Černá koupelna (80 fotografií): nápady na design

Černá koupelna (80 fotografií): nápady na design

Černá je jednou z nejzáhadnějších a nejmystičtějších barev, ale zároveň vždy vypadá stylově, módně a relevantně. Nejen malé černé šaty, ale také lakonický černý interiér nikdy nevycházejí z trendu. Je pravda, a musíte to promyšleně naplánovat. To vyžaduje profesionalitu a bezvadný smysl pro vkus, a pak taková koupelna zaujme a upoutá pozornost. Ponurý a depresivní dojem je zastaralý stereotyp. Černá je již dlouhou dobu používána jako bezpečný základ ve většině moderních stylů..

Styly interiéru

Černá barva v interiéru je vždy drama a výraz. Ale aby byl výsledek silný a udržitelný, musíte pečlivě sledovat linii a udržovat rovnováhu. Černá koupelna je svěží a originální. Vypadá to odvážně a neobvykle a atmosféra se radikálně liší od sterilní nemocniční bělosti. Nikoho nepřekvapte obvyklými bledými pastelovými barvami, ale hluboká černá je skutečnou výzvou a ozdobou každého bytu..

Černá koupelna v moderním stylu

Moderní styl odráží kolosální skok v technickém pokroku, který je charakteristický pro naše století. Návrháři se inspirují inovativními počítači, cestováním vesmírem a ohromujícím vědeckým vývojem. Jedná se o ultramoderní materiály, jednoduché a jasné linie, high-tech designy. Do popředí se dostává funkčnost.

Moderní styl je plast, chromová ocel a sklo. Jedná se o černé lesklé povrchy, monochromatickou paletu, ignorování přírodních materiálů a textur, víceúrovňové bodové osvětlení a minimum dekorů. Používají se vestavěné domácí spotřebiče a závěsné rozvody.

Černá koupelna v moderním stylu - interiérový design Černá koupelna v moderním stylu - interiérový design

Černá koupelna ve stylu podkroví

Loft je o hrubé jednoduchosti v kombinaci s funkčností. Takové koupelny jsou lakonické, bez zbytečného dekoru. Loft je masivnost, syrové textury, neskrývaná komunikace. Beton, neopatrná omítka odolná proti vlhkosti, zdivo vypadá dobře. Hlavní věc je méně věcí a více prostoru.

Instalatérství lze uměle stárnout. Nebo naopak ostře moderní, na rozdíl od syrových stěn. Zajímavým tahem jsou mosazné doplňky. Černé stropy se v podkroví, které vyžaduje prostor, používají jen zřídka. Není nutné skrývat potrubí a spotřebiče, které mohou být zajímavým dekorativním prvkem..

Koupelna ve stylu Black Loft - interiérový design Koupelna ve stylu Black Loft - interiérový design

Černá koupelna v klasickém stylu

Přestože se objevuje stále více nových stylů, klasika nikdy nezestárne. To je vždy jistý ukazatel dobrého vkusu majitele. Navíc klasický styl není náladový. Lze jej snadno kombinovat s jinými místnostmi a nevyžaduje, aby byly všechny ve stejném duchu..

Klasická černá koupelna je postavena na černobílých kontrastech. Obvykle není sterilní bílá, ale mléčná, krémová nebo slonovinová. To umožňuje vyhlazení a změkčení interiéru. Používá se také povrchová úprava přírodním kamenem. To je zvláště výhodné pro koupelnu, protože se nebojí vlhkosti. Alternativa k žule, mramoru a umělému akrylu – elegantní černé dlaždice se vzory.

Zajímavým tahem pro klasickou koupelnu je vana oválného tvaru s měděnými prvky. V prostorné místnosti lze misku z černého mramoru dokonce umístit do středu.

Klasická černá koupelna - interiérový design Klasická černá koupelna - interiérový design

Černá koupelna v gotickém stylu

Nejlepší způsob, jak odhalit černou barvu v interiéru, je gotický styl. Jemně také kombinuje další tmavé odstíny. Naproti tomu existují světlé prvky, například bílé stropy s tmavými stěnami. Hlavní věc je trochu ponurá, ale ne depresivní atmosféra..

Gotický styl je jakýmsi dekadentním prostředím, ladným a rafinovaným. Fantasticky kombinuje klasickou gotiku, minimalismus a moderní trendy. Nebojte se experimentovat s různými materiály a studenými texturami: kámen, sklo, kov. A můžete přidat modernost pomocí zcela nových instalatérských prací nebo módního neonového osvětlení..

Černá gotická koupelna - interiérový design Černá gotická koupelna - interiérový design

Černá koupelna ve stylu Art Deco

Art Deco je neobvyklý moderní styl, který začíná u vzniku moderního jazzu. Monumentalita se snoubí s lehkostí a moderními trendy – s africkou exotikou.

Art deco v koupelně je hojnost skla, oceli a mramoru. Stěny jsou lesklé, světlé, s tmavými vzory. Například s černými etnickými ozdobami. Duplicitní prvky vypadají dobře. Podlaha je vždy monumentální. Jedná se o velké mramorové desky černé a bílé, lemované složitými vzory. Šachové černobílé obložení se aktivně používá ve stylu art deco.

Instalatérství je masivní, se zakřivenými liniemi a efektními tvary. Obvykle je to akrylová a chromová ocel. Důležitý prvek – obrovská zrcátka v chromovaném rámu.

Art Deco černá koupelna - interiérový design Art Deco černá koupelna - interiérový design

Povrchové úpravy a materiály

Černou lze kombinovat s jakýmikoli jinými odstíny a materiály.

– Jeden z nejsilnějších párů je černý a červený. Toto je ztělesnění smyslnosti, které v koupelně vypadá nejlépe. Odvážný duet můžete zředit bílou nebo béžovou.

– Černá a bílá – klasický základ pro jakýkoli interiér.

– Černá se zlatou nebo stříbrnou vypadá prestižně a luxusně.

– Neobvyklé a extravagantní – se žlutou a oranžovou.

– Černá vyhlazuje infantilnost růžové, aktivitu zelené nebo chlad modré.

Černá vám také umožňuje bez obav experimentovat s texturami. Různé dekorativní omítky, mozaikové obklady, přírodní kámen nebo jeho imitace se perfektně hodí do koupelny. Pro prostorné pokoje je vhodná pevná, silná žula, pro malé místnosti – klasické lesklé nebo matné dlaždice. Černé barvy dlouho nevyblednou ani nevyblednou. V případě potřeby je snadné vybrat podobný odstín. Černá tapeta ale není nejběžnější možností a kromě toho není nejlepší pro mokrou koupelnu..

Podlaha

Při výběru materiálů pro dokončení podlahy musíte vzít v úvahu specifika místnosti. V koupelně je to velké množství vody a páry, neustálé výkyvy teplot a vysoká vlhkost. Materiály na podlahu by se za těchto podmínek neměly vyboulit a zhoršit. Proto se používají dlaždice, přírodní a umělý kámen a některé druhy laminátu. Můžete vybavit teplou podlahu. Aby neklouzaly, stačí dát speciální pogumovanou podložku v jasném kontrastním odstínu. Stane se důležitým přízvukem na tmavém pozadí..

Černý design koupelny - povrchová úprava podlahy Černý design koupelny - povrchová úprava podlahy

Zdi

Černá funguje jako pozadí nebo jako oddělovač. Jakékoli jiné barevné akcenty vypadají na pozadí černých stěn mnohem jasněji. To umožňuje silné kontrasty. Podle stejného principu jsou luxusní šperky často položeny na černém sametu..

Černé stěny jsou vhodné pro velké prostorné pokoje s vysokými stropy. Pak se nedrtí a nepůsobí depresivním dojmem. Důležitá nuance – maximální světlo.

Stěny lze jednoduše natřít, obložit ozdobnými dlaždicemi nebo speciálními panely, ozdobit mozaikami a vložkami z přírodního kamene.

Černý design koupelny - dekorace na zeď Černý design koupelny - dekorace na zeď

Strop

Lesklý černý strop je odvážné a zajímavé řešení, ale rozhodně vyžaduje prostor. U malých místností je lepší omezit se na šedou nebo klasickou bílou. Ale pokud to výška dovolí, nad hlavou můžete dokonce vytvořit skutečnou hvězdnou oblohu, která kombinuje hluboký tmavý lesk s reflektory.

Černý design koupelny - stropní úprava Černý design koupelny - stropní úprava

Koupelnový nábytek

Černý nábytek je jedinečný v tom, že ladí s jakýmkoli pozadím. Můžete zředit barevnými doplňky nebo textilem. Pro milovníky kontrastů jsou vhodné černobílé náhlavní soupravy. Dveře, police a doplňky z tmavého skla vypadají zajímavě.

Dlouho nikdo nebyl překvapen černou instalací. Hlavní věc zde je vybrat to tak, aby odstín a styl zcela odpovídaly. Poté bude náhlavní souprava vypadat harmonicky. Znalci luxusu a klasiky ocení elegantní koupelnu z černého mramoru.

Černý design koupelny - nábytek Černý design koupelny - nábytek

Výzdoba a osvětlení

V koupelně je vždy spousta drobností a doplňků. Jedná se o tácky a lahve, ručníky a župany, všechny druhy sklenic a tácků. Všechny lze zachovat ve stejném stylu. Existují celé sady černého skla a kamene. Praktické jsou také černé textilie: jsou méně špinavé a snáze se perou. Prostornou místnost lze vyzdobit vázami a květináči. Čerstvé květiny vypadají obzvláště čerstvě na černém pozadí a režim vlhkosti a teploty v koupelně vám umožňuje udržet zde exotické rostliny, které nepřežijí v jiných místnostech..

Pokud má koupelna okna, pak jsou černé závěsy skvělou volbou. Nejsou to nutně masivní závěsy. Husté římské plátno stačí na to, abyste se úplně izolovali od vnějšího světa a byli sami se sebou.

Černá vždy vyžaduje pro kompenzaci jasné světlo. Vzhledem k tomu, že množství přirozeného světla se v koupelně vyskytuje jen zřídka, je komplexním víceúrovňovým systémem nejlepším řešením. Klidné tlumené světlo je vhodné pro večerní koupel po náročném pracovním dni. V kombinaci s tmavým pozadím pomáhá relaxovat a odpočívat, ulevit hlavě a očím. Ale pro domácí práce nebo všechny druhy kosmetických procedur je zapotřebí jasné světlo, hlavní věc není příliš ostrá na kontrastním tmavém pozadí. Obzvláště stylově vypadá zrcadlové osvětlení.

Černý design koupelny - výzdoba a osvětlení Černý design koupelny - výzdoba a osvětlení

Malá černá koupelna

Tmavá černá není nejlepší volbou pro malou koupelnu. Pak to bude působit depresivním dojmem a vizuálně bude ještě temnější. Takové pozadí funguje pouze s velmi jemným výběrem dalších interiérových položek podle principu kompozičního kontrastu..

Černou ale můžete použít i jiným způsobem. Správná hra akcentů může změnit vnímání jakékoli místnosti k nepoznání. Svislé černé pruhy vizuálně zvedají strop, zatímco horizontální zvětšují koupelnu. To vše vám umožňuje experimentovat pro vlastní potěšení. Je lepší vzít klasické kombinace: s bílou, béžovou, krémovou. Příliš chytlavé akcenty.

Dalším tajemstvím jsou zrcadla. Naštěstí jich koupelna má velké množství. Zrcadlové dveře nebo dokonce celá stěna jsou nejen pohodlné, ale také krásné. Zdá se, že se prostor zvětšuje a aktivněji se naplňuje světlem.

Malá černá koupelna - interiérový design Malá černá koupelna - interiérový design Malá černá koupelna - interiérový design

Koupelna v černé barvě – foto

Nabízíme vám výběr fotografií designu černých koupelen pro každý vkus. Podívejte se, porovnejte a nechte se inspirovat!

Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru Černá koupelna - foto interiéru

Thanks! You've already liked this