Zahradní kamenné postele: nejlepší nápady na zdobení a tipy od krajinářů

Malé záhony podél plotu

Malé kompozice podél plotu

V poslední době je důležité vyzdobit vaše pozemky květinovými záhony, záhony a alpskými skluzavkami. Stále více dachů se používá pro volný čas, takže stránka by měla vypadat upraveně a příjemně na pohled. Chcete -li vytvořit krásný záhon, můžete použít přírodní materiály, například kameny budou vypadat dobře. Ale abyste získali požadovaný efekt, potřebujete znát některé nuance a vlastnosti výběru materiálů..

Vytvořte obrubník pomocí balvanů

Vytvořte obrubník pomocí balvanů

Elegantní terénní úpravy

Elegantní terénní úpravy

Mořské oblázky se často používají k dekoraci záhonů.

Mořské oblázky se často používají k dekoraci záhonů.

Obrubník z mořských kamenů, rozložený ve třech řadách

Obrubník z mořských kamenů, rozložený ve třech řadách 

Základní pravidla

Při vytváření záhonu není nutné používat kameny podobného tvaru a velikosti. Kombinace různých typů může vytvořit originální akcent, nicméně celkové stylové řešení celého webu musí být zachováno. Existují také obecné techniky:

 • květinovou zahradu musíte umístit tak, aby nepřekážela, ale lahodila oku. Můžete si vybrat místo ve středu webu nebo podél prázdné zdi;

Kamenné záhony si opět získávají na oblibě

Tento design opět získává na popularitě.

Prostorná zahrada s ozdobnými cestičkami

Prostorná zahrada s ozdobnými cestičkami

 • vzhledem k podobným podmínkám plného života a kvetení je nutné vybrat vegetaci: někteří milují stín, jiní nemohou žít bez slunečních paprsků;
 • musíte vzít v úvahu potřebu vody, stejně jako velikost a další vlastnosti rostlin;
 • je snazší vytvořit velký záhon než několik malých, ale počet a vzhled závisí na designovém rozhodnutí celé zahrady.

Kaskádová květinová zahrada

Kaskádová květinová zahrada

Kamenný záhon může nahradit altán, pokud jej umístíte do středu zahrady. Malé a světlé budou zdobit místo poblíž plotu a nebudou rušit procházky ani venkovní aktivity.

Tvorba záhonu

čtrnáct

Chcete -li vytvořit květinovou zahradu, můžete použít různé materiály. Mohou to být následující možnosti:

 • Porézní struktura vápence určuje jeho použití. Trhliny se vyplní zeminou a poté se vysadí rostliny. Řasy a mech se na něm chovají dobře..
 • Kvůli svému dekorativnímu vzhledu se čedič často používá na záhony..

Dekorativní záhon z jednoho kusu kamene

Dekorativní záhon z jednoho kusu kamene

 • Křemen má velkou paletu barev a hladký povrch. Je schopen se třpytit na slunci, které vypadá velmi krásně..
 • Pískovec má mnoho odstínů od šedé po červenou. Ale stojí za to zvážit okamžik, kdy je kámen krátkodobý..
 • Schopnost břidlice exfoliovat na desky se využívá při terénních úpravách. Může být zelená, modrá a dokonce i fialová..

Žluté květy rozzáří vaši krajinu

Žluté květy dodávají krajině jas

 • Tuff patří k vápencovým skalám, vysazuje se v něm tkaní a zakrývání rostlin.
 • Navzdory svému krásnému vzhledu se žula méně často používá k vytvoření květinové zahrady, protože může okyselit půdu..
 • Shluk zaoblených kamenů různých velikostí, rozřezaný vodou, se nazývá oblázky.

Oblázky mohou pomoci učinit váš zahradní design neodolatelným

Oblázky – velkolepý prvek zahradní výzdoby

 • Okrasný kámen dolomit bude ozdobou každé zahrady.
 •  Na ploty květinové zahrady se často používají bílé nebo červené cihly..

Zděné záhony

Zděné záhony

Chcete -li vytvořit záhon, můžete si vzít několik velkých kamenů, kolem nich umístit menší vzorky. Kromě toho budou vyžadovány další materiály. Odvodnění zajistí štěrk, písek nebo suť. Mulčování je potřebné k vytvoření pohodlí pro rostliny a toto může zajistit rašelina nebo kůra stromů..

Jak vytvořit kamennou květinovou zahradu?

čtrnáct

Jednou z možností je vytvořit záhon, který je sice ozdobený kamenným okrajem, ale vysoké, pevné záhony vypadají bytelně. Chcete -li to provést, musíte rozložit několik vrstev kamenů na požadovanou výšku stěny..

Počátek stavby pochází ze základu. Pomocí provázku a kolíčků označte umístění budoucího záhonu. Po obvodu musíte vykopat příkop hluboký 30 cm, šířka by měla odpovídat velikosti materiálu. Můžete odstranit vrstvu země podél celé roviny květinové zahrady. Na dno příkopu je položen střešní materiál nebo plastový obal, na který se nalije betonový základ.

Stavba záhonu bez základu

Stavba bez základu

Skládání kamenů

Styling

Když je základ zcela suchý, můžete začít pokládat kameny. Vytvoření květinové zahrady na betonovém podkladu není podmínkou. Příkop může být položen geotextiliemi a o třetinu pokryt pískem, na který jsou položeny největší balvany.

Nepravidelný tvar přírodních kamenů ztěžuje pokládku. Mezery budou muset být vyplněny zeminou, která musí být pevně utěsněna. Když kameny napůl trčí z příkopu, je to základ konstrukce..

Nepravidelný tvar přírodních kamenů učiní vaši budovu originálnější

Nepravidelný tvar přírodních kamenů udělá z vaší budovy originál

Dále se pro zdivo používá řešení. Pokud se postel staví na betonový základ, vytvořte drenážní otvory. Pro zachování efektu suchého zdiva se malta nanáší zevnitř. Jakmile je cement suchý, nastříká se na povrch tmel. Zabraňuje vzniku trhlin ve spojích.

Po 7–10 dnech, kdy roztok úplně ztuhne, můžete začít plnit vnitřek budovy, to znamená zasypat půdu, do které zasadíte rostliny.

Do výšky 60 cm lze zděné řady pokládat nasucho. V tomto případě je nutné pečlivě vybrat kameny ve tvaru, aby se minimalizovaly mezery mezi nimi..

Rozdíly od skalky nebo skalky

Díky skále Motley bude váš web neodolatelný

Rockery – pestrá kompozice kamenů a rostlin

Na rozdíl od alpských skluzavek obrubníky nevyžadují pečlivý výběr materiálu. Skalka by navíc měla připomínat hornatý terén a měla by sestávat z rostlin s dobře vyvinutými kořeny. U záhonu je výběr rostlin zdarma, podle výše uvedených pravidel..

Žluté květy mohou pomoci zmírnit depresi

Žluté květy mohou pomoci zmírnit deprese

Krásné kompozice mořských oblázků

Velkolepé kompozice mořských oblázků

Rockery vyžaduje plemeno různých velikostí, navíc sedí symetricky a přirozeně. Květinová zahrada je rozložena v souladu s pravidly geometrie – přesně.

Výběr rostlin

Alyssum nejen ozdobí vaši zahradu, ale také ji naplní příjemnou vůní

Alyssum nejen ozdobí vaši zahradu, ale také ji naplní příjemnou vůní

Je třeba mít na paměti, že vysoké rostliny by měly být umístěny ve středu a nízké rostliny – na okrajích květinové úpravy. Na vyvýšených záhonech jsou rostliny lepší a bujnější. Přírodní látky se rychleji zahřívají a v noci vydávají teplo. Kromě toho jsou schopny zadržovat vlhkost a postupně ji uvolňovat a krmit rostliny..

čtrnáct

Tato metoda výsadby chrání rostliny před hmyzem a škůdci. Aby kompozice vypadala organicky a krásně, musíte design dobře promyslet, musí vzít v úvahu:

 • kombinace palety, tvaru a výšky rostliny;
 • stejné podmínky pro uchovávání;
 • doba květu.

Luxusní zahrada exotických rostlin

Luxusní zahrada exotických rostlin

Jak se starat?

Navzdory rozmanitosti přírodních materiálů a rozdílu v povrchových možnostech se nelze vyhnout znečištění, srážkám a spalujícímu slunci, protože struktura se nachází pod širým nebem.

čtrnáct

Aby materiál nemohl absorbovat nečistoty a vlhkost, může být ošetřen hydrofobními sloučeninami, které jsou k tomu speciálně vyvinuty. Impregnovaný těmito látkami je povrch zpevněn a jeho barva je jasnější a sytější..

Při vytváření krajinného designu na vašem webu musíte pochopit, že pro atraktivní vzhled bude vyžadována včasná a pravidelná péče..

Thanks! You've already liked this