Rohové vany (75 fotografií): typy, velikosti a tvary

Rohové vany (75 fotografií): typy, velikosti a tvary

Módní stylové trendy interiéru neprošly ani koupelnou. Tato místnost se stala natolik moderní, že je vnímána nejen jako prostor pro důležité hygienické postupy, ale také jako místo pro odpočinek, očistu a relaxaci těla i duše. Proto je velmi důležité vybrat vanu, která celkovou atmosféru doplní útulností a navíc bude vypadat stylově. Jedním z nejoblíbenějších modelů současnosti jsou rohové výrobky. Přitahují svým nestandardním asymetrickým vzhledem a spolehlivým složením..

Materiály

Toto instalatérské zařízení lze rozdělit do samostatných kritérií: tvar, velikost, materiál. Budeme zvažovat nejoblíbenější typy složení rohových lázní, jejich vlastnosti, klady a zápory.

Akrylová rohová vana

Tento osvědčený materiál složení rohové vany je jedním z nejdůležitějších. Navzdory věrné cenové politice má akrylový výrobek vysokou kvalitu a širokou škálu externích odrůd. Mezi hlavní výhody této volby patří nízká hmotnost (až 30 kg), snadná přeprava, žádné potíže s instalací, odolnost proti mechanickému a chemickému poškození, antiseptické vlastnosti, možnost restaurování a exkluzivní design..

Drobnou nevýhodou akrylátové rohové vany může být její důkladná péče. Akrylové stěny se mohou snadno deformovat, když jsou vystaveny těžkým předmětům nebo příliš vysokým teplotám. Je také třeba poznamenat, že při špatném čištění taková lázeň změní svůj sněhobílý vzhled na matný a nažloutlý. Ale s pečlivým přístupem slouží toto potrubí svým majitelům více než dvacet let..

Akrylová rohová vana Akrylová rohová vana

Ocelová rohová vana

Poměrně demokratická volba, která má mnoho výhod. Samotný výkon ocelové rohové lázně se pohybuje mezi akrylátem a litinou. Mezi výhody patří velmi vysoká pevnost, snadná instalace, příjemný hladký povrch, hygienický nátěr, nízká cena a také obrovský výběr typů a tvarů.

Mezi zvláštní nevýhody ocelové rohové lázně patří tepelná vodivost – rychlý ohřev a chlazení vody a povinné uzemnění. Takové nedostatky nelze v žádném případě nazvat kategorickými..

Ocelová rohová vana Ocelová rohová vana

Litinová rohová vana

Populární model, který si již mnoho let získává pozornost všech zemí světa. Navzdory jednotnému složení má litinová rohová lázeň různé odrůdy. Například výrobky s pevnými nebo nastavitelnými nohami, silnější nebo tenčí, lesklý nebo matný smalt.

Mezi nepochybné výhody patří maximální trvanlivost (materiál neprochází různými deformacemi), snadná údržba (kvůli absenci pórů na povrchu výrobku) a neobvyklý vzhled, který se může stát vrcholem koupelny. Mezi nevýhody patří dlouhý ohřev vody, celkové rozměry a standardní tvary (ve srovnání s akrylovými lázněmi).

Litinová rohová vana Litinová rohová vana Litinová rohová vana

Quaril rohová vana

Zajímavým názvem je vylepšená verze akrylového materiálu. Rohová lázeň z křemene bude odolnější (díky křemenným čipům ve složení), méně náchylná k deformacím a poškrábání. Vzhledem k tomu, že pro tento výrobek jsou použity vylepšené suroviny, může se cena v porovnání s akrylem také lišit. Vnější rozdíly jsou téměř neviditelné.

Quaril rohová vana

Rohové tvary vany

Samotný instalatérský výrobek se provádí v kruhovém sektoru, ale úhlové umístění se vyskytuje ve formě obdélníku, mnohostěnu, oválu nebo čtverce. Vypadá nejen krásně a originálně, ale také pomáhá ušetřit místo v malých koupelnách..

Všechny modely jsou navíc tak jedinečné, že neexistují v jedné standardní podobě, ale s odlišnou geometrií, stranami, hloubkou dna a liniemi. Pro prostorné pokoje jsou vhodné obdélníkové rohové vany, pro malé místnosti je lepší instalovat jiné modely. Například produkt kategorie „kompaktní“ se liší od „standardního“ nejméně o 20 cm, což pomáhá individuálně vybrat požadovanou kapacitu.

Je také důležité si uvědomit, že některé vany tohoto druhu jsou tak minimální, že se opravdu vejdou do nejmenšího rohu místnosti..

Rohové koupele - tvary Rohové koupele - tvary Rohové koupele - tvary Rohové koupele - tvary

Rohová vana v různých interiérech

Zvolený typ sanitární keramiky je svým vzhledem všestranný. Rohová vana může být skvělým doplňkem nebo skutečným vrcholem koupelny v různých směrech interiérového designu..

Rohová vana v moderním designu

Dokonalá kombinace jednoduchosti a pohodlí. V moderním stylu interiéru bude stejně velká a rohová vana vypadat stejně harmonicky. Nejlepší je podívat se blíže na akrylové výrobky. Jejich lesk bude dokonalou kulisou pro ryté dlaždice a přírodní prvky, které jsou pro tento design tak důležité..

Rohová vana v moderním designu Rohová vana v moderním designu

Rohová vana v klasickém designu

Pro takový elegantní a sofistikovaný styl je vhodná rohová vana z akrylátu nebo oceli. Bude schopna zdůraznit poznámky tradice a konzervatismu, což místnosti dodá zvláštní kouzlo. Standardní obdélníkový tvar bude dobře harmonizovat s jasným umístěním zbytku potrubí..

Rohová vana v klasickém designu Rohová vana v klasickém designu Rohová vana v klasickém designu

Rohová vana v půdním designu

Litinová rohová vana dokonale zapadá do této živé průmyslové atmosféry. Doplní letitý dekor, originální podlahové a stěnové krytiny a další chaotické kreativní detaily. Pokud je styl podkroví vyzdoben ve světlých barvách, měli byste se blíže podívat na modely rohových van z oceli. Mají širokou škálu tvarů a odstínů..

Rohová vana v půdním designu

Rohová vana v provedení Provence

Koupelna ve stylu Provence je útulná atmosféra, měkké světlo a relaxační prostředí. Kompaktní rohová vana s monochromatickým vzorem nebo obrazem může ozdobit romantický pokoj. Nezapomeňte, že litinový výrobek bude pro zvolený styl interiéru příliš objemný. Lepší je podívat se blíže na akryl a karamel.

Rohová vana v provedení Provence Rohová vana v provedení Provence

High-tech rohová vana

Tento vnitřní směr netoleruje domýšlivost, lesk a přeplněnost prostoru. High-tech koupelny jsou nejčastěji kompaktní, pohodlné a lakonické. Skvělým doplňkem bude rohová vana s čistými liniemi a hladkými stranami. Je nutné dát přednost neutrálním tupým tónům..

High-tech rohová vana High-tech rohová vana

Rohové koupele – foto

Vybrali jsme sbírku fotografií, které ukazují nové řešení při výběru moderních instalatérských prací. Můžete vidět, jak harmonicky, prakticky a stylově vypadá rohová vana v různých místnostech a interiérech. Příjemné prohlížení!

Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto Rohové koupele - foto

Thanks! You've already liked this