Scabiosa: výsadba, péče a všechny jemnosti aplikace v krajinném designu od profesionálů

Scabiosa je díky své kráse oblíbená u mnoha zkušených květinářství.

Scabiosa je díky své kráse oblíbená u mnoha zkušených pěstitelů květin.

Scabiosa, zvláštnosti výsadby a péče, o které se bude diskutovat v tomto článku, je speciální rostlina, která vyžaduje individuální přístup k pěstování. V tomto ohledu je zapotřebí kompetentní organizace zavlažování, hnojení, osvětlení, reprodukce a implementace do krajinného designu.

Scabiosa je velmi krásná a nenáročná rostlina

Scabiosa je nenáročná rostlina

Scabiosa má nádherné květiny s příjemnou vůní

Scabiosa má nádherné květiny s příjemnou vůní

Pupeny žluté scabiosy vypadají skvěle

Pupeny žluté scabiosy vypadají skvěle

Krásná květina scabiosa s ostrými okvětními lístky

Krásná květina scabiosa s ostrými okvětními lístky

Co může dát domu a pozemku ještě větší radost, teplo a světlo, když ne originální květinové úpravy pěstované sami? Tento materiál bude brát v úvahu trvalé plodiny scabiosa související s rodem a druhy keřovitých bylin. Chcete -li obsahovat tak zajímavou krásu, jako je scabiosa, je výsadba a péče první věcí, se kterou se seznámíte. Zvažte tradiční uctívané odrůdy a několik fotografií, abyste získali představu, čemu čelit.

Odrůdy a druhy scabiosa

Sušené květiny scabiosa pro výzdobu interiéru

Sušené květy scabiosy pro výzdobu interiéru

Scabiosa v krajinném designu

Scabiosa v krajinném designu

Tato barva je tradičně přímo příbuzná rodině načechraných plodin, takže někdy může dosáhnout délky jednoho metru. Prvek je vybaven vztyčenými stonky nebo rozvětvenými větvemi. Listy jsou zpeřené, mírně rozdělené. Téměř všechny druhy této kultury mají květenství, která se shromažďují ve svazcích (jsou velmi hustá, což dává vnějšímu vzhledu kultury barevný vzhled). Roste v mírných klimatických podmínkách a samotná rostlina se nachází v přírodě ve stovkách odrůd a lví podíl na nich je uměle vyšlechtěn.

čtrnáct

Zahradníci a botanici identifikují několik nejběžnějších odrůd této kultury:

 1. Holubí rostlina působí jako horská květinová kultura a v přírodních podmínkách se vyskytuje jen zřídka. Tento druh rostlin miluje vlhkou půdu, proto roste hlavně podél břehů řek, potoků, na trávnících. Stonkové prvky mají mírné větvení vzhůru a listy jsou vybaveny podlouhlými tvary. Rozkvět této kultury začíná v červenci a pokračuje až do konce prvního podzimního měsíce..

  Holubí scabiosa

  Holubí scabiosa

 2. Kavkazská kultura někdy překvapí svou barevnou paletou. Zástupci této odrůdy mohou mít fialový, bílý, lila tón a kvetení tradičně pokračuje po dlouhou dobu. Květy mají průměr 7 cm. Vzhledem k dlouhému období květu je tato odrůda rostlin použitelná v oblasti krajinného designu a dalšího exteriérového designu. Kavkazská scabiosa bílá

  Kavkazská scabiosa bílá

  Kavkazská scabiosa má velmi velké krásné květiny

  Kavkazská scabiosa má velmi velké krásné květiny

 3. Scabiosa s listy podobnými obilovinám je poutavou a dechberoucí odrůdou. Tyto rostliny mohou být bělavé nebo namodralé. Tento typ kultury se množí osivem.

Cereální scabiosa vypadá velmi zajímavě

Obilniny Scabiosa vypadají velmi zajímavě

Pokud potřebujete pěstovat odrůdy vlastníma rukama, měli byste dát přednost konkrétním druhům plodin, jako je lacherosa, víla, „blauer monde“.

Scabiosa: výsadba a péče o rostlinu

Scabiosa ohromuje rozmanitostí svých odrůd

Scabiosa ohromuje rozmanitostí svých odrůd

Nic nepoutá vaši pozornost a pohled vašich sousedů jako pohádková kultura Scabiosa. Výsadba a péče venku je triviální úkol i pro průměrného uživatele, protože nevyžaduje mnoho úsilí. K růstu bude stačit otevřená slunná oblast a půda by měla být vybírána co nejpečlivěji, aby nevznikly potíže se spuštěním kořenů a následným kvetením odrůdy. Ctihodní zahradníci jako nejlepší možnost doporučují zvolit vápennou půdu, která obsahuje velké množství živin..

Chcete -li pěstovat scabiosu, musíte vybrat správnou půdu.

Chcete -li pěstovat scabiosu, musíte vybrat správnou půdu.

Mladé výhonky scabiosy

Mladé výhonky scabiosy

Je důležité vědět! Rostlina má kolosální rizika smrtelných následků, pokud je zasazena v příliš kyselém prostředí..

Kontrastní kombinace různých druhů květin v zahradě venkovského sídla

Kontrastní kombinace různých druhů květin v zahradě venkovského sídla

Semena pro klíčení se zavádějí do půdy v indikátoru mělké hloubky, a to se děje kolem dubna. Současně musí zahradník vědět, že je důležité udržovat odsazení asi 45 cm a mezi řádky udržovat 40 cm. Po výsevu musí být půda důkladně navlhčena, navíc semena musí být pokryta jednou vrstvou kompostu. Před výsadbou přímo na otevřeném terénu existuje možnost zavádění štěrku, hnoje nebo humusu do půdy.

Jak racionálně zajistit rostlině péči

čtrnáct

Péče o tento typ kultury je celkem jednoduchá, s tímto úkolem se snadno vyrovnáte. Scabiosa je nenáročná plodina, a proto se snadno a jednoduše vyrovná s chladným počasím a obdobími sucha. Aby byl zajištěn dobrý růst a vývoj rostliny, musí majitel dodržovat několik jednoduchých pravidel péče a starat se o pravidelný přísun vlhkosti pro výhonky a kořeny. Voda musí mít vysokou kvalitu, pravidelnost zálivky závisí na zvláštním chování rostliny.

Stejně jako mnoho jiných rostlin, scabiosa miluje zalévání s mírou.

Stejně jako mnoho jiných rostlin, scabiosa miluje zalévání s mírou.

Další výhodou kultury je, že ji lze kdykoli transplantovat. Aby vás rostlina potěšila svými krásnými květy, musíte pravidelně odřezávat vybledlé pupeny. Kromě toho bude tento postup vynikající prevencí vlastního výsevu barvy. Sběr osiva lze provádět pouze v případě dosažení plné zralosti, která je pozorována na podzim..

Vlastnosti hnojení a krmení půdy

Luxusní pupen kavkazské scabiosy

Luxusní pupen kavkazské scabiosy

Květiny Scabiosa se často používají k dekoraci interiéru

Květiny Scabiosa se často používají k dekoraci interiéru

Kultivační proces musí nutně doprovázet různé druhy obvazů. To se obvykle provádí v době, kdy došlo k úplnému rozvoji kořenového systému. Zahradníci tradičně používají tekutá hnojiva, která jsou rozpustná v pitné tekutině. Při doplňování je třeba dodržet poměr: 20 g hnojiva na metr čtvereční půdy. Charakteristickým rysem těchto rostlin je okamžitá reakce na aplikovaný vrchní obvaz, takže vždy musíte dodržovat potřebné proporce.

Aby vás vaše rostlina potěšila kvetením, musí být pravidelně krmena.

Aby rostlina potěšila kvetením, musí být pravidelně krmena

Tradičně se volí hnojiva na bázi fosforu a draslíku, což přispívá ke zvýšení velikosti pupenů a bohatému kvetení. Trvalá scabiosa, jejíž výsadba a péče je poměrně jednoduchá, funguje jako zajímavá rostlinná kultura. Určitě bude vyžadovat určitou pozornost a úsilí, ale na oplátku představí příležitost obdivovat ji v teplém období roku..

Reprodukce scabiosy a jejích vlastností

čtrnáct

Pro tuto kulturu existují tři základní metody šlechtění:

 • setí osiva, při kterém se sběr provádí po odkvětu, a výsadba do půdy probíhá v polovině jara, přičemž je nutné provést příslušné odrážky;

Semena scabiosa

Semena scabiosa

 • rozdělení oddenku je zajištěno pro určité druhy rostlin, to znamená, že jsou vykopány na jaře a pečlivě odstraněny z půdy;
 • sazenice jsou ideální, když je čas zasadit a oblast, kde žijete, je stále chladná.

Pěstování sazenic scabiosa

Pěstování sazenic scabiosa

Je důležité vědět! Buďte ostražití a opatrní: existuje vysoké riziko, že rozmnožování rostlin pomocí sazenic způsobí pravděpodobnost zvýšené citlivosti na mechanické pastviny.

Hlavní choroby rostlin

Příklad padlí na listu

Příklad padlí na listu

Charakteristickým rysem rostliny je, že nevnímá všechny druhy chorob a škůdců. Zalévání příliš mnoho může vést k hnilobě kořenů a růstu hub, což může vést k smrti. Když se potýkáme s takovým problémem, je nutné urychleně snížit množství zalévání a provést úplné ošetření fungicidy. Květiny se nejčastěji musí potýkat s problémy a trpět padlí. Na listových prvcích způsobuje bělavý povlak, takže rostlina postupně chřadne. Pro terapii v této situaci stojí za to upřednostnit přípravky na bázi síry..

Vlastnosti interakce s jinými kulturami

Scabiosa vypadá krásně v kombinaci s jinými rostlinami

Scabiosa vypadá krásně s jinými rostlinami

Nikdo nezůstane lhostejný, když vidí, jak krásně tyto kultury kvetou. A pokud zajistíte jejich kombinaci s jinými květinami, můžete získat originální, jasný záhon. Takové kombinace budou moci zdobit prostor svou přítomností a převést originální nápady do reality. Modrobílé květy vás potěší ještě více v kombinaci s bílou přímořskou barvou. Kavkazské dárky budou v souladu se zástupci venkovského záhonu. Takové květiny v kyticích vypadají originálně. A dokonce i ve svatebních kompozicích!

Scabiosa se stala velmi oblíbenou mezi krajinnými designéry

Scabiosa se stala velmi oblíbenou mezi krajinnými designéry

Dekorace záhonu pomocí scabiosy

Dekorace záhonu pomocí scabiosy

Květina scabiosa, výsadba a péče o ni, která je poměrně jednoduchá, je navržena tak, aby potěšila majitele silou a krásou jejího kvetení. Není divu, že se často používá v krajinném designu. Scabiosa hraje důležitou roli při vytváření originálního exteriérového obrazu a ve smíšeném záhonu jej lze použít k vytvoření celého alpského skluzavky.

Scabiosa: výsadba a péče: výzdoba zahradní cesty s fialovými květy scabiosa

Dekorace zahradní cesty s fialovými květy scabiosa

Thanks! You've already liked this