisky prstů a cákance vody

 • pomáhá opravit konstrukční nedostatky místnosti – vizuálně zvýšit nebo snížit výšku a šířku stěn;
 • zdůrazňuje jedinečnost designu kuchyňských doplňků nebo geometrický tvar nábytku.

Šedá kuchyňská zástěra s imitací zdiva, šedá sada s bílou deskou, kovový lesk domácích spotřebičů - jednoduchý a funkční design, který zdůrazňuje jasné cákance. Červená retro chladnička je jedinečným prvkem v interiéru kuchyně

Šedá kuchyňská zástěra s imitací zdiva, šedá sada s bílou deskou, kovový lesk domácích spotřebičů – jednoduchý a funkční design, který zdůrazňuje jasné cákance. Červená retro chladnička je jedinečným prvkem v interiéru kuchyně

Tento achromatický tón je nepostradatelný při zařizování kuchyně s náhlavní soupravou s lesklým povrchem, protože domnělý lesk fasád vypadá mírně na šedém pozadí. Kuchyňské moduly s červenošedým povrchem vypadají dynamicky, což je v rozporu se stereotypem nepopsatelnosti této přirozené barvy.

Lesklý povrch dodává propracovanost

Lesklý povrch dodává interiéru propracovanost

Rada! Pokud chcete v šedé kuchyni navodit slunečnou atmosféru, měli byste prostor vyplnit barevným nábytkem – náhlavní soupravou s jasným vzorem na fasádě, záclonami v chytlavých barvách a lampami s vícebarevnými odstíny.

Dekorace kuchyně v šedých tónech: interiéry a nápady na fotografie

Šedá je směsí černé a bílé barvy. V závislosti na jejich proporcích může mít mnoho odstínů souvisejících s teplými a studenými barvami. Tento neutrální tón, v tandemu se žlutými, hnědými, modrými a bílými barvami, vám umožňuje změnit stupeň chladu a tepla šedi v závislosti na estetickém vkusu domácnosti a nápadech návrháře..

Jakékoli interiérové ​​experimenty používající tento tón vypadají v kuchyňském prostoru výhodně, protože všechny druhy nedostatků lze rychle napravit pomocí různých osvětlovacích zařízení a příslušenství pro šedou kuchyň – panely, obrazy zobrazující zátiší, originální nástěnné desky s obrazy a další výzdobou položky.

Šedobílá variace s lehkou čárkou tmavě červené

Šedobílá variace s lehkou čárkou tmavě červené

Šedé kuchyně v interiéru mohou být naplněny vzdorně jasnými nebo klidnými složkami objemově-prostorové struktury různých gradací přirozené barvy:

 1. zakouřený;
 2. titan;
 3. grafit;
 4. ocel;
 5. popel;
 6. stříbřitý;
 7. antracit;
 8. barvy mokrého asfaltu;
 9. marengo.

Paleta odstínů šedi a možné kombinace v rámci skupiny

Paleta odstínů šedi a možné kombinace ve skupině

15

Pro malou kuchyň v šedých tónech musíte vytvořit hlavní pozadí ze světlých odstínů a pro prostornou místnost můžete použít jakoukoli gradaci. Při výběru hlavních a pomocných barev pro tvorbu palety designu interiéru kuchyně je třeba věnovat zvláštní pozornost zdroji osvětlení místnosti a jeho umístění vzhledem k poloze slunce.

V kuchyních s nedostatečným přirozeným světlem vypadají tmavě šedá barevná schémata nemotorná a ponurá..

Rada! Šedost můžete zředit pořádáním víceúrovňového osvětlení s velkou zátěží a zavedením solárních květinových doplňků: oranžové závěsy, květináče a květináče pro pokojové rostliny bobulových tónů, vázy a nádobí ze žluté, červené nebo zelené glazované keramiky.

Malá, ale velmi útulná kuchyně

Malá, ale velmi útulná kuchyně

Aby byl každý detail interiéru v šedé kuchyni dobře viditelný, je vhodné použít pro obklad stěn, podlah a stropů monochromatické nátěry s dokonale rovným povrchem. Množství nábytku a domácích spotřebičů, bohatá výzdoba šedé kuchyně bude organicky vypadat na jednostranném pozadí.

Rada! Chcete -li zaměřit pozornost ostatních na původní detaily interiéru kuchyně při výzdobě stěn místnosti, stojí za to použít monochromatickou šedou barvu, tapety, dlaždice a další obkladové materiály..

15

Cena specifikace modelu
Kuchyňský tisk 1.6 Barva rámu: Šedá Barva přední strany: Šedá Barva desky: Antares Materiál přední strany: MDF, Sklo Materiál desky: LDSP Materiál rámu: LDSP Materiál nohou: Plast Velikost (ŠxVxH, cm): 160×214,1×60 / 27,2 Země původu: Rusko 15 340 RUB Koupit
Kuchyně Itálie 2 Velikost: 1800 x 2155 x 600 mm Materiál těla: laminovaná dřevotříska Fasádní materiál: MDF Materiál desky: Dřevotříska odolná proti vlhkosti, plast CPL a HPL Hmotnost výrobku, kg: 150 Rukojeti: plast Typ vodítek: Váleček Objem: 0,264 m 21 399 RUB Koupit
Kuchyně 2100P, dub šedý Velikost (ŠxVxH, cm): 210x210x60 Požadovaná montáž: Ano Fasádní materiál: mdf Barva fasády: šedý dub Materiál korpusu: šedá dřevotříska Deska stolu: perleťová oliva 38 mm 25 790 RUB Koupit
Rohová kuchyně 1200×1785 vlevo, dub šedý Velikost (ŠxVxH, cm): 179x210x120 Požadovaná montáž: Ano Fasádní materiál: MDF Frézování: oblouk Barva fasády: šedý dub Materiál korpusu: šedá dřevotříska Deska stolu: perleťová oliva 38 mm Úhel provedení: vlevo 29 700 RUB Koupit
Rohová kuchyně Victoria 8 MDF Šířka, cm: 285 Hloubka, cm: 205 Fasáda: mdf, sklo Pouzdro: laminovaná dřevotříska Změna konfigurace: možná 31 390 RUB Koupit

Metody modelování kuchyně v šedých tónech

Chcete -li změnit tvar místnosti s asymetrickou konfigurací, můžete použít efektivní metody modelování prostoru:

 1. Opravte podlouhlý tvar místnosti natřením bočních stěn nasycenou šedou barvou – křemenem nebo antracitem a přilehlými světlým tónem: perlou nebo holubem. Pokud potřebujete vizuálně odstranit stěny ve stísněné kuchyni, měli byste použít obrácenou možnost pro dokončení světle šedými barvami a laky, dlaždicemi nebo tapetami, které vytvářejí efekt perspektivy v tandemu s tmavým obkladem kolmých příček.
 2. Snížení výšky stropu lze dosáhnout kontrastními světlými a tmavými úpravami horní a dolní části místnosti. Chcete -li vizuálně zvýšit výšku stěn a plochu místnosti, musíte použít dokončovací materiály a stěnové panely se zrcadlovým povrchem. Doporučuje se nainstalovat šedý napínací strop a použít fasetové dlaždice k ozdobení kuchyňské backsplash nebo přízvukové stěny. Zrcadlové plátno má podobnou barvu jako šedý tón, a proto stojí za to využít nábytek s reflexním povrchem na maximum..
 3. Racionální využití prostoru malé místnosti díky instalaci kompaktní šedé náhlavní soupravy se závěsnými moduly bez nožiček a integrovaným LED podsvícením. Absence podpěr a osvětlení spodní části místnosti vizuálně vytvoří pocit vzdušnosti a prostornosti ve stísněné místnosti.

Idea! Doporučujeme věnovat pozornost sérii kuchyňských souprav Budbin od Ikea.

Úspěšné modelování s barvou

Úspěšné modelování s barvou

Rada! K modelování kuchyňského prostoru je nutné použít šedé povrchové úpravy ve studených a teplých barvách, odpovídající návrhovým úkolům. Chcete -li změnit stupeň tonality, musíte do barev a laků postupně přidávat barvy jasných nebo tmavých tónů..

Bílá kuchyně v šedém interiéru zdůrazní čistotu světlých barev používaných k dekoraci prostoru pro vaření a jídelnu. Sada s fasádami napodobujícími texturu nerezové oceli vám umožní úspěšně kombinovat moderní domácí spotřebiče s metalizovanými panely.

Design v moderním stylu

Design v moderním stylu

15

Šedá kuchyně v interiéru: možnosti fotografií a výběr nábytku v moderním stylu

Novodobá studiová kuchyně s neutrálním pozadím a lakonickými nábytkovými moduly

Novodobá studiová kuchyně s neutrálním pozadím a lakonickými nábytkovými moduly

15

Sada musí být vybrána na základě kánonů zvoleného stylu designu pro zdobení kuchyňského prostoru. Šedý nábytek se nejčastěji nachází na fotografii interiérových kompozic ve stylu minimalismu, hi-tech, podkroví a eko. Lakonismus neutrálního barevného schématu, který je vlastní moderním stylistickým trendům, vítá obložení kuchyňských stěn dekorativní omítkou a dlaždicemi s imitací šedého betonového povrchu..

Na pozadí takového obložení stěn bude lesk lesklé desky stolu, poniklované kování, chromované nohy náhlavní soupravy a jídelního stolu vypadat kontrastně.

Zajímavá implementace s nízkými masivními lustry

Zajímavá implementace s nízkými masivními lustry

Při navrhování designu kuchyně je velmi populární tvorba otevřeného prostoru – kombinace varné místnosti s jídelnou. Pro plánování studiového vzorku je důležité použít popel, stříbro nebo metalizované obkladové materiály, které vytvářejí neutrální pozadí pro instalaci nových nábytkových modulů.

Laconická moderní kuchyně: dva odstíny šedé ve výzdobě stěn, plátna bez rámů s abstraktní malbou, konstrukce osvětlení závěsného autobusu a zapuštěná světla, lesklé desky a další detaily

Laconická moderní kuchyně: dva odstíny šedé ve výzdobě stěn, plátna bez rámů s abstraktní malbou, konstrukce zavěšení autobusu a zapuštěná světla, lesklé desky a další detaily

Budbinská kuchyně z Ikea

Multifunkční kuchyň „Budbin“ může být vynikající volbou pro náhlavní soupravu, která vám umožní vybavit stylový ergonomický prostor pro pohodlné vaření, pořádání rodinných jídel a příjemných setkání ve společnosti hostů..

Šedá kuchyně IKEA s lakonickými panely a skleněnými vložkami na dveřích skříně se skvěle hodí k lesklým dvířkům trouby, sklokeramickým varným deskám a vestavěným ocelovým digestořím. Náhlavní soupravy oblíbené značky mohou mít rovný a hranatý tvar, což je činí optimální pro kuchyně jakékoli velikosti a konfiguračních charakteristik..

čtrnáct

Výběr nábytku v klasickém stylu

Neméně působivá vypadá vzácná kuchyňská sada ze dřeva s řezbami, sněhově bílými štukovými lištami na stropních římsách a dalšími výraznými znaky klasických designových trendů na šedém pozadí. Bohatý dekor a masivní nábytek s patinovaným kováním, impozantní barokní, rokokový a empírový styl, bude dynamicky vystupovat na pozadí stříbřitých zdí a parket malovaných kouřovou barvou..

Skvělá klasická verze

Skvělá klasická verze

V prostorných pokojích by měla být většina místnosti použita k vybavení útulného jídelního prostoru a menší část by měla sloužit k ozdobení praktického prostoru pro vaření. Sada se záměrně domýšlivou fasádní úpravou by měla být instalována poblíž zdi natřené jednobarevnou šedou barvou. Jednostranná dekorace na zeď neodvrátí pozornost od obdivování filigránského dekoru fasád nábytku.

Rada! V jídelně by měl být instalován velký bažinový dubový stůl, omezený křesly Voltaire se šedým saténovým, sametovým nebo velurovým čalouněním. Lesklý lesk čalounění z elitních tkanin v souladu s jedinečnou strukturou nábytku z cenných druhů dřeva (teak, wenge, zebrano, eben) vytvoří v kuchyni se šedým pozadím jedinečnou atmosféru.

Teplá šedá v klasickém interiéru kuchyně. Zlaté dekorativní detaily: kuchyňské příslušenství, závěsná stínidla, kuchyňský faucet, otevřené police na nádobí atd.

Teplá šedá v klasickém interiéru kuchyně. „Zlaté“ dekorativní detaily – kuchyňské příslušenství, stínítka na závěsné lampy, kuchyňský faucet, otevřené police na nádobí atd..

Rada! Efektivně zdobené nábytkové výrobky vypadají harmonicky na prostém pozadí. Kompaktní náhlavní soupravy a jídelní skupiny se organicky vejdou do interiéru moderní kuchyně se sádrovými stěnovými panely ve formě voštin, kamene nebo zdiva.

V duchu moderní klasiky

V duchu moderní klasiky

Harmonické kombinace se šedým tónem

Vyvážené kombinace šedé v interiéru kuchyně vám umožňují zředit nadměrné nasycení nebo vyblednutí barev v interiéru. Použitím různých gradací této barvy a kontrastních tónů můžete vytvořit atmosféru, která inspiruje tvorbu kulinářských mistrovských děl a dlouhých rodinných večeří:

 • Šedobílá kuchyně ztělesňuje čistotu v interiéru. Při výběru náhlavní soupravy s matným povrchem nábytek nevyžaduje jemnou péči. Světlá výzdoba a vybavení místnosti zaplní kuchyňský prostor světlem, což přispěje k pohodlí při vaření. Pokud chcete vyzdobit místnost studenými tóny, měli byste většinou používat sněhově bílý nábytek, který vyzařuje mrazivou svěžest, umírněně představte detaily interiéru potažené antracitovými, ocelovými nebo brčálovými barvami. Jinak v šedé kuchyni by mělo být minimum bílého nábytku a maximum prvků teplých šedých tónů – křemene nebo cínu..

Grafické šedé a bílé barevné schéma tradiční americké kuchyně

Tradiční americká kuchyně v grafických šedých a bílých barvách

 • Design kuchyně s šedofialovou paletou vypovídá o dominanci přírodních motivů v domě. Barva přírodního kamene s barvou levandule, šeříku a fialové vytvoří malebný obraz interiéru. Aby jas fialového tónu nepřevládl na šedém pozadí, je nutné přidat odměřené detaily vybavení: ozdobte stůl ocelovou deskou stolu šeříkovým ubrusem, židle s poniklovanými rámy – fialové potahy, okno se šedými svahy – závěsy zralé švestkové barvy.
 • Šedožlutá kuchyně je vyváženou kombinací přírodních tónů, které neutralizují jas slunce a blednutí zakalených barev. Veselou atmosféru lze vytvořit instalací náhlavní soupravy se šedožlutými fasádami, zdobením stěn šedou tapetou a instalací osvětlovacího zařízení s chromovanými stínidly.

Šedožlutá kuchyně. Šedá barva v interiéru: kuchyňská zástěra, desky, dveře, domácí spotřebiče. Centrální zeď je orámována žlutě. Měděná barva stínidel je doplňkovou barvou, která podporuje žlutou barvu v interiéru moderní kuchyně

Šedožlutá kuchyně. Šedá barva v interiéru: kuchyňská zástěra, desky, dveře, domácí spotřebiče. Centrální zeď je orámována žlutě. Měděná barva stínidel je doplňkovou barvou, která podporuje žlutou barvu v interiéru moderní kuchyně

Neutrální šedý tón dokonale koexistuje s téměř jakoukoli barvou rozmanité palety barev. Tato vlastnost otevírá nekonečné možnosti pro ztělesnění kreativních nápadů při zpracování projektu designu kuchyně..

Neváhejte kombinovat šedé detaily interiéru s barevným dekorem – nádobí s květinovými motivy, kuchyňské doplňky s neonovými prvky, skleněné zástěry s malebnými zátiší, mořské krajiny nebo barevné abstrakce. V důsledku ztělesnění netriviálních nápadů se šedá kuchyně rozhodně stane nejpohodlnějším místem v domě..

Ebenový kuchyňský ostrov s deskami ze šedé žuly a měkkými křesly v jasném abstraktním rostlinném tisku je středem moderní kuchyně v šedobílém barevném schématu

Ebenový kuchyňský ostrov s deskami ze šedé žuly a plyšovými křesly v živém abstraktním rostlinném tisku je středem moderní kuchyně zdobené šedou a bílou barvou

Šedá kuchyňská sada, šedé lampy, kovové domácí spotřebiče uspořádané s jasně červenými kuchyňskými doplňky

Šedá kuchyňská sada, šedé lampy, kovové domácí spotřebiče v kombinaci s jasně červenými kuchyňskými doplňky

Masivní šedé stěny, dřevěné podlahy, bílé kuchyňské linky, závěsné lampy se skleněnými stínidly jsou celkově neutrálním dekorem moderní kuchyně. Akcenty: lila pohovka, geometrické čalounění jídelních židlí, vysoké hnědé anatomické židle, ilustrace na stěnách a kytice přírodních květin

Masivní šedé stěny, dřevěné podlahy, bílé kuchyňské linky, závěsné lampy se skleněnými stínidly jsou celkově neutrálním dekorem moderní kuchyně. Akcenty: lila pohovka, geometrické čalounění jídelních židlí, vysoké hnědé anatomické židle, ilustrace na stěnách a kytice přírodních květin

Thanks! You've already liked this