Karnawał 2017: Najważniejsze wydarzenia w Kölle

Czego nie można przegapić na Karnawale 2017 w Kolonii??

I znowu nadszedł ten czas: piąty sezon wkrótce osiągnie swój punkt kulminacyjny! I zastanawiasz się nie tylko nad tegorocznym kostiumem Mardi Gras, ale także nad najważniejszymi atrakcjami i innowacjami, których zdecydowanie nie można przegapić tym razem. W zależności od regionu karnawał obchodzony jest nieco inaczej. I za każdym razem pojawia się coś nowego i ekscytującego. Z pewnością tak będzie również w przypadku Karnawał 2017 być w przypadku.

Co roku 11.11. Dokładnie o godzinie 11:11 „głupcy” z Niemiec świętują rozpoczęcie nowego sezonu karnawałowego i już zaczynają śpiewać i tańczyć na ulicach. Pod koniec stycznia świąteczny nastrój nabrał tak dużej intensywności, że jesteś gotowy na największe uroczystości i imprezy – zwłaszcza parady i uroczystości w Poniedziałek Różany i Wtorek Ostatki.

karnawał 2017 kolonia kölle róża poniedziałek parada kostiumy karnawałowe

Jakie są najważniejsze daty Karnawału 2017?

  • Weiberfastnacht: czwartek, 23 lutego 2017 r.
  • Różany poniedziałek: poniedziałek, 27 lutego 2017 r.
  • Mardi Gras: Ostatki wtorek, wtorek, 28 lutego 2017 r.

W Środę Popielcową wszystko się kończy i imprezowicze wracają do swojego codziennego życia. Ale dzięki Bogu, do tego czasu jest jeszcze dużo czasu, a jeśli jesteś obecnie w Kolonii lub chcesz odwiedzić karnawałową metropolię w czasie karnawału wszechczasów, nasze wskazówki dotyczące najważniejszych wydarzeń są właśnie dla Ciebie.

karnawał 2017 katedra w kolonii kobiety kostiumy karnawałowe

Karnawał 2017 – 5 atrakcji w Kolonii, których nie można przegapić

Przede wszystkim nazywa się to: Kölle Alaaf! W tym roku wydarzenia w Kolonii są tak liczne, że można szybko stracić orientację i chciałoby się mnożyć, aby móc wszędzie świętować. Mimo to można skupić się na najlepszych imprezach Mardi Gras. Oto nasze wskazówki:

„Roześmiana Kolonia Arena”

Odbędzie się to po raz 52 w 2017 roku i jest bez wątpienia największą imprezą karnawałową w Kolonii. Gromadzi się tu crème de la crème muzyków i tancerzy karnawałowych, a także wielu komików i celebrytów. Więc głupcy tańczą i śpiewają do późnych godzin nocnych, od początku lutego do końca karnawału.

karnawał 2017 kolonia kölle duch procesja róża poniedziałek prawie kobiety noc karnawał

„Żywa Kolonia”

Dawniej znany również jako „Kölsch Festival”, wielkie wydarzenie odbywa się od 10 lutego do niedzieli karnawałowej na placu festiwalowym w Südstadion. To ogromny namiot, który może pomieścić około 30 000 imprezowiczów. Czeka tu na Ciebie muzyka z Kolonii, kolońskie jedzenie i stuprocentowa atmosfera Kolonii. Po prostu wpadnij! Aby być po bezpiecznej stronie, możesz zarezerwować jedno lub więcej miejsc z wyprzedzeniem.

Immisja

„Każdy Jeck jest skądś indziej” to hasło tego wydarzenia, które trwa do Ostatki i odbywa się w domu kultury Stollwerck. Ta sesja odbywa się po raz pierwszy i dzięki inteligentnemu humorowi wielokulturowych spotkań jest tematyczna. Bardzo aktualne i na pewno bardzo zabawne.

Pociąg duchów

Ta alternatywna parada karnawałowa co roku prowadzi przez południową część Kolonii. Pomysłowe i wyjątkowe wydarzenie, które często pachnie demonstracją polityczną. W tym roku można również wziąć udział w procesji duchów w wieczór karnawałowej soboty. Przygotuj się na spotkanie z najbardziej niewyobrażalnymi stworzeniami. A może sam się nim staniesz?

karnawał 2017 kolonia kölle weiberfastnacht róża poniedziałek ostatek wtorek

Bal Butzje

W rzeczywistości jest to „Wydarzenie” w Karnawale w Kolonii. Miejski bal straży honorowej zapewnia za każdym razem niesamowitą, karnawałową atmosferę, w której regularnie bierze udział ponad 3000 biesiadników. Więc nic dla imprezowiczów lub ludzi, którzy nie mogą znieść tłumów. Bo tu dzieje się piekło! I na pewno nie wrócisz do domu bez pocałunku, ponieważ Bal Bützje nie nazywa się tak przypadkiem. „Bützje” oznacza w języku Kölsch „pocałunki”.

A więc: „Alaaf” i Viva Colonia także na Karnawale 2017!

karnawał 2017 róża kolońska poniedziałek karnawał głupcy

karnawał 2017 kolonia kölle duch procesja różany karnawał w poniedziałek

karnawał 2017 kolonia kölle duch procesja róża poniedziałek parada dom

karnawał 2017 róża kolońska poniedziałkowa parada karnawałowa

karnawał 2017 róża kolońska poniedziałek parada kostiumy karnawałowe karnawał

Thanks! You've already liked this