Interiéry luxusních jachet (65+ fotografií): trendy nápady návrhářů a nejlepší dokončovací materiály

Použití steampunkových prvků v designu obývacího pokoje

Použití steampunkových prvků v designu obývacího pokoje

Jachta není jen vodní doprava. Pro jeho majitele se může stát plnohodnotným bydlením po dobu jejich plavby. V závislosti na technických vlastnostech lze jachtu používat jak na dálkové, tak na krátké vzdálenosti, proto je velmi důležité ji řádně vybavit. Cestující by se během cesty měli cítit pohodlně, bez ohledu na dobu jejího trvání.

Luxusní vnější interiér kabiny s balkonem

Luxusní vnější interiér kabiny s balkonem

Pohodlné posezení na motorové jachtě

Pohodlné posezení na motorové jachtě

Lodní společnosti obvykle nabízejí hotová vozidla různých velikostí s již vybavenými vnitřními kajutami, ale je možné objednat stavbu jachty podle individuálního projektu. K jeho vytvoření je nutná účast specialistů, kteří budou zodpovědní za technickou stránku. A vybavení a výběr designu prostor zcela závisí na vkusu zákazníka..

Pokud chcete vyvinout individuální interiér kabiny, stojí za to zvážit funkce, které je odlišují od běžných místností. Chcete -li si vybrat interiér, můžete nakreslit analogii s malou místností..

Důležité! V tomto případě stojí za zvážení zvláštnosti tvaru kabin. Na rozdíl od místností v obytných budovách nemají pravé úhly 90 °. To přímo ovlivňuje vlastnosti výběru dokončovacích materiálů a nábytku..

Při zařizování jachty je nutné počítat s vysokou vlhkostí a možností silného rolování.

Při zařizování jachty je nutné počítat s vysokou vlhkostí a možností silného rolování.

Funkčnost

Dnes stavitelé lodí nabízejí jachty úplně jiných velikostí. Čím jsou však jeho rozměry větší, tím jsou náklady vyšší. Ve velkých zařízeních je k zajištění plnohodnotné existence osoby na lodi vybaveno několik kajut. Co dělat, když potřebujete vybavit model malé jachty pro plnohodnotné bydlení?

čtrnáct

V tomto případě, stejně jako při plánování malých bytů, je technika zónování dokonalá. Pro plnohodnotnou existenci na jachtě člověk potřebuje:

  1. Místo pro vaření a jídlo.
  2. Místnost osobní hygieny.
  3. Místo k odpočinku a spánku.

Design kabinové ložnice ve stylu moderní klasiky

Design kabinové ložnice ve stylu moderní klasiky

Kuchyňský kout s nádherným výhledem na vodu

Kuchyňský kout s nádherným výhledem na vodu

To vše je docela realistické umístit na malou plochu. Je třeba si uvědomit, že ve většině případů je jachta určena k rekreaci, takže interiér by měl být nejen funkční, ale také harmonický..

Dekorační materiály

Pokud projekt zahrnuje použití jedné kabiny, můžete ji rozdělit na funkční oblasti. Chcete -li to provést, musíte vybrat správný materiál pro stěny..

  • Jak víte, koupelna a místo pro udržování hygieny by měly být zcela izolovány od ostatních místností. Proto je třeba je oddělit plnohodnotnou stěnou, zatímco stojí za to použít materiály, které nebudou vážit nádobu. Může to být dřevo, plast, sádrokarton..

Dřevo je nejběžnějším materiálem pro výzdobu interiéru jachty.

Dřevo je nejběžnějším materiálem pro výzdobu interiéru jachty.

Stropní dekorace s PVC panely

Stropní dekorace s PVC panely

Rada! Pamatujte, že vnitřní vlhkost může být vyšší než v obytných budovách. Tento faktor je třeba vzít v úvahu při výběru materiálu..

Jak vyzdobit koupelnu a koupelnu uvnitř závisí na vašich preferencích. K tomu lze použít lehký i levný plast a masivní drahý mramor..

Počet kajut by měl být vybrán v závislosti na počtu potenciálních cestujících. Doporučuje se, aby místa na spaní byla zcela oddělena od obecné rekreační oblasti. Pokud to ale prostor nedovoluje, lze je spojit do jedné místnosti. Přesto je vhodné každou zónu vizuálně zvýraznit..

čtrnáct

Na poznámku! K dekoraci kabin se zpravidla používá dřevo, ale pokud je to žádoucí, stejně jako finanční možnosti, mohou to být jiné materiály..

Vybavení bytu

Jak bylo uvedeno výše, uspořádání kabiny lze přirovnat k malé místnosti, takže každá věc v interiéru by měla být maximálně funkční. Bude rozumné použít transformovatelný nábytek. Skládací stoly, stejně jako pohovky ve tvaru písmene L a podobné modely do tohoto interiéru skvěle zapadnou.

čtrnáct

Důležité! Je třeba mít na paměti, že toto vozidlo je v pohybu, proto je vhodné používat vestavěné spotřebiče a nábytek.

Osvětlení

Kabiny se používají ve dne i v noci. Proto je důležité je řádně vybavit elektrickými spotřebiči, které poskytují světlo ve tmě, a také v případě, že sluneční paprsky přicházející z okna nestačí.

Bodová světla pro osvětlení paluby

Bodová světla pro osvětlení paluby

Ihned je třeba poznamenat, že objemné lustry nebudou na místě ani na největších jachtách. Nejlépe se k tomu hodí reflektory, které budou použity k vybavení každé zóny zvlášť. Vzhledem k tomu, že kabina má nízké stropy, není praktické instalovat obecné osvětlení.

Je důležité, aby oblast vaření a stravování byla osvětlena co nejefektivněji. Také stojí za to vybavit místo pro odpočinek osvětlovacím zařízením, protože během cesty si možná budete chtít přečíst knihu nebo dělat jiné oblíbené věci..

Vzhledem k tomu, že mluvíme o vozidle, stojí za to používat pouze stacionární vestavěné lampy. Z bezpečnostních důvodů vyřaďte ze seznamu stojací lampy, stolní lampy atd..

čtrnáct

Technické vybavení

Aby byla jachta funkční, maximálně přizpůsobená pro ubytování cestujících, musíte se starat o její technické vybavení. Spočívá ve vytvoření autonomního systému zásobování vodou a elektřiny. Zvláštní pozornost by měla být věnována kanalizaci.

  • A teď v pořádku. Pro tvoření systémy zásobování vodou je nutné mít speciální nádrž, která bude naplněna čerstvou vodou a dodávat ji do koupelny, WC a kuchyně. Budete také potřebovat potrubí, se kterým celý tento systém zkombinujete..

13

Hlavním zdrojem energie, který zajistí provoz všech elektrických spotřebičů v dopravě, by měl být generátor.

Generátor zajistí vaší lodi elektrickou energii

Generátor poskytne lodi elektrickou energii

Pozorovatel energie sluneční jachty

  • Kanalizace na jachtě se výrazně liší od jejího protějšku na souši. Vře se do speciální nádrže, která se čistí pouze na autorizovaných místech..

Důležité! Kontaminace sladkých i mořských vod fekálním odpadem je ve všech zemích trestána zákonem..

Septik s vestavěným čerpadlem

Septik s vestavěným čerpadlem

Výstup

Uspořádání interiéru jachty závisí na jejích rozměrech, technickém vybavení a také vašich finančních možnostech, vkusu a preferencích. Aby byl výsledek co nejfunkčnější, dodržujte následující pravidla:

  • materiály mohou být přírodní i syntetické;
  • nábytek by měl být transformovatelný;

Na malé lodi musí být každý metr čtvereční řádně využit

Na malé lodi musí být každý metr čtvereční použit správně

  • vyberte samostatné potrubí;
  • elektrické spotřebiče musí být nehybné.

Při zavádění nových prvků do interiéru se poraďte se specialisty zodpovědnými za technické uspořádání přepravy.

Thanks! You've already liked this