15 ciekawych i praktycznych pomysłów na staromodne kuchnie

staromodna kuchnia ceglana ściana lustro kuchenne

Pomysły na kuchnię w stylu vintage – praktyczne pomysły na staromodne kuchnie

 Zobacz, jak elementy kuchenne w stylu vintage mogą stworzyć ciepłą i zachęcającą atmosferę w każdej kuchni! Śledź naszą kolorową galerię zdjęć, a sam się przekonasz!

 Styl vintage jest wyraźny w tej odnowionej kuchni dzięki użytym materiałom.

Nowa ceglana ściana za piecem kuchennym przypomina epokę kolonialną, choć płyta łączy w sobie piekarnik gazowy i elektryczny. Ozdobny drewniany gzyms skrywa okap i armaturę, a oświetlenie z brązu i szafka z polerowanego steatytu dopełniają całości.

Staroświeckie kuchnie z widokiem na piec staroświeckie szafki kuchenne białe meble

Ta kuchnia swój wspaniały wygląd vintage zawdzięcza pięknym białym szafkom kuchennym. Centralnie usytuowana tu ściana pełna przeszklonych szafek od razu rzuca się w oczy i przypomina przewymiarowane klasyczne szafki z przeszłości. Przez przeszklone drzwi można swobodnie oglądać piękne kolekcje szkła i naczyń.

   Kuchnia z klasycznymi detalami kuchnie w starym stylu elementy klasyczne motywy

Małe detale sprawiają, że ta kuchnia jest przytulna. Zobaczcie jak tutaj wygląda palenisko i sprawia, że ​​czujemy się jak w domku letniskowym. Tradycyjne proste szafki i zlew w stylu vintage dodają tutaj funkcjonalnej prostoty. Podłoga ze wzorem cegieł dopełnia wygląd.

Kuchnia elektryczna w stylu klasycznym kuchnie w stylu eklektycznym w starym stylu

Eksperymentuj z różnymi teksturowymi elementami vintage, aby wyrazić swój własny styl w kuchni. Ta świeżo i przestronnie wyglądająca kuchnia zaczyna się od klasycznych akcentów na samej górze, na suficie, z białą kratką. Wiszące lampy wzmacniają poczucie luksusu z dawnych czasów, a prymitywny chiński stół ołtarzowy służy jako wyspa kuchenna. Jego rustykalna, drewniana powierzchnia kontrastuje z gładką powierzchnią urządzeń ze stali nierdzewnej. Hokery pokryte są prasowaną skórą krokodyla, która jest kolejnym elementem stylu vintage’owego wyposażenia kuchni.

   Wyspa kuchenna o klasycznym designie

ostre, staroświeckie wzornictwo kuchenne białe szafki szklane przyprawy

Ta wyspa kuchenna, ozdobiona szarozielonym steatytem, ​​jest zarówno piękna, jak i praktyczna. Oferuje dużo miejsca do przygotowania różnych posiłków i ma mały zlew.

  Staroświecki styl – kuchnie i jadalnie staroświeckie kuchnie jadalnia miejsce do gotowania

Wyobraź sobie tę staromodną kuchnię serwującą pyszne domowe jedzenie! To zawsze przyjemne doświadczenie!

Klasyczne funkcje obejmują przeszklone szafki kuchenne. Dom pochodzi z lat 20. XX wieku i posiada inne eleganckie elementy z tamtych czasów, takie jak kafelki z trawertynu, blaty i jasne kolorowe kafelki w części kuchennej.

    Kuchnia szefa kuchni w klasycznym stylu gotowanie kuchnia w starym stylu projektowanie kuchni

Ta piękna, staromodna kuchnia oferuje wystarczająco dużo powierzchni roboczych i dużo miejsca do przechowywania. Przeszklone górne szafki kuchenne dyskretnie prezentują zestawy wykonane ze szlachetnej chińskiej porcelany i innych kolekcji zastawy stołowej, marmurowy blat na kuchennej wyspie dopełnia wyrafinowany wygląd pomieszczenia, w którym najprawdopodobniej będziesz dużo pracować.

Wyspa kuchenna w stylu wiejskim

dom wiejski stół kuchenny wyspa w starym stylu

Jak dodać styl vintage do kuchni? Dodając wyspę, która łączy stare i nowe.

  Malowane szafki kuchenne

poplamione blaty kuchenne staromodne

Dolne szafki kuchenne są pomalowane i polakierowane na odciski palców. Tutaj zamiast marmuru używa się polerowanego granitu – co jest typowym elementem vintage. Drewniana podłoga błyszczy i dodaje dużo ciepła kuchni i przyległej jadalni.

 Stara i nowa kuchnia

stary nowy projekt kuchni staromodny biały miska na owoce zielone jabłko

 Ta kuchnia zawdzięcza swój dobry wygląd mieszance elementów stylu vintage i nowych urządzeń przemysłowych. Na przykład tutejsza wyspa jest bardzo stara, kiedyś była używana w piekarni, ale teraz została oczyszczona i przeszlifowana i znów jest używana. Tutaj znajdziesz ciekawą mieszankę starych i nowych, które wzajemnie się uzupełniają.

  Biała staroświecka kuchnia

staromodny pomysł na wyspę kuchenną zielony szary

 Styl vintage szafek kuchennych w tej kuchni sprawia, że ​​czuję się jak w zeszłym stuleciu, ale nowy piec i nowoczesne urządzenia kuchenne są wyraźnym znakiem funkcjonalności high-tech.

Płytki kuchenne w tle

staromodne płytki kuchenne lustro kuchenne błyszczące białe

Jak stworzyć projekt vintage przy użyciu nowych materiałów? Tutaj błyszcząca, nierówna faktura płytek ceramicznych tworzy wrażenie zaskakującej głębi w gładko zaaranżowanej kuchni. Nad nowoczesną płytą grzewczą stoi małe okienko, które zalewa całą kuchnię naturalnym światłem.

 Renowacja kuchni w stylu vintage przeprojektowanie staroświeckich kuchni

Dom jest bardzo stary, z lat 60. XIX wieku, ale po gruntownym remoncie wygląda dziś dość klasycznie i zachęcająco. Białe szafki górne idealnie komponują się ze staromodnym przeszkleniem, a szafki dolne pomieszczą nowe, nowoczesne sprzęty kuchenne. Na środku kuchni znajduje się masywna, ciemna wyspa kuchenna, która oferuje wystarczająco dużo miejsca do siedzenia i przechowywania. Do wykonania podłogi użyto klasycznego drewna liściastego, z ceglaną wstawką wokół wyspy.

 staromodne elementy kuchenne nowoczesny wygląd         Klasyczne elementy dekoracyjne

staromodne kuchnie inspirowane pomysłem na szczegółyInspirowane stylem vintage detale tej kuchni dodają pomieszczeniu dużo ciepła. Praktyczny stolik na kółkach zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania.

Klasyczne elementy, nowoczesny wygląd

nowoczesne elementy staromodny pomysł na kuchnię w połączeniu

Przebudowa kuchni czasami wymaga kompromisów, ale ci właściciele domów mają wszystko, czego chcą. Nie musisz nic dodawać. Remont jest zgodny ze stylem vintage. Sprawdź szczegóły: francuskie klamki na szafkach, wieszak na garnki pod sufitem, wiejski zlew kuchenny i blaty z wapienia! Prosty, ale praktyczny!

 Obraz tamtych czasów – projekt kuchni w stylu retro

staromodny projekt kuchni w stylu retro

Thanks! You've already liked this