Wyremontuj starą kuchnię – nadaj kuchni nowy wygląd!

wyremontować starą kuchnię kamienną ścianę pomysł oświetlenie meble drewniane

Remont starej kuchni – Nadaj kuchni nowy, wspaniały wygląd !

Często kuchnia wymaga remontu i to z kilku powodów. Czasami fixel ma dziesiątki lat. W innych przypadkach powierzchnie laminowane i podłoga z linoleum są już zbyt zwietrzałe.

Nie przejmuj się zbytnio, ponieważ istnieją bardzo proste i szybkie rozwiązania w takich przypadkach.

Możesz użyć nowych akcesoriów i innowacyjnych materiałów. Te niekoniecznie muszą dużo kosztować, ale wprowadzą Twoją kuchnię w świat modernizacji.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w swoim domu od dłuższego czasu, czy chcesz go sprzedać, kolejne dziesięć pomysłów doda wiele dobrego samopoczucia w Twojej kuchni.

1. Zastąp stare metale nowoczesnymi alternatywnymi tkaninami

Stare kuchnie były oczywiście budowane ze starych materiałów. Ale nic nie przemawia przeciwko stosowaniu nowych i innowacyjnych środków podczas renowacji! Już samo to nada kuchni bardziej nowoczesny wygląd.

Projekty kuchni wykonane z chromu, szczotkowanego aluminium i stali nierdzewnej są bardzo nowoczesne. Nikiel i miedź. Wypróbuj te materiały w swojej kuchni! Inne super szykowne rozwiązania to odpowiedniki i szerokie osłony.

 Zmodernizuj kuchnię, zmieniając stare powierzchnie lub teksturyremont starej kuchni podłoga drewniana zabudowana szafka kuchenna

 

2. Wymień starą podłogę na nowoczesne materiały

Podłoga to jeden z najczęściej zaniedbywanych obszarów w kuchni. Ale to musi się zmienić, jeśli chcesz nadać swojej kuchni nowoczesny wygląd. Ponieważ podłoga ostatecznie zajmuje całą powierzchnię kuchni. Z pewnością materiał robi tutaj dużą różnicę!

Porównaj tradycyjną podłogę winylową lub linoleum w rolkach z elastycznym materiałem, takim jak drewno, płytki lub kamień.

Materiały te będą trwać dłużej i dodadzą wartości do Twojego domu. W ostatnich latach wiele wcześniej zaniedbanych materiałów ponownie zyskało popularność. Obejmuje to na przykład rodzaj ceramiki, która wygląda jak drewno lub na przykład trawers i łupek.

3. Wymień górne szafki na elegancki wygląd

To było bardzo popularne przez dziesięciolecia. Zainstalowano nowe i nowe szafki, w których przechowywano sztućce i inne artykuły gospodarstwa domowego. W tamtym czasie było to również postrzegane jako coś wygodnego i przytulnego.

Czy masz jakieś i uważasz, że są nieaktualne? Następnie wyjmij szafki pozostawiając tylko te dolne. Wtedy ściany będą wyglądały na znacznie większe wizualnie i możesz dodać nową farbę. Aby nie zamykać tak otwartej przestrzeni, wstaw otwarte półki i rozłóż na nich elementy dekoracyjne i naczynia.

Po tych zmianach będziesz bardzo zaskoczony nowym wyglądem swojej kuchni. Będzie bardziej praktyczny i sprawi Ci wiele przyjemności już od samego patrzenia.

Zdejmij górne szafki

przebuduj starą kuchnię białą szafkę kuchenną zlewozmywak

4. Odśwież powierzchnie za pomocą innowacyjnych materiałów

Blaty stołów to kolejny element zajmujący dużo miejsca. Dlatego należy je bardzo inteligentnie przywiązać. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór materiałów na powierzchnie: żywica, polimery, różne odmiany kamienia naturalnego (marmur, granit) i inne. Więc nie będziesz cierpieć z powodu małego wyboru.

W ostatnich latach projektanci stali się coraz bardziej kreatywni. Podczas projektowania powierzchni wykorzystuje się materiały, które wcześniej były używane tylko do konstrukcji konstrukcyjnych.

5. Uwzględnij nowoczesne siedzenia w najbardziej ruchliwej części kuchni.

To twoja kuchnia. Coraz częściej określa się ją mianem „serca” domu. Wskazuje to na ich funkcję jako punktu społecznego. Ludzie gromadzą się tam, aby wspólnie gotować i cieszyć się pysznym jedzeniem. Życie rodzinne „pulsuje” w kuchni.

Nie musisz tak bardzo przyglądać się jadalni z nowoczesnymi kuchniami. Nie należy projektować tego jako odciętej strefy, ale rozmieścić siedzenia w całym pomieszczeniu. Możesz zdecydować się na hokery lub krzesła barowe lub ławkę lub bankiet przy oknie. Wszystkie te rozwiązania potrafią stworzyć zupełnie inną atmosferę w kuchni.

Teraz wyobraź sobie, jak fajnie będzie w kuchni ze wszystkimi znajomymi i krewnymi!

Umieść sofę w kuchni

wyremontować starą podłogę z drewna kuchennego stół do jadalni filar krzesła

6. Nowe, energooszczędne urządzenia zamiast starego sprzętu kuchennego 

Spójrzmy prawdzie w twarz: żyjemy w epoce oszczędzania zasobów i to też musi być wyczuwalne w Twojej kuchni.

Urządzenia energooszczędne powinny zastąpić stare i wnieść do kuchni nowoczesny styl. Będzie to również dla Ciebie dobra inwestycja finansowo, bo rachunki są teraz zauważalnie mniejsze.

Rozważ również wymianę kanalizacji. Baterie niskociśnieniowe mogą oszczędzić Ci wiele kłopotów. Można je stosować zarówno w kuchni, jak i w łazience. Istnieją również technologie bezdotykowe. Ciek wodny można aktywować bez dotykania ich. Pomoże to powstrzymać rozprzestrzenianie się bakterii w domu. Warto również rozważyć zainstalowanie niektórych czujników temperatury. Oszczędzaj pieniądze i zasoby ziemi.

7. Malowane szafki kuchenne w nowoczesnych kolorach

Pomaluj szafki w nowoczesnych kolorach. Kochasz swoją kuchnię, ale chcesz, aby była bardziej nowoczesna? Następnie zrób to, łatwo osiągając to za pomocą nowego koloru. Możesz malować, malować, a nawet wymieniać drzwi szafek kuchennych na nowe. Możesz więc odnowić kuchnię za niewielką sumę. Istnieje również wiele „sztucznych” powierzchni zarówno ścian, jak i szafek kuchennych. Ale dlaczego nie rozpocząć własnego projektu rzemieślniczego w kuchni? Możesz wprowadzić spokojne kolory, szklane powierzchnie i kreatywne obszary kolorystyczne. Z pewnością opłaci się to, a Twoje szafki będą wyglądały jak nowe.

Pomaluj powierzchnie szafek kuchennych

wyremontować starą kuchnię białą szafkę kuchenną nowoczesną atrakcyjną

8. Zainstaluj nowe oświetlenie

Po odnowieniu głównych elementów kuchni nadszedł czas na wymianę oświetlenia. Jasna kuchnia to większe bezpieczeństwo, przyjemniejsza atmosfera i różnorodność. Czy do tej pory musiałeś martwić się oświetleniem dachowym w kuchni? Poszukaj rozwiązań dla oświetlenia wbudowanego lub „puszka świeci”. W ten sposób stworzysz praktyczną i nowoczesną kuchnię. Poszukaj także wyłączników zmierzchowych. Możesz więc zmieniać oświetlenie w zależności od okazji i nastroju. Kuchnia będzie wtedy wyglądać inaczej w zależności od okazji, a atmosfera może być odpowiednia do gotowania, rozrywki lub relaksu. Możesz nawet stworzyć coś wyjątkowego na śniadanie o północy.

Bardzo popularne są również światła kontrastowe nad wyspą kuchenną. Oświetlone blaty kuchenne i żyrandole tworzą wyjątkową atmosferę. Są to również świetne opcje dostosowywania opcji oświetlenia.

Zaktualizuj wyposażenie kuchni

odnowić starą podłogę z drewna w kuchni białe powierzchnie

9. Dodawanie elementów dekoracyjnych

Chcesz zamienić swoją kuchnię w miejsce do dodawania elementów dekoracyjnych? Możesz sprawić, że pokój będzie bardzo indywidualny i niesamowicie go upiększyć.

Czy pomyślałeś również o półkach z roślinami nad półkami kuchennymi? Można je uzupełnić dziełami sztuki, rzeźbami i innymi elementami dekoracyjnymi.

Wbudowane półki pod wyspą kuchenną mogą również pomieścić wiele pamiątek i na przykład ulubione książki kucharskie. Pasują tam również odziedziczone zestawy chińskie, które były przekazywane przez kilka pokoleń. Brakuje tylko wazonu z kwiatami i może miski cytryn lub limonek. Przyniosą one Twojej kuchni dodatkową świeżość i oryginalność.

10. Powiększ swoją kuchnię „powalając” ściany

Fragmentaryczna przestrzeń zawierająca wiele skrzynek jest bardzo typowa dla starszych kuchni. Jeśli pragniesz większej otwartości i chcesz połączyć strefę gotowania z jadalnią, powinieneś rozważyć opuszczenie drzwi i ścian.

Uważaj na to! Nie należy stosować tego rozwiązania na żadnych ścianach nośnych. W przeciwnym razie zagrażasz budowie budynku. Dzięki tej metodzie kuchnię można powiększyć lub przyczynić się do większej otwartości między różnymi pomieszczeniami.

Jeśli Twoja kuchnia wygląda teraz bajecznie, jak będzie wyglądała bez ścian? Jednak przed przejściem na takie rozwiązanie należy zasięgnąć porady architekta.

Spraw, aby kuchnia wyglądała na większą i usuń przegrody

wyremontuj starą kuchnię z kamienną ścianą, wiszącą lampą, kuchenką

Dzięki tym prostym wskazówkom Twoja kuchnia może zostać całkowicie odmieniona i zmodernizowana. Dostosuj wszystko według własnego gustu.

Być może uda Ci się dostosować któryś z tych pomysłów lub zainspirujesz się do zupełnie nowego, własnego rozwiązania. W każdym razie cieszymy się, gdy możemy pomóc.

Możliwości jest bardzo wiele i mogą być proste lub bardzo kreatywne

Renowacja starej kuchennej szafki kuchennej w kolorze czarnym pomalowana na białoTeraz, jeśli Twoja kuchnia wygląda bajecznie, jak będzie bez ścian?

Stara kuchnia przebudować czarna szafka kuchenna zlew jadalnia

Ciemne szafki kuchenne – efektowne lampy wiszące

Stara kuchnia remontuje lampy wiszące czarna szafka kuchenna

Duża kuchnia – armatura drewniana

odnowić stare drewniane powierzchnie kuchenne nad zlewem szafki kuchennej

Modernizacja kuchni nadaje pomieszczeniu świeży wygląd

Renowacja starej kuchennej wyspy z metalowymi krzesłami w zabudowie kuchennej

Klasyczne elementy i nowoczesne akcenty połączone w jednymwyremontować starą kuchnię metalowe krzesła blat wyspy wbudowana szafka

Thanks! You've already liked this