Luxusní postřikové růže: 50 nádherných zahrad s královskou krajinou (fotografie)

Pro každého, kdo někdy viděl kvetoucí keřové růže, je těžké odolat pokušení zasadit je do své zahrady.

Pro každého, kdo někdy viděl kvetoucí keřové růže, je těžké odolat pokušení zasadit je do své zahrady.

Keřové růže byly a zůstávají vedoucími primy jakéhokoli druhu krajinného designu. Fotografie designérské krajiny jsou plné všech možných barev a odrůd. Tyto krásky vždy zůstávají královnami květinové koule v zahradách a květinářstvích, a to nejen kvůli své kráse, ale také díky snadné péči. Květinářství i další lidé je milovali natolik, že se staly zdrojem inspirace pro mnoho kreativních prací, včetně myšlenky zachování jejich nedotčené krásy v podobě keřů vyrobených z korálků..

Růže důstojně poslouží jako ozdoba vaší zahrady

Růže důstojně ozdobí vaši zahradu

Živý plot ze sprejových růží čajové barvy

Živý plot ze sprejových růží čajové barvy

Mnohým dámám se líbily jemné výtvory a s potěšením dostávají jako dárek ne oficiální dlouhé holandské odrůdy, ale roztomilou a jemnou kytici sprejových růží. Ale můžete vytvořit takovou růžovou zahradu ve své vlastní zahradě nebo na venkově, porazit území kvetoucími růžovými keři, vytvářet ozdobné oblouky, stínovat rohy různými odrůdami a kombinovat růže s jinými rostlinami. Například jakékoli barvy a odrůdy růží „jsou přáteli“ s bílými chryzantémami, tyto dámy jsou univerzální a mohou najít společný jazyk jak v zahradách, tak v ikebana.

Díky své kráse a všestrannosti se růže hodí téměř do každého krajinného designu

Díky své kráse a všestrannosti se růže hodí téměř do každého krajinného designu

Četné fotografie aranžování květin jasně ukazují, že vynalézaví floristé je používají i ve svatebních kyticích a kombinují je s různými materiály – tkaninou, korálky atd. A téměř všichni svatební návrháři poznamenávají, že malá svatební kytice ze spreje a bílých chryzantém je v jejich rukou mladá dívka vypadá harmoničtěji než přísné šarlatové pupeny s dlouhými stonky.

Lezení na bílé růže vypadá velmi krásně ve stylech exteriérových stylů.

Popínavé bílé růže vypadají velmi krásně ve stylech exteriérových stylů.

Zvažte vlastnosti, odrůdy a pravidla péče.

Co odlišuje keřové růže

 1. Různé tvary květů – od klasických po dvojité čajové hybridy.
 2. Dlouhé období květu od května do pozdního podzimu.
 3. Rychlý růst – pouze v létě může keř růst až 2 m.
 4. Odolnost vůči teplotním extrémům a nenáročná péče.
 5. Neobvyklá a silná vůně květin.
 6. Velký výběr barev: od krémové po lila a dokonce pruhované. Bílé odrůdy vypadají obzvláště krásně ve svatebních kyticích..
 7. Úspěšné střídání růstu a smrti květin – keř nikdy nepřestane kvést a užívat si krásu.
 8. Dají se pěstovat i v domácí atmosféře v běžném květináči..

Rozmanitost odrůd a barev růží nepřestává udivovat

Rozmanitost odrůd a barev růží nepřestává udivovat

Keřové růže jsou velmi oblíbené a hojně využívané krajinářskými designéry.

Keřové růže jsou velmi oblíbené a hojně využívané krajinářskými designéry.

Volba té či oné odrůdy růží závisí na cílech designu při zušlechťování území. Mnoho lidí, jednou za dva nebo tři roky, zcela změní polohu keřů a detaily krajiny letní chaty, nebo na tomto pozadí uspořádá bujnou svatbu a jiné oslavy. Skutečně, takové chvíle na otevřeném prostoru v království bílých, červených a jiných živých růží zůstávají v paměti mnohem déle než halové svátky a nejneobvyklejší kytice korálků. Příroda odnepaměti fascinuje lidi a bude si i nadále brát své, vytlačuje všechny technické novinky, což potvrzují četné fotografie nejlepších oslav všech minulých let.

Odrůdy postřikových růží pro krajinu

růže

Rose „Marmeládové nebe“

 • Divoký – kvete jednou za rok malými úhlednými květy. Nejjednodušší péče – nemusí se vůbec stříhat a tvarovat. Všichni milovaní, protože dávají iluzi, že jsou v panenské přírodě. Pokrývají ploty, zdi domů, altány, používané jako živý plot.
 • Tkaní – se aktivně používají při pletení svatebních oblouků.

Kovaný oblouk s červenými růžemi

Kovaný oblouk s červenými růžemi

 • Půda – takové růže nelze pěstovat v květináči, to je keř lezoucí po zemi s kobercem květin, zdobí také altány. Jejich květy jsou malé, světlé s mírně znatelným zdvojením. Nejjasnější z této odrůdy jsou růže s názvy Hansaland, Elmshorn a Robusta. Vyznačují se raným obdobím květu a snadno se o ně pečuje..

Fotografie keřových růží. růže

Rose “Elmshorn”

Groundcover růže

Půdopokryvná růže “Robusta”

 • Hybridní čaj – nejčastěji se používá v kyticích, někdy jako domácí keř v květináči, jsou měkčí než klasické druhy růží a skvěle se kombinují v kompozicích s jinými květinami, které mají svěží hlavy, například chryzantémy.
 • Angličtina – tuto odrůdu zbožňují téměř všichni zahradníci pro její jednoduchost v péči a kráse. Z nich můžete vytvořit keř přísné formy – k tomu je třeba odříznout větve a rozlehlý prakticky ministrom, podobný krásným proutěným vzorům vyrobeným z korálků – pak jej téměř nebudete muset řezat. Fotografie takových krajin nám ukazují možnosti zahrad od „Alice in Wonderland“ až po iluzi parku králů s pletenými pavilony. Nejoblíbenějšími odrůdami jsou Graham Thomas a Abraham Darby;

Žlutá anglická růže

Něžná žlutá anglická růže „Graham Thomas“

Nádherné pupeny odrůdy

Nádherná poupata odrůdy „Abraham Darby“

 • Kanadské růže jsou nejsilnější růže, které vydrží mráz až do -40 °. Neberou se pro svatební kytice a nepěstují se v květináčích v bytech, ale v letních chatkách a zahradách v chladných oblastech jsou prostě nenahraditelní..

Žhavá růžová kanadská růže

Žhavá růžová kanadská růže

Pravidla výsadby a péče

Jakákoli růžová zahrada by měla být umístěna na dobře osvětlených místech, kam nespadne studený severní vítr. Složení půdy by mělo být bohaté na humus, také stojí za to sledovat, aby na povrchu půdy nebyla podzemní voda. Vybrané místo se zbaví nečistot, odstraní se plevele, poté se uvolní půda, aplikuje se hnojivo, rašelina a míchá se, dokud se nevytvoří homogenní hmota.

Lezecká růže jako ozdoba příměstské oblasti

Lezecká růže jako ozdoba příměstské oblasti

Chcete-li zasadit růže, vykopou díru 25-30 cm pod kořeny keře, měla by být asi 20 cm široká, kořeny jsou tam spuštěny a pokryty vrstvami, zalévání každého z nich vodou pro správné smrštění. Totéž je třeba udělat, pokud chcete pěstovat keřovou růži v květináči..

Kopání díry pro výsadbu keře

Kopání díry pro výsadbu keře

Měření hloubky jámy

Měření hloubky jámy

Vzdálenost mezi každým keřem by měla být alespoň 30 cm, pro malé odrůdy je přípustná 15-20 cm, pro lezení-50-100 cm. V prvních dnech musíte půdu zalévat, aby neměla čas vyschnout. To však musíte udělat opatrně, aby kořenový systém nehnil z přetečení, zde musíte cítit opatření. Během procesu růstu by měly být keře pravidelně prořezávány, aby vytvořily požadovaný tvar. V zimě jsou větve položeny na zem a zakryty.

Aby byla zachována neustále kvetoucí zahrada, mnoho zahradníků navrhuje střídání růžových keřů s petrklíče a jinými rostlinami, které mají různá období květu, například chryzantémy. Smícháním těchto dvou vůní vzniká nepopsatelná kombinace.

Keřové růže a možnosti krajiny

Pěstování postřikových růží je velmi zajímavé, jak pro začátečníky, tak pro profesionály.

Pěstování postřikových růží je velmi zajímavé, jak pro začátečníky, tak pro profesionály.

Při prvním vysazování odrůd keřů byste se neměli hned vrtat v pletení altánů nebo instalovat živé ploty, měli byste se poučit z jednodušších věcí.

Jednoduché způsoby, jak oživit území živými růžemi:

 • Záhony – postřikové růže jsou umístěny na stanovišti na nádherných, speciálně upravených místech.
 • Obrubníky jsou keře, nejjednodušší na péči, vysazené po obvodu. V některých případech je to jen živé rámování cesty, v jiných se pro ně vytvářejí rýhy z cihel a kamene nebo se před linii keřů instalují zkroucené ozdobné ploty. Zvláště krásně to vypadá během svatebních obřadů – kvetoucí alej hladce přivádí novomanžele k obrovskému svatebnímu oblouku opředenému popínavými odrůdami vonných růží.

Keřová růže je považována za nejlepší řešení pro naprosto jakoukoli zahradu nebo živý plot kolem zahrady.

Keřová růže je považována za nejlepší řešení pro naprosto jakoukoli zahradu nebo živý plot kolem zahrady.

 • Uspořádání skupinou – je vybrána oblast, ve které bude umístěna pouze růžová zahrada. Můžete zařídit podle odrůd, nebo podle barev, ukazuje se jakýsi ráj, kam můžete dát obyčejný plastový stůl a židle. Pokud je zakryjete prolamovaným ubrusem, přikryjete a dáte bílý deštník, ve vaší zahradě bude vždy kout ve stylu Provence, kde aristokrati rádi relaxovali..

Tyto růže se vyznačují vynikajícím vzhledem a péče o ně není považována za příliš obtížnou ani specifickou.

Tyto růže se vyznačují vynikajícím vzhledem a péče o ně není považována za příliš obtížnou ani specifickou.

Pokud je vše v pořádku a růže se v jednoduchých verzích dobře zakoření, můžete s nimi bezpečně vzít a tvořit živé ploty, velké oblouky, opletené stěny a altány, a dokonce realizovat své nejdivočejší fantazie – stavět živé sochy pokryté růžemi na rámech.

Arches and Secrets: Romantic Garden Decor

Oblouky jsou různé – jejich volba určuje styl místa, nejedná se vždy o podlouhlé oblouky, mohou být nízké, vysoké, kulaté, hranaté atd. Tvar je vybrán v souladu s obecným pojetím krajiny.

Oblouk s houpačkou, opletený krémovou růží

Oblouk s houpačkou, spletený krémovou růží

Zahradní oblouk je jedním z nejpohodlnějších způsobů pěstování popínavých růží.

Zahradní oblouk je jedním z nejpohodlnějších způsobů pěstování popínavých růží.

Jak vybrat:

 1. Musíte začít s velikostí. Pokud se jedná pouze o dekorativní prvek, může být malý, ale pokud lidé procházejí strukturou, je třeba vzít v úvahu příslušnou šířku a výšku..
 2. Souvisí s obecným stylem a geometrií. Pokud v zahradě převládají hladké linie, nebylo by správné dát asymetrické rohové oblouky, jako všechny obdélníkové čáry s příliš jasnými ostrými obrysy. Podobné prvky jsou vhodné v moderních stylech..
 3. Volba materiálu. Nejčastěji volí kov nebo dřevo. Kovové oblouky jsou praktičtější a designově zajímavější – mohou to být nejen lité oblouky, ale kované s mnoha monogramy a vyřezávanými prvky. Na rozdíl od dřevěných protějšků neznečistí, nezmoknou ani nevyschnou. Navíc se mnohem snáze instalují do země a mají lepší stabilitu. Díky své univerzálnosti jsou vhodné pro všechny styly, zatímco dřevěné oblouky jsou vhodné ve směru „country“, „Provence“, rustikální styl. Zřídka zapadají do moderních krajinných variací..

Nádherný oblouk s růžemi

Nádherný oblouk s růžemi

Altán opletený růžemi je ideální pro romantický styl Provence v krajině

Altán, spletený s růžemi, je ideální pro romantický styl Provence v krajině

Mnoho krajinných designérů a jen kreativních lidí rádo vytváří jakýsi efekt „vypadajícího skla“ – instalovat kaskády oblouků propletených popínavými růžemi: ​​buď stejné velikosti, nebo se postupně zmenšují. Někdo dokonce nastavuje zrcadla a ukazuje se, že je to skutečně portál, přes který se můžete snadno dostat do knih Lewise Carrolla nebo navštívit Exupery „Malý princ“.

Mnoho lidí považuje růže za nejkrásnější a nejvoňavější květiny, které lze obdivovat velmi dlouho.

Mnoho lidí považuje růže za nejkrásnější a nejvoňavější květiny, které lze obdivovat velmi dlouho.

Keřové růže jsou snem pro začínajícího zahradníka a krajinářského návrháře jakékoli úrovně. Jedná se o extrémně nenáročné a velmi krásné rostliny, které v šikovných rukou dekoratéra dokážou proměnit realitu v neobyčejnou pohádku nebo učinit svatební oslavu nezapomenutelnou. Pokud ale nemáte letní chalupu a zahradu, neměli byste se také rozčilovat, protože keřovou růži můžete vždy vypěstovat doma nebo ji splést z korálků, a pak vás tato křehká kráska potěší mimo čas.

Thanks! You've already liked this